Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Telefon za "svaki slucaj". Posle masovnog useljenja bice brdo suta zbog prepravki i dodatnih radova, ambalaze od namestaja, tehnike... A uskoro ce prava jesen, kise i kosava.


cistoca.jpg
 
kica85":lh3ruopg je napisao(la):
I opste je poznato da je najveci stres (veci i od gubitka najmilijih) kupovina stana i selidba.

Uh ne bih se složila, jeste stresna selidba i kupovina, ali tu ima i lepih stvari, a gubitak najmilijih....pa ništa gore ne postoji......
 
nikola011":3mk5v5e6 je napisao(la):
Pitanje sam stavio u ovo naselje jer su slike iz Stepe. Naime, neko je slikao svoju zgradu i bio zacudjen zasto je ovoliko odmaknut zid fasadne cigle od uradjene izolacije? Da li je to gradjevinski u redu, cemu sluzi ovaj luft? Meni kao nekom ko se u ovo kokretno ne razume nije logicno, a ovo je sajt o gradjevinarstvu, pa dajte da neko strucan bar malo pojasni.

Ja tu vec vidim decije fore "ostavljanja otisaka u zidu" :lol:

Salu na stranu, cemu ovoliki luft?

zid01.jpg


zid02.jpg


zid03.jpg


Luft nikako ne treba da postoji.
Ako je nekom zgrada u izgradnji, moze odokativno da vidi da li se postuju svi propisi ugradnje kamene vune kako kasnije ne bi dolazilo do pojave vlage, budji, ili je prosto ne bi oduvao vetar.



https://www.youtube.com/watch?v=Gp4L_cBYj7E&feature=player_embedded#!
 
Ocigledno je ovde u pitanju "provetravajuca fasada" gde je i predvidjeno da postoji odstojanje spoljasnjeg zida od izolacije. Ovakva fasada mora da ima i ventilacione otvore kako bi eventualno kondenzovana vlaga mogla da ispari. Takvi otvori bi trebalo da budu zasticeni gustom mrezom od ulaska insekata i malih prica. Gde se to nalazi na doticnom zidu, ne znam.
 
Jos jedno jako zanimljivo resenje, pojavila se nova vrsta krova u naselju Stepa. Prvo je bila postavljena neka cudna betonska konstrukcija i nisam ni mogao da naslutim kako ce da izgleda zavrsetak, a onda iznenada, puf.
Pojavi se potpuno nezavisna resetkasta konstrukcija iznad toga koja mi deluje potpuno ravno, bez nagiba, i onda ne znam cemu sluzi sav onaj beton ispod?!

Definitivno neko u naselju Stepa ispituje sve moguce varijante krovova koje do sada nisu vidjene. Meni ni jedna opcija ne deluje previse impresivno kada se naselje gleda sa strane, funkcionalni definitivno nisu, ja prosto ne znam zasto su takvi.

dscn0400-2.jpg



dscn0405-2.jpg



dscn0421-2.jpg
 
Obisao sam juce objekte u Stepi, na parcelama 2 i 3 su radovi ubrzani, osim na objektu 3B, na svim ostalim zagradama je zavrsena postavka prozora, i postavka skeli za postavljanje izolacije. Takodje, na objektu 3B su krenuli radovi gletovanja zidova u donjim nivoima zgrade.

Kao dobra vest, u naselju je otvorena i prva prodavnica ispred koje je vec postala guzva i "mesto okupljanja" i to je interesatno za videti.

U razgovoru sa ljudima iz direkcije priznato je da ima kasnjenja od mesec / dva na nekim objektima dok ostali idu zeljenom dinamikom.

S nastavkom novih subvencija, i takodje postavke novog rukovodstva radovi se nastavljaju u normalnom tempu sto je i za videti na stvarnom stanju na terenu.
 
Šta je ovo, nema više nikog na ovom topiku, svi pobegoše na drugi forum o naselju
tnan829.gif
 
smorio nas "Nikola 011"... jedini koji je najaktivniji na forumu a nece UOPSTE da kupi stan, ni ovde ni bilo gde :) ... a zna i interesuje se vise i od onih koji su kupili stanove :) :) :) :)
 
Lebanon":ueivhxq3 je napisao(la):
smorio nas "Nikola 011"... jedini koji je najaktivniji na forumu a nece UOPSTE da kupi stan, ni ovde ni bilo gde :) ... a zna i interesuje se vise i od onih koji su kupili stanove :) :) :) :)

Sad ne znam da li ovim hvalis one koji su kupili ili mene :)

Obisao sam naselje neki dan, nista posebno nisam video, nacickalo se mnogo novih zgrada u delovima 1 i 2, ali cetvorka kao da 6 meseci nije mrdnula, odnosno jako mali napredak koji sam uocio. Impresija su zidine u onoj ulici pored 4A koje ce biti visoke nekoliko metara i jako jako uske stepenice kojima se penje do zgrada.

Razgovarao sam sa par prijatelja za koje sam bio ubedjen da su vec tamo kupili stan (sigurna plata, EPS, Telekom, porodica, bla, bla). U ovom momentu nikom ne pada na pamet da kupi iskljucivo zbog kasnjenja za koja su svi culi od kupaca. Niko nema za paralelu kirija-kredit. Cekace kljuc u ruke i da vide sta ce uopste biti. Shvatio sam da su se svi malo ohladili.

Ne znam u cemu je bila greska ako si je video u komunikaciji. Oni koji su vec kupili stan hteli su samo da ga hvale i da budu optimisti, oni koji nameravaju da idu tamo moraju da traze svaku mogucu manu i sitnicu da vide da li nesto vredi i to je bilo to. Nikog ja nisam ubedjivao pre par meseci da ce se podici parket i da ce ostati rupe na krovovima. To je sada jedna realnost. Video sam i do koje se mere islo sa skrtarenjem, oni stanovi u potkrovlju koji imaju leksan, nemaju roletne i imaju puno fiksnih prozora pa ti sad vidi koliko su tu kupci osteceni, narocito oni na juznoj strani.
Sto se tice rupa u krovovima video sam da je jedan stan na poslednjem spratu ozidao celu terasu predivnim blokovima :) i sve zatvorio a ljudi hoce da se dogovaraju na koju stranu da stave klimu da sve bude isto.

Dinkic je rekao da je drzava zavrsila sa gradnjom stanova, subvencionisace i dalje kredite, ali drzava se vise ne uplice u gradnju sto je fenomenalna vest. Dulic ce verovatno da obuce prugastu pidzamu, odradio je ono sto je trebalo za sebe, cudi me da se jos nisu dohvatili Stepe, verovatno najsladje cuvaju za kraj.

Ono sto mi je bas ostavilo neki upecatljiv dojam u naselju je da je pregusto gradjeno, ali bas mnogo. Kad sam video sve one zgrade u grupaciji 1 i 2, blizinu, broj, bas je previse nacickano. Drveca nece biti nigde, ako ubace koje na onim malim travnjacima, ali mislim da ce se susiti zbog previse betona.

Novih kupaca vise nema, oni stari nisu toliko aktivni ni na njihovom forumu, ljudi su zavrsili posao, imaju svoje probleme. Ovde su bili dok im je trebalo, svaka prica se jednom zavrsi pa ce i ova.
 
Stvarna cena bilo cega je ona po kojoj nesto mozes da prodas. Ako znas da se u manjim gradovima Srbije novi stanovi u u sirem centru prodaju po 650e/m2 sa PDV-om sa grejanjem, sve nalik Stepi, onda znas kakvo je ovo lupetanje. Pa oni vise ne mogu da prodaju ni po 1.290 bez subvencija, i to je mnogo.
Pa kod okretnice 26 se prodaju oko 1.100 bez grejanja koje grade privatnici.

Tako je i BusPlus mislio da je realna cena poruke za SMS servis preko 3 dinara, a videce se da je i 1.5 dinara koliko je sad velika i da ce je jos smanjiti.

Cinjenica je i da cenu zemljista koju je drzava platila vojsci visoka jer je sada niko toliko ne bi platio. Pa vojska godinama nista nije mogla da proda jer je sve precenjeno. Ako ikada zazivi trziste u Srbiji znacemo sta je realno. Sada je sve namesteno.

Razlika izmedju drzave i privatnika je ta sto cu ja mozda kupiti potkrovlje koje ce mi on prodati za 900e/m2 kao sto drugi rade, a ne ucenjivacka prodaja bez ikakvog smisla i kriterijuma.

Evo da se ne gadjamo sa cenama sta je realno, zvanicna statistika kaze da pada i cena zemljista i cena gradnje, samim tim mora pasti i cena stana, osim ako nam se ne desi neko ekonomsko cudo sada sa Dinkicem.

stan.jpg
 
@nikola011

svaka istina ima dve strane...najbolje je ostaviti ljudima da odu i da vide sami o cemu se radi. Ja nazalost nemam slicna iskustva da je "sve u Stepi shit" s obzirom na ono sto sam video. S druge strane imam i losa i dobra iskustva ljudi koji su kupovali stanove za po 2K EUR / m2, i na kraju, imam isto iskustva sa "jeftinim" stanovima u centru grada za koje treba od 200/300 EUR/m2 da se privedu nameni...bez luksuza preteranog...

Takodje, ne mislim da treba baratati manjim kvadraturama i porediti cene m2 sa velikim stanovima...jer ljudi koju kupuju jeftinije manje stanove nemaju 10tak ili 20tak K EUR da dodaju za vece i bolje...da imaju ne bi ni gledali.

I na kraju, nije sve tako crno kako se predstavlja odnosno kako ti predstavljas. Ne bi bili puni parkinzi na zgradama koje su zavrsene.

cinjenicno stanje jeste da ce Stepa biti zavrsen. Takodje, jos jedna cinjenica jeste da NIJEDNA normalna drzava na svetu ne ucestvuje u izgradnji stanova, osim ako su socijalni... jer jednostavno nije ekonomski niti bilo kako prvo normalno a zatim isplativo i vredno truda.

"Ovaj, novi plan državnih institucija otkrio je u sredu Mlađan Dinkić, ministar finansija, odgovarajući na zamerku neimara da im je država nelojalan konkurent i da stvarna cena stanova u naselju „Stepa Stepanović“ na Voždovcu iznosi 1.650 evra, a ne 1.290 za koliko se kvadrat prodaje." - ova izjava je potpuni paradoks jer Mladja (1000 EUR MAN) ovde govori o nekim ciframa i samim tim nagovara ljude indirektno da krenu u sto vecem broju da kupuju tamo stanove... ne vidim kako to neko nije video do sada...

realna situacija jeste da su vise od 3,000 stanova KUPLJENI...znaci ljudi dali pare... prema tome, to da NIKO bas ne kupuje stanove, to mi je malo losa prica koju ne mogu da popijem.

i tacno je da oko 15% / 20% ljudi ceka da se zavrse stanovi pa da ih kupe, ko sto je bila prica sa svakim projektom na svetu koji je ikada napravljen na ovoj planeti koju zovemo Zemlja, tako da nemojte da mislite da ste na tragu nekog novog otkrica.
 
nikola011":1mvysq8q je napisao(la):
Oni koji su vec kupili stan hteli su samo da ga hvale i da budu optimisti, oni koji nameravaju da idu tamo moraju da traze svaku mogucu manu i sitnicu da vide da li nesto vredi i to je bilo to.

Pa vidis - nisi bas u pravu i ne bi bas to bilo to!

Ja sam i hvalio i kudio sve po zaslugama i jednostavno ne mozes sve da posmatras crno ili belo i jednostavno da generalisuci kazes oni koji su kupili su SAMO hvalili i da tu stavis tacku...
 
Dobro, niste bas hteli da ga hvalite, ali bar da budete optimisti, ja sam malo previse mozda otisao u pesimizam. Nazalost, ni ja nisam ocekivao da se neke stvari obistine. Parket mi je bio sumnjiv jer sam to globalno video kao problem kod novogradnje ali uglavnom kao postavljanje najgore klase. Medjutim, ovde je mnogo vise dosla do izrazaja bahatost majstora nego sam parket ili bilo koji drugi problem. Koliko vidim, nije toliki problem sa kvalitetom materijala koliko kod nekih sa samom izradom.

Razocarao sam se stvarno koliko sve izgleda isto u odnosu na april. Ne bas isto, ali imam utisak da je sve moglo mnogo brze.
Kupovace se i dalje ako se nastave subvencije jer druge novogradnje u Beogradu i dalje ima jako malo. Osim ako Dinkic ne odrzi obecanje oko sredjivanja one dokumentacije pa ce mozda neko da uleti u neki veci posao ako vidi mogucnost profita.

Niste ga toliko hvalili koliko ste nekad bili primorani da mi kontrirate kad preteram. :) Nisam ni ja samo pricao negativno, sto se tice same izgradnje i dalje ostajem pri stavu da su krovovi katastrofa, parket, stolarija nije bas sjajne klase, ali sve ostalo po meni je odlicno u gradjevinskom smislu. Krov interesuje samo one pri vrhu, ovo ostalo je lako zamenljivo, kosta, ali je zamenljivo.
 
Kreću zajmovi za nove stanove
28. septembar 2012. 20:50

Kako najavljuju u Ministarstvu finansija, sredstva za stambene subvencije biće operativna od 1. oktobra. Rebalansom budžeta obezbeđeno je dodatnih 500 miliona dinara za subvencije

GRAĐANI, koji planiraju da uz pomoć države dođu do krova nad glavom, od ponedeljka mogu da podnose zahteve za subvencionisane stambene kredite. Kako najavljuju u Ministarstvu finansija, sredstva za ove subvencije biće operativna od 1. oktobra. Inače, rebalansom budžeta obezbeđeno je dodatnih 500 miliona dinara za pomoć građanima u kupovini kvadrata i taj novac već postoji u državnoj kasi.

Država će tako u ovoj godini na subvencionisane stambene kredite potrošiti ukupno 2,2 milijarde dinara. Zbog povoljnijih uslova predviđenih uredbom o subvencijama u prvoj polovini godine „planulo“ je 1,7 milijardi dinara, koliko je bilo predviđeno Zakonom o budžetu. Tokom jula obustavljen je prijem novih zahteva, a nadležni su obećali da će rebalansom biti obezbeđena dodatna sredstva kao što je to praksa svake godine. Prema podacima Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita, odobreno je oko 1.100 zajmova.

Oko dva meseca kasnile su isplate odobrenih subvencija pošto je državna kasa bila prazna. Nova Vlada Srbije uspela je da obezbedi 320 miliona dinara da zatvori preostale odobrene kredite, koji su bili u kvoti od 1,7 milijardi dinara.

Za nove zahteve, koje će građani podnositi svojim poslovnim bankama od ponedeljka, uslovi neće biti promenjeni.


USLOVI

Uslovi za odobravanje subvencionisanih stambenih kredita propisani su uredbom o subvencijama iz februara ove godine. Obavezno učešće kupca je pet odsto, a za ovu vrstu zajma mogu da apliciraju građani čiji je mesečni prihod do 150.000 dinara.

Izvor: Vecernje novosti
 
Vest sam postavio na ovu temu jer je RTS snimao naselje Stepa Stepanovic. U onom stanu po meni recimo parket uopste nije dobro odradjen jer se preterane deformacije vide na onom odsjaju i vremenom ce gazenjem sve to da se rasklima. Izgleda da ga uopste nisu hoblovali, vec samo postavili i lakirali onako slozenog.





parket.jpg



subota, 29. sep 2012, 11:55 -> 15:22
Velike rate gutaju stanove

Iako sve više građana ne može da otplaćuje stambene kredite, bankari tvrde da mesta za paniku nema. Prosečna stambena pozajmica je oko 34 hiljade evra.

Iako bankari i Nacionalna korporacija za garantovanje kredita tvrde da nema mesta za paniku, sve je više onih koji ne mogu da otplaćuju rate.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... nove+.html
 
Ovo je super stvar i potpuno je podrzavam, samo sam pomislio kako od ponedeljka GDS ima novi izgovor za produzenje useljenja. Sada ce za dobijanje upotrebne dozvole posle pozarne inspekcije morati da cekaju i ovu novu, energetsku :)

Poslednja recenica u izjavi je stvarno VRH!!!


Šumarac: Energetski pasoši od 1. oktobra
29. septembar 2012. 11:01 | Komentara: 5

U Srbiji će od 1. oktobra za sve objekte biti obavezni “energetski pasoši” koje će izdavati opštine rekao Dragoslav Šumarac, predsednik IKS



U Srbiji 1. oktobra počinje izdavanje "energetskih pasoša", koji će biti obavezni za sve nove i stare objekte. Novi objekti će, u skladu sa propisima u Evropskoj uniji (EU), morati da imaju taj dokument da bi dobili upotrebnu dozvolu, a stari ukoliko se prodaju, izdaju ili rekonstruišu.

Primena pravilnika sa obavezom "energetskih pasoša", koji će pratiti potrošnju energije objekta, počinje sutra, ali pošto je u pitanju nedelja, izdavanje tih dokumenta će početi ponedeljak, rekao je Tanjugu predsednik Inženjerske komore Srbije (IKS) Dragoslav Šumarac.

"Po pravilniku, sekretarijati u svim opštinama bi trebalo od 1. oktobra da traže uz tehničku dokumentaciju i elaborat energetske efikasnosti na osnovu kojeg se dobija energetski pašos", kazao je Šumarac, svojevremeni ministar građevina u Vladi Srbije.

POTROŠNJA

U EU je, prema Šumarcu, prosečna potrošnja između 50 i 60 kilovat časova (kWh) po m2 godišnje, a u Srbiji u nekim zgradama, gde su vršena merenja, prosek je od 150 do 200 kWh. Šumarac je kazao da će za nove zgrade najniža kategorija moći da bude C odnosno 65 kWh po m2 na godišnjem nivou. Postojeće zgrade će, kako je rekao Šumarac, moći da troše 75 km2 po metru kvadratnom godišnje.

Šumarac je kazao da izdavanje "energetskih pasoša" neće trajati dugo i da će elaborate potpisivati licencirani inženjeri i organizacije koje su ovlašćene od nadležnog ministarstva.

"Energetski pasoši" će u prvoj fazi primene pratiti samo potrošnju energije za grejanje objekta i predviđeno je osam razreda od A plus do G, stim što je je A plus najveća energetska efikasnost odnosno najmanja potrošnja energije po kvadratnom mestru (m2), objasnio je Šumarac.

Predviđena je obaveza sa stare objekte da se unaprede najmanje za jednu kategoriju i to uvođenjem dodatnom izolacijom fasade, zamenom prozora i stolarije.

"Energetski pasoši" neće biti potrebni za zgrade manje od 50 km2, pomoćne zgrade i vikendice i proizvodne pogone u kojima je temperatura grejanja ispod 12 stepeni Celzijusovih.

Šumarac je istakao da će uvođenje "energetskih pasoša" značajno smanjiti potrošnju električne energije i tako rasteretiti srpsku elektroprivredu koja je prošle zime morala da uvozi struju u vrednosti oko dva miliona evra dnevno.

LICENCE

IKS je obučila prvu grupu od 300 inženjera za taj posao i izdala im licence "381 za energetsku efikasnost", rekao je Šumarac. Po Šumarcu ti inženjeri su obučeni i za najsloženije zgrade i višespratnice.

Šumarac je podsetio da se tada struja plaća i četiri-pet puta više nego što ona košta u onim vremenskim periodima kada je ima dovoljno.

Šumarac je kazao da će zbog svega toga biti otvarana nova radna mesta za projektante koji će izrađivati te elaborata, ali i za izvođače radova i industriju građevinskih materijala.

Energetski pasoš će pored podataka o zgradi sadržati i preporuke za poboljšanje energetskih karakteristika objekata.


Šumarac je apelovao na sve koji se budu bavili izradom elaborata o energetskoj efikasnosti da ne "udaraju" visoke cene, jer to onda neće nikom pomoći.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... -1-oktobra
 
još koliko zgrada treba da se izgradi da naselje bude kompletno?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Vrh