Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Optimist":3grz0x7a je napisao(la):
K_Kaca":3grz0x7a je napisao(la):
Da li je moguće da u nekim zgradama uz stan dobiješ prostor u podrumu za dž , a u drugim zgradama uz stan nemaš ni podrum, nego uzeli taj podrum, napravili garažu i još ti prodaju?! :notok:

Meni to nema nikakve logike :D

Nemam ništa protiv toga što prodaju (oni i prave), ali dajte neka bude svuda isto...znači sve garaže ili sve podrumi.

Istina je, meni je u ugovoru taksativno navedeno da stan ima pripadajući podrumski prostor. I kako mi je teta u GDS objasnila prilikom potpisivanja ugovora, obično lamela 1 ima podrum, dok lamela 2 ima garažni prostor. :D

E ja to u Ugovoru nemam, a ja sam u lameli 2 :(

Nema veze, ali svakako nije korektno. Vi dobijete podrum i imate mogućnost da kupite garažu, a mi možemo samo da kupimo garažu. Ništa lično ovo je na račun GDS-a.
 
K_Kaca":2myjp5ue je napisao(la):
Moje iskustvo je drugačije u odnosu na @grickalice.
Ja sam bila pre mesec-dva, i parcela 3 nije bila u prodaji uopšte, na parceli 2 su sve zgrade bile u prodaji i na parceli 1 i to da biraš sprat. Dok u 4 je bilo baš samo prizemlje ili potkrovlje. 5,6,7 je bilo baš slabo, isto dosta dobrih stanova je rasprodato (tako da nisam mogla da dobijem baš šta hoću).

Najbolje je da odeš i uveriš se sama, jer svi znamo da oni spiskove menjaju svako jutro odnosno apdejtuju :D

e pa to cu i da uradim, malo si me smirila...hvala ;)
 
Pridruzujem se kominici Kaci jer je nase (zenino i moje) iskustvo isto kao i njeno. Mogli smo da biramo stan pa ti savetujem da se ne obazires na dokone "lozace" nego lepo odes do GDS i na licu mesta se raspitas o svemu (mali savet - pricaj sa devojkom koja ne nosu naocare jer je druga tamo reklame radi ;)). Prekoputa ulaza u GDS se nalazi odeljak GDS gde se nalaze projektani pa ako ste ljubazni kao ja, mozete dobiti i semu (pravi nacrt vaseg stana).
Sto se tice garaza smatram da bi bilo logicno da koristim garazno mesto koje mi pripada iako ga nisam platio. Ako se pojave Blufonci koji imaju para za garaze koliko GDS trazi i to u zgradama koje su predvidjene mladim bracnim parovima koji nikada nisu imali nekretnine u svom posedu, onda....neka ide garaza. A dotle je moja pa sve da mi bude i Ivica Dacic predsednik kucnog saveta ;)
 
Ja sam vec potpuno odlepila, jer ce ovo biti treci put da idem u gds ...Prvi i drugi put smo dosli i nije bilo stana koji smo izabrali, niti bilo sta slicno, onda mi odemo kuci, pa zasedamo jedno dve nedelje i odlucimo se odemo, kad ono nema ni taj...e sada ako i dalje ne bude nista stvarno cu poludeti...mi cemo nesto oko 50kvadrata ali da je iole pristojan raspored, do sada kad smo isli nudili su nam samo neki Bože sacuvaj raspored :/
 
anka007
gr02-tip075062.jpg

mi smo uzeli ovaj stan jer po nama ima ubedljivo najbolji raspored prostorija a po sajtu GDS vidim da ga imas na parceli 1 i 2...naravno ako i tebi odgovara raspored prostorija
 
Filozofi, evo ako ste zavrsili---> :blah:... :notok: je za ovu grupu dole.

bjbz

tebi cestitke za dobar stan i konstruktivan predlog kako doci do garaze... :kk:
 
MORAM SA SIGURNOSCU DA KONSTATUJEM, tok diskusije na ovom forumu kanalisu razni interesni subjekti (zakupodavci, gdsovci, belvilovci, politicki zaludnicari,...). Mozete ih prepoznati po velikom broju postova i temama koje provlace (bolje kirija nego svoje-cekajte popust, belvil 1400eur, zemlja propada stanovi ce se deliti dzaba...) ma svasta se nacitah IGNORISITE TE LIKOVE, ISKORISTIMO OVAJ FORUM ZA KORISNE STVARI (pratimo tempo i kvalitet radova, dinamiku prodaje i formiranja naselja, razmenu administrativnih informacija, organizaciju inicijatve za dosledno postovanje svega projektovanog u naselju, organizaciju kontrole, izbor strukture stana i lokaciju u naselju, ideje o pregradjivanju, ...) ma sve, sem ovih lisica ispod kiselog grozdja... :kk:
 
@bjbz

lep stan - koja je kvadratura u pitanju.

ps. onu sa naocarima ostavite meni :D
 
GP5
nadam se da ovaj luzerski smajli nije namenjen meni posto si ga postovao odmah posle mog posta a nisi nista vise dodao..

nemmen
stan je od 49,1kv i ima najbolji raspored prostorija. naravno imam par minimalnih prepravki ali to je neizbezno od strane svakog od nas. sto se tice curice koja se krije iza naocara i misljenja da je zavrsila filozofski fakultet (jer sve sto je ozbiljnije pitate nema odgovor a li diplomatski ga "zamaze") TVOJA je komsija :D
 
bjbz

stan je fenomenalan. Po meni to je najbolji stan, ili u samom vrhu. Svaka cast i srecno. ;)
Da nisam uzela vec stan, takav bi trazila.

Naravno, takav nije bio u ponudi kada sam ja birala, a kako je moj izbor bio za prvu fazu, i kako je sudbina htela, izabrala sam najbolji moguci tada. ;)

E, kada smo kod devojaka ... nije bila devojka sa naocarima :) ali u svakom slucaju, stvarno su devojke bile ok. Meni i vise od toga, ali bilo je onih koji su se bunili... Inace, dva puta sam naletela na muskarce. ;) Jedan mi je rekao da odmah otpisem stan koji hocu, da toga nema a i da se ne nadam (PS, lamela na cosku). A mogu li se nadati u drugoj ili trecoj fazi - upitah. Ne, tesko. To odmah ode.
Drugi mi je dao nadu, i vise od toga. Pomogao mi je, i sad imam stan koji sam htela. Hvala mu.

Stan na povucenom spratu, od koga vidim mnogi beze mada ne razumem zasto. I nisam do sada imala utisak da se ti stanovi toliko izbegavaju. Istina i medju njima ima losih, u smislu funkcionalnosti i rasporeda prostorija, mozda zbog toga...ali, terasaaaaaa...pogled....to mi je ipak delovalo vazno. E sad, kakvo ce iskustvo biti, to cemo videti, mada na kraju sve je to individualno.

Pozdrav svim komsijama u naselju :)
 
...moram da se ispravim, za prethodni post...

Naravno, takav nije bio u ponudi kada sam ja birala, a kako je moj izbor bio za prvu fazu, i kako je sudbina htela, izabrala sam najbolji moguci tada.

Trebalo je da stoji-
izabrala sam u tom trenutku meni najbolji moguci ;)
 
anka007":38r2g6le je napisao(la):
Kad su stigli da prodaju sve u parceli I ja bila pre mesec dana to nije ni bilo u ponudi, a bas sam pikirala sada stan u jedinici...nemojte me plasiti ...ima li neko više informacija, mislila sam da idem sledece nedelje da rezervisem

Evo da te razuverim i ohrabrim, ja sam pre 7 dana kupila stan u 1G, bez prethodne liste čekanja, samo sam 7 dana pre toga rezervisala što je uobičajena procedura. Tada ih je bilo još do 50 kvm, a nije baš da se stanovi prodaju na pijaci pa da se razgrabe. Ipak, idi što pre. Meni je stan koji sam izabrala najlepši na svetu ( mislim- projekat :) a šta će biti u stvarnosti- to ćemo da vidimo, ali ne očekujem razočarenje). Nisam imala nikakvu "vezu", jednostavno- da biste dobro i brzo komunicirali ključno je da najpre kažete u GDS do koje kvadrature tražite stan, posle idu finese.
 
bjbz":1902whqf je napisao(la):
Sto se tice garaza smatram da bi bilo logicno da koristim garazno mesto koje mi pripada iako ga nisam platio. Ako se pojave Blufonci koji imaju para za garaze koliko GDS trazi i to u zgradama koje su predvidjene mladim bracnim parovima koji nikada nisu imali nekretnine u svom posedu, onda....neka ide garaza. A dotle je moja pa sve da mi bude i Ivica Dacic predsednik kucnog saveta ;)

Vec vidim koliko si dobar komsija, kao ovi drugi "osvajaci" po Beogradu koji umisle da je nesto njihovo po nekom samo njima poznatom pravu i logici pa drugima podizu brisace, grebu kola kljucevima i sl, i jos kaze kako mu niko nece smeti nista.

Svaka cast, Ti si pravi, a ostali su Blufonci! :kk:
 
heda":3aj6wype je napisao(la):
anka007":3aj6wype je napisao(la):
Kad su stigli da prodaju sve u parceli I ja bila pre mesec dana to nije ni bilo u ponudi, a bas sam pikirala sada stan u jedinici...nemojte me plasiti ...ima li neko više informacija, mislila sam da idem sledece nedelje da rezervisem

Evo da te razuverim i ohrabrim, ja sam pre 7 dana kupila stan u 1G, bez prethodne liste čekanja, samo sam 7 dana pre toga rezervisala što je uobičajena procedura. Tada ih je bilo još do 50 kvm, a nije baš da se stanovi prodaju na pijaci pa da se razgrabe. Ipak, idi što pre. Meni je stan koji sam izabrala najlepši na svetu ( mislim- projekat :) a šta će biti u stvarnosti- to ćemo da vidimo, ali ne očekujem razočarenje). Nisam imala nikakvu "vezu", jednostavno- da biste dobro i brzo komunicirali ključno je da najpre kažete u GDS do koje kvadrature tražite stan, posle idu finese.

Na kom si spratu kupila? I da li su to stanovi na cosku?

Pozdrsv,
 
Ovakvih kao moj nudili su mi na I i III spratu, ovaj koji sam ja uzela nije na ćošku, jedino što bi moglo da bude kao mana je lift do spavaće sobe. Ako je baš zapelo da imate tišinu kao na selu ( koju remeti samo kukurikanje petlova*), stavite plakar. Znam, znam rekli su da su nečujni Šindlerovi, meni lift nije razlog za odustanak, sve ostalo je OK, ne pada mi na pamet da pravim bilo kakve prepravke u stanu, a naročito neću da zastakljujem terasu i pravim od nje kuhinju ili ne daj bože WC. Hoću da sedim i uživam na terasi, posadim cveće. Sve komšinice već sad izazivam na dvoboj u takmičenju za najraskošniju terasu. Živim 12 godina u stanu u kome je pre toga umro neki deda samac, bez terase i tandrljavim liftom pored ulaznih vrata. Sad ulazim u nov- novcijast stan sa terasom da uživam ko čovek!

Prvi sprat je izdignut iznad uobičajenog, jer ima prizemlje i još nešto ukopano ispod prizemlja, tako da je kao II sprat u drugim zgradama.
 
heda":3ey5z6qc je napisao(la):
Prvi sprat je izdignut iznad uobičajenog, jer ima prizemlje i još nešto ukopano ispod prizemlja, tako da je kao II sprat u drugim zgradama.
Nisam ekspert, pa me malo začudilo to kako zgrada ima podrum, nisko prizemlje, prizemlje, pa tek onda spratove. Pa onda NP bude stvarno prizemlje, a PR ispadne u visini onoga što bih ja smatrao prvim spratom. :)

Inače sam i ja uzeo u 1G, 46.51, koji si stan ti uzela?
 
avoren":2e0s79xy je napisao(la):
heda":2e0s79xy je napisao(la):
Prvi sprat je izdignut iznad uobičajenog, jer ima prizemlje i još nešto ukopano ispod prizemlja, tako da je kao II sprat u drugim zgradama.
Nisam ekspert, pa me malo začudilo to kako zgrada ima podrum, nisko prizemlje, prizemlje, pa tek onda spratove. Pa onda NP bude stvarno prizemlje, a PR ispadne u visini onoga što bih ja smatrao prvim spratom. :)

Inače sam i ja uzeo u 1G, 46.51, koji si stan ti uzela?


Da li si dobio podrum? Inace lamela 1 u tim zgradama izgleda bas tako kako si opisao, dok Lamela 2 u toj grupi zgrada je i visa. :)
pozz
 
nikola011

Nisam osvajac vec zbog bezobrazne cene garaze a u nedostatku svog podruma, logicno je da dok ne prodaju garazu, ja imam pravo da je koristim.
I poslednji put bih te lepo zamolio da ovaj forum koristis samo kao nemi posmatrac jer vidim da si neki dokoni klinac koji u danima kada nemas pametnija posla (odlazak na utakmice prve lige, blejanje po kaficima...) vreme ubijas na ovom i verovatno slicnim forumima traumirajuci dobre ljude koji samo pokusavaju da u ova surova vremena dodju do krova nad glavom ;)
 
avoren":10k2xd53 je napisao(la):
Nisam ekspert, pa me malo začudilo to kako zgrada ima podrum, nisko prizemlje, prizemlje, pa tek onda spratove. Pa onda NP bude stvarno prizemlje, a PR ispadne u visini onoga što bih ja smatrao prvim spratom. :)

Inače sam i ja uzeo u 1G, 46.51, koji si stan ti uzela?
1G 48.44 (47.07 ) dvosoban
+ podrum

Sličan raspored kao u tvom, razlike su što izlazi terasu iz dnevnog boravka, a iz hodnika su: levo kuhinja a desno kupatilo (nije jedno pored drugog)
 
merica":21dmq5rs je napisao(la):
Da li si dobio podrum? Inace lamela 1 u tim zgradama izgleda bas tako kako si opisao, dok Lamela 2 u toj grupi zgrada je i visa. :)
pozz


heda":21dmq5rs je napisao(la):
1G 48.44 (47.07 ) dvosoban
+ podrum

Sličan raspored kao u tvom, razlike su što izlazi terasu iz dnevnog boravka, a iz hodnika su: levo kuhinja a desno kupatilo (nije jedno pored drugog)

Uzeo sam u lameli dva, inače sam pogrešno otkucao, u brzini. 49.51, dvosoban.
Podrum nisam dobio, u mojoj lameli su garaže (taman toliko da moj stan zapravo bude na još većoj visini nego što bi se očekivalo za deklarisanu spratnost :)).

Za garažu bih bio zainteresovan, u perspektivi. Ali pošto još uvek nemam ni auto ... :)
 
Baš mi je drago, neka se javi još neko ko je u 1G, narčito oni koji samo čitaju forum a ne postuju, dajte da razmenimo mišljenja i iskustva. Kakve li će boje biti fasada, brinem se jako! :D
 
bjbz":2cvb8yda je napisao(la):
G
stan je od 49,1kv i ima najbolji raspored prostorija. naravno imam par minimalnih prepravki ali to je neizbezno od strane svakog od nas.


Jel ovo na planu LIFT sto se oslanja na manju sobu? Ako je LIFT to nikako nije dobro! Dzaba mu sve ako moras da slusa vibracije lifta, dzaba i njihove price da je izolacija dobra i sl.... LIFT je LIFT i nikada neces spavati dobro.
 
...ja jos uvek nisam pronasao svoj stan tj. skicu/nacrt u elektronskoj formi...na sajtu gds-a nije postavljen.

ako neko zna odakle da ga iskopam bio bih mu zahvalan - stan je kvadrature 37.6 1.5 sa pripadajucim podrumom od 4,xx mkv
 
La Grange

Istina je da samo zid deli lift od moje spavace sobe ali zato vec imam smisljeno resenje. Vrata izmedju spavace i dnevne pomeram taman toliko da bih na zid koji me deli od lifta popunio americki plakar od zida do zida i naravno od poda do plafona ;) ostaje mi samo ovih dana sa zenom da osmislim raspored enterijera samog plakara u vidu polica, pregrada, fioka.... :)
Naravno na mestu vrata koja pomeram (izmedju spavace i dnevne sobe) ugradjujem klizna vrata koja ce izlaziti iz zida.
Zasto bi "arhitekte" koje su projektovale ove stanove bile pametnije od nas ;)
 
heda":2zh2e12i je napisao(la):
1G 48.44 (47.07 ) dvosoban
+ podrum

Sličan raspored kao u tvom, razlike su što izlazi terasu iz dnevnog boravka, a iz hodnika su: levo kuhinja a desno kupatilo (nije jedno pored drugog)

I ja sam uzeo ovaj stan, samo u 1V.

Da li je još neko uzeo koji stan a da ga nema na sajtu GDS? I, zašto ih nema? :/
 
Vrh