Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@GP 5

Vidiš i tvoje mišljenje je ok i slažem se uglavnom. Kao što rekoh, sve zavisi kakvi su prioriteti i ko iz kog ugla gleda.

Jedino u čemu se ne bih složila, jeste oko roka izgradnje. Tačno je da će sve biti useljivo za godinu dana (nadamo se svi), ali ja sam svedok, onih par dana koliko sam birala svoj stan u GDS-u, da su ljudi stanove birali sledećim redosledom:

1. Kvadraturi/veličini stana koji ima odgovara i sprat
2. Rok izgradnje
3. Blizina Trošarine
4. Orijentacija stana

Što se tiče blizine SMT-a, ako je stan orijentisan južno - neće imati problema sa bukom, a ako je severno onda već postoji mogućnost.

Što se tiče zelenila tj zagađenosti mislim da će i to biti ok, jer trebalo bi da bude dosta zelenila.
 
smesak":1a8j15ag je napisao(la):
kraljribara":1a8j15ag je napisao(la):
7A":1a8j15ag je napisao(la):
da li ima neko da je kupio garsonjeru oko 36 m2 u zgradi 7a ili nekoj drugoj,jer ih je bilo i u petici i sestici cini mi se?

Ja sam uzeo garsonjeru 35.89m2 u 7B.

Mene stvarno brine ako ne budem mogao da se uselim u septembru. Kredit mi kreće 28. juna (uzeo sam grejs period od 12 meseci), koja je procedura ako kasni zgrada? 3. jula je rok za 7B, 30 dana za upotrebnu dozvolu + primopredaja, to je 18. avgust. Ne sećam se da sam u ugovoru pročitao šta se dešava ako zgrada kasni jer meni ne pada napamet da plaćam i kredit i kiriju, pošto sam podstanar. Nadam se da ćemo se ujediniti za neku zajedničku tužbu ako budu kasnile zgrade, verujem da i ostali misle ovako.

Ja sam za. Meni je rok 13.05. plus 45 dana za upotrebnu dozvolu i tehnicki prijem. Za svaki dan kasnjenja ima da ih tuzim.

Čekate i nas kojima je rok kasnije? :lol:
 
K_Kaca":3l5ef3cj je napisao(la):
smesak":3l5ef3cj je napisao(la):
kraljribara":3l5ef3cj je napisao(la):
Ja sam uzeo garsonjeru 35.89m2 u 7B.

Mene stvarno brine ako ne budem mogao da se uselim u septembru. Kredit mi kreće 28. juna (uzeo sam grejs period od 12 meseci), koja je procedura ako kasni zgrada? 3. jula je rok za 7B, 30 dana za upotrebnu dozvolu + primopredaja, to je 18. avgust. Ne sećam se da sam u ugovoru pročitao šta se dešava ako zgrada kasni jer meni ne pada napamet da plaćam i kredit i kiriju, pošto sam podstanar. Nadam se da ćemo se ujediniti za neku zajedničku tužbu ako budu kasnile zgrade, verujem da i ostali misle ovako.

Ja sam za. Meni je rok 13.05. plus 45 dana za upotrebnu dozvolu i tehnicki prijem. Za svaki dan kasnjenja ima da ih tuzim.

Čekate i nas kojima je rok kasnije? :lol:
Ja solidaran :)
 
Kako stoji u obligacionom pravu, posto nije regulisano posebno nasim ugovorm? Jel imamo mogucnost da tuzimo i dobijemo odstetu ako kasne ? (nadam se da nece)
 
За зграде 7А и 7Б у уговору стоји да је рок завршетка 03. јул 2012. године. На табли испред ових објеката стоји да је рок за завршетак 14. август 2012. године.

Свакако да их треба тужити јер покушавају да од нас направе будале.

Нико из ГДС ме није контактирао по питању померања рокова иако сам купац стана.
 
Što se tiče priče oko ovog kašnjenja iskreno mnogo me je iznerviralo ovih dana... pogotovo što sam video da i ova moja zgrada nešto slabo napreduje u poslednje vreme...

Danas nisam stigao ali trebalo bi sutra da okrenem GDS i pitam ih direktno šta se dešava sa rokovima...

Najviše u celoj priči me nervira što se veže sneg sa kašnjenjem... mislim stvarno ako su se nadali da sneg neće padati ove godine ( covek objasnio na tu temu http://www.youtube.com/watch?v=0AO0pEUoMFs )

Ako mi potvrde kasnjenje necu moci da izdrzim a da ne pitam kakve je sankcije je dobio taj koji je određivao rokove...

Nakon toga ću ih pitati kada su pomerili rokove i zašto nisu obavestili kupce...

I da li su planirali neku nadoknadu zbog kašnjenja...

ako ne budem zadovoljan odgovorima mislim da neću biti lenj da odem u sredu ili četvrtak lično u GDS... i probam da dobijem malo više odgovora ali u pisanoj formi... Ako je sve tako kako nagađamo to je totalni bezobrazluk...

Valjda će naleteti i neki pravnik na ovu temu i protumačiti ugovor...
Ako neko ima neku preporuku savet šta bi moglo da se ispita neka napiše pa ću i to pitati...

Još jednom mada sam već pisao o tom... čuo sam da izvođači radova plaćaju penale GDS-u za svako kašnjenje...

Mada iskreno se nadam da neće doći do kašnjenja... jer tih 45 dana koje imaju za tehnički prijem i predaju ključeva nije malo... i mišljenja sam da ako iko može da završi te papire za kratak period mogu oni i da će to vreme da pokrije eventualna kašnjenja... ....
 
ja sam u decembru kupila stan u 7a i u ugovoru mi pise rok zavrsetka 15 avgust +teh.prijem+kljucevi.. i ja sam za tuzbu
 
Tuzba nego sta. Vecina nas kupuje stan iz kredita i istovremeno je podstanar. Svaki mesec kasnjenja je nama po dzepu. Da je obrnuta situacija, sumnjam da bi imali razumevanja.
 
smesak":1mrjfvtm je napisao(la):
Tuzba nego sta. Vecina nas kupuje stan iz kredita i istovremeno je podstanar. Svaki mesec kasnjenja je nama po dzepu. Da je obrnuta situacija, sumnjam da bi imali razumevanja.

Kakvo razumevanje.
Zakasni sa kaparom - pozdravi se sa stanom
Zakasni sa uplatom (bilo da je keš ili kredit) - pozdravi se sa stanom, s tim da ti propade i kapara


To je realnost, a šta će sa nama biti koga briga. Ustvari svesni su oni (GDS) da će biti tužbi.... :|
 
Drage moje komsije,
Vec neko vreme pratim forum, ali sada moram da se ukljucim :)
i ja sam kupio 7A, malu garsonjeru..... ugovor potpisao pocetkom februara, rok za zavrsetak u ugovoru stoji 15.08.2012.... e sad ako treba da se tuze, ce ih tuzimo :)
takodje, i mene zanima ideja zajednicke kupovine tehnike, ako nesto moze da se izboksuje, mada sumnjam...
eto tako drage komsije :)
 
Ja sam juce svratio u neku radnju (da me ubijete ne znam koju), pitao el moze sa popustom ako kupim nesto vise (mislio sam paket: frizider, sporet, ves masina, televizor i sta ja znam jos) i kaze mi devojka koja tamo radi da moze, ali da to ne moze ona da mi kaze koliko, vec mora sa sefovima da se dogovorim. Tako da, ako se ne nadjemo zajedno, mozemo nesto i sami. Meni je jos rano da kupujem, ja se useljavam tek u januaru al ajd sad.

Inace, dodao sam i neko izracunavanje troskovnika na chikakare.somee.com (ako koga ne mrzi nek pogleda pa ako treba nesto da se ispravlja i to)

Ajd uzdravlje
 
Pozdrav svim komsijama!

Drago mi je da dosta ljudi ucestvuje u diskusijama i da pokusamo zajedno da pomognemo jedni drugima i prodjemo kroz sve sto lakse.

Mi smo kaparisali stan u 4Đ, nama u ugovoru za rok zavrsetka pise 25.05.2012. Znate sta su mi rekli kada cemo se useliti? Mozda u avgustu, ali najverovatnije u septembru.

Nije da nam se previse zuri, jer nismo u situaciji da placamo kiriju i zavisimo od roka, ali kako god, smatram da kasnjenje nije u redu prema onima koji su u situaciji da im je useljenje hitno.

A, narocito zbog toga sto su u GDS prilicno striktni po pitanju rokova za placanje, onda zasto ne bi bili i mi. Ja sam takodje za ideju da se tuzi u slucaju da rokovi budu znatno probijeni.
 
4Ž, optika i plocice

imag0285.jpg


imag0292.jpg
 
Ajde malo optimizma, a ne o'ma tužba. :)
Država je u totalnom k...u, javne finansije pred kolapsom, a vi sad zakerate za neki mesec gore-dole. Samo neka se to završi, a završiće se, ne brinite. Ovako samo nervirate ortopeda i kvarite mu kampanju, a Dulvil je bitna karika u njoj. Ako treba, uselićete se i u nezavršene stanove, samo da lepo izgledaju spolja i da ste svi vedri i nasmejani kada pred kamerama budete primali ključeve, sa sve ministrom plus beba. ;)
Morate biti zahvalni što vam je pružena prilika da kupite jeftine stanove pa makar oni malo i kasnili. :kk:
 
Palezz":2fv72ufa je napisao(la):
Pozdrav svim komsijama!

Drago mi je da dosta ljudi ucestvuje u diskusijama i da pokusamo zajedno da pomognemo jedni drugima i prodjemo kroz sve sto lakse.

Mi smo kaparisali stan u 4Đ, nama u ugovoru za rok zavrsetka pise 25.05.2012. Znate sta su mi rekli kada cemo se useliti? Mozda u avgustu, ali najverovatnije u septembru.

Nije da nam se previse zuri, jer nismo u situaciji da placamo kiriju i zavisimo od roka, ali kako god, smatram da kasnjenje nije u redu prema onima koji su u situaciji da im je useljenje hitno.

A, narocito zbog toga sto su u GDS prilicno striktni po pitanju rokova za placanje, onda zasto ne bi bili i mi. Ja sam takodje za ideju da se tuzi u slucaju da rokovi budu znatno probijeni.

Ako je useljenje u septembru, to znaci da je kraj zavrsetka radova sredinom ili krajem jula, sto mu dodje kasnjenje od 2 meseca u odnosu na ugovorni rok. Ako si podstanar to je 500-600 € troska.
 
mekbejn":33pa84l1 je napisao(la):
Meni samo nisu jasni ovi radijatori na slikama sa 3-5 rebara. Šta to može da zagreje?

To samo oni znaju.

Radijatori u 4-ci su CINI.
Na njihovom sajtu postoji kalkulator kako se odredjuje broj rebara. Meni su u dnevnu sobu povrsine 23m2 stavili 6 rebara a prema kalkulaciji treba barem 20.

Link je http://cini.rs/index.php?act=3&sub=21
 
Palezz je u toku postupka kupovine pa je GDS imajuci u obzir da se kasni izmenila rok zavrsetka. Definitivno se kasni sa radovima!
 
4Ž":is11leo3 je napisao(la):
Palezz je u toku postupka kupovine pa je GDS imajuci u obzir da se kasni izmenila rok zavrsetka. Definitivno se kasni sa radovima!

Izgleda da je tako. Mada, nisam siguran na koji nacin razmisljati. Mozda je i bolje da kasni (kad vec kasni, ne kazem da treba), ali da bude uradjeno kako valja, nego da nesto zure da bi koliko toliko ispostovali rok, pa da urade lose stvari, koje posle mozda ne mogu da se isprave :) To je mozda i vece zlo od kasnjenja mesec ili dva
 
U svakom slučaju, rok je rok :) A pritisak je pritisak. ;) To su veštine koje moramo praktikovati i za ona srećna vremena pošto se uselimo.
 
Ma neka kasne nije problem, samo utuzba pa da se plate penali sa sve sudskim troskovima. Obezbedite ugovor o zakupu stana da biste dokazali koliku su Vam stetu naneli.
 
može i van sudsko poravnjanje.

u zakonu jasno piše koliko košta dan kašnjenja. on se izražava u procentima. ali sam zaboravio tačan iznos.

kad sam kupovao nameštaj kasnio je mesec dana i firma od koje smo kupovali pozvala se na taj član i smanjila nam cenu. samo treba neko da izvuče taj član da se vidi koliko košta kašnjenje po danu.
 
MilisaV":3t4619tb je napisao(la):
može i van sudsko poravnjanje.
Pretpostavljam da je to ono što u ugovoru piše da će se sporovi rešavati mirnim putem, ako je moguće, inače nadležni sud itd. Kačio je neko pre mesec-dva ugovor...

Inače, o kom se zakonu radi?
 
Zakon o zastiti potrosaca

Raskidanje ugovora zbog odstupanja od ugovorenih uslova
 
Vrh