Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Da se i ja nadovezem na konstruktivnu razmenu misljenja o funkcionalnosti stanova u Stepi.

Vecina stanova je jako nefunkcionalna ali odredjeni broj njih ima mogucnost da se danas sutra adaptira u daleko funkcionalniji (ko ima zivaca i para naravno).
S obzirom da sam obisao dosta stanova pre krajnjeg izbora, mogu reci da papir sve trpi.
Na papiru stan moze izgledati idealno a kada udjes u njega shvatis sta je 2 x 2.5 ili 4 x 2 metara, shvatis da u kuhinju ne mozes staviti vise od jednog ili dva ormarica a o zamrzivacu da i ne govorim, da u spavacoj sobi nema mesta za bracni krevet, da u kupatilu nema sanse da stane ormaric itd.
Nazalost, znatan broj nasih buducih komsija je kupila stana na nevidjeno, odnosno samo na osnovu crteza. Ja sam iskreno, na osnovu crteza, za par stanova mislio da su za mene idealni ali sam se na licu mesta razocarao.

Posebna tematika je pogled iz stana. To najcesce saznas tek kada se krene sa unutrasnjim grubim radovima i kada prvu put steknes priliku da udjes u svoj stan. Nekome ne smeta da gleda komsijinu terasu preko puta a nekome smeta. Stvar je licnih afiniteta.

Posto dosta vremena provodimo na ovom forumu, sta mislite o ideji da se jednom lepo sastanemo i malo druzimo. Odemo negde na picence i izjadamo se jedni drugima na ramenima :D
Mozemo i kolektivno da posetimo gradiliste. Vise glava bolje razmislja od jedne.
Ako je neko ZA, neka se javi.
 
Malinal":3m7bqfip je napisao(la):
svsavic - nije lose pregradjivanje, samo ne razumem zasto bi vrsio zamenu mesta kupatilu i kuhinji ? Ok mi je smanjivanje kuhinje ali ne i zamena. U sv.sl to je samo moj komentar i moje vidjenje.

Kuhinja će imati dnevnu svetlost i bliža će biti trpezarijskom delu
 
Pripada li uz neke stanove i podrum, ili to nije predviđeno nigde?
 
smesak":1xkzutci je napisao(la):
Posto dosta vremena provodimo na ovom forumu, sta mislite o ideji da se jednom lepo sastanemo i malo druzimo. Odemo negde na picence i izjadamo se jedni drugima na ramenima :D
Mozemo i kolektivno da posetimo gradiliste. Vise glava bolje razmislja od jedne.
Ako je neko ZA, neka se javi.


ja sam na 20min od gradilista :) tako da mi treba javiti samo sat ranije i stizem :D
 
sinem":17thidy7 je napisao(la):
Pripada li uz neke stanove i podrum, ili to nije predviđeno nigde?

Ja sam u 4Ž i uz stan sam dobio podrum koji ne ulazi u cenu.
 
Pozdrav za sve buduće komšije :)

Da li neko zna šta se dešava u slučaju da je stvarna kvadratura stana manja od projektovane (što je slučaj u velikom broju stanova koliko sam načuo)? Da li se stanovi mere prilikom tehničkog prijema ili od povraćaja novca nema ništa?
 
4Ž":1e3yywxn je napisao(la):
sinem":1e3yywxn je napisao(la):
Pripada li uz neke stanove i podrum, ili to nije predviđeno nigde?

Ja sam u 4Ž i uz stan sam dobio podrum koji ne ulazi u cenu.

lamele koje nemaju garaze / garazna mesta imaju podrume :D
u 4E (lamela 2) postoji podrum
 
novica":18p2ss9p je napisao(la):
Pozdrav za sve buduće komšije :)

Da li neko zna šta se dešava u slučaju da je stvarna kvadratura stana manja od projektovane (što je slučaj u velikom broju stanova koliko sam načuo)? Da li se stanovi mere prilikom tehničkog prijema ili od povraćaja novca nema ništa?

Za to se ne sekiraj, posle tehnickog prijema i merenja, utvrdjivanja stvarne kvadrature prodavac je u opstem slucaju duzan da ti vrati razliku ako ispadne manje, to nije samo u Stepi, to vazi uopste.
 
@gizmo

Ja sam bez teksta, genijalan si, fenomenalno je!!!
Da su pametni ovi iz GDS-a da te angazuju da im ti uradis marketing, a ne da im sajt bude onako jadan i da se azurira jednom u 100 godina.

Jos jednom, svaka cast!
 
Hvala :)
Ko kaze da ljudi iz GDS nisu pametni? Oni su me angazovali za ovaj video i fotke koje sam okacio pre par dana ;)
 
gizmo":15gw3rx0 je napisao(la):
Hvala :)
Ko kaze da ljudi iz GDS nisu pametni? Oni su me angazovali za ovaj video i fotke koje sam okacio pre par dana ;)

Sad sam video da su to okacili. Toliko retko prave promene da njihov sajt vise i ne posecujem :(
 
gizmo":36itmiat je napisao(la):
Hvala :)
Ko kaze da ljudi iz GDS nisu pametni? Oni su me angazovali za ovaj video i fotke koje sam okacio pre par dana ;)
Aha!
Do sada mi ovaj helikopterčić bio baš simpatičan, ali sad vidim da radi za službu pa stoga menjam svoje emocije. :notok:
Ali ako, neka on leti, nije on kriv, ipak je to samo tehnika koja izvršava gazdina naređenja, odnosno komande. :p
 
@gizmo

Ajde sad kad si njihov, daj malo im sugerisi da spuste cenu, sad ce svi radije da gledaju to sto se gradi na NBGD, da ne cekamo izbore :rolleyes:
 
nikola011":2oplkj2b je napisao(la):
Sad je to prilicno slicna cena a lokacije su prosto neuporedive. Da li nekog ovde ima od buducih kupaca, jesu li poceli da se cenkaju?
Ne razumem ovu rečenicu.Zbog čega su lokacije neuporedive.Šta se to epohalno krije u toj lokaciji.Smrdljivi bulevari po kojima hodaš dva sata da bi sreo nekoga ili naišao na prodavnicu, popio kafu... ili osetio bar neki život.Ja sam radio na više lokacija u starom gradu (CRVENI KRST, BANOVO BRDO, SENJAK...), firma mi se skoro preselila u blizinu Bellwila i ovo je apsolutno najgora lokacija.Toliko je katastrofalno, da se ne bih tu nastanio iako bi mi trenutno firma bila na dva minuta.

To je stvar ukusa i navika... ali realno, ne mislim da većina smatra tu lokaciju neuporedivom sa Stepom
 
nikola011":gvmuut0m je napisao(la):
@gizmo

Ajde sad kad si njihov, daj malo im sugerisi da spuste cenu, sad ce svi radije da gledaju to sto se gradi na NBGD, da ne cekamo izbore :rolleyes:
Ja i helikopter smo i dalje "nezavisni" tj. radimo za svakoga ko plati, a sto se tice sugerisanja da spuste cenu mislim da je vec upalilo...eno ih pregovaraju da li ce cene da spuste 50% ili ce ipak stanove da dele dzabe :rolleyes:
 
Volf":c21kwn7s je napisao(la):
To je stvar ukusa i navika... ali realno, ne mislim da većina smatra tu lokaciju neuporedivom sa Stepom

Sve je stvar ukusa i navika, slazem se. Ali realno, lokacija i zona u gradu su najbitnija stvar kod cene nekretnine, zbog mnogo stvari. Da se ne lazemo, da je Belville kostao 1500e/m2 sa PDV-om kad je Stepa pocela da se nudi po ceni od 1290e/m2, garantujem da 90% ljudi odavde ne bi ni okrenulo telefon GDS-a. Belville uopste nije sjajan, tamo je toplana, GSP garaza, ali je bar blizu grada i lepo je uredjen. Seo sam u 39 da pogledam Stepu, svaki put umalo zaspim do tamo, naselje je u industrijskoj zoni, okruzeno fabrikama, 2 puta kad sam odlazio neki seljaci su palili okolne livade, haos od dima. Znaci, prljavo i tamo i ovamo, to je Beograd. Vazduha se nigde neces nadisati.
 
nikola011":1x0irqq7 je napisao(la):
Volf":1x0irqq7 je napisao(la):
To je stvar ukusa i navika... ali realno, ne mislim da većina smatra tu lokaciju neuporedivom sa Stepom

Sve je stvar ukusa i navika, slazem se. Ali realno, lokacija i zona u gradu su najbitnija stvar kod cene nekretnine, zbog mnogo stvari. Da se ne lazemo, da je Belville kostao 1500e/m2 sa PDV-om kad je Stepa pocela da se nudi po ceni od 1290e/m2, garantujem da 90% ljudi odavde ne bi ni okrenulo telefon GDS-a. Belville uopste nije sjajan, tamo je toplana, GSP garaza, ali je bar blizu grada i lepo je uredjen. Seo sam u 39 da pogledam Stepu, svaki put umalo zaspim do tamo, naselje je u industrijskoj zoni, okruzeno fabrikama, 2 puta kad sam odlazio neki seljaci su palili okolne livade, haos od dima. Znaci, prljavo i tamo i ovamo, to je Beograd. Vazduha se nigde neces nadisati.

Što se tiče vazduha i klime, to je neuporedivo.Pa ne možeš porediti močvaru koja se još oseća sa brdsko planinskim krajevima.To slobodno možeš da pitaš bilo koga, a imaš X slučajeva gde se stariji ljudi sa problemima u kostima ili sa decom koja imaju astmu sele sa NBG, na preporuku doktora.To ipak nešto govori....I blizu kojeg grada je Bellwille :D .Fabrika ima,ali ne rade.I na minut je Vojvode Stepe, pa Banjica, Autokomanda,Jerković, sve ti je na pet minuta, da ne pričam o Dedinju :D. hhehe.Inače, meni je Jurija Gagarina najgora ulica u BG.Pravo remek delo socrealizma.Bulevar bez duše.

Оk, svako ima svoje, samo sam reaogovao na to da su neuporedivi, to je malo prejaka reč.Što se tiče izbora Bellwila, to može samo da doprinese veliki broj radnih mesta na NBG, ostalo ama baš ništa.Realno.
 
nikola011":2orceqbs je napisao(la):
Volf":2orceqbs je napisao(la):
To je stvar ukusa i navika... ali realno, ne mislim da većina smatra tu lokaciju neuporedivom sa Stepom

Sve je stvar ukusa i navika, slazem se. Ali realno, lokacija i zona u gradu su najbitnija stvar kod cene nekretnine, zbog mnogo stvari. Da se ne lazemo, da je Belville kostao 1500e/m2 sa PDV-om kad je Stepa pocela da se nudi po ceni od 1290e/m2, garantujem da 90% ljudi odavde ne bi ni okrenulo telefon GDS-a. Belville uopste nije sjajan, tamo je toplana, GSP garaza, ali je bar blizu grada i lepo je uredjen. Seo sam u 39 da pogledam Stepu, svaki put umalo zaspim do tamo, naselje je u industrijskoj zoni, okruzeno fabrikama, 2 puta kad sam odlazio neki seljaci su palili okolne livade, haos od dima. Znaci, prljavo i tamo i ovamo, to je Beograd. Vazduha se nigde neces nadisati.

Što se tiče vazduha i klime, to je neuporedivo.Pa ne možeš porediti močvaru koja se još oseća sa brdsko planinskim krajevima.To slobodno možeš da pitaš bilo koga, a imaš X slučajeva gde se stariji ljudi sa problemima u kostima ili sa decom koja imaju astmu sele sa NBG, na preporuku doktora.To ipak nešto govori....I blizu kojeg grada je Bellwille :D .Fabrika ima,ali ne rade.I na minut je Vojvode Stepe, pa Banjica, Autokomanda,Jerković, sve ti je na pet minuta, da ne pričam o Dedinju :D. hhehe.Inače, meni je Jurija Gagarina najgora ulica u BG.Pravo remek delo socrealizma.Bulevar bez duše.

Оk, svako ima svoje, samo sam reaogovao na to da su neuporedivi, to je malo prejaka reč.Što se tiče izbora Bellwila, to može samo da doprinese veliki broj radnih mesta na NBG, ostalo ama baš ništa.Realno.
 
Meni se vise svidja Vozdovac od Novog Beograda. Kad sam prvi put otisla na gradiliste znala sam da tu zelim da zivim.Mislim da ce biti super naselje jednog dana i da ce vremenom vrednost nekretnine u Stepi samo rasti.
 
ja iskreno ne znam nikoga ko se preselio sa nbgd zato što mu ne valja klima, ali da ostavimo to sad po strani.

samo ću reći da što se tiče zelenih površina novi beograd je neprikosnoven po tom pitanju, tu su dve obale, savska i dunavska, plus veliki park ušće, plus u većini blokova postoje parkovi unutar blokova. dok lokacija stepa nema nijednu veću uređenu površinu u blizini (možda banjička šuma?).

takođe želeo bih da naglasim da su ulice vojvode stepe i kumodraška već sada zagušene. na to treba dodati novih 4500 stanova + tržni centar + škole+ obdanište + lokali po zgradama. tako da vam u bliskoj budućnosti trebati dobrih pola sata samo do auto komande. na teritoriji celog novog beograda ne postoje značajne gužve, osim u špicu ka brankovom mostu, ali čak ni to nije toliko strašno. želim da kažem da ljudi sa kraja novog beograda stižu do centra grada za pola sata.

tako da je meni draže da ima malo ljudi na ulici, ali da stižem brzo i bez gužve, nego gužva.

radna mesta su samo plus.

elem da zaključim. ono što je strašno ovde je da se ovi stanovi grade na ovoj lokaciji, pored toliko praznih prostora na novom beogradu, i što je jako bitno i infrastrukture koja može da primi to dodatno stanovništvo, za razliku od stepe, i celog tog kraja koji ima već sad problem.
 
dalek":1v6y3346 je napisao(la):
Možda sam subjektivan, ali ja sam zbog ovog stana čekao drugu fazu i kasnije useljenje, jer nisam mogao u prvoj fazi da odaberem ništa što bi meni odgovaralo. Mislim da nema bolji odnos nego što je kod ovog stana, 58 kvadrata, dve sobe, dnevna, kuhinja odvojena, terasa. Grupacija 6 ali ga verovatno ima i na drugim parcelama iz trece faze.


Definitivno najbolji stan u naselju, idealno spakovano sve u 58 kvm, dvostran, lako adaptibilan da se ne ulazi iz dnevne u spavacu ili da se pregradi dnevna i dobije treca spavaca... Bilo ga na nekim zgradama GP6 i GP5 (nema ga ni na jednoj drugoj, niti nista slicno toj kvadraturi i rasporedu), po mom iskustvu nije se mogao kupiti regularno (svaki je bio vec rezervisan), ja sam od prvog dana hteo taj stan i nisam ga docekao, a i nista slicno sa dve spavace sobe do 60 kvm. Kad se otvorila kompletna prodaja svih stanova i kada sam video da ga nema nigde, kupio sam veci (naravno sa vecom ratom). Nije mi jasno zasto nisu pravili vise ovakvih stanova. :(
 
Volf":nbqo02zf je napisao(la):
Što se tiče vazduha i klime, to je neuporedivo.

Ziveo sam privatno 2 godine na Banjici kod okretnice trole. Zaboravljas da su ta obodna naselja pomesana sa individualnim kucama sto nije slucaj sa NBGD-om. Posle nagle ekspanzije Belog potoka i Jajinaca na Banjici se zimi vise ne otvara prozor. Moj prijatelj ima astmu, a njegovo malo dete hronicni bronhitis, a nikada nisu ziveli na NBGD. Dakle, i to je slicno, neka me bilo ko sa Banjice ospori ako nisam u pravu sto se tice tamosnje zime. Toliko o tvojoj zdravoj i cistoj periferiji. A na televiziji su jednom objavili da je u naseljima po obodu Zvezdarske sume zagadjenje zimi slicno kao u Karadjordjevom parku. Gasa nema u tim naseljima, a i tamo gde ga ima zbog cene su se ljudi opet vratili na drva i ugalj. Beograd je svuda jako zagadjen.
 
@Milisav A jel znaš da je NBG na močvari?...Ja sam dugo živeo na NBG, i dosta stvari koje sam naveo ne tiču se NBG, nego lokacije Belwille.Sa druge strane autoputa, kod hotela Jugoslavija, i ka Zemunu je druga priča.Stvarno osećaš da si u gradu, a ne o tome koliko ti treba do grada, kao što ti pišeš.Pa ako je toliko atraktivno , gde su ti kupci, prodaje se godinama, a npr znam da su zgrade u BJ i Vojvode stepe raspodaju za 1600 do 1800.
 
Vrh