Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Cek cek Nikola, hajde da sad ne idemo u drugu krajnost - ta cena koju si naveo je prosecna cena stana od 50 m2 u Kumodrazu 1 gde bih posebno naveo ono prosecna cena koju izmedju ostalog formiraju i krs stanovi, razni sutereni i potkrovlja tako da mislim da bi ipak moralo da se dobije malo vise od te cene. A takodje smatram da je ono ipak malo bolja lokacija od Kumodraza 1 i cena bi trebalo da bude i po tom pitanju bar malo veca...

Da ne pominjem da mi je ta cena i sama po sebi pomalo i nerealna jer gledajuci koliko ljudi koje ja znam placaju kirije na drugim mestima i kolika je kirija u okolini mog sadasnjeg (podstanarskog) stana ona cena od 130 evra za stan od 50m2 koliko kazes da bi otprilike mogao da se iznajmi stan u VS i koliko bi shodno tome bila odsteta tj. da ne bi moglo da se dobije vise od toga je ipak malo vise ispod realnog ocekivanja.
 
Sta da ti kazem, pogledaj prilog koji je skoro bio na RTS-u, situacija je jeziva za stanodavce, meni je sa 230 spusteno na 150 za 3 godine, u kredit mi se vise ne ulazi olako.

Situacija za ljude koji zive privatno u Beogradu trenutno je van svake pameti fenomenalna, a kad se svi presele u Dr Ivan Ribar i vi u Stepu, bice jos bolja, prosto da ne verujes, ali pogledaj video.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1136630/Kriza+obara+stanarine.html
 
Verujem da si u pravu i bez da pogledam video, ali sto se tice one cene od 130 evra za novi stan od 50 m2 u Stepi, sto bi rekao Kazo - "Mislim budimo realni..."
 
Pa ako se u Belvilu izdaje potpuno nov stan za 300evra od 60m2, koji je "Meka" za izdavanje zbog obliznjih poslovnih zgrada, koliko mislis da moze da se dobije u Kumodrazu?

Ljudi se ne raspituju jer su se navikli na neki stan i misle da je sve isto.
To je kao sto sam se ja frapirao kako su ljudi kupovali stan u Stepi. Ljudi prosto placaju i ne misle o tome. Kod nekretnina je uvek cenkanje, ja sam moju rodjaku koja je student ubedio da od gazde trazi da im kupi klimu jer im je vruce. Njih je prvo bilo strah da ih ne izbaci. Obecao sam da cu im naci stan ako ih izbaci. Trazile klimu i dobile za 7 dana, naravno o trosku gazde. Nemas pojma koliko su gazde ucvikale, cuvaju stanare kao kap vode na dlanu.
 
Ma ljudi uozbiljite se kakvih 130 eura, kad padne tuzba sto zbog kasnjenja sa rokovima sto zbog toga sto su me doveli u zabludu pa sto zbog dusevnog stanja jer mi zgrada nije useljena na vreme bice tu mnogo vise novca!! Pa nek dozvole to sebi ako smeju, a ti grfikoni su smesni!! Ako sami necete da se borite za sebe nece ni ovi iz gds-a
 
nikola011":2s6sgajr je napisao(la):
Pa ako se u Belvilu izdaje potpuno nov stan za 300evra od 60m2, koji je "Meka" za izdavanje zbog obliznjih poslovnih zgrada, koliko mislis da moze da se dobije u Kumodrazu?

Nemam pojma - iskreno govoreci nisam kupio stan u Kumodrazu pa me nije nesto ni interesovalo. ;)
 
:shok: ja za trenutak pomislih zbog Nikolinog potenciranja tog kraja grada, da Stepa nekako pripada Kumodrazu :D (da li se uopste kaze Kumodrazu, nesto mi cudno kad menjam po padezima :lol: ).

I Stepa ce bre da bude Meka :cool: ...zbog necheg, jednog dana...kad pochenm da izdajem taj stan...kao bogat rentijer (rentijerka :D -neshto me nece pravopis i gramatika veceras).
 
kokica":2mgffrud je napisao(la):
I Stepa ce bre da bude Meka :cool: ...zbog necheg, jednog dana...

S obzirom na idejno resenje padine sa ekstremnim betonskim preprekama bice fenomenalna za disciplinu "ski skokovi" na nekoj buducoj olimpijadi :)
 
kokica":2mna4p39 je napisao(la):
I Stepa ce bre da bude Meka :cool:

Za mene je Stepa vec Meka - svaki dan kad odem tamo se krstim kako nije vec zavrseno i kako nije jos malo vise uradjeno i molim se Bogu da konacno zavrse tu zgradu... :lol:
 
Ha, ha, ha - htedoh da napisem molim se ali me je atmosfera povukla i bi sta bi ... ovaj, napisah sta napisah... Tako ti je to kad pod moliti se po automatizmu (za malo napisah autizmu) moliti se povezes sa krstiti se...
jesus.gif
 
K'o da smo na chatu :lol: , a ne forumu. Odoh ja da me ne banuju administratori, moderatori i ostala druzina
 
kokica":pkby48c5 je napisao(la):
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gde iskopas ovo?

Ironija nase informaticke pismenosti i cime se srbi uglavnom bave na internetu.
Odes na Google, ukucas "padezi" i dobijes ovo na prvoj strani:

padezi.jpg
 
Martin Mystere":1hgsevdv je napisao(la):
Ma gde ces sad kad je veselo - jos nam samo Mik0 fali pa da bude hilarious?! :lol:

Ne diraj mi Mik0-a, kad sam video najnovije poruke od njega, to je covek koga treba imati za komsiju. Brine o onim bitnim stvarima na koje mladi zaboravljaju. Ja sam mislio da je plan stana obaveza prodavca da ti je da, nisam ni znao da za to treba da trazim neke ljude. Nisam pomislio da kupim bilo gde nov stan a da ne dobijem semu instalacija i grejanja.

Za Mik0-a veliki plus za to i to obavezno da uzmete.
 
Ne mogu da postignem pisanije na oba foruma :D . Umal' Tanji 4d ovde da odgovorim. Elem...MikO je totalni haos napravio na forumu, samo nam josh ovde treba. Vidis kakav haos i anarhija vlada...Dajte neshto o kvalitetu gradnje da nam ne ugase podforum :lol:

On je 'ladno Mik0, a ne MikO :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Pa vec sam "pohvalio" kolicinu betona i armature na tako malom prostoru, sta bi ti vise od mene :)

A znas kakav sam, ne vuci me za jezik da se rasplinem, odavno nisam :laugh:
 
Iskustvo bato! ;)

Mada, da budem iskren ja sam mu za to jos kad je prvi put pomenuo rekao da je to jedno jako dobro pitanje, jedino sto ga onda iskomplikuje jer sam pomislio da ce u najmanju ruku ko Tom Kruz u nekoj od MI pokusati da dodje do tog plana.

Vec zamisljam tu scenu... :D
 
Objasni mi komsha koje su to zidine. Ali ja i dalje ne razumem :/ . Chemu to? Da ne skliznemo :D ? Zamisljam one u prizemlju...njima je kao u bunkeru :( . Idem ja u petak sve to da porstudiram. Bice dobre za grafite, ako nista.

Da, da, Mik0 u tamnom kombinezonu, iza ledja, olovkom/fotoaparatom slika planove.

P.S. Ne mogu da vas ispratim :lol:
 
Kada smo svi gledali pre par godina idejno resenje, meni bar nije izgledalo ovako strmo i nisam video ovolike blokove betona. Prosto su zbog regulisanja padine, a zbog prevelike bliskosti zgrada izmedju kojih su ulice morali da stave ogromne zidine da bi resili taj pad. Ja mislim da apsolutno niko to nije zamisljao bas ovako.

Upravo zato sluze, da zemlja koja je sa donje strane zgrade "ne sklizne".
Prizemlja su zaista ispala kao u bunkeru, ja sam bio zgrozen, u mnogim stanovima beton je do visine pola prozora, kao da zivis u suterenu, a ne u prizemlju.
 
Meni uopste ne deluje kao neka posebna strmina. Ali sta ja znam. Ja samo videh na par fotki onu jednu zgradu....Opasali ih zidinom, kao da su kuzni :lol: . Totalna izolacija.
Mada, mene to ne brine, ja sam na visokim granama. Meni samo moza da prokisnjava :D
 
kokica":1wac9ltg je napisao(la):
@Lebanon

Super fotke! Meni u poslednje vreme fotke svih stanova koje se postavljaju, liche na moj. Mislim da ovaj jedan jeste te strukture (dvosoban-48,51m2). Ali, iskreno se nadam da nije iz 4A, jer stanje na fotkama je kao od pre 3 meseca i vise, kad je moj muz isao :lol: .

@pravnik

Toliko da kasne? Da li je moguce :( ? I jos to tako opusteno saopstavaju ljudima, tztztzttztztz. Strasno.

ne brini se, ovo su starije slike iz 4A iz L1 upravo stana za koji pricas... samo sto je ovaj stan bio bez terase.

u L2 sam bio prosli vikend i bukvalno je ovakvo stanje bilo, ti stanovi imaju terasu... i to je ta kvadratura c. 48m2.

ono sto je neverovatno jeste da su plocice po meni tezak shit u L1 dok sam se odusevio u L2 gde su bile nesto belo-siva kombinacija, izuzetno izgledaju skuplje i modernije...tako da rekoh standardno - wtf?

kao sto rekoh za ostale slike, to je slikano uglavnom u 4ci ali gornji delovi, sto se vidi i po manjim prozorima, u ovom stanu gde je bukov parket isla je jos jedna ruka i lajsne i ciscenje i to je to... a npr, primecujete i tamo razlicite plocice...

bice jos slika, samo da ih sortiram...
 
Vrh