Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Naselje se gradi

oktobar 2011

Na lokaciji kasarne „Stepa Stepanović“ na Voždovcu gradi se 35 objekata sa 3600 stanova, odnosno oko 350.000 m2 stambenog prostora.

Na osam objekata na građevinskoj parceli 4 završene su krovne konstrukcije, unutrašnje malterisanje i postavljanje fasadne stolarije. Trenutno se radi spoljašnje malterisanje i slikonske opeke. Na dva objekta se rade pripreme za postavljanje parketa. Na parceli 6 su dva objekta pod krovom, dok se na ostalim objektima rade 4 i 5 spratovi i fasadni zidovi. Na građevinskoj parceli 3 završeno je pobijanje šipova i počinju radovi na temeljnim pločama, dok je na parceli 5 završen iskop i počinje postavljanje šipova. U oktobru mesecu su uvedeni izvođači radova na građevinskoj parceli 2.

Na lokaciji kasarne trenutno se gradi na građevinskim parcelama 2, 3, 4, 5, 6 i 7. Prvi objekti će biti završeni u februaru 2012. godine, a ostali će se sukcesivno završavati do kraja godine.
 
Ipak ne ide sve kao po loju.

Objekti 7A i 7B se više ne grade, još od početka septembra. Ova dva objekta su trenutno napuštena, kranovi su razmontirani i odneti kao i sva oprema sa gradilišta.

U toku je izrada zapisnika o raskidu ugovora sa izvođačem radova ovih objekata.

Tek treba da se sprovede postupak javne nabavke za nastavak radova. U GDS ne mogu da preciziraju kad će se nastaviti radovi.
 
Budimo realni, zar je iko ocekivao da ce celo naselje biti zavrseno ili da ce cak i srednjerocno infrastrukturno biti opremljeno( prilazi, skola, vrtic...). Ja ovo ne bih kupovao dok ne bude kljuc u ruke, eventualno mala rezervacija stana od par hiljada evra.
 
danas naletim negde na podatak da ce u naselju biti nesto vise od 2000 parking mesta, sto na parkinzima, sto u garazama!
pa koga oni to????
prave naselje sa preko 4000 stanova, a duplo manje parkinga?????
stvarno smo diletantska nacija... :rolleyes:
 
niki":y0y3pdnb je napisao(la):
Budimo realni, zar je iko ocekivao da ce celo naselje biti zavrseno ili da ce cak i srednjerocno infrastrukturno biti opremljeno( prilazi, skola, vrtic...). Ja ovo ne bih kupovao dok ne bude kljuc u ruke, eventualno mala rezervacija stana od par hiljada evra.

Pisah već negde, pored gore navedenog fali i dom zdravlja - Kumodraž naselje ima samo ambulantu !

Kružni put je već urnisan gužvom, a od skora je stavljen i semafor u Kumodraškoj ulici kod darvinove pošte. U špicu ste više stojite u koloni nego što vozite auto :(
 
Jel hocete drzavni neprofitni stan? sta se bunite bre! a sto se tice parkinga, pa parkirajte na ulici ili negde na travi kao i sav normalan svet :grand: ;) :D
 
Nebojsa":j21g7nck je napisao(la):
Jel hocete drzavni neprofitni stan? sta se bunite bre! a sto se tice parkinga, pa parkirajte na ulici ili negde na travi kao i sav normalan svet :grand: ;) :D

Naselje Stepa Stepanović nije ne profitabilno naselje :dil:

Zato ljudi i očekuju da ako plate i dobiju adekvatne uslove života.
 
Pozdrav svima od novog člana.

Ja sam jedan od građana koji je uzeo stan u objektu 7B i moram priznati, posle ovih postova, da sam zabrinut što se tiče izgradnje objekta u kome sam uzeo stan.

Da li će ispoštovati rok koji piše u ugovoru, tj. jul 2012? Nejasno mi je da tek treba da se raspiše konkurs za nastavak radova, a radovi su prekinuti početkom septembra...
 
mmgoran":20k71sjv je napisao(la):
Nebojsa":20k71sjv je napisao(la):
Jel hocete drzavni neprofitni stan? sta se bunite bre! a sto se tice parkinga, pa parkirajte na ulici ili negde na travi kao i sav normalan svet :grand: ;) :D

Naselje Stepa Stepanović nije ne profitabilno naselje :dil:

Zato ljudi i očekuju da ako plate i dobiju adekvatne uslove života.
Kakva drzava takav stan :rolleyes:
 
Ево и ја да се представим, пошто сам нови члан. :) Већ дуже времена пратим овај форум. :)

Што се тиче конкурса за урбанистичко-архитектонско решење за стамбени коммплекс „Др. Иван Рибар”, на својој страници „Српски архитекти/Serbian architects” сам направио виртуелну галерију радова пристиглих на тај конкурс. За сада су окачена два рада, требало би у међувремену да се појаве још неки (људи су заинтересовани).

ЛИНК ГАЛЕРИЈЕ: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150345849003877.348496.351627403876&type=1

Иначе, један сам од учесника конкурса такође. Овако је наше решење било рецимо:
http://www.youtube.com/watch?v=GBV8zFmlnEk
 
+1
Plusic Gorane, za tvoje uclanjenje ovde na Beobuild-u. ;)
I sve pohvale za tvoj rad na konkursu za blokove.
 
spatiotecte":2damre7w je napisao(la):
+1
Plusic Gorane, za tvoje uclanjenje ovde na Beobuild-u. ;)
I sve pohvale za tvoj rad na konkursu za blokove.


Хвала, заиста се трудим. :) Било је време да се мало активирам и овде. :)
 
Što se tiče roka izgradnje objekata 7A i 7B u naselju Stepa Stepanović, mi koji smo tamo već kupili stanove treba da razmišljamo o mogućoj (zajedničkoj) tužbi ukoliko se on ne ispoštuje i traženja nadoknade štete jer smo svi podstanari i plaćamo nekom kirije.
 
Razmislite zašto se forsira izgradnja pojedinih objekata u naselju Stepa Stepanović (tri meseca pre roka), dok je izgradnja pojedinih obustavljena?

Da li to nema neke veze sa predstojećim izborima?
 
Zeko,ubuduce koristi edit opciju da ne bi bez potrebe pisao dva posta za redom.

Moje skromno misljenje je da naravno ima veze sa izborima,i da ce u te dve zgrade biti useljeni clanovi partija ili vojska.
 
Zeka":20s7oi1r je napisao(la):
Što se tiče roka izgradnje objekata 7A i 7B u naselju Stepa Stepanović, mi koji smo tamo već kupili stanove treba da razmišljamo o mogućoj (zajedničkoj) tužbi ukoliko se on ne ispoštuje i traženja nadoknade štete jer smo svi podstanari i plaćamo nekom kirije.

Ja sam za. Ako do toga dođe, kontaktiraj me porukom na forumu pa ćemo se izorganizovati.

Inače, naravno da ima veze sa izborima. I ja sam trenutno podstanar i jedva čekam trenutak kada ću konačno preći u svoj stan, ali izgleda da to ne može bez muke.

A što se tiče ovoga da će biti useljeni članovi partija i vojske, tu već grešiš vucko. Par mojih prijatelja je uzelo u objektima na parceli 4 stanove, a nit' su članovi vojske nit' partije. Samo forsiraju izgradnju tih zgrada da bi mogli da se slikaju pred izbore.

Za 7A i 7B je po ugovoru rok 3. jul 2012. Pa posle 30 dana za upotrebnu dozvolu + 15 dana za primopredaju što bi značilo negde oko 18. avgusta mogu da počnu eventualna useljenja. Ako posle tog datuma ne dobijem mogućnost da se uselim ja ću sigurno podneti tužbu. Kredit krećem da plaćam od juna 2012. tako da ću tih par meseci plaćati i kredit i kiriju i naravno da mi nije svejedno.

Pored svega, iskreno se nadam da će ispoštovati rok jer imaju dovoljno vremena za to čak i pored ove obustave radova.
 
Bolje pripremi srce i novcanik na vreme jer i da nije bilo obustave mnogo je tesko da useljenje bude u avgustu. Mislim, hocu da ti kazem ne moj se sekiras ako ne bude...
 
Prvo da razjasnim, sto se tice vojske, nema "uzimanja" stanova pa cak ni na parceli 4. Vojska bira kao i gradjani stanove sukcesivno kako koji projekat bude gotov jer ima pravo na odredjenu kvadraturu na racun zemljista koje je bilo vojno. Ti stanovi (oko 1000) ce ministarstvo odbrane da podeli vojnim penzionerima i ostalima koji su pri vrhu stambenih lista. Stanovi su razbacani, tj nije vojska uzela cele zgrade nego je birala po strukturi i kvadraturi.
Slazem se da je prva faza namenjena za slikanje i za reklamu i zato mislim da su tamo i gradjene zgrade tako brzo i kvalitetnim sendvic zidovima.
Ima li ko da je kupio u 6E posto sam ja tamo ;-)
 
20% станова у касарни ће припасти војсци. барем је тако била прича на почетку градње
 
Preko dvadeset posto kvadrata a ne stanova. Mada je sve to nebitno za ovu pricu, jer da nisu dali stanove platili bi zemljiste.
 
Provera energetske efikasnosti objekata
Zbog pravilnika će nam uzimati 6.500 evra po stanu
Četvrtak - 27.10.2011

Od naredne godine, građani koji žele da prodaju, dograde ili adaptiraju stan moraće prvo da ga kompletno renoviraju kako bi objekat bio u skladu sa novim pravilnikom o energetskoj efikasnosti Ministarstva za životnu sredinu i prostorno planiranje!

Prema proceni stručnjaka, u cilju uštede energije, za dvosoban stan, država će nam iz džepa praktično izbiti između 4.500 i 6.500 evra!
Naime, u avgustu ove godine, ministar Oliver Dulić potpisao
je pravilnik koji će se primenjivati od 30. septembra 2012, a tiče se rešenja za gradnju i izolaciju stambenih i poslovnih objekata, kojim će se, kako kažu u ministarstvu, znatno uštedeti energija.
Taj pravilnik primenjivaće se za izgradnju novih zgrada, rekonstrukciju, dogradnju, obnovu, adaptaciju, sanaciju, energetsku sanaciju postojećih zgrada, kao i za zgrade koje se prodaju ili daju u zakup. Dakle, vlasnik kuće, ukoliko bude želeo da je dogradi, moraće da poseduje dokaz da je izgrađena u skladu sa pravilnikom o energetskoj efikasnosti. Kako će to funkcionisati za višespratnice još uvek je nepoznanica.
- Fasada se ne može raditi samo za jedan deo zgrade, a da se svi stanari zbog jednog stana koji se prodaje izlože trošku - praktično je nemoguće. Građani jednostavno nemaju para - objašnjava Goran Rodić, sekretar Odbora za građevinarstvo Privredne komore Srbije (PKS), koji napominje da država i lokalne samouprave moraju da pomognu jer od primene novog pravilnika korist bi mogli da imaju i građani i država.
- Analiza PKS-a i Nemačke banke za obnovu i razvoj pokazala da je Srbiji potrebno renoviranje 1,3 miliona stanova i zgrada. To znači veliki broj novih radnih mesta, za državu uštedu energije i vode, dok bi građani imali manje mesečne račune - napominje on, precizirajući da bi građani promenom instalacija, kao i izolacijom i drugim građevinskim radovima, mogli da uštede i više od 10 odsto na kraju meseca.
- Iz tih razloga tražimo banke koja će to moći povoljno da kreditiraju. Kompletno renoviranje dvosobnog stana koštalo bi između 4.500 do 6.500 evra, s tim da kamata ne bi trebalo da bude veća od tri do četiri odsto, dok mesečna rata ne bi trebalo da bude veća od 50 evra - objašnjava Rodić.
Sekretar Odbora PKS-a za građevinarstvo napominje da su za takva kreditiranja zainteresovani Nemci jer bi deo svoje proizvodnje u industriji građevinskog materijala plasirali u Srbiji, te da se već razgovaralo sa Nemačkom bankom za obnovu i razvoj u vezi odobravanja kredita, u vrednosti od 25 miliona evra.

Ministarstvo bez odgovora
U Ministarstvu za životnu sredinu i prostorno planiranje juče nismo mogli da dobijemo sagovornika koji bi mogao da nam objasni kakvu će korist imati građani od renoviranje stana po ceni od 6.500 evra, kako će zgrada biti renovirana ukoliko svi stanari nemaju para da učestvuju u tome i da li će i koliko svojim sredstvima država pomoći?

R. Kantar

http://www.alo.rs/vesti/42967/Zbog_pravilnika__ce_nam_uzimati_6500_evra_po_stanu
 
Retardirani ministar još jednom dokazuje svoju nesposobnost.


zgrade se bre grade na septičku jamu oni tu nešto izvode besne gliste sa energetskom efikasnošću. nismo bre mi švedska. nama treba kanalizacija, trotoari, parking mesta. znači osnovno.

a te gluposti koje uzimaju mnogo para za neka bolja vremena.
 
1) Vojska je prva odabrala stanove - to su za sada onih 450 stanova razlike izmedju 2250 koji su poceli da se grade i 1800koji su u prodaji
2) Moja draga i ja smo uzeli stanu 4ci u junu i tada ih je bilo jos koliko zelite sobodnih tamo. Kladi se da ima jos koji i danas.
3) To da su neki stanovi kvalitetniji od dugih je moralo biti jasno na pocetku i na osnovu dokumentacije a i na osnovu cijene.
4) sto se tice parkinga - tu me e neko od vas zabrinuo. Ipak, postoji 1511 mjesta je u garazama a ako je vjerovati da su tackice oko zgrada mjesta za parkiranje na ovoj slici (http://www.dodaj.rs/f/42/zv/4x6Sni6M/plan.jpg) jerujem da ce ih biti dovoljno... pokusao sam daih brojim na onom videu koji je na samom sajtu, i izbrojao sam 60-tak oko zgrade sa 2 lamele.
 
Vrh