Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Hajde da vidimo kako ce to da izgleda i koliko ce biti jeftini u odnosu na sadasnje...

veljo.jpg



http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.289.html:389632-Ilic-Koridor-je-moj-san
 
^^^

Pa zato i ocekujem jeftinije stanove, onaj prethodni nije imao meru...
 
Rekao sam vec: NOVI CACAK

Njegov cilj i zivotni san postace vasa veza sa maticom...
 
Bitno je da direktor NKOSK-a nema platu vecu od 220.000 dinara, a to sto ne mogu da nadju "prevodioca" cirilica-latinica, to nije bitno.

nkosk.jpg
 
Martin Mystere":onu4kmvt je napisao(la):
Lebanon":onu4kmvt je napisao(la):
Samo da javim za one koje interesuje naselje Stepa Stepanovic da se zavrsavaju radovi u 4A, 4B i 4V na fasadama, i da je krenula prva ruka lakiranja parketa...dinamikom od "7. pa do dole".

Nije valjda da su tek sad krenuli sa prvom rukom lakiranja? A gde je tu druga ruka, pa treca... A meni i u EP i u GDS rekli da u ponedeljak u potpunosti zavrsavaju sa radovima.

Btw. odavno sam stekao utisak da su na 4A i 4V za razliku od 4B radovi na fasadama zavrseni tako da sam, iskreno govoreci, sada malo zbunjen...

Pazi, obilazim dosta cesto naselje, i potpuno se slazem za zgrade 4A i nastavak... fasada, unutrasnje gletovanje zidova, postavljanje plocica u kuhinji i u kupatilu je bilo uradjeno pre skoro vise od mesec dana...verovao ili ne, tek se sada lakira parket...

Slazem se da ima probijanja dinamike, a jos manje mi se svidja od svega sto izgleda kao da zgrade cekaju jedna na drugu tako da nije bitno koji je najbrzi izvodjac, vec je bitno ko ce poslednji da zavrsi da po tome meris kad ces da se uselis... u sv. slucaju 4ka sa svim stvarima fizicki nema sasne da se zavrsi za mesec dana..., useljenje tek Oktobar, Novembar...
 
Upravo smo se vratili iz GDS gde smo podneli molbu za prvi anex.Gospodja kod koje smo predali nam je na nase pitanje odgovorila da nije istina da se anexi produzavaju na 60 dana.cak nas pitala odakle nam ta informacija i rekla da smo cetvrti od jutros koji joj dolaze sa istim pitanjem.
To je gospodja sa infopulta, pa nam ostaje nada da nije dobro obavestena! :)
 
Radanica":3leiu4kp je napisao(la):
Upravo smo se vratili iz GDS gde smo podneli molbu za prvi anex.Gospodja kod koje smo predali nam je na nase pitanje odgovorila da nije istina da se anexi produzavaju na 60 dana.cak nas pitala odakle nam ta informacija i rekla da smo cetvrti od jutros koji joj dolaze sa istim pitanjem.
To je gospodja sa infopulta, pa nam ostaje nada da nije dobro obavestena! :)

Nek izvine gospođa, ali ona očigledno nije obaveštena i to ne dobro, nego nikako :notok: :laugh:

P.S. Zašto bi ljudi lagali da su dobili toliko? :dil:
 
Evo malo slika i od mene...setnja je bila 4 E, 4 G i na kraju 4 A... slike su od pre par nedelja tako da ne oslikavaju trenutno stanje al je vise ideja bila da se vidi nivo ugradbenih materijala i tome slicno...svakako korisno.











 
Danas sam bio na gradilistu i rekose mi da ce zgrade u trojci tj 3A, 3G, kasniti sa zavrsetkom min 3 meseca a to znaci ako je krajnji rok za predaju zgrade od strane izvodjaca 20 februar da nece predati zgradu pre maja i plus 45 dana za tehnicki prijem znaci pre jula nista- AL CE DA PLJUSTE TUZBE ZA SVAKI DAN PROBIJANJA ROKA!!!
 
3G ide dosta sporo, mada i 3 B je tu negde, 3A se dooosta brzo radi, i primetio sam dosta aljkavije nego ostale 3 B zgrade npr (nacin na koji stavljaju cigle itd, itd, vide se da zure).

za ceo taj kompleks je rok 1. Mart al kako kilavo sada preko leta rade, evidentno je da ako bude jaca zima, nece se ljudi useliti do sledeceg leta tek...
 
Meni je rok 20.02 danas sam im rekao da ce za svaki dan zakasnjenja platiti a sef gradilista mi kaze pa taj novac ce gds naplatiti od nas tj od izvodjaca na sta sam se ja slatko nasmejao!!! Mene bas briga zbog koga kasni da li zbog gds-a ili izvodjaca!! A to sto kazes kad ovako traljavo rade sada na 25 stepeni mogu da zamisli sta ce biti kada buse minus!!!
 
@Lebanon

Super fotke! Meni u poslednje vreme fotke svih stanova koje se postavljaju, liche na moj. Mislim da ovaj jedan jeste te strukture (dvosoban-48,51m2). Ali, iskreno se nadam da nije iz 4A, jer stanje na fotkama je kao od pre 3 meseca i vise, kad je moj muz isao :lol: .

@pravnik

Toliko da kasne? Da li je moguce :( ? I jos to tako opusteno saopstavaju ljudima, tztztzttztztz. Strasno.
 
E zbog ovakvih stvari mi je drago sto sam zavrsio pravni fakultet, eto malo prakse sastavljanje tuzbe i tako to haha
 
Lebanon":98writ2l je napisao(la):
Pazi, obilazim dosta cesto naselje, i potpuno se slazem za zgrade 4A i nastavak... fasada, unutrasnje gletovanje zidova, postavljanje plocica u kuhinji i u kupatilu je bilo uradjeno pre skoro vise od mesec dana...verovao ili ne, tek se sada lakira parket...

Slazem se da ima probijanja dinamike, a jos manje mi se svidja od svega sto izgleda kao da zgrade cekaju jedna na drugu tako da nije bitno koji je najbrzi izvodjac, vec je bitno ko ce poslednji da zavrsi da po tome meris kad ces da se uselis... u sv. slucaju 4ka sa svim stvarima fizicki nema sasne da se zavrsi za mesec dana..., useljenje tek Oktobar, Novembar...

Bio juce do naselja i situacija u 4A je takva da su u mojoj lameli upravo radili trece - zavrsno lakiranje na V spratu i ostali su jos VI i povuceni sprat za trece lakiranje i jos jedan moleraj i to bi bilo to. Po recima pojedinaca u lameli 3 bi trebalo danas da zavrse, lamela 1 bi trebalo da se zavrsi skroz za jedno 3-4 dana dok lamela 2 malo kasni trebalo bi da je zavrse za jedno 10-12 dana... Nakon toga ide tehnicki prijem zgrade mada je problem sto ispred je ispred zgrade iskopan jedan kanal gde treba tek da se postave cevi za grejanje pa onda ide asfaltiranje pa izrada stepenista sto oze da ide paralelno sa prijemom zgrade ali i ne mora.

Opet, sudeci po slikama iz 4B ona je sada na nivou na kom je 4A bila pre vise od dva meseca i cisto sumnjam da ce cekati da se i ona zavrsi da bi pocela podela kljuceva u 4A i 4V koje su daaaaleko odmakle i verovatnije mi je da ce podela kljuceva za ove dve zgrade poceti u septembru nego da ce da cekaju i zgradu 4B pa da dele kljuceve za sve zgrade zajedno. Jednostavno ne vidim razloga za tako nesto...

@ nikola011

Pitao juce za one cevi koje vire iz krova na 4A i dobio sam odgovor da su to tzv prelivne cevi iz kojih u normalnim situacijama ne bi trebala da tece voda vec iskljucivo ako oluci budu zapuseni ili bude ekstremno jaka kisa pa da tu preliva. Ajde da im verujem a videcemo stvarnu svrhu kad pocne neka jaca kisa...
 
Martin Mystere":1nizo5ul je napisao(la):
@ nikola011

Pitao juce za one cevi koje vire iz krova na 4A i dobio sam odgovor da su to tzv prelivne cevi iz kojih u normalnim situacijama ne bi trebala da tece voda vec iskljucivo ako oluci budu zapuseni ili bude ekstremno jaka kisa pa da tu preliva. Ajde da im verujem a videcemo stvarnu svrhu kad pocne neka jaca kisa...

Ima logike zato sto sam video na onoj jednoj slici gde se vidi krov da je kao neka kada. Ne znam zasto su to uradili, meni to stvarno nije jasno. Onda te cevcice imaju smisla, ali takav krov je lose resenje i oni ljudi na vrhu ce sigurno za par godina imati problema. Prosto zbog resenja, a ne zato sto je to lim.
 
U stvari, kako je meni receno mislim da krov nije kao neka kada, vec je otvor tih cevi iznad horizontalnih oluka i sluzi bas da umesto da pri zapusenim olucima voda narasta i ostaje dugo tu odnosno prelije ka unutrasnjosti krova, kada dostigne taj kriticni nivo krene da preliva iz olucnih kanala napolju. Mozda i gresim ali ...
 
^^^

Pa zato ti i kazem da jeste kao kada, i na dnu ima oluk koji odvodi vodu. Kod normalnog krova ako se oluk zapusi, voda ce da prelije preko njega, nema gde da se vraca uzbrdo ili zadrzava. Oluk se na klasicne kose krovove stavlja iskljucivo da bi vodu usmeravao da ne lije bas pravo dole. Ako se zapusi, voda ce da lije kao da nema oluka i sve je OK. Oni su ovde sa betonom napravili kao kadu, i te cevcice stavili na malo visi nivo kao sto u kadi ili lavabou imas one otvore da ne preliva kad pocne da se puni. Problem tog krova je sto ce tu sve da se zadrzava sto nosi vetar, nece da "odleti" pa ako se redovno ne bude cistio, definitivno ce redovno prelivati kroz te cevi i voda ce se nagomilavati. Jbs arhitektu koji je to smislio.
 
Zaboravih da dodam:
na klasicnom krovu nemas nikakav kriticni nivo, voda moze samo sa njega, nigde se nece zadrzati ili nagomilavati.
Krovovi su toliki uzas da se cudom ne mogu nacuditi. A pored toga terase na povucenom spratu su ostale neverovatno otvorene sto je u svim zgradama problem koje to imaju.

Evo i slike, klasicna "kada":

slide-gradiliste05.jpg


Ne znam samo ko ce redovno da se penje da cisti lisce koje truli i slicno jer lim ce jako brzo da korodira i propadne ako ga ne budete odrzavali. Onda ce polako po onim ivicama da probija voda.
 
Hvala na slici - do sada nisam imao prilike da blize osmotrim krov iz te perspektive, tj. nisam ni osetio neku potrebu pa sam zato i propustio tu priliku.

Na osnovu onog kako je meni opisano imao sam malo drugaciju predstavu da to izgleda ali sada vidim tacno na sta si mislio i ne mogu reci da nisi u pravu mada mi se cini da krov ima bas blagi pad ka spoljnim ivicama sto ne menja cinjenicu o kojoj govoris da je stvarno jako lose projektovan!
 
Vidim da se povela polemika oko toga koliku bi naknadu trebalo da plati GDS za kasnjenje radova.

Oni to nece placati prema tome gde vi sada zivite i koliko nekretninu placate, nego po kojoj se trzisnoj ceni vasa nekretnina koju ste kupili moze izdati.

Sami znate da je izdavanje nekretnina u Beogradu dozivelo totalni fijasko, ali bukvalno totalni, to cete videti i sa grafika. Racunao sam da je naselje u Kumodrazu I jer vam je to najblize, a i oni ce tako da gledaju. Verovali ili ne, cena izdavanja nekretnina u toj oblasti u januaru se kretala oko 2.59evra/m2, a postoji mogucnost da je u medjuvremenu pala. Racunajte da vise od toga ne mozete dobiti.

izdavanje.jpg
 
Vrh