Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Da li neko ima neke bliže informacije vezane za stečaj preduzeća Ratko Mitrović - Dedinje, od 19. marta 2012. godine?
http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...mitrovic_traze_pomoc_eu.83.html?news_id=45599
Koliko znam grade barem 6 objekta(6I, 6J, 6Z, 5A, 7A i 7B).
Kako se to može odraziti na rokove...mislim ako puknu?
Primetio sam i da su usporili znatno tempo gradnje, barem na mojoj zgradi 6I - 4 meseca grade samo krov...
 
Malinal":d037g0kl je napisao(la):
ma verovatno su to 5 i 4 gotove... ja nisam obracala paznju nego majstor na gradilistu nije pominjao 5... A 5 bi trebala da bude ona sto se nastavlja na jedna cosak. Nisam gledala kod mene u ugovoru koja je lamela, ali ne secam se da je pisalo 5, a moja je ona na cosku bez nastavka... A gde si ti bubuce, u 5 ?

ps. sada mi fasada deluje manje plava, ali nije mi promakao ni biser od roze zgrade... :)
sareno sareno, samo nek je veselo... :D
Da,lam.5.Nisam skoro bila na gradilistu pa me je bas interesovalo gde je tacno ulaz.Hvala na odgovoru i nadam se da je plava boja diskretnija nego na slikama. :)
 
mikan":261t5u3u je napisao(la):
Da li neko ima neke bliže informacije vezane za stečaj preduzeća Ratko Mitrović - Dedinje, od 19. marta 2012. godine?
http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...mitrovic_traze_pomoc_eu.83.html?news_id=45599
Koliko znam grade barem 6 objekta(6I, 6J, 6Z, 5A, 7A i 7B).
Kako se to može odraziti na rokove...mislim ako puknu?
Primetio sam i da su usporili znatno tempo gradnje, barem na mojoj zgradi 6I - 4 meseca grade samo krov...

Na sajtu APRa (Agencija za Privredne Registre) ne pise nista o tome, a inace clanak koji je objavljen se, cini mi se, ne odmosi na preduzece Ratko Mitrocic Dedinje, inace preduzeca sa ovim imenom na APR ima puno...
 
svsavic":22xhku3n je napisao(la):
Duska":22xhku3n je napisao(la):
Svakako ne zidaju zgrade od cigle. Sta onda ima veze da li je beton ili su blokovi?!?

Beton je 3 do 4 puta gori izolator od opeke, a i opeka je zdravija (disanje zidova, buđ, zračenje betona tj. armature ...)

Evo primera izolacije raznih materijala:

jGWq.png

Ako sam dobro razumeo ovaj grafikon, ispade da su majstori sa gradilista upravu, tvrde da su bolje izolovane zgrade gde je blok 20cm i kamena vuna 10cm od zgrada gde je radjen sendvic zid od bloka 20cm, 5 cm stiropor i 10 cm opeke. Dugo sam bio sumnjicav, onaj sendvic zid mi bas delovao mnogo bolje i kvalitetnije. Sto se tice ostale gradnje, nije me mrzelo da na gradiliste u nedelju povedem ozbiljnog gradjevinca. Ukratko, po njemu, sve se radi dosta kvalitetno, nema sminkanja, vazne stvari su odradjene najbolje moguce.
 
somit":1cuvzedo je napisao(la):
mikan":1cuvzedo je napisao(la):
Da li neko ima neke bliže informacije vezane za stečaj preduzeća Ratko Mitrović - Dedinje, od 19. marta 2012. godine?
http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...mitrovic_traze_pomoc_eu.83.html?news_id=45599
Koliko znam grade barem 6 objekta(6I, 6J, 6Z, 5A, 7A i 7B).
Kako se to može odraziti na rokove...mislim ako puknu?
Primetio sam i da su usporili znatno tempo gradnje, barem na mojoj zgradi 6I - 4 meseca grade samo krov...

Na sajtu APRa (Agencija za Privredne Registre) ne pise nista o tome, a inace clanak koji je objavljen se, cini mi se, ne odmosi na preduzece Ratko Mitrocic Dedinje, inace preduzeca sa ovim imenom na APR ima puno...


brkate dve različite firme sa sličnim nazivom

firma koja gradi u stepi se zove ratko mitrović - dedinje
a firma koja je u stečaju zove se ratko mitrović-kragujevac - u stečaju, mat broj 06991165

i pre postovanja ovakvih vesti proverite sve podatke da ne bi za džabe plašili ljude, pogotovu zato što u novinarskom textu jasno piše ratko mitrović - kragujevac.
 
Da li je neko uspeo da dobije odgovoru od GDS zasto je fasada na 4Z plave boje?
Da ne postoji neka specijalna namena?Mozda je objekat od strateskog znacaja.

Ono sto je sigurno to je da stanare te zgrade nece biti tesko naci u kompleksu.

Sramota za arhitekturu.
 
MilisaV":d8qm9xsu je napisao(la):
somit":d8qm9xsu je napisao(la):
mikan":d8qm9xsu je napisao(la):
Da li neko ima neke bliže informacije vezane za stečaj preduzeća Ratko Mitrović - Dedinje, od 19. marta 2012. godine?
http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...mitrovic_traze_pomoc_eu.83.html?news_id=45599
Koliko znam grade barem 6 objekta(6I, 6J, 6Z, 5A, 7A i 7B).
Kako se to može odraziti na rokove...mislim ako puknu?
Primetio sam i da su usporili znatno tempo gradnje, barem na mojoj zgradi 6I - 4 meseca grade samo krov...

Na sajtu APRa (Agencija za Privredne Registre) ne pise nista o tome, a inace clanak koji je objavljen se, cini mi se, ne odmosi na preduzece Ratko Mitrocic Dedinje, inace preduzeca sa ovim imenom na APR ima puno...


brkate dve različite firme sa sličnim nazivom

firma koja gradi u stepi se zove ratko mitrović - dedinje
a firma koja je u stečaju zove se ratko mitrović-kragujevac - u stečaju, mat broj 06991165

i pre postovanja ovakvih vesti proverite sve podatke da ne bi za džabe plašili ljude, pogotovu zato što u novinarskom textu jasno piše ratko mitrović - kragujevac.


Tako je.
Ratko Mitrovic - Dedinje je jedna od najjacih gradjevinskih firmi :)
Evo linka na APR i razresenje misterije:

Ratko Mitrovic - Dedinje Beograd
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=8583B5999F6C22CBD1022491F271886C7DCA2AA4


Ratko Mitrovic - Kragujevac
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=220B1F68472344B28EBE639FC6D88F4485196AE6
 
gmilosavljevic":bfqnb46n je napisao(la):
Tako je.
Ratko Mitrovic - Dedinje je jedna od najjacih gradjevinskih firmi :)
Evo linka na APR i razresenje misterije:

Ratko Mitrovic - Dedinje Beograd
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=8583B5999F6C22CBD1022491F271886C7DCA2AA4


Ratko Mitrovic - Kragujevac
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=220B1F68472344B28EBE639FC6D88F4485196AE6

Baš me iznenadila informacija, koja se ispostavila kao dezinfromacija, jer ja sam baš prošle nedelje gledala spisak 200 najuspešnijih firmi u Srbiji i Ratko Mitrović Dedinje je bila u tih 200.
 
GP5":r61hxt0d je napisao(la):
svsavic":r61hxt0d je napisao(la):
Duska":r61hxt0d je napisao(la):
Svakako ne zidaju zgrade od cigle. Sta onda ima veze da li je beton ili su blokovi?!?

Beton je 3 do 4 puta gori izolator od opeke, a i opeka je zdravija (disanje zidova, buđ, zračenje betona tj. armature ...)

Evo primera izolacije raznih materijala:

jGWq.png

Ako sam dobro razumeo ovaj grafikon, ispade da su majstori sa gradilista upravu, tvrde da su bolje izolovane zgrade gde je blok 20cm i kamena vuna 10cm od zgrada gde je radjen sendvic zid od bloka 20cm, 5 cm stiropor i 10 cm opeke. Dugo sam bio sumnjicav, onaj sendvic zid mi bas delovao mnogo bolje i kvalitetnije. Sto se tice ostale gradnje, nije me mrzelo da na gradiliste u nedelju povedem ozbiljnog gradjevinca. Ukratko, po njemu, sve se radi dosta kvalitetno, nema sminkanja, vazne stvari su odradjene najbolje moguce.

I ja sam za sendvic zid uvek bio, nista lepse ne deluje nego cigla spolja fasadna ili obicna...
 
bubice":xq9snj0n je napisao(la):
Da,da.Greska,htela sam reci 6đ!

Posto ovakvi postovi doprinose najvecu zabunu i crv sumnje, pogotovo ljudima koji daju ne male pare za stanove, molio bih doticne da iznesu svoje misljenje.
@Bubice imam par pitanja:
1. Da li si imala(o) ili imas iskustva sa Interkopom ? Ako mozes da nam pojasnis.
2. Da li je ovo tvoje subjektivno misljenje ili si cula(cuo) nesto o zgradi 6đ sto mi nismo culi?

S obzirom da idem na gradiliste svake nedelje i kupio sam stan u toj zgradi, nisam primetio da se ona u bilo cemu razlikuje od ostalih na sestoj parceli.
Molim da nam svima razjasnis o cemu se radi.
 
bulevar":1a0bsrxx je napisao(la):
bubice":1a0bsrxx je napisao(la):
Da,da.Greska,htela sam reci 6đ!

Posto ovakvi postovi doprinose najvecu zabunu i crv sumnje, pogotovo ljudima koji daju ne male pare za stanove, molio bih doticne da iznesu svoje misljenje.
@Bubice imam par pitanja:
1. Da li si imala(o) ili imas iskustva sa Interkopom ? Ako mozes da nam pojasnis.
2. Da li je ovo tvoje subjektivno misljenje ili si cula(cuo) nesto o zgradi 6đ sto mi nismo culi?

S obzirom da idem na gradiliste svake nedelje i kupio sam stan u toj zgradi, nisam primetio da se ona u bilo cemu razlikuje od ostalih na sestoj parceli.
Molim da nam svima razjasnis o cemu se radi.

Radi se o tome da su u sve nase firme ukljucene stranke ili neki kriminal, pa odatle neke price kako je ova firma dobra, ona losa, ovoj namesteno, ova super, ona dobro radi, druga lose i sl. U slucaju ovog naselja to nema nikakve veze. Svi grade iste tipske stanove od istih materijala, postoje 2 vrste zgrada, sa sendvic zidom i kamenom vunom, stvar je ko sta voli ili misli da je bolje. Bio sam na gradilistu, mislim da je marka stolarije svuda ista, plocice su svuda iste, svuda sam video lagerovan ytong za unutrasnje i pregradne zidove. Znaci ko god da gradi, dovozi se izgleda isti materijal od istog dobavljaca jer im je tako najjeftinije da posluju. Da li ce da redja ciglu Janko ili Marko, potpuno je svejedno, a drzava je uzela kredit i sve unapred platila. Ja mislim da takvih problema tipa razlike u zgradama ili kasnjenja u radovima nece biti uopste.
 
nikola011":ax2sqs95 je napisao(la):
bulevar":ax2sqs95 je napisao(la):
bubice":ax2sqs95 je napisao(la):
Da,da.Greska,htela sam reci 6đ!

Posto ovakvi postovi doprinose najvecu zabunu i crv sumnje, pogotovo ljudima koji daju ne male pare za stanove, molio bih doticne da iznesu svoje misljenje.
@Bubice imam par pitanja:
1. Da li si imala(o) ili imas iskustva sa Interkopom ? Ako mozes da nam pojasnis.
2. Da li je ovo tvoje subjektivno misljenje ili si cula(cuo) nesto o zgradi 6đ sto mi nismo culi?

S obzirom da idem na gradiliste svake nedelje i kupio sam stan u toj zgradi, nisam primetio da se ona u bilo cemu razlikuje od ostalih na sestoj parceli.
Molim da nam svima razjasnis o cemu se radi.

Radi se o tome da su u sve nase firme ukljucene stranke ili neki kriminal, pa odatle neke price kako je ova firma dobra, ona losa, ovoj namesteno, ova super, ona dobro radi, druga lose i sl. U slucaju ovog naselja to nema nikakve veze. Svi grade iste tipske stanove od istih materijala, postoje 2 vrste zgrada, sa sendvic zidom i kamenom vunom, stvar je ko sta voli ili misli da je bolje. Bio sam na gradilistu, mislim da je marka stolarije svuda ista, plocice su svuda iste, svuda sam video lagerovan ytong za unutrasnje i pregradne zidove. Znaci ko god da gradi, dovozi se izgleda isti materijal od istog dobavljaca jer im je tako najjeftinije da posluju. Da li ce da redja ciglu Janko ili Marko, potpuno je svejedno, a drzava je uzela kredit i sve unapred platila. Ja mislim da takvih problema tipa razlike u zgradama ili kasnjenja u radovima nece biti uopste.
O.K.Slazem se sa tobom!
 
bubice":18t1b7a4 je napisao(la):
nikola011":18t1b7a4 je napisao(la):
bulevar":18t1b7a4 je napisao(la):
Posto ovakvi postovi doprinose najvecu zabunu i crv sumnje, pogotovo ljudima koji daju ne male pare za stanove, molio bih doticne da iznesu svoje misljenje.
@Bubice imam par pitanja:
1. Da li si imala(o) ili imas iskustva sa Interkopom ? Ako mozes da nam pojasnis.
2. Da li je ovo tvoje subjektivno misljenje ili si cula(cuo) nesto o zgradi 6đ sto mi nismo culi?

S obzirom da idem na gradiliste svake nedelje i kupio sam stan u toj zgradi, nisam primetio da se ona u bilo cemu razlikuje od ostalih na sestoj parceli.
Molim da nam svima razjasnis o cemu se radi.

Radi se o tome da su u sve nase firme ukljucene stranke ili neki kriminal, pa odatle neke price kako je ova firma dobra, ona losa, ovoj namesteno, ova super, ona dobro radi, druga lose i sl. U slucaju ovog naselja to nema nikakve veze. Svi grade iste tipske stanove od istih materijala, postoje 2 vrste zgrada, sa sendvic zidom i kamenom vunom, stvar je ko sta voli ili misli da je bolje. Bio sam na gradilistu, mislim da je marka stolarije svuda ista, plocice su svuda iste, svuda sam video lagerovan ytong za unutrasnje i pregradne zidove. Znaci ko god da gradi, dovozi se izgleda isti materijal od istog dobavljaca jer im je tako najjeftinije da posluju. Da li ce da redja ciglu Janko ili Marko, potpuno je svejedno, a drzava je uzela kredit i sve unapred platila. Ja mislim da takvih problema tipa razlike u zgradama ili kasnjenja u radovima nece biti uopste.
O.K.Slazem se sa tobom!

Eto tako sam i mislio....

Ako ucestvujes u radu foruma koji po svojoj prirodi mora da bude ozbiljan, jer se ne bistri o ustipcima i politici, nego o ozbiljnim zivotnim stvarima, onda tako moras i da se ponasas. Ovde treba da pisu ljudi koji resavaju svoje zivotne stvari i sa tim u skladu da prenose na forum proverene informacije ili one nezvanicne(neproverene) koje su culi, ali sa razloznim objasnjenjem.

Ovakve postove kao sto je bubica ostavila treba brisati i zato moderacija treba da radi svoj posao. Sta ovo znaci: ja treba da se napravim pametan i kazem:" samo da mi zgradu ne pravi "ta i ta" firma" ili "ne valja zgrada 4A", bez ikakvog objasnjenja, a samo zato sto je pravi firma bliska nekome ili mi se ne dopada boja lajsni ili fasade? To je u najmanju ruku bezobzirno, da ne upotrebim goru rec..

Svi su culi price za vecinu firmi za gradilista ko je zbog koga sta dobio, ali kakve to veze ima sa kvalitetom i rokovima(sto nas sve ovde jedino zanima) kada su uslovi gradnje strogo definisani? Sta onda treba da kazem:" pogledajte 4D-nemam komentar??!!" i da bacim u rebus brdo ljudi iz 4D?
Ako nemate sta da kazete, bolje je da ne govorite nista, nego da prosipate misljenja bez ikakve podloge.

Nikola011 je objasnio dosta stvari koje sam i sam hteo da napisem. U stvari nisam ni hteo da se javljam, ali ovakve postove ostavljati na ovom mestu,stvarno nema smisla. Pogotovo ako ne postoji namera da se objasni zasto se neko nakacio(la) na neku konkretnu zgradu(u ovom slucaju 6 đ).
 
Bulevar, skroz si u pravu. Zato imam jednu ispravku na rekla-kazala.

Pre manje od mesec dana sam napisala da mi je gospodja u preskoj na Tosinom bunaru rekla da se na potpisivanje resenja za povracaj poreza sada ceka od mesec ipo do dva. Sa zadovoljstvom da kazem da me je "prevarila" i da me je zvala da potpisem resenje i ako jos nije proslo mesec dana. :D
 
Vec sam par puta pitala, da li neko ima neku informaciju o obdanistima, skolama i trznom centru? Useljenje pocinje za mesec dana. Zar to nikoga ne brine osim mene. Makar neka informacija da se pojavi o pratecim objektima iz Grada.
 
lila":3m4kajuo je napisao(la):
Bulevar, skroz si u pravu. Zato imam jednu ispravku na rekla-kazala.

Pre manje od mesec dana sam napisala da mi je gospodja u preskoj na Tosinom bunaru rekla da se na potpisivanje resenja za povracaj poreza sada ceka od mesec ipo do dva. Sa zadovoljstvom da kazem da me je "prevarila" i da me je zvala da potpisem resenje i ako jos nije proslo mesec dana. :D

Slican je slucaj sa mnom, predao sam dokumentaciju u januaru, odmah posle praznika i dobio sam povracaj poreza okvirno za tri nedelje.
 
lila":2rnz85w8 je napisao(la):
Bulevar, skroz si u pravu. Zato imam jednu ispravku na rekla-kazala.

Pre manje od mesec dana sam napisala da mi je gospodja u preskoj na Tosinom bunaru rekla da se na potpisivanje resenja za povracaj poreza sada ceka od mesec ipo do dva. Sa zadovoljstvom da kazem da me je "prevarila" i da me je zvala da potpisem resenje i ako jos nije proslo mesec dana. :D

Samo da vam kazem, da je na samom pocetku, kada je GDS presla sa opstine Vracar na opstinu NBG bio veliki otpor u poreskoj sluzbi NBG da se vrati PDV pre useljenja u stan... dok ih nisu pritisli iz poreske uprave ministarstva finansija i obajsnili im da postoji zakon i izjava nisu hteli da vrcaju pare!
 
Može li neko samo da mi objasni svrhu potpisivanje one izjave zabrane prodaje i/ili iznajmljivanja kupljenog stana?

Kapiram sa papira da je zbog subvencionisanih kredita i to mi ima logike, ali kakve to veze ima sa gotovinskim plaćanjem (pošto potpisuju i jedni i drugi)?

Da li je možda zbog ‚‚jeftinih‚‚ stanova i/ili povraćaja PDV-a pre završetka izgradnje?
 
K_Kaca":3p4denj6 je napisao(la):
Može li neko samo da mi objasni svrhu potpisivanje one izjave zabrane prodaje i/ili iznajmljivanja kupljenog stana?

Kapiram sa papira da je zbog subvencionisanih kredita i to mi ima logike, ali kakve to veze ima sa gotovinskim plaćanjem (pošto potpisuju i jedni i drugi)?

Da li je možda zbog ‚‚jeftinih‚‚ stanova i/ili povraćaja PDV-a pre završetka izgradnje?

Uslov da ne mozes da prodas ili iznajmis nekretninu je napravljen za bilo koju vrstu subvencije koju daje drzava. I povracaj PDV-a i subvencija na kredit su ustupci onima koji resavaju stambeno pitanje i nikom drugom. Neko ko vec poseduje nekretninu ne smatra se osobom koja resava stambeno pitanje pa nema povracaj PDV-a, i on nista ne potpisuje, pa cak i da je kupio na kredit bez subvencije.

I ti si mogla da ne uzmes PDV i da ne potpisujes nista, kupila bi stan bez obaveza.
 
lila":8crydqvn je napisao(la):
Vec sam par puta pitala, da li neko ima neku informaciju o obdanistima, skolama i trznom centru? Useljenje pocinje za mesec dana. Zar to nikoga ne brine osim mene. Makar neka informacija da se pojavi o pratecim objektima iz Grada.

Nema tu sta da te brine, imas skolu u Jerkovicu kod Crvenog solitera, Boru Stankovic na Banjici kod 5 solitera i valjda neku u Vojvode Stepe. Za vrtic i sama znas od drugih po Beogradu da decu vozaju u vrtice cak i u druge delove grada.
Obdaniste i skola su projektovani i bice, ali su projektovani za celo naselje. Ne mislis da ce od 4700 stanova da usele 500 i odmah da otvore vrtic i skolu?
Pa ko ce to da placa, gotovo praznu skolu i poluprazan vrtic?
Drugo, dok se ne zavrse osnovni radovi niko i ne pomislja na skolu i vrtic. Nece decu valjda neko da pusta medju sut, prasinu, kamione, dizalice i bagere. Nazalost, prvi stanari ce prilicno lose ziveti prvih godinu dana jer se prosto tu nista ne moze, svuda oko njih ce i dalje biti veliko gradiliste i to ce morati da trpe dok se ne zavrsi.
 
Kad smo kod useljenja, da li neko zna koje su to zgrade koje će biti prve useljene? Na tv-u spominju početak maja. Ja sam u 4E, sad završavaju pločice u hodnicima, posle ide sanitarija i parket pa pretpostavljam da useljenje neće biti pre juna iako je u ovoj zgradi bio pokazni stan. Kakva je situacija u drugim zgradama (4Ž, 4Z, 4I i 4J), jel' neka napreduje puno bolje ili je otprilike ista situacija?
 
K_Kaca":31lsizf9 je napisao(la):
gmilosavljevic":31lsizf9 je napisao(la):
Tako je.
Ratko Mitrovic - Dedinje je jedna od najjacih gradjevinskih firmi :)
Evo linka na APR i razresenje misterije:

Ratko Mitrovic - Dedinje Beograd
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=8583B5999F6C22CBD1022491F271886C7DCA2AA4


Ratko Mitrovic - Kragujevac
http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=220B1F68472344B28EBE639FC6D88F4485196AE6

Baš me iznenadila informacija, koja se ispostavila kao dezinfromacija, jer ja sam baš prošle nedelje gledala spisak 200 najuspešnijih firmi u Srbiji i Ratko Mitrović Dedinje je bila u tih 200.


Izvinjavam se svima zbog dezinformacije, zbunio me podatak na eKapiji, koji je očigledno pogrešan:

http://www.ekapija.rs/website/sr/company/preview.php?id=13738
 
pre nego odgovorim novici, kako se odgovara na neciji post ? mislim na ono kada u tvom odgovoru ima i neciji post ?

sto se tice, 4ž, sigurno nije ispred 4e, dve lamele su ako ne zavrsene a ono pri kraju, ostale tri se rade...moja je poslednja u tome, odmah do 4e, i u pon su radili hodnik zgrade, bilo ih je i po stanovima ali nisam proveravala sta rade...u sl sl. parket jos nije postavljen, kao ni sanitarije...kod mene ni kupatilo nije uradjeno...ali majstor rece da to mora biti gotovo u maju...

nije u redu kasnjenje, meni stoji 05.05.2012. za zavrsetak zgrade, ne znam hoce li stici, a trebalo bi obzirom da su najavljivali da ce stanovi biti gotovi u februaru... no, kako bilo, neka urade stvari kako treba, i neka ne kasne previse...
 
Upravo zato i pitam, i za 4E je rok za završetak zgrade sredina maja, pa se na to doda još mesec i malo više za tehnički prijem i primopredaju. Ne znam koja će useljenja biti početkom maja...
 
K_Kaca":1r7is1rm je napisao(la):
Može li neko samo da mi objasni svrhu potpisivanje one izjave zabrane prodaje i/ili iznajmljivanja kupljenog stana?

Kapiram sa papira da je zbog subvencionisanih kredita i to mi ima logike, ali kakve to veze ima sa gotovinskim plaćanjem (pošto potpisuju i jedni i drugi)?

Da li je možda zbog ‚‚jeftinih‚‚ stanova i/ili povraćaja PDV-a pre završetka izgradnje?
To je zbog toga što su ti stanovi ''jeftini'', ali mene sada interesuje i brine da li se takve ili slične izjave potpisuju i u slučaju kupovine prvog stana u staroj gradnji, gde se u tom slučaju podrazumeva oslobađanje od poreza na prenos apsolutnih prava. Vi kupujete direktno od investitora i zato nema tog poreza, ali imate PDV koji se posle vraća. Ako neko zna proceduru za prvi, ali stari stan, bio bih zahvalan.
Ova klauzula da ne sme ni da se proda ni da se izda, a mora da se plaća porez i sve komunalije meni zvuči gadno. Ja po običaju uvek gledam najpre onu crnu stranu, ali šta ćete ako komšija iznad ili ispod nenormalno lupa, viče, po celu noć dovlači društvo, pije, drogira se, razbija boce, drnda muziku, sipa vodu odozgo, preti, inati se, buši zid, drži zanatsku radnju u stanu, bavi se prostitucijom, kriminalom, dolaze mu opasni mafijaši itd. itd, ili dovoljno samo delić toga. Znam da je verovatnoća mala, ali sama činjenica da je nemoguće otići, da se ne može se ni prodati, ni zameniti ni izdati deluje kao da ste u zatvoru. Nemojte samo da pričamo o komunalnoj policiji i inspekciji jer svi negde znamo i imamo veće ili manje iskustvo sa takvim situacijama.
 
Vrh