Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Koliko primećujem ovde se uglavnom govori u prvom licu - Ja kupujem stan, itd. Nemam ideju koliko je vas ovde oženjeno-udato. Koliko vas ima dete. A koliko više komada :D

Elem kada vam deca dođu u vaš život, malko se gravitaciono težište pomera i počnete da razmišljate NE šta je dobro za vas, već šta je dobro za vašu decu. Vi će te za života plaćati za stanovanje, pošto ništa ništa nasledili, jelte tak`a nam je sudbina :|

Iz tog ugla, da li je bolje plaćati kako nego reče gazdama ili svoj stan za iste pare, koji će u jednom trenutku x u budućnosti postati vaš odnosno vaše dece, mislim stvarno je pitanje za razmišljanje - čitave 3 sekunde.

Uz to ne znam koliko vas komentariše o kupovini, a nema na leđima debelo iskustvo podstanarskog iskustva. Ono otkazni rok u januaru kada je 1m snega i slične stvari. Plus kada imate decu morate i da ih upišete u neki vrtić. Treba da radite da plaćate račune :D

E tu su problemi. Ja sam imao recimo problem da upišem drugo dete u isti vrtić gde mi je i prvo. A radimo i ženska i ja :D


Sorry, nema mesta :shok:

I uspeli posle ne znam kolko guzanja, na jedvite jade.

A sada se naprosno preselite u drugi stan. Ako je u istom delu grada. onda ništa. A šta ako niste.


Putuj pola grada da voziš decu u vrtiće, pa na posao, pa ovet do vrtića. Uh.

Zato bi bilo dobro da se već organizuje neka peticija za hitnu gradnju vrtića u Stepi, jer u okolnim jednostavno nema mesta. To važi za vrtiće Braće Jerković kao i Banjici.

Problem sa našim ljudima je što mora da kuća bude za sprat viša od komšiske a niko tu neće boraviti. Pa umesto da uzmu kvadraturu koju mogu da otplaćuju, po sistemu "uzmi ćero obe, neće da se baci" zavale se u kreditčinu pa se posle puše :D

Kada je bal, nek` je na vodi :lol:

Znači suština je iskreno proceniti svoje potrebe i mogućnosti. Mislim hoću i ja ovo, ali neće da može :)

mercedes-benz-sl-63-amg-01.jpg


Odnosno za sada ne može, ali intezivno radim na rešavanju mog problema :cool:
 
Jeca":x6l21h8a je napisao(la):
Kokice, oštro i temperamentno, ali podržavam. :kk:
I neobično si se nazvala, pa to zbunjuje...
Nisi ti baš tipična "kokica", pre neka tigrica....

Hahahaha, pa bebi tepam kokica, pa odatle. Prvo mi pade na pamet. Sad sam sva u fazonu novopechene majke, odatle mozda i ta ostrina, malo me hormoni drmaju :lol:
 
nikola011":wk2zjvaq je napisao(la):
Sagledao sam ja sve tehnicke stvari, bar koliko smo ovde mogli da vidimo i cak hvalim Stepu na nekim drugim temama. Imam zamerke i kritike, ali svako ima svoju manu. I pored svega meni je prihvatljivo i sasvim zadovoljavajuce.
Ljudi se sada samo dvoume zbog cene, kao i ja. Nije vise nista isto kao recimo pre 2 godine, a tek ce da bude drugacije. A Stepa se nikako ne uklapa u te promene. Po mojoj nekoj racunici trenutno mi je isto da li placao kiriju i stedeo razliku do visine rate, ili kupio stan i placao ratu. Odnos kamate i kirije je u ovom trenutku skoro pa indentican, a kad se useli ono neprofitno naselje Dr Ivan Ribar i vi, to je nekoliko hiljada podstanara manje u BG do kraja godine. Znaci kirije ce jos nanize, a stanove ce sve manje moci ko da kupi. Krediti i neka idu navise, subvencije neka nestanu, ono sto najvise utice je cena samog stana i svi to znaju. Kad je pocetak i glavnica mala, onda je sve znatno manje.
Ja vise nemam nista protiv Stepe, tu i tamo cu da kritikujem neka losa resenja u cilju njihovog resavanja. Samo idem logikom da vreme zaista vise nije protiv kupaca kao do sada nigde u svetu, a kamoli kod nas.


Nikola imaj u vidu da je Srbija siromasna zemlja i da u unutrsnjasti nema posla za jadan narod i da svi dolazi u srbiju, cena zakupa nece pasti kao ni cena nekretnina (nece evropa dopustiti)!! Ja sam podstanar od 1999. i muka mi je da cistim i sredjujem tudje stanove i bacam nova u vetar. bolje mi je za 10 i 20 eur vise da placam ratu , nego drugome da guram u dzep
 
Jeca":wdx87z3s je napisao(la):
@MarijaJ

Marija, ti si nas informisala o trafoima (da uopšte postoje, a zatim - i da nisu opasni). Verovaćemo svi tvom tati, poznaje čovek materiju bolje od nas. Mislim da nemaš razloga za brigu, kao što si i sama rekla, tako da ti želim da uživaš u svom lepom, novom stanu u prizemlju i da kroz prozor jednog dana nadgledaš svoju decu kako se igraju ispred zgrade, kao što si to i želela. :)
Izvini, nisam zapazila, u kojoj si zgradi kupila stan?

@ nikola 011

Nikola, ti reče: "Po mojoj nekoj racunici trenutno mi je isto da li placao kiriju i stedeo razliku do visine rate, ili kupio stan i placao ratu."
Dobro si rekao, "po računici". I sigurna sam da je tvoja računica tačna.
Ali, mimo čiste računice, uključujući i "emocije" (a ostajući pritom- koliko je moguće- na zemlji), ne bih vala bila (više) podstanar nikad u životu, sem da (opet) moram. Bilo je to nezaboravno iskustvo.
U našoj zemlji sama reč PODSTANAR sve govori - nešto "pod", odnosno "ispod".... I nema veze sa sopstvenim samopoštovanjem, prosto ima sa realnošću.


Ja sam kupila u 6D i prizemlje je nivo prvog sprata. Da, s jedne strane se ne brinem za trafoe, a s druge strane bolje da cujem jos necije misljenje (znas zenska podsvest).

Potpuno se slazem sa tobod da nema niceg goreg nego biti podstanar!
 
nikola011":3o0zkycb je napisao(la):
Jeca":3o0zkycb je napisao(la):
Ali, mimo čiste računice, uključujući i "emocije" (a ostajući pritom- koliko je moguće- na zemlji), ne bih vala bila (više) podstanar nikad u životu, sem da (opet) moram. Bilo je to nezaboravno iskustvo.
U našoj zemlji sama reč PODSTANAR sve govori - nešto "pod", odnosno "ispod".... I nema veze sa sopstvenim samopoštovanjem, prosto ima sa realnošću.

Pa ja sam svestan da je kod vecine ova stvar glavna. Video sam i kod ljudi koji kupuju one neprofitne stanove, ne znaju ni koliko ce stan da ih kosta, ali samo zele da se usele u "svoje".
Naravno da i kod mene prorade te emocije, ali ako hoces da ostanes racionalan emocije i novac uvek moras bar pokusati da razdvojis.
Moje sadasnje gazde zaista nisu lose i mogao bih ovde jos dugo da zivim. Nista mi ne nedostaje, novcano nisam u minusu u odnosu na eventualnu kreditnu zaduzenost. Na stranu i stan i sve, mene taj kredit na tako dug period stravicno plasi. Ovako sam svakog meseca sve blizi vecem ucescu i manjem zaduzivanju, jer zivim pod kirijom koja mi je manja od eventualne rate. Uz to treba da verujem GDS-u na rec da bih znao koliko meseci ce mi se kirija i eventualna rata preklapati. Meni su sve to veliki novcani rizici.


Ne vidim nikakvu racunicu biti podstanar!!!
 
nikola011":1f3x9rg1 je napisao(la):
pravnik":1f3x9rg1 je napisao(la):
a imati svoj krov nad glavom NEPROCENJIVO!!!

Jako pogresno razmisljanje :)

http://www.youtube.com/watch?v=sDf751c1yiA


Ja, se slazem s tobom da treba razum staviti iznad osecanja! Meni je razumno otplacivati kredi, stedeti i gledati otplatiti taj kredit sto pre! Nikako mi nije razumno da svakog meseca punis tudj dzep i nikad nemas nista svoje. SVakog casa moze gazda da dodje i da kaze , prodajem stan ili sin mi nema gde da zivi sl. A da ne pricam da konstantno ulazes u tudje da bi tebi bilo lepo i funkcionalno. ovako bar znam sredjujem i zivim u svom. Drazava se ne bi tako igrala. Meni bi bio veci rizik da kupim stan od bilo kog privatnog preduzetnika. Moj roditelji su se zagibili sa privatnim preduzetnikom pa sad jos moraju i sami da zavrse zgradu i svako svoj stan. Ovde je u pitanju 13000 hiljada dusa drzavi nad glavom!! Ponavljam se

Takodje te podrzavam u vezi Milosevica i novokompanovanih socijalista!! Jbg prilagodi se sadasnjici i porbaj da izvuces maksimum, ne gledaj dalje u buducnost jer je nepredvidiva. Covek danas i ako previse mislis, prodje voz!!
 
somit":2jggm6s3 je napisao(la):
aj ja da iznesem svoju racunicu, za 6 godina kao podstanar na kiriju sam BACIO oko 10.000EUR, e sad da sam imao kredit do sada bih otplatio bar cetvrtinu SVOG STANA...
na svu srecu nikad nisam imao problema sa gazdama, ali uvek kada nosim kiriju okrene se nesto u stomaku....

Podstanar, ako mogu... ne hvala


POTPUNO SAGLASNA!!!
 
MarijaJ":2xn5rfp3 je napisao(la):
Ja sam kupila u 6D i prizemlje je nivo prvog sprata. Da, s jedne strane se ne brinem za trafoe, a s druge strane bolje da cujem jos necije misljenje (znas zenska podsvest).

Potpuno se slazem sa tobod da nema niceg goreg nego biti podstanar!

Hvala, pomislila sam da si možda u 4G, pošto je u prilogu tvog posta bila okačena baš stranica za moju zgradu - 4G, odnosno link preduzeća Grading, koji gradi moju zgradu, kao podizvođač. Stvarno, kada sam pažljivije pročitala, uočila sam i tu informaciju o trafou. Naravno da nije svejedno nikom. To je još nedovoljno istraženo područje (razna zračenja), a pogotovo za nas laike.
Ipak, iako znam da se kod nas svašta radi, pa i mimo propisa, verujem da su ti bezbednosni, zdravstveni i drugi kriterijumi prilikom izgradnje objekata, danas mnogo viši nego što su to bili pre (samo kada se setimo "Azbestnog naselja", npr....).
U svakom slučaju, obavesti nas ako dobiješ i neko drugo mišljenje, a nadam se da nećeš.
 
Čak i da pretpostavim da je sve u redu sa gazdama i podstanarskim životom, halo ljudi, hajde ne budite toliko sebični i pomislite malo na vašu decu i o tome šta će ostati iza vas - podstanarskim životom nećete im rešiti u nekom trenutku stambeno pitanje, a svakako ukoliko uzmete stan, pa neka je on i na kredit, onog trenutka kada ga otplatite, on je vaš i ostaje vašoj deci u imanet.

I nemojte molim vas da pričate kako je podstanarski život u prednosti u odnosu na život u svom stanu, jer čak i po cenu da rata kredita bude nešto veća od kirije koju plaćate, ni jedan vlasnik stana neće dozvoliti podstanarima (osim ako ne izdaje prazan stan) da oni opreme stan po svom ukusu i afinitetima.

Pokušavam zaista da pronađem ijednu jedinu prednost podstanarskog života, ali mi nikako ne ide, pa hajde, pomozite mi da je nađem :bash:

:/
 
Jeca":36n3zhoa je napisao(la):
MarijaJ":36n3zhoa je napisao(la):
Ja sam kupila u 6D i prizemlje je nivo prvog sprata. Da, s jedne strane se ne brinem za trafoe, a s druge strane bolje da cujem jos necije misljenje (znas zenska podsvest).

Potpuno se slazem sa tobod da nema niceg goreg nego biti podstanar!

Hvala, pomislila sam da si možda u 4G, pošto je u prilogu tvog posta bila okačena baš stranica za moju zgradu - 4G, odnosno link preduzeća Grading, koji gradi moju zgradu, kao podizvođač. Stvarno, kada sam pažljivije pročitala, uočila sam i tu informaciju o trafou. Naravno da nije svejedno nikom. To je još nedovoljno istraženo područje (razna zračenja), a pogotovo za nas laike.
Ipak, iako znam da se kod nas svašta radi, pa i mimo propisa, verujem da su ti bezbednosni, zdravstveni i drugi kriterijumi prilikom izgradnje objekata, danas mnogo viši nego što su to bili pre (samo kada se setimo "Azbestnog naselja", npr....).
U svakom slučaju, obavesti nas ako dobiješ i neko drugo mišljenje, a nadam se da nećeš.


Ja gledma sve nekako malo optimisticnije, ipak hocemo u evropsku uniju, nesmemo da gradimo velika naselja od 13000 ljudi od kojih ce biti polovina dece , a da zrace i budu zagadjena. SVe vise i vise se ulaze u ekolosku zastitu!! Ja nekako verujem u buducnost i najsmejana lica, to me odrzava u zivotu! Dobila sam odgovor od grada vezan za vrtice i skolu pa evo odgovora ako ti znaci

Поштованa госпођо Јањић,



У вези са Вашим питањем, које сте упутили Градској управи града Београда 12.06.2012. године, обавештавамо Вас о следећем:

Секретаријат за дечју заштиту је учествовао у изради пројектног задатка за израду техничке документације за изградњу 2 објекта комбиноване дечје установе у комплексу касарне „Степа Степановић“.
Реализацију израде пројеката прати Грађевинска дирекција Србије, која ће их након завршетка проследити Граду Београду на даљу надлежност.
Секретаријат за дечју заштиту се обратио Грађевинској дирекцији Србије, како би добили информацију о степену готовости, односно, року завршетка Главних пројеката за изградњу објеката, како би у наредном периоду могао да планира средства за изградњу новог објекта.



С поштовањем,

Љиљана Јовчић
 
MarijaJ":zbgh7wuj je napisao(la):
... SVakog casa moze gazda da dodje i da kaze , prodajem stan ili sin mi nema gde da zivi sl. ...

Ili ti u februaru kad je sneg do brade dodje gazda i kaze ti da se zeni a da njegova buduca nije bas za to da se taj stan izdaje vec da eto zeli da ga uredi da imaju jos jedan kutak pa on mora da ti da otkaz i da imas mesec dana da nadjes stan iako si ti tu stanovao dve godine bez ikakvih problema za njega (placanje u minut, placanje racuna redovno, odrzavanje stana bolje nego sto je stan zatecen...)!

Na stranu to sto je vencanje zakazano na pet meseci od trenutka kad ti on to kaze...
freaked.gif
 
Martin Mystere":3cqnycnk je napisao(la):
nemmen":3cqnycnk je napisao(la):
...inace, cudno mi je da prilikom podnosenja molbe i potvrde od banke ne dobijamo nikakvu priznanicu-potvrdu da smo uopste predali zahtev/molbu...poceo sam da paranoisem da se nisam svideo onoj devojcici pa mi dokumentaciju uputila u kantu :o

Ja sam pre podnosenja molbe za donosenja Annexa od osobe iz banke na licni zahtev dobio potvrdu da je podnet zahtev za kredit i da je postupak odobravanja istog u toku tako da to moras sam(a) da trazis.
Dali bi ti bez problema.
ma to mi je jasno ali problem je sto ne dobijamo nikakvu potvrdu kada apliciramo za anex - ovi iz gds-a po prijemu molbe i potvrde od banke mogu istu dokumentaciju da proslede u kantu i nikom nista...onda si izgubio kaparu,dzabe si placao silne taxe,gubio vreme..
 
nemmen":1wkia3x5 je napisao(la):
ma to mi je jasno ali problem je sto ne dobijamo nikakvu potvrdu kada apliciramo za anex - ovi iz gds-a po prijemu molbe i potvrde od banke mogu istu dokumentaciju da proslede u kantu i nikom nista...onda si izgubio kaparu,dzabe si placao silne taxe,gubio vreme..
U pravu si, nemmen, to sam i ja svojevremeno bila primetila, sa istim komentarom kao što je sada tvoj, a u vezi kante ... :) Izgleda da su posvađani sa delovodnikom i administrativnim poslovanjem. Ja sam pitala službenika - "a da mi date potvrdu da sam ja to podnela?", a on se čudio, kao - "ma, haj`te, molim vas, pa primili smo...."

Ko to još radi na principu "časna reč"? Ko bi nama tako verovao na reč, da smo, recimo, uplatili kaparu u banci. Zavedi predmet - podnesak, šta god, i daj mi potvrdu o delovodnom broju pod kojim je zaveden, da li je to teško?
 
Mnogi ljudi tj. firme u nasoj zemlji rade tako!

Malo odstupanje od teme ali opet vezano za takav sistem poslovanja - Kada sam pre nekoliko godina sluzbeno putovao u Svedsku AEROINZENJERING je platio karte stim sto sam po povratku trebao da im donesem novac koji nam Svedjani daju za karte posto su oni finansirali put i sve ostale aktivnosti.
Po povratku odnesem ja njima novac za sebe i kolegu i dam im nsto preko 650 evra, oni lepo kazu "Hvala" i... i nista - nastave da rade svoj posao.
Ja: "OK gospodo, hoce li neko da mi da neku potvrdu da sam predao novac?"
Sluzbenik: "Pa nema potrebe - znamo da ste nam vratili novac."
Ja: "Sve je to u redu - vi znate da sam vam vratio novac ali ja nemam nikakav papir da to JESAM uradio. Sta ako za mesec dana neko nazove i pita sta je sa novcem? Kako ja da dokazem da sam vam vratio? Nikako! nego molim vas neku potvrdu sa pecatom da je to vama uredno vraceno!"
I onda oni meni, onako preko znate vec cega na elektronskoj karti koju sam poneosa zadnje strane napisu da sam ja, LK broj taj i taj dana tog i tog doneo toliko i toliko novca za racun toga i toga... Cist racun duga ljubav - geslo kog se oduvek drzim - bez obzira sta je u pitanju!
 
Поштованa госпођо Јањић,



У вези са Вашим питањем, које сте упутили Градској управи града Београда 12.06.2012. године, обавештавамо Вас о следећем:

Секретаријат за дечју заштиту је учествовао у изради пројектног задатка за израду техничке документације за изградњу 2 објекта комбиноване дечје установе у комплексу касарне „Степа Степановић“.
Реализацију израде пројеката прати Грађевинска дирекција Србије, која ће их након завршетка проследити Граду Београду на даљу надлежност.
Секретаријат за дечју заштиту се обратио Грађевинској дирекцији Србије, како би добили информацију о степену готовости, односно, року завршетка Главних пројеката за изградњу објеката, како би у наредном периоду могао да планира средства за изградњу новог објекта.



С поштовањем,

Љиљана Јовчић


Ja ne bih bio optimista, ovo je još u domenu ideja, ima li nešto opipljivije? Šta su oni do sada uradili, studiju izvodljivosti, ili šta već? Dok nađu sredstva, naprave projekat, raspišu tender ...

Ima da se načekamo ...
 
Stigla mi je poruka iz GDS-a da danas dođem da podignem brisovne dozvole.
Zna li neko o čemu se radi, inače kredit sam završio pre oko 45 dana?
 
to ti je valjda dozvola za brisanje hipoteke prvog reda, odnosno da se tvoja hipoteka prebaci sa drugi na prvi... mislim da je to...
 
Kuig":2hhh3nsn je napisao(la):
Stigla mi je poruka iz GDS-a da danas dođem da podignem brisovne dozvole.
Zna li neko o čemu se radi, inače kredit sam završio pre oko 45 dana?

somit je u pravu

Verovatno hipoteku prvog reda na tvoj stan ima neka banka koja nije ona u kojoj si uzeo kredit (Banka A), a banka u kojoj si uzeo kredit (Banka B) je upisana da ima hipoteku drugog reda na taj stan. Kad je proknjizena uplata tvog kredita Banka A daje dozvolu da se ona obrise sa prvog mesta i da na prvo mesto dodje tvoja Banka B.

Znaci procedura je da sa tim papirom od GDS (Brisovnom dozvolom) odes u katastar, predas im tamo i cekas da ti urade resenje, to se placa par hiljada (mislim oko 3500din ne secam se tacno). Kad ti se uradi resenje odneses ga u tvoju Banku B da ga oni stave u dokumentaciju vezanu za tvoj kredit. Bar je tako bilo kod mene, hipoteku prvog reda imala Komercijalna banka (A) a u Erste (B) smo uzeli kredit.
 
Martin Mystere":354qvui7 je napisao(la):
MarijaJ":354qvui7 je napisao(la):
... SVakog casa moze gazda da dodje i da kaze , prodajem stan ili sin mi nema gde da zivi sl. ...

Ili ti u februaru kad je sneg do brade dodje gazda i kaze ti da se zeni a da njegova buduca nije bas za to da se taj stan izdaje vec da eto zeli da ga uredi da imaju jos jedan kutak pa on mora da ti da otkaz i da imas mesec dana da nadjes stan iako si ti tu stanovao dve godine bez ikakvih problema za njega (placanje u minut, placanje racuna redovno, odrzavanje stana bolje nego sto je stan zatecen...)!

Na stranu to sto je vencanje zakazano na pet meseci od trenutka kad ti on to kaze...
freaked.gif


hahaha ili to! a ima i goreg...
 
Videh danas da je u zgradi 6K ugradjen lift proizvodjaca Kone. Nisam strucnjak za tu oblast, al' znam da bi trebalo da je ta firma ok. Molim da me ispravi neko ako gresim. :)
lift.jpg


Pored toga, iznenadio sam se da su vodokotlici Geberit.
geberit.jpg


Stgao je i parket koji treba da se stavi pa kacim sliku jer se ne razumem u tu temu. Molim one koji su upuceni da kazu neku rec o ovom parketu. Hvala! :)
parket.jpg
 
Sto se tice subvencionisanih kredita-ako vam je preliminarno odobreno bice i realizovano po sakupljanju svih papira-a primanje novih zahteva je obustavljeno do formiranja nove vlade jer stara ne moze da odobri dodatna sredstva-tako mi rece danas teta u nacionalnoj korporaciji. I par sati kasnije me zovu iz banke da me obaveste da ce mi napokon realizovati kredit sad u sredu-znaci teta me nije slagala
 
Gospodin_Matkovic":h84mrnfi je napisao(la):
Videh danas da je u zgradi 6K ugradjen lift proizvodjaca Kone. Nisam strucnjak za tu oblast, al' znam da bi trebalo da je ta firma ok. Molim da me ispravi neko ako gresim. :)
lift.jpg


Pored toga, iznenadio sam se da su vodokotlici Geberit.
geberit.jpg


Stgao je i parket koji treba da se stavi pa kacim sliku jer se ne razumem u tu temu. Molim one koji su upuceni da kazu neku rec o ovom parketu. Hvala! :)
parket.jpg


Meni se svidja parket, znam da sto je povrsina drveta veca, to je parket bolji. Nego da li je svuda takav u svakoj zgradi. Ko je izvodjac u 6K?
 
MarijaJ":24vztfxd je napisao(la):
Meni se svidja parket, znam da sto je povrsina drveta veca, to je parket bolji. Nego da li je svuda takav u svakoj zgradi. Ko je izvodjac u 6K?

Dimenzije tog parketa su 300x42x21 mm i razlikuju se recimo od dimenzija u mom stanu koje su 300x32x21 sto znaci da je taj malo siri...

Kod mene u 4A je proizvodjac "Vasimil" Bajina Basta dok ovde za 6K ne mogu da vidim oznaku proizvodjaca.
 
Sigurno je već izbačen info, pa se unaprijed izvinjavam zbog ponavljanja. Skupio sam papire za pdv pa bih odnio, pa ako neko zna kada se predaje na Tošinom bunaru, radno vrijeme i to.Hvala
 
Vrh