Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Andja":1trcvkgg je napisao(la):
Molim vas da mi neko, ko bude u prolazu, kaže kako napreduje četvorka. Nismo u Beogradu već izvesno vreme. Hvala!
Komsinice, zgrada nam napreduje i brze nego sto smo mi ocekivali. Pregradni zidovi su vec uradjeni. Prozori su u skoro svim stanovima postavljeni. Nize spratove su vec poceli da gletuju.
Nego, u objektu 4 koji ulaz gleda ka Savi?
Pozdrav
 
Lepe zgrade, nisu se obistinile misli dusebiznika, jos malo pa su sve gotove.
Jedini je problem sto ce avioni praviti buku, stalno prelecu.
 
ssandra, u objektu 4 ulaz A gleda ka Savi. Pozdrav od komsije iz 6-ice, i kod nas radovi idu odlicno, mozda vas uskoro i prestignemo :p
 
Hvala, komšinice, dakle, moglo bi se sasvim desiti da uopšte ne kasnimo sa useljenjem?
 
Hvala komsija na informaciji. Pomislila sam da smo pogresan stan kupili, ali srecom nismo:).
Mi bismo iskreno voleli da radovi i ne idu bas tom brzinom, jer promene koje zelimo u stanu ne mozemo da realizujemo pre nego sto stan bude isplacen, pa bi nam odgovaralo da malo sporije ide gradnja:)
 
Dirk":2klw1hpd je napisao(la):
Lepe zgrade, nisu se obistinile misli dusebiznika, jos malo pa su sve gotove.
Jedini je problem sto ce avioni praviti buku, stalno prelecu.

Prelecu nekad jednom u 30 minuta, nekad ih nema po ceo dan. Sve u svemu manja buka nego da zivis u Jurija Gagarina,pa da te autobusi i tramvaji urnisu na svakuh 2 minuta :).
 
Drage komsije,
Ne znam da li je neko od vas skoro odlazio da vidi kako napreduju radovi. Ja sam bila u petak i moram vam reci da sam se neprijatno iznenadila. Radi se objektu broj 6 a verovatno je ista situacija i u ostalim. Iznenadjenje je neverovatno mali broj rebara radijatora. Konkretno radi se o trosobnom stanu koji u dnevnoj sobi povrsine skoro 22m2 ima samo 8 rebara. Kuhinja nema grejno telo, veca soba povrsine 13m2 ima 10 a manja soba povrsine 9m samo 5 i hodnik od 7m takodje 5 rebara. Od ranije se secam price da se kod uvodjenja etaznog grejanja broj rebara koji je potrebno postaviti izjednacava sa kvadraturom prostorije. Ako neko ima iskustava vezano za ovu problematiku dobro bi nam dosao njegov komentar jer sam ubedjena da 8 rebara ne mogu da zagreju dnevnu sobu i kuhinju.
 
Nemam iskustva sa Stepom ali niko ne moze da me ubedi da za 27m2 treba manje rebara nego za 13m2. Po trenutnom stanju u stanu od 70m2 nalaze se 4 radijatora sa ukupno 28 rebara!
 
U stanu od 75 kvadrata, ima ukupno 6 radijatora, po jedan u spavacim sobama, jedan u kupatilu, jedan u dnevnoj ispod prozora i jedan kod sanka kuhinje i jedan u predsoblju. Verujem da je tako i u stanu od 70 kvadrata. Nema razloga oko toga da brines, jer oni svakako moraju da ispostuju standarde ( odredjeni broj radijatora u odnosu na prozorske otvore, na debljinu zidova i izolacije, kvadrature...)
 
U dnevnoj sobi ima samo jedan radijator sa 8 rebara ispod prozora a kod sanka ga sigurno nema i ne verujem da ce naknadno biti postavljen posto je iza vec postavljenih izgletovan zid.
 
Da li neko ima informaciju o radnom vremenu kancelarije u poreskoj upravi Novi Beograd. Koliko znam kancelarija na prvom spratu ne radi svaki dan, gde se predaje dokumentacija na pregled.

Hvala,
 
Postovane komsije,

Upravo se vratih sa gradilista i jako sam neprijatno iznenadjen jednom cinjenicom koju sam video. Nekoliko postova iznad, nasa buduca komsinica se zalila kako misli da su radijatori koje ugradjuju kod nas premali. Iskreno to me nije doticalo preterano jer imam poverenja u ljude i mislim da znaju sta rade.

Ono sto sam video danas na gradilistu me je potpuno odvratilo od tog razmisljanja. Naime, otisao sam da pogledam svoj stan (42m2) i primetio da radijator u dnevnoj sobi ima 7 a radijator u spavacoj 4 rebra. U pocetku mi se ucinilo malo ali rekoh, ok mozda nema potrebe za vecim. Nije me mrzelo i prosetao sam se do ostalih stanova na istom spratu, iste kvadradutre, i na svoj uzas primetio da imaju ugradjene vece radijatore nego kod mene. Otisao sam sprat ispod, i simetricni stan ispod mog ima isto ugradjene vece radijatore. Ovo mi potpuno izgleda nelogicno.

Razumeo bih da stanovi iste kvadrature koji imaju vise spoljnih zidova treba da imaju vece radijatore nego oni sa samo jednim spoljnim zidom, ali ne razumem da stanovi u istoj vertikali imaju razlicite velicine radijatora. To smatram da nisu zanemarljive razlike i krecu se od 1 pa do 3 rebra razlike. Video sam stanove od 42m2 koji u spavacoj sobi imaju radijatore velicine koji ja trenutno imam u dnevnoj sobi. Jednostavno ne razumem.

Ja cu se u ponedeljak u 8 ujutru nacrtati na gradilistu i zahtevati objasnjenje od sefa gradilista i ukoliko je potrebno obratiti se i direktno gradjevinskoj direkciji. Da svi imamo manje radijatore, ne bih imao problema, tako je po tehnickim specifikacijama, i verovatno bi bilo dovoljno, ali da neko ima vece a neko manje je nedopustivo. Svi mi ulazemo nikako male pare u ovo i smatram da zasluzujemo da dobijemo korektni krajnji proizvod.

Ukoliko bilo ko ima neko smisleno objasnjenje o ovome molio bih da to podeli sa nama a ja cu svakako pisati ovde nakon sto posetim gradiliste u ponedeljak ujutru.

P.S.

Zaboravih da napomenem. U pitanju je zgrada broj 4 ulaz B.
 
Dragi komsija,
Ocekujuci da cujem pricu koju ce vama ispricati ja cu ukratko napisati objasnjenje koje sam ja dobila. Obzirom da su ovo prve i jedine zgrade u Srbiji koje pored spoljasnje imaju i unutrasnju izolaciju od kamene vune broj rebara(clanaka kako ih oni nazivaju) koji je postavljen u stanu je potpuno u skladu sa propisima. Kontrolu su kako kazu izvrsile dve "renomirane " kuce (Institut Kirilo Savic i Beogradske Toplane) i nisu imale nikakve primedbe. Postavljeni su radijatori Cini, Cacak tip FOKUS visine 600mm cije rebro ima toplotni ucinak od oko 170w a za stanove sa "ovakvom" izolacijom potrebno je 50w/m2. Proracun je uradjen tako da zadovoljava uslov da pri spoljnoj temperaturi od -18 u dnevnoj i spavacoj bude 20 stepeni, kupatilu 22 stepena a u wc-u 15 .
Mozda ovo i ima nekog smisla ali to da se u stanovima iste strukture na istoj vertikali nalazi razlicit broj rebara nema.Fiksni racuni za mesece kada nema grejanja zavisice od angazovane snage (broj rebara*170w+ susac u kupatilu oko 500w) verovatno se obracunavaju na osnovu projekta a ne stvarnog stanja u stanovima tako da ce neki biti privilegovani.
 
Parket. Jedino znam da ce biti hrastov. Jel zna neko detalje vezane za parket (ime proizvodjaca, dimenzije, boja) ?
 
ivanag77":3afcfupm je napisao(la):
Dragi komsija,
Ocekujuci da cujem pricu koju ce vama ispricati ja cu ukratko napisati objasnjenje koje sam ja dobila. Obzirom da su ovo prve i jedine zgrade u Srbiji koje pored spoljasnje imaju i unutrasnju izolaciju od kamene vune broj rebara(clanaka kako ih oni nazivaju) koji je postavljen u stanu je potpuno u skladu sa propisima. Kontrolu su kako kazu izvrsile dve "renomirane " kuce (Institut Kirilo Savic i Beogradske Toplane) i nisu imale nikakve primedbe. Postavljeni su radijatori Cini, Cacak tip FOKUS visine 600mm cije rebro ima toplotni ucinak od oko 170w a za stanove sa "ovakvom" izolacijom potrebno je 50w/m2. Proracun je uradjen tako da zadovoljava uslov da pri spoljnoj temperaturi od -18 u dnevnoj i spavacoj bude 20 stepeni, kupatilu 22 stepena a u wc-u 15 .
Mozda ovo i ima nekog smisla ali to da se u stanovima iste strukture na istoj vertikali nalazi razlicit broj rebara nema.Fiksni racuni za mesece kada nema grejanja zavisice od angazovane snage (broj rebara*170w+ susac u kupatilu oko 500w) verovatno se obracunavaju na osnovu projekta a ne stvarnog stanja u stanovima tako da ce neki biti privilegovani.

Komsinice,

Hvala na pojasnjenju. Meni bi ovakav odgovor bio vise nego zadovoljavajuci da zaista nema te cinjenice da isti stanovi imaju razlicite velicine rebara. Dodatno me pogodilo kada sam uvideo da ljudi u hodnicima imaju veci radijator nego ja u spavacoj sobi. Samo hocu da znam koliko rebara je po planu u kojoj prostoriji i da se pridrzavaju toga. Sutra ujutru cu imati vise informacija.
 
Bio sam do stana u objektu 4, 2soban, prvi sprat. Mogu da potvrdim sve do sad receno. Gletovanje uradjeno, krenuli su sa grejanjem, kod mene na prvom spratu jos nisu postavili radijatore, al sam video da u prizemlju ide 5 rebara u hodnik, 5 ili 6 (nisam siguran) u spavacu i 8 u dnevnu. Mislim da ce biti ususkani stanovi, tako da je ovo dovoljno radijatora, plus susac u kupatilu, pa kad se upale tv, sporet, frizider :) Jedino mozda kod radijatora mi se ne svidja sto je na istoj strani i dovod i odvod tople vodu, znam da na starim radijatorima je uvek bolje da bi ti voda prosla kroz ceo radijator, da odvod bude na drugoj strani, al verovatno ovi novi obezbedjuju pritisak u celom radijatoru.

Pozzz
 
Zile":3iaz1qk0 je napisao(la):
Bio sam do stana u objektu 4, 2soban, prvi sprat. Mogu da potvrdim sve do sad receno. Gletovanje uradjeno, krenuli su sa grejanjem, kod mene na prvom spratu jos nisu postavili radijatore, al sam video da u prizemlju ide 5 rebara u hodnik, 5 ili 6 (nisam siguran) u spavacu i 8 u dnevnu. Mislim da ce biti ususkani stanovi, tako da je ovo dovoljno radijatora, plus susac u kupatilu, pa kad se upale tv, sporet, frizider :) Jedino mozda kod radijatora mi se ne svidja sto je na istoj strani i dovod i odvod tople vodu, znam da na starim radijatorima je uvek bolje da bi ti voda prosla kroz ceo radijator, da odvod bude na drugoj strani, al verovatno ovi novi obezbedjuju pritisak u celom radijatoru.

Pozzz

Vidis to bi mi bilo sasvim u redu, ali kod mene je radijatoru u spavacoj sobi sa 4 (slovima CETIRI) rebra a u dnevnoj 7. U hodnik jos nisu bili postabili radijator. Zaista cu morati da se pozalim.

@ivanag77

Povodom tvog originalnog posta o radijatorima, mislim da nemas razloga da brines, jer koliko sam ja video u cetvorci, trosobni i jednosobni stanovi imaju dva grejna tela u dnevnoj sobi, jedno ispod prozora i drugo na zidu do sanka. Kad bolje razmislim nisam 100% siguran da je to tacno za jednosobne stanove ali za trosobne definitivno jeste. Sta da radim kad volim da gvirnem i u tudji stan dok obilazim gradiliste :)
 
Možda je tako u četvorci. Ja nisam išla u druge trosobne stanove ali u mom definitivno nema niti će biti radijatora na zidu gde je šank. Moguće je kao što je Sandras napisala da još jedan u dnevnoj imaju samo stanovi na ćošku.
Zaboravila sam da pomenem da kod ovih radijatora ne postoji mogućnost dodavanja rebara. Jedino rešenje je promena celog tj. stavljanja većeg radijatora.
 
Drage komsije,

Kao sto sam obecao evo i nastavka price o radijatorima. U ponedeljak ujutru sam otisao do gradilista i trazio da pricam sa sefom gradilista. Nakon sto sam izlozio svoju primedbu doticni sef zajedno sa svojim pomocnicima su me jednostavno pogledali kao da sam pao sa marsa. Prvo su mislisli da umisljam i rekli mi da to nije moguce nakon cega sam ih ljubazno zamolio da podju sa mnom i da im pokazem na licu mesta.

Da ne duzim puno pricu, da neki stanovi ce imati vece radijatore od ostalih. Naime, moj stan je na prvom spratu i ja sam ga poredio sa stanovima u prizemlju koji imaju vece radijatore. Krajnje ljubazno mi je covek zaduzen za ugradnju radijatora objasnio da stanovi u prizemlju i treba da imaju vece radijatore (vece za jedno rebro) jer se ispod njih nalaze garaze. OK, to mi je bilo sasvim logicno objasnjenje, medjutim ja sam im tada ukazao na to da i stanovi iste kvadrature na prvom spratu imaju razlicite radijatore. Posle pregledanja nekoliko stanova na prvom spratu uocili smo da jesu napravili gresku i to da su u par stanova stavili vece radijatore nego sto je trebalo.

Zapravo to nije bila greska vec nisu trenutno imali radijatore odgovarajucih velicina. U svakom slucaju, savetovali su mi da se vratim na gradiliste kada budu uradili i radijatore drugog sprata. Tu vec ne bi smelo da bude razlike u velicini radijatora jer su stanovi prvog i drugog sprata jednako "ususkani". Ako i tada bude bilo razlike, e tada cemo vec da vidimo.

Ne mogu da se otmem utisku da je 4 rebra za spavacu sobu premalo, ali izgleda da nije. Za sada, bicu strpljiv dok ne urade radijatore jos kog sprata te cu i blagovremeno pisati o tome.

@ivanag77

Vidis tu si vrlo verovatno u pravu. Ja sam gledao trosobne stanove samo na coskovima i oni su imali dodatno grejno telo. Iskreno, sve se manje brinem o ovome. Ne verujem da bi zaj*** nesto tako drasticno kao grejanje. Da, stanovi sa vise spoljnjh zidova ce imati vise radijatore i verovatno vece ali to je sasvim OK.
 
Vrh