Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Да пробам да сумирам коментаре са претходних 40-так страница (уз пар мојих):

- све је кренуло са великим одушевљењем оних наивних који су по ко зна који пут пали на трикове ових на власти верујући у причу да ови заиста мисле на добробит грађана (пример: мој познаник је када је тек планирана градња ових фамозних станова продавао стан преко пута на Лединама са све папирима 1.000 евра квадрат, сива фаза, може у рате како стан напредује, требале му хитно неке паре. Звали људи и увек иста прича. Зезнули се мислили да је то државни стан у 4.јула. У почетку је питао зашто иду тамо када ће стан бити 1200-1300 евра по квадрату, није ни почела градња, али нико није имао одговор, као сигурније је :bash: после више није ни питао).

- како је време одмицало све је било јасније да је то још једна превара. 1) станови уопште нису јефтини, 2) у целој причи једино ће банкари да омасте брке 3) субвенционисањем камата властодршци наше паре преливају банкарима како би куповали гласове

- НБС је забила ноћ у леђа јадним људима јер је повећала обавезан депозит са 10% на 20%

- приватни инфо из Дирекције је да они имају пара за прву фазу (некако до избора :laugh: ), а да се остало финансира из текућих уплата што значи ако не буде било куповина стаје градња

- како се не планира (или бар ја нисам видео план) проширење Саве Машковић, Кружног пута и Војводе Степе (од Трошарине ка Кумодражу), становање у том насељу ће се претворити у ноћну мору за власнике аутомобила, а и све оне који су до сада користили те улице. Кумодрашка у том делу јесте са две траке али јој то ништа не вреди када има само једну траку у доњем делу који води ка Аутокоманди.

- како је то насеље јако велико неким деловима уопште неће бити лако стићи до градског саобраћаја. 1) ко је близу Војводе Степе мораће да се ослони на линију 33 која је уништена продужавањем од Славије до Панчевачког моста 2) коме је близу трамвајска окретница па се орјентише на њу желим му пуно среће 3) коме треба линија 50 желим му још и више среће 4) линија 18 је предалеко за пешачење 5) линије 39 и 25 неће моћи да поднесу притисак 10-так хиљада нових путника. 39-ка иначе иде на 13-15 минута. Ни Војводе Степе од Трошарине до Аутокоманде није сјајна јер је немогуће склонити паркиране аутомобиле из једне траке. Једноставно нема другде места где би се паркирали.

Још једном се показало да без обзира на величину пројекта (360 или 360 хиљада м2) и без обзира ко стајао иза њега, држава или приватни инвеститор, принцип преваре и обмане је увек исти.
 
Izvinjavam se sto upadam.Jedina olaksavjuca stvar je sto ce se ulica vojvode stepe rekonstruisati pocetkom sledece godine pa ce njena protocnost biti povecana i za automobile i za javni saobracaj.

Mozda cak i naprave da tramvaji idu sa jedne strane ulice u oba smera kao u Bulevaru Vojvode Misica.
 
vucko":2jrd3jba je napisao(la):
Izvinjavam se sto upadam.Jedina olaksavjuca stvar je sto ce se ulica vojvode stepe rekonstruisati pocetkom sledece godine pa ce njena protocnost biti povecana i za automobile i za javni saobracaj.

Mozda cak i naprave da tramvaji idu sa jedne strane ulice u oba smera kao u Bulevaru Vojvode Misica.

Скоро сам био у Веро у Војводе Степе и мало загледао улицу. Реконструкција да, са или без измештања шина али биће потешко за повећање протока уколико се не реши питање паркинга. У Немањиној су постојали врло широки тротоари који су онда делимично искоришћени за паркинг места (исто то и у Булевару Краља Александра у ком случају је било места за измештање станица на средину) али проблем је да у ВС нема таквих тротоара (бар не довољно). Чак и када би се нашло места да се направи неколико јавних гаража дуж улице град то неће да финансира па је питање где ће они силни аутомобили. Мени се чини да нема маневарског простора за пројектанте да направе нешто како треба. Дај Боже да нисам у праву. Али опет, да се вратимо будућим станарима у касарни. Чак и да повећају проток у ВС, без проширења Кружног пута све је узалуд. Ко је пролазио тим путем зна да простора има, само још да има памети међу нашим вајним планерима....
 
Sta se desava sa povracajem PDV s obzirom da je GDS prebacen na Novi Beograd ? Da li je neko dobio resenje iz poreske uprave sa Vracara ?
 
vucko":1rdjqwsm je napisao(la):
Izvinjavam se sto upadam.Jedina olaksavjuca stvar je sto ce se ulica vojvode stepe rekonstruisati pocetkom sledece godine pa ce njena protocnost biti povecana i za automobile i za javni saobracaj.

Mozda cak i naprave da tramvaji idu sa jedne strane ulice u oba smera kao u Bulevaru Vojvode Misica.

2004 je završena rekonstraukcija ulice Vojvode Stepe od Trošarine do ulice Gunjak. Godinu dana im je trebalo da rekonstruišu 2 km ! Ulica je svo to vreme bila zatvorena za saobraćaj. :blah:

Evo je i vest u celini:

http://www.beograd.ds.org.rs/cms/sr/novosti/aktivnosti-opstinskih-odbora/715-----------.html

Ja čisto sumnjam da će ovaj deo ulice pri sledećoj rekonstrukciji uopšte dirati. Da pojasnim, u tom delu ulice je i dalje samo po jedna traka za svaku stranu saobraćaja. Zarad istine, prilikom rekonstrukcije 2004 su uvučena stajališta za autobuse GSB, tako da je to donekle popravilo protočnost same ulice.

Ima li neko detaljan plan rekonstrukcije?
 
Jučerašnje stanje sa gradilišta kasarne Stepa Stepanović. Ovaj put iz malo drugačijeg ugla, slikano iz naselja Veljko Vlahović. Ovim putem zahvaljujem komšiji sa čije se terase pružio lep pogled na gradilište :D

Sve u svemu dosta živo, vidi se da se trude.







































 
1+ za komsiju...:D a ne mogu da provalim odakle je slikano ali mi se cini da je tu kod okretnice 26...
 
tu kod okretnice imaš neku uličicu kreneš njom uzbrdo i između kuća i onda odjednom naletiš nna zgrade i znaš da si na pravom mestu

p.s. veličina gradilišta je impresivna. plus za slike.
 
Ja danas uspio da se prosvercujem u "moj" stan :)
Nisu me pustili da fotografisem unutra, ali stanje je sledece: omalterisano, razvucena struja i voda, stavljeni prozori i roletne (uglavljeni),sve u svemu totalno zadovoljan.
Neke stvari kojih sam se bojao gledajuci planove stana (npr mislio sam da je spavaca soba premala) su ispale skroz cool kad sam vidio u realnosti kako to izgleda :)
Zgrada je u bloku 4, i jedna je od oni na kojima su najkasnije poceli radovi.
 
@Jr
Srecno ti bilo, to je velika stvar...
:kk:
 
Danas sam bio na gradilištu u bivšoj kasarni Stepa Stepanović. Primetio sam da od 12.09.2011. godine do danas gotovo da nije bilo radova na objektima 7A i 7B. Nezvanično sam saznao da će firma koja trenutno radi te zgrade da napusti te objekte i odnese svoju opremu, a da će umesto nje od 01.10.2011. godine radove na tim objektima da preuzme druga firma.
Da li neko zna o čemu se radi? Da li će biti ispoštovan rok za završetak ovih objekata do 03.07.2012. godine?
 
Koliko se secam, Ratko Mitrovic je dobio da gradi te zgrade. Secam se da su na samom pocetku malo kasnili, a da su kasnije lepo napredovali. Ne znam za to napustanje. Mislim da je najbolje da proveris u GDS.
 
Pre dva dana sam obisao gradiliste Stepa Stepanovic.Radovo na svim objektima odlicno napreduju.Na pojedinim objektima se uveliko rade fasadni radovi.Cak je otpoceta gradnja na nekoliko novih objekata.

Pozdrav,
 
Definitivno na objektima 7A i 7B u bivsoj kasarni Stepa Stepanovic nema radova. Kranovi su razmontirani a oprema odneta. Navodno je zbog sporosti radova promenjen izvodjac radova. Da li neko zna ko je novi izvodjac radova na ovim objektima?
Da li se grade skola i vrtic?
 
Ja sam pre tri dana zvao GDS u vezi novih objekata, tj. skica novih stanova. Rekli su da ce biti uskoro postavljene kada ce automatski i poceti prodaja. U vezi vrtica i skole ne znaju nista. Zvao sam i Sekretarijat za gradj. poslove BGD, i oni neznaju nista o tome. To ce biti veliki problem za kupce sa malom decom.
 
Da li neko zna da li je moguce izvrsiti pregradjivanje stanova dok su jos u izgradnji? Ja sam pitala u GDS i na gradilistu i nista nisam uradila.
 
O ovom sajtu necu mnogo da kazem. Izgubili podatke za 4 zadnja dana!!!!!!
Samo toliko da je ovo klasican templejt foruma na engleskom. Nisu mogli ni da prevedu sve kako treba a nedaj boze da naprave svoj. Bas su neozbiljni.

A sad malo o temi: Da li neko zna nesto o ovome i po kojoj ceni i na kojoj lokaciji?

Предлог ранг-листе за 1050 социјално непрофитних станова у Београду
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1469906
 
Razumem kriticki stav ali moram da istaknem da je zbog sigurnosti i dostupnosti sajt vracen tj forum vracen dva dana unazad kako bi sve radilo kako treba i pored dobre namere da se neke stvari unaprede. Ova forum skripta verovatno nije najsavrsenija ali se ona koristi vec 5 godina u svim svojim verzijama a prelazak na neku mozda napredniju forum skriptu drugog proizvodjaca bi zahtevao jos vece promene i vece gubitke sto je nedopustivo, jel i ova dva (ne cetiri) dana su dosta ali srecom samo mali deo u odnosu na petogodisnju arhivu postova fotografija i zaista vrednih informacija.
 
projektnirad":1m0yky3u je napisao(la):
A sad malo o temi: Da li neko zna nesto o ovome i po kojoj ceni i na kojoj lokaciji?

Предлог ранг-листе за 1050 социјално непрофитних станова у Београду
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1469906


Zvanično se ne zna ni lokacija ni cena kvadrata. Nezvanično se spominje naselje Ribar a cena kvadrata je "nagradno" pitanje. Za razliku od prethodnog konkursa gde grad može staviti cenu kvadrata koju hoće jer maltene ne postoji kamata pa će ljudi zbog toga kupovati. Na zadnjem konkursu toga nema jer Grad ništa ne dotira i sve će zavisiti od cene kvadrata. Poznajem neke sa zadnjeg konkursa i svi oni čekaju cenu kvadrata da bi videli šta će raditi što je i realno jer sa komercijalnim kreditima oni mogu kupiti gde hoće. Zbog toga se i malo ljudi prijavilo na ovaj konkurs.
 
Fotke su napravljenje juče (nedelja) u 9:20 ujutro.

Ovaj teren je u nastavku naselja Stepa Stepanović.

Jedan bager i dva kamiona. Malo mi je neoubičaje za vikend.

Šta im je? :D

Ili se ovde nešto drugo radi?




 
Toliko sam i ja dobio informaciju da je koštalo uređenje prostora, 20mil Eur.Jasna situacija,hteli su da otplaćuju kratkoročni kredit iz dugoročnog zajma a dugoročni kredit od kupaca. Međutim kako je gradnja a samim tim i prodaja sukcesivna, plus što je kriza i slaba prodaja, moralo je ovako da bude. Dobro je što postoje državne garancije na kredite, novac koji je odobren na osnovu kredita mora biti upotrebljen te nema bojazni vezanih za dalji tok gradnje.
goran67":9fv607wr je napisao(la):
Država je do sada našla kupce za 1.400 od ukupno ponuđenih 2.000 stanova na lokaciji bivše kasarne Stepa Stepanović...

http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...i_od_dugorocnog_kredita.4.html?news_id=226089
 
Vrh