Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Gospodin_Matkovic":ulvtpmrr je napisao(la):
shumar":ulvtpmrr je napisao(la):
Pre neki dan naletih na drugara iz starog kraja koji ispostavi se radi u GDS, pa ga pitah za Stepu. Kaže čovek da je "vlast" razočarana jer je prodaja ispod njihovih očekivanja. Ne znaju šta je narod očekivao ali da su stanovi stvarno povoljni.
Bilo bi korisno da saznas i podelis sa nama koliko ljudi je do sada potpisalo ugovor/uplatilo avans, odnosno kupilo stan...

Hvala unapred!
Ta informacija bi bila veoma korisna.
Hvala unapred i od mene! :kk:
 
stanisa":1o1wt00h je napisao(la):
Gospodin_Matkovic":1o1wt00h je napisao(la):
shumar":1o1wt00h je napisao(la):
Pre neki dan naletih na drugara iz starog kraja koji ispostavi se radi u GDS, pa ga pitah za Stepu. Kaže čovek da je "vlast" razočarana jer je prodaja ispod njihovih očekivanja. Ne znaju šta je narod očekivao ali da su stanovi stvarno povoljni.
Bilo bi korisno da saznas i podelis sa nama koliko ljudi je do sada potpisalo ugovor/uplatilo avans, odnosno kupilo stan...

Hvala unapred!
Ta informacija bi bila veoma korisna.
Hvala unapred i od mene! :kk:
Tad mi je rekao da i nije toliko loše ali da oni nisu zadovoljni. Kad ga ponovo vidim pitaću ga detaljnije.
 
Ima li neko informaciju kako se obavlja placanje? Tacnije, koji se kurs obracunava(pretpostavljam da nije moguce uplatiti u evrima), polika je provizija banke na uplatu i slicno...?

Hvala!
 
Koliko ja znam moze da se plati u evrima a moze i u dinarima po srednjem kursu, tako da je to povoljno.
 
Politika, 26.03.2011.


Graditelji u registru – lek za prevare u kupovini stanova
Za mesec dana na sajtu Skupštine grada naći će se osnovni podaci o investitorima i objektima koji će se zidati, informacije o građevinskim dozvolama, inspekcijskom nadzoru, o prethodnim sazidanim građevinama…

Registar investitora, jedinstvena evidencija graditelja i izdatih građevinskih dozvola od 11. septembra 2009. godine, biće dostupan na sajtu grada za mesec dana. To je još jedan lek koji bi trebalo da spreči prevare u kupovini stanova. Dok spisak investitora ne bude objavljen, do podataka iz registra se može doći pismenim zahtevom Sekretarijatu za urbanizam i građevinske dozvole kome je poveren taj posao.

U registar je dosad upisano oko 340 investitora i zavedeno 326 izdatih dozvola, kaže Milan Vuković, gradski sekretar za urbanizam.

– Sve lokalne samouprave imaju obavezu prema Zakonu o planiranju i izgradnji i pravilniku o vođenju registra koji je prošlog avgusta stupio na snagu da u roku od dva meseca počnu da vode registar. Ali prema pravilniku nisu dužne da ga istaknu na sajtu. Grad se opredelio da registar bude javni dokument jer smatramo da je to u interesu građana, ali i svih ljudi koji se bave građevinskom delatnošću – ističe Vuković.

U registar se upisuje ime i prezime, adresa i JMBG ukoliko se u ulozi investitora pojavljuje građanin. Kad je reč o preduzeću kao investitoru, mora da stoji poslovno ime, sedište, PIB broj, ime i prezime ovlašćene osobe. Registar sadrži i podatke o broju i datumu izdavanja građevinske dozvole koje su izdali sekretarijati za urbanizam i legalizaciju i opštine, sa osnovnim informacijama o objektu koji će se zidati, pravosnažnosti dozvole, prijavi radova, datumu početka i završetka gradnje. Činjenice o inspekcijskom nadzoru – urbanističkom, građevinskom, ekološkom, komunalnom i inspekcije rada – u toku gradnje objekta, podaci o prethodnim sazidanim građevinama investitora na teritoriji grada, informacije o sudskim sporovima, vođenju krivičnog postupka protiv graditelja biće deo registra.

– Dostupnost podataka iz registra biće regulisana i usklađena sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti i drugom regulativom koja uređuje tu oblast – naglašava Vuković.

Prvi put, investitori će morati da dostave Sekretarijatu za urbanizam ugovore kada prodaju objekat u izgradnji ili stanove. Svi podaci iz registra biće ažurirani mesečno. Vuković kaže da će Sekretarijat za urbanizam opominjati sve relevantne organe od opština, inspekcija, republičkih službi koje ne budu poštovale zakonsku obavezu i na vreme dostavljale informacije u registar.

-----------------------------------------------

Za godinu i po 31 građevinska dozvola

Od 11. septembra 2009. godine kada je stupio na snagu Zakon o planiranju i izgradnji do početka meseca Sekretarijat za urbanizam izdao je 709 potvrda o prijemu tehničke dokumentacije (to je prema starom zakonu bilo zeleno svetlo za početak gradnje) i 595 upotrebnih dozvola.

U istom periodu iz sekretarijata koji daje lokacijske dozvole za sve objekte bez obzira na to da li prelaze 800 kvadrata izašle su 874 lokacijske dozvole i 31 građevinska, tvrdi Vuković.

D. Mučibabić objavljeno: 26.03.2011
 
mmgoran":35xbyqw0 je napisao(la):
Puno kranova na sve strane, definitivno će ovo biti izborna godina :D
Tako je! Možeš da biraš - odeš u GDS i izabereš između mačka u vreći i goluba na grani. :D
 
Evo ih bageri u Nisu, definitivno izborna godina:

53523.jpg

NIŠ - Počela je ekonstrukcija stadiona Čair u Nišu koja će koštati oko devet miliona evra, a svečanosti je prisustvovao i ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić.

- Danas je dan kada može da se potvrdi efikasnost zakona o podršci građevinskoj operativi u uslovima svetske ekonomske krize. Ovaj projekat je najveći projekat i košta gotovo čitavu milijardu, ali će omogućiti da se uposli gotovo celokupna građevinska operativa grada Niša - rekao je Dulić.

Ministar je kazao da će na rekonstrukciji stadiona Čair raditi do 1.000 građevinskih radnika, i da će grad Niš u najkraćem mogućem roku dobiti stadion kakav zaslužuje po uslovima FIFE.

- Za samo nekoliko meseci smo prešli put od ideje, projektovanja, izdavanja svih dozvola, obezbeđenja sredstava, javnih nabavki koje su odrađene po najnižim mogućim cenama, do početka samih radova. Vidimo se za 270 dana da otvorimo stadion- rekao je Dulić.


http://www.kurir-info.rs/sport/cair-posle-rekonstrukcije-najmoderniji-u-srbiji-82857.php

87-lead-photo-1299753664-Promocija_akcije_Veliko_spremanje_Srbije.jpg


http://www.pistaljka.rs/home/read/87
 
pa,oni resili sve one kuce uz vojvode stepe da izoluju stablima drveca,kao da su izolovani.

sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
shomi27":141gflwk je napisao(la):
pa,oni resili sve one kuce uz vojvode stepe da izoluju stablima drveca,kao da su izolovani.

sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Како?
Које куће?
Којим стаблима?
Што срамота?
 
kuce koe su u vojvode stepe,a gledaju na kasrnu tj. to naselje
 
Како да их изолују? Од чега? Они имају директан излаз на Војводе Степе а самим тим и на будући шопинг мол....
 
Za vikend sam isao na gradiliste novog naselja Stepa Stepanovic, slikao sam nesto telefonom i onda sam tek skontao da nemam USB (slike su inace lose)... Kad budem isao opet, ponecu foto aparat... sve planove koje mozete da nadjete na internetu naselja nisu tacni i korektni, potpuno je drugacije...ja sam se zapanjio kada sam bio tamo...temelj je bio gotov i krenuli su da grade zidove garaze ili podruma (nisam siguran sta je) i zatekao sam KRIVE zidove, armirani beton je izgledao kao rusevina avalskog tornja posle bombardovanja... nadam se da nece prekriti plafonom taj deo pa da ne mogu da slikam....sve u svemu :notok:
mislim da su zgrade iz ovog videa najslicnije planovima zgrada sa gradilista: http://www.youtube.com/watch?v=0p2hlJ-Vf94
 
shomi27":1vtbv3d4 je napisao(la):
ali nemaju na ovo novo naselje
Можда не колима, али пешке ће свакако бити повезани. А колима, реално, нема ни потребе.
 
Počeli su da zovu iz GDS za potpisivanje ugovora, čekalo se da banke upišu hipoteke na 1500 stanova u izgradnji.
 
U poceli su odavno da pozivaju na potpisivanje ugovora sa kreditnim kupcima ali caka je u tome sto treba da potpises sa njima ugovor o kupoprodaji (koji je inace vrlo stur) stana koji ne postoji. Normalno bi bilo da potpises ugovor o izgradnji tako da sam ja odustao.
 
grado":1x7e412g je napisao(la):
Pa sigurno bar nekoliko hiljada evra. Proverite u Telekomu, EDBu i Toplani koliko izađu sve takse i naknade za priključenje na njihove mreže.
Stanovi se prodaju bez struje, bez grejanja i bez telefona. Kablovi i cevi će biti provučeni, ali sve priključke kupac plaća dodatno. Sada samo fali još i od stolarije i parketa da odustanu i prodaju stanove u ''sivoj fazi''.
Taksa za priključenje za grejanje iznosi 3.670 din, provereno u elektranama.
 
ixtus":1g0q4hne je napisao(la):
Mislim da su upitanju takse za zasnivanje preplatnickog odnosa tj, upisivanje na ime kupca a kako su nam tamo rekli svi prikljuci su placeni.
A ove takse su par hiljada ali dinara.
Instalacije su provedene (exp. radijatori, podstanica, optički kabl), radi se o priključnim taksama (grejanje = 3.670,00 din)
 
ocekivac":vckdnf09 je napisao(la):
Koliko ja znam moze da se plati u evrima a moze i u dinarima po srednjem kursu, tako da je to povoljno.
Piše u ugovoru da može da se plati u evrima.
 
vucko":22nj4i8g je napisao(la):
dobro obavesten":22nj4i8g je napisao(la):
Kako da se postavi attachment na forum? Da ljudi ne bi polemisali sta je ukljuceno , sta se placa...postavicu ugovor na forum..samo neka mi neko kaze kako da ga ''okacim''.
Ako imate google mail nalog idite na https://docs.google.com/#home

Izaberite upload i postavite dokument.Pa onda prekopirajte link odatle i postavite ga u odgovor na forumu.

Ako nemate google nalog onda idite na https://www.easy-share.com/
Postavite fajl,posle uploada prekopirajte polje-download link i postavite ga kao komentar ovde.
[url]http://www.easy-share.com/1914708670/BLANKO UGVOR.pdf[/url]
 
Уторак, 19. април 2011.

Расписан конкурс за продају 1.050 социјално непрофитних станова у Београду

Град Београд расписао је конкурс за продају 1.050 социјално непрофитних станова у Београду. Пријаве са потребном документацијом примаће се у згради Градске управе у Улици 27. марта 43-45 закључно са 19. мајем. Обрасци за пријављивање могу се добити на шалтерима Градске управе у Улици 27. марта 43-45 и Тргу Николе Пашића 6, као и на градском сајту www.beograd.rs.

– У овом конкурсу млади брачни парови имају знатно већу шансу да остваре право да купе стан. Њима је намењено 330 стамбених јединица. Овај пут немају право учешћа лица која су изабрана, именована или постављена у органима града, градских општина и јавним предузећима, а први пут могу да конкуришу запослени у Војсци Србије и избегла и прогнана лица из бивших република некадашње СФРЈ. Станови ће се продавати по производној цени, знатно повољније него на тржишту, али ће купци морати да обезбеде банкарски кредит за куповину стана. Циљ је да се омогући одржива изградња, то јест да новцем од продаје једног стамбеног блока може да се гради следећи, уз минималне дотација из буџета. Ранијим начином кредитирања нисмо могли да обезбедимо новац за даљу градњу без знатних средстава из буџета, а на овај начин ћемо моћи сваке године да градимо све више станова. Такође, купци са претходног конкурса још увек имају проблем да поврате ПДВ и тај проблем нас је практично натерао да променимо услове продаје – рекао је Зоран Костић, члан Градског већа и председник Комисије за стамбена питања градоначелника Београда.

Ово је други конкурс по Одлуци о условима продаје 2.050 социјално непрофитних станова. Први је био расписан у децембру 2007. године и он је још у току, јер се сукцесивно усељава првих 1.000 станова.

Више о конкурсу заинтересовани могу видети у делу сајта Градске актуелности.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1444634
 
Vrh