Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@nikola011 Sve ovo što pišeš ima samo jedno veliko ALI...a i porediti stan i patike, kao i Bellwil koji je nešto malo prodan naivnima kad je bio BUM po astronomskoj ceni i sadašnje vreme i ne ide baš...Veliko ali je izbor stana.Ako porediš dva stana od npr. 40 kvadrata, pa ih premjeriš, ok, imaju isto.Ali jedan može biti u prizemlju, može biti čitav dan bez sunca, može biti do lifta,raspored može biti katastrofa, tako da i ako spuste cenu, pitanje je da li se uopšte tržišno može profitirari, s obzirom da se stan u prizemlju severne strane , teško može prodati po istoj ceni... od 2 sprata južno orjentisanog npr. .Ako oćeš da živiš u tom stanu, opet, koliko si spreman na određene ustupke, toliko će ta eventualna manja cena završiti posao.

Lično ne verujem da kalkulišu sa stanovima, pa da se izbacuju selektivno.Prema tome, treba razmisliti i šta će ostati.. npr za dve godine, kada npr budu hteli da rasprodaju sve.Prodaja možda ide sporo, ali ide...Npr... meni su u banci rekli da su za Stepu odobrili 10 kredita od početka godine i da sam ja 11.To je praktično za mesec dana, jer su novi uslovi krenuli u februaru.A koliko ima banaka, kolika je godina, i koliko ima keš kupaca?
 
Naravno da ce najbolji da odu na pocetku, i ja bih mozda i kupio po toj ceni da sam mogao nesto dobro. Ali kad ti odes medju prvima tamo, i kazu ti da nema skoro nijednog stana koji ti zelis, samo prizemlje ili potkrovlje, ili nesto veliko a nefunkcionalno, onda je vreme odmah da mi spuste cenu. GDS malo radi na kvarno, sve dobre stanove su sacuvali za svoje, a ja treba kao da budem srecan sto sam uzeo potkrovlje. U Belvillu je dosta ostalo, raspitao sam se, prodaju cele vertikale od 9.sprata pa navise, znaci da ni ona cena koju sad daju nije fiksna.

Ja ne kazem da niko nece kupovati, uvek ce neko biti, prelama druge zivotne probleme, nije uvek samo novac u pitanju. Pitanje je dinamike i realnosti. Pa drzava sad treba da spase nase banke sa 290 miliona evra zbog loseg plasmana kredita. Odakle mislis da ce ova drzava bez privrede vise imati novca za raznorazne gluposti i zaduzivanja bez realne osnove? Ja prvo ne mogu da poverujem, svi imaju TV, da li neko zaista u narednih 10 godina vidi realnu osnovu da kriza prodje i da se trziste stabilizuje? Ja samo kazem da vise nema toliko para a da je neka osnova na trzistu visoka, a gde nema para, ne moze biti ni visoke cene, ustvari moze, ali da se blokira trziste i ugase gradjevinske firme.
 
To su loše plasirani stari krediti, upravo zbog toga o čemu pričaš kamate mogu samo da idu naviše, a i banke će biti sve opreznije.Loši plasmani i jesu najveći problem svakoj banci.Inače, to su krediti dati pravnim licima, konkretno 2 firmama, i teško je napraviti paralelu sa stambenim kreditom.

Što se tiče GDS, ja sam bio sedam dana pošto je puštena druga grupacija u prodaju, i sve strukture koje sam sam pitao, mogle su da se nađu, s tim što je čak postojala mogućnost izbora sprata, strane sveta, položaja itd.To je moje iskustvo, s tim što meni zavšetak zgrade nije bio bitan faktor, pa sam bio u prednosti u odnosu na one kojima se žuri, mogao sam na vreme da rezervišem.

A što se tiče cene, naravno da se ona određuje na osnovu kretanja na tržištu, ali i tu postoji donja granica, ispod koje se ne ide , čak i pod uslovom da se pet godina na proda nijedan stan.Ako se produži kriza, pitanje je koja je to donja granica isplativosti.
 
Volf":25kvx3wf je napisao(la):
A što se tiče cene, naravno da se ona određuje na osnovu kretanja na tržištu, ali i tu postoji donja granica, ispod koje se ne ide , čak i pod uslovom da se pet godina na proda nijedan stan.Ako se produži kriza, pitanje je koja je to donja granica isplativosti.

Tu se potpuno slazemo, stvar je do koje mere beogradsko zemljiste moze biti ovoliko skupo u odnosu na ostatak Srbije. Cena gradnje je ista, gradjevinci svuda zaradjuju manje vise isto. A problem koji ja navodim u vezi cene u Stepi je upravo odredjena cena zemljista - koje je drzavno.
 
Padaće cene sigurno, to je zagarantovano. E sad, ko može to da čeka, ko ne može, ko neće, to su već druga pitanja. Biće i puno aktiviranih hipoteka, padaće standard i realne plate, naročito u javnom sektoru. Ja poslednje tri godine aktivno pratim kretanja na tržištu nekretnina i taj pad je konstantan i otprilike linearan. Ujesen 1994. desio se nagli rast, najviše na psihološkom planu i do decembra cene su skočile 50%. Posle su se vraćale polako, cele 1995. godine. Kada su razlozi psihološke prirode, uvek je rast brz, a pad ide teže i sporije. Poslednji rast je bio balon naduvan kreditnom tražnjom jer pre toga nije bilo stambenih kredita. Naduvavanje balona je još dodatno pojačalo nervozu i mnogi su pomislili ako sad ne kupim, ko zna da li ću ikada moći jer cene odoše u nebo. Sada su se kupci malo oladili, balon je počeo da se izduvava i imamo pad koji traje i trajaće. Pored toga, padamo i kolektivno jer smo sve prodali, razjurili radnike, nakupili i dobro plaćamo neradnike, svake godine povećavamo deficit, nbs prodaje devize ko luda i pravi sunovrat čeka nas kada država ponudi hartije, a kupaca nema. Onda ne pomaže ni Bajatovićeva štamparija ni Dinkićev rast potrošnje. Onda balon puca. Sad se još uvek izduvava. Dakle, sada je u fazi ššššššššš... i na kraju - BUUUM! E, onda je trenutak za kupovinu! :D
 
Sto se tice smanjenje cene po m2, milsim da je vec neko to spomenuo, sve i da bude tako pitanje je sta je ostalo u tom trenutku..
Vec sada na parcelama 5, 6 i 7, koje su dalje moze da se dobije sta zelis.
Na parcelama 4 i 3, mogu se dobiti stanovi na prvom i poslednjem spratu, manji do 40m2, bez terae.
Na parceli 1, vec uveliko sve prodato.
Na parceli 2, neke zgrade jos nisu pustene u prodaju,a kad budu, bice samo prizemlje i poslednji sprat.
Gde je tu logika..
Kome se onda cuvaju ti stanovi..

A sto se tice prodaje i izdavanja stana u prvih 5 godina, od uzimanja kredita..mislim da je to bilo ranije..
U mojoj banci, rekli su, da toga vise nema..
 
Hehe.Ako se desi taj scenario, kredit ćeš moći da uzmeš samo kod Dafiment banke :D ...Verovatno će i prestati da se zidaju zgrade, pa će keš perači para kupiti svih 30 stanova koji se naprave godišnje.

Nadajmo se najboljem, očekujmo najgore...
 
Trebalo bi malo da pazite na kulturu govora na forumu, i da ukoliko odgovarate na prethodni post ne navodite ga, a ukoliko odgovarate na neki prethodni obavezno ga navedete... to je ono elementarno da bi lakse pratili temu. Nema moderatora inace on bi to odradjivao i brisao postove koji nisu u skladu sa lepim ponasanjem na forumu.
 
nikola011":25rlf8bg je napisao(la):
lila":25rlf8bg je napisao(la):
Vec sam par puta pitala, da li neko ima neku informaciju o obdanistima, skolama i trznom centru? Useljenje pocinje za mesec dana. Zar to nikoga ne brine osim mene. Makar neka informacija da se pojavi o pratecim objektima iz Grada.

Nema tu sta da te brine, imas skolu u Jerkovicu kod Crvenog solitera, Boru Stankovic na Banjici kod 5 solitera i valjda neku u Vojvode Stepe. Za vrtic i sama znas od drugih po Beogradu da decu vozaju u vrtice cak i u druge delove grada.
Obdaniste i skola su projektovani i bice, ali su projektovani za celo naselje. Ne mislis da ce od 4700 stanova da usele 500 i odmah da otvore vrtic i skolu?
Pa ko ce to da placa, gotovo praznu skolu i poluprazan vrtic?
Drugo, dok se ne zavrse osnovni radovi niko i ne pomislja na skolu i vrtic. Nece decu valjda neko da pusta medju sut, prasinu, kamione, dizalice i bagere. Nazalost, prvi stanari ce prilicno lose ziveti prvih godinu dana jer se prosto tu nista ne moze, svuda oko njih ce i dalje biti veliko gradiliste i to ce morati da trpe dok se ne zavrsi.

zivim u jerkovicu vec 28 god tako da pouzdano znam da su komsijama iz stepe na raspolaganju os zmaj,djura,nusic kao i dva vrtica-ovo se odnosi samo na jerkovic (udaljenost od stepe oko 5 min kolima) - na to dodajte i banjicu...bice mesta za sve nadam se...bar dok se ne izgradi obecano u okviru stepe!

poz
 
Volf":g0xp2fis je napisao(la):
Hehe.Ako se desi taj scenario, kredit ćeš moći da uzmeš samo kod Dafiment banke :D ...Verovatno će i prestati da se zidaju zgrade, pa će keš perači para kupiti svih 30 stanova koji se naprave godišnje.

Nadajmo se najboljem, očekujmo najgore...


Kad bi prestale da se zidaju zgrade i potpuno stala i gradjevinska operativa i industrija od koje ova zemlja trenutno u najvecem delu zavisi, niko nece u ovoj zemlji imati hleba da jede, zato njih drzava toliko i gura po svaku cenu, ali tocak prometa se zaustavlja, nesto ce morati da ga pogura.

Postoje dve opcije, ili pad cene ili fascinantan marketing kao u prethodna dva talasa:
1.kada je drzava napravila foru da se kopira licna karta i cekas u redu za stan kao da ti je poslednje u zivotu, na sta se navukao fascinantan broj ljudi
2. Kada niko u Evropi nije ni pominjao ukidanje evra nasi mediji prenose vest o njegovom zavrsetku u kom momentu 200 ljudi po hitnom postupku povlacii pare iz banke sa stednje i hrli u GDS da to pretvori u "zlatan" stan.

Da li ce neko uspeti da napravi fenomenalan marketinski trik broj 3, ili ce ipak cene morati nanize, to ne znam, ali ako uspeju opet na neku foru da navuku tako veliki broj ljudi odjednom, skidam im kapu :kk:
 
grickalice":2p9dpsht je napisao(la):
Sto se tice smanjenje cene po m2, milsim da je vec neko to spomenuo, sve i da bude tako pitanje je sta je ostalo u tom trenutku..

Pa kako sta je ostalo, sam si rekao potkrovlje i prizemlje u parcelama 3 i 4, veliki deo parcele 2 i citavi kompleksi 5,6,7, pa to je skoro 2/3 naselja, a vojska je dobila svoje, i prvi udarni talas marketinga se zavrsio, kako mislis prodati ostatak? Sve fore su uradjene, uzeo je ko je uzeo na reklamu, mislim da je po njihovoj proceni to trebalo da zavrsi posao bar za 80% naselja i onda da se predje na Novi Beograd.
 
nemmen":2vrydwfe je napisao(la):
nikola011":2vrydwfe je napisao(la):
lila":2vrydwfe je napisao(la):
Vec sam par puta pitala, da li neko ima neku informaciju o obdanistima, skolama i trznom centru? Useljenje pocinje za mesec dana. Zar to nikoga ne brine osim mene. Makar neka informacija da se pojavi o pratecim objektima iz Grada.

Nema tu sta da te brine, imas skolu u Jerkovicu kod Crvenog solitera, Boru Stankovic na Banjici kod 5 solitera i valjda neku u Vojvode Stepe. Za vrtic i sama znas od drugih po Beogradu da decu vozaju u vrtice cak i u druge delove grada.
Obdaniste i skola su projektovani i bice, ali su projektovani za celo naselje. Ne mislis da ce od 4700 stanova da usele 500 i odmah da otvore vrtic i skolu?
Pa ko ce to da placa, gotovo praznu skolu i poluprazan vrtic?
Drugo, dok se ne zavrse osnovni radovi niko i ne pomislja na skolu i vrtic. Nece decu valjda neko da pusta medju sut, prasinu, kamione, dizalice i bagere. Nazalost, prvi stanari ce prilicno lose ziveti prvih godinu dana jer se prosto tu nista ne moze, svuda oko njih ce i dalje biti veliko gradiliste i to ce morati da trpe dok se ne zavrsi.

zivim u jerkovicu vec 28 god tako da pouzdano znam da su komsijama iz stepe na raspolaganju os zmaj,djura,nusic kao i dva vrtica-ovo se odnosi samo na jerkovic (udaljenost od stepe oko 5 min kolima) - na to dodajte i banjicu...bice mesta za sve nadam se...bar dok se ne izgradi obecano u okviru stepe!

poz


ah,da - sto se tice trznih centara, jedan se upravo gradi (nedaleko od mog trenutnog stana,inace,bice jako slican uscu,merkatoru..a na njegovom vrhu fudbalski stadion)na zemljistu gde je ranije bio fk vozdovac...drugi,takodje blizu stepe je kod darvinove poste (on je dosta skromniji),ima i tc banjica tako da je i sto se toga tice,za prvo vreme,stepa obezbedjena.
 
Mala molba za Nikola011 i njemu slicne "babaroge", prestanite da plasite narod. Licno sam kupio stan u zgradi 2B bez ikakvih problema, odabrao sam 6. sprat i zgrada napreduje po meni fenomenalno. Pustite vise Miskovicev Belvil jer svako ko i malo poznaje situacije u Bg zna kako se to naselje, na koji nacin i kojim povodom gradilo. Jos za vreme Univerzijade mnogi strani studenti (takmicari na Univerzijadi) imali su probleme sa instalacijama, bilo je sitnih pozara...Od rodjenja zivim na Novom Beogradu ali Belvil je strasilo srpskog gradjevinarstva pa na doticno "geto" naselje necu vise trositi vremena.
Sto se tice cene stana na koje se neki zale u Bg, cena jeste velika ali poredjenje cene kvadrata po Srbiji i samom Bg je vise nego smesna, kao i poredjenje cena stana i patika (ima na ovom forumu nekoliko "komicara" u pokusaju). Ako vam ne odgovara cena NOVOG stana po 1180e po kvadratu koliko ispadne prava cena kada se odbije pdv, a vecinu je nas mladih bracnih parova pa je cini mi se to prava cena kvadrata, ona je po meni SASVIM u redu. Ko hoce 200kv za 50.000e neka kupi stan u Babusnici.
Prestanite da paranoisete, filozofirate...u ostalom i ja bih da imam platu od 2000e kolika je u Evropi ali nemam Djole ;)
Zadrzite svoje licne frustracije za licne poruke a sam forum oslobodite ljudima kojima je stalo do novog naselja pa da se svi uselimo sa osmehom i pozitivnim energijom :)
PS- ima i strucnjaka koji se prave pametni od kog materijala treba da su zidovi na zgradama, hteo sam da padnem u nesvet kada sam to procitao. Noseci zidovi MORAJU da budu od armiranog betona kako bi nosili zgradu, ostatak se uglavnom na ovom gradilistu pravi od Ytong blokova koji je po meni trenutno najkvalitetniji materijal na trzistu. Pozdrav i razmiljajte malo kako ce vam izgledati elementi u kuhinji, kako cete rasporediti namestaj....a pametnjakovici koji nisu ni kupili stan u ovom naselju niti razmisljaju o tome, neka dosadjuju i plase neke druge forumase. Cao ;)
 
@bjbz

nikola011":3i1fzfr1 je napisao(la):
Niko ne pominje cifru od 1290e/m2 u smislu nekvalitetnosti, Stepa je prosecno dobra gradnja za Beograd i za tu zonu. Problem je promena trzista u poslednjih godinu dana i cinjenica da vise niko ne zeli da plati nekretnine u Beogradu po toj ceni.
U Vojvode stepe se stanovi prodaju po 1650e/m2 sa PDV-om, po toj cenu jesu se prodavali pre 2 godine, sada ih niko ne kupuje iako su svi poceli da nude i gratis garazno mesto uz njih, znaci cena nekretnina je pala i to je poenta. Prodato je manje od 50% stanova u Stepi, a drzava je potpisala garancije da to naselje zavrsi i cela Srbija to placa. Skoro da uopste nema novih kupaca i sta cemo onda?
Nekretnine su pre 4 godine u Beogradu usled nenormalne potraznje uslovljene velikim optimizmom i velikom potrosnjom otisle u nebesa, i sad se svi iz petnih zila trude da taj nivo odrze, samo je pitanje koliko ce to moci.
 
@bjbz

nikola011":2cdx9yjc je napisao(la):
Radi se o tome da su u sve nase firme ukljucene stranke ili neki kriminal, pa odatle neke price kako je ova firma dobra, ona losa, ovoj namesteno, ova super, ona dobro radi, druga lose i sl. U slucaju ovog naselja to nema nikakve veze. Svi grade iste tipske stanove od istih materijala, postoje 2 vrste zgrada, sa sendvic zidom i kamenom vunom, stvar je ko sta voli ili misli da je bolje. Bio sam na gradilistu, mislim da je marka stolarije svuda ista, plocice su svuda iste, svuda sam video lagerovan ytong za unutrasnje i pregradne zidove. Znaci ko god da gradi, dovozi se izgleda isti materijal od istog dobavljaca jer im je tako najjeftinije da posluju. Da li ce da redja ciglu Janko ili Marko, potpuno je svejedno, a drzava je uzela kredit i sve unapred platila. Ja mislim da takvih problema tipa razlike u zgradama ili kasnjenja u radovima nece biti uopste.
 
bjbz":3q8ibpx2 je napisao(la):
Licno sam kupio stan u zgradi 2B bez ikakvih problema, odabrao sam 6. sprat i zgrada napreduje po meni fenomenalno.

Jesi bio skoro na gradilištu? Ja sam planirala ove nedelje da idem, ali nikako da stignem.

bjbz":3q8ibpx2 je napisao(la):
Od rodjenja zivim na Novom Beogradu ali Belvil je strasilo srpskog gradjevinarstva pa na doticno "geto" naselje necu vise trositi vremena.
Ko hoce 200kv za 50.000e neka kupi stan u Babusnici.

Iskreno si me nasmejao, odakle ti inspiracija hehehe

bjbz":3q8ibpx2 je napisao(la):
Prestanite da paranoisete, filozofirate...u ostalom i ja bih da imam platu od 2000e kolika je u Evropi ali nemam Djole ;)
Zadrzite svoje licne frustracije za licne poruke a sam forum oslobodite ljudima kojima je stalo do novog naselja pa da se svi uselimo sa osmehom i pozitivnim energijom :)

Komšija, uvek će biti ljudi koji šire dezinformacije (slučajno ili namerno), kao zavdinih ljudi i zato nemoj da se nerviraš.
Naravno uvek se i nađe neko da kudi tuđ rad, a sam ne radi ništa pametno - tako je to u životu, zato :D na lice i samo pozitivne misli.
 
nikola011 - pa to ti jedino pametno sto si napisao koliko ja pratim ovaj forum. Sve ostalo su ti teorije zavera koje ovom narodu vec izlaze na nos.
Kad budes pazario stan u naselju, licno cu ti predati i svoj nalog ovde ;)
 
@bjbz

Kao sto vidis, ja sa prijateljima i obidjem gradiliste, dopada mi se to sto je uradjeno, i sam zelim da zivim u tom naselju. Ovde sam jer mislim da nisu samo oni koji su kupili na forumu, vec i oni koji bi da kupe, pa iz vaseg iskustva porede da li vredi ili ne. Nista nije savrseno, sve je stvar rasprave. Govorim sa strane kupca koji je dosta drugih stvari video, i razmatram situaciju sa svog a i stanovista ljudi koji su vec u kreditu. Ako vidim da je sve skoro stalo, da ce drzava mozda kao Grcka da bankrotira za neko vreme, vidim da nekretnine zaista idu nanize, ne shvatam zasto neko zamera sto je kupio po visoj ceni pa sad drugom prakticno kaze da ne moze po nizoj nego treba da ide u Babusnicu. Problem je sto Stepa u odnosu na Beograd nije daleko od Babusnice, ja tamo idem zbog cene i polemisacu oko cene. I meni je ponekad smorno sto u 20 postova vidim kritike na plavu boju 4Z pa me briga, meni se dopada i preskocim taj komentar.

Sto vise razlicitih informacija, predloga, podrske, kritike, to ce forum biti zivlji, zanimljiviji i bogatiji podacima. Nismo ovde samo da hvalimo GDS, tesimo neke koji ne znaju koju su stranu sveta kupili, ili da li je stan na 6.spratu koji su pazarili na poslednjem ili pretposlednjem spratu. Ponekad pomislim da je moja kupovina patika bila ozbiljniji posao.
 
nikola011@dosadnomije.com

Da se vise ne bih trosio na stvari koje me nerviraju kao sto je sada ovo dopisivanje, samo cu ti napisati jos ovo, ako mislis da ce zemlja da nam bankrotira kao Grcka (sada vec postajes ekspert i za drzavna i ekonomska pitanja....da nisi Dinkicev rodjak slucajno?) zasto lepo ne rasprodas sve sto imas i jednostavno emigriras u neku od zemalja gde bi se takav kao ti uklopio i gde je cena kvadrata barem ispod 23,57e po kvadratu.
Ako ti pasos predstavlja problem jer nisi odsluzio civilnu vojsku, nacuo sam na jednom drugom forumu (od kvazi strucnjaka za gradjevinska pitanja kao sto si ti) da je u Pirotu cena kvadrata sve niza. Pokusaj tamo...jer ne bih voleo da imam komsiju kao sto si ti....cak ni u naselju ;)
Pozdrav svim buducim komsijama :D
 
Otvaram novu temu vezanu za ovo naselje...GARAZE koje se nalaze ispod zgrada.
 
bjbz":13n1eyqg je napisao(la):
Otvaram novu temu vezanu za ovo naselje...GARAZE koje se nalaze ispod zgrada.

Da li je istina da su spustili cenu garaže?

I imam jedno pitanje-konstataciju.

Da li je moguće da u nekim zgradama uz stan dobiješ prostor u podrumu za dž , a u drugim zgradama uz stan nemaš ni podrum, nego uzeli taj podrum, napravili garažu i još ti prodaju?! :notok:

Meni to nema nikakve logike :D

Nemam ništa protiv toga što prodaju (oni i prave), ali dajte neka bude svuda isto...znači sve garaže ili sve podrumi.
 
grickalice":18giqzxh je napisao(la):
Sto se tice smanjenje cene po m2, milsim da je vec neko to spomenuo, sve i da bude tako pitanje je sta je ostalo u tom trenutku..
Vec sada na parcelama 5, 6 i 7, koje su dalje moze da se dobije sta zelis.
Na parcelama 4 i 3, mogu se dobiti stanovi na prvom i poslednjem spratu, manji do 40m2, bez terae.
Na parceli 1, vec uveliko sve prodato.
Na parceli 2, neke zgrade jos nisu pustene u prodaju,a kad budu, bice samo prizemlje i poslednji sprat.
Gde je tu logika..
Kome se onda cuvaju ti stanovi..

A sto se tice prodaje i izdavanja stana u prvih 5 godina, od uzimanja kredita..mislim da je to bilo ranije..
U mojoj banci, rekli su, da toga vise nema..


kad su stigli da prodaju sve u parceli I ja bila pre mesec dana to nije ni bilo u ponudi, a bas sam pikirala sada stan u jedinici...nemojte me plasiti ...ima li neko više informacija, mislila sam da idem sledece nedelje da rezervisem
 
K_Kaca":jzf12lay je napisao(la):
Da li je moguće da u nekim zgradama uz stan dobiješ prostor u podrumu za dž , a u drugim zgradama uz stan nemaš ni podrum, nego uzeli taj podrum, napravili garažu i još ti prodaju?! :notok:

Meni to nema nikakve logike :D

Nemam ništa protiv toga što prodaju (oni i prave), ali dajte neka bude svuda isto...znači sve garaže ili sve podrumi.

Istina je, meni je u ugovoru taksativno navedeno da stan ima pripadajući podrumski prostor. I kako mi je teta u GDS objasnila prilikom potpisivanja ugovora, obično lamela 1 ima podrum, dok lamela 2 ima garažni prostor. :D
 
anka007":3juf8abo je napisao(la):
grickalice":3juf8abo je napisao(la):
Sto se tice smanjenje cene po m2, milsim da je vec neko to spomenuo, sve i da bude tako pitanje je sta je ostalo u tom trenutku..
Vec sada na parcelama 5, 6 i 7, koje su dalje moze da se dobije sta zelis.
Na parcelama 4 i 3, mogu se dobiti stanovi na prvom i poslednjem spratu, manji do 40m2, bez terae.
Na parceli 1, vec uveliko sve prodato.
Na parceli 2, neke zgrade jos nisu pustene u prodaju,a kad budu, bice samo prizemlje i poslednji sprat.
Gde je tu logika..
Kome se onda cuvaju ti stanovi..

A sto se tice prodaje i izdavanja stana u prvih 5 godina, od uzimanja kredita..mislim da je to bilo ranije..
U mojoj banci, rekli su, da toga vise nema..


kad su stigli da prodaju sve u parceli I ja bila pre mesec dana to nije ni bilo u ponudi, a bas sam pikirala sada stan u jedinici...nemojte me plasiti ...ima li neko više informacija, mislila sam da idem sledece nedelje da rezervisem

Moje iskustvo je drugačije u odnosu na @grickalice.
Ja sam bila pre mesec-dva, i parcela 3 nije bila u prodaji uopšte, na parceli 2 su sve zgrade bile u prodaji i na parceli 1 i to da biraš sprat. Dok u 4 je bilo baš samo prizemlje ili potkrovlje. 5,6,7 je bilo baš slabo, isto dosta dobrih stanova je rasprodato (tako da nisam mogla da dobijem baš šta hoću).

Najbolje je da odeš i uveriš se sama, jer svi znamo da oni spiskove menjaju svako jutro odnosno apdejtuju :D
 
Vrh