Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

projektnirad":a589w2vh je napisao(la):
Da li neko zna kakvi su ovi stanovi i sta se sa njima desava?
http://www.gds.rs/default.aspx?ID=gds_BeogradPadina&LN=SRL
Ovi su stanovi u slobodnoj prodaji i nisu potrebni nikakvi posebni uslovi niti prijave na spisak kao za Stepu. Idi do GDS-a i pogledaj sta je ostalo slobodno od stanova. Cena je bila 1290 EUR/kvadrat jesenas kad sam ja to proveravao.
 
Hvala,
to sam video na sajtu. Ali, kakva je lokacija i da li je neko bio tamo i da li je ovo bolje ili lošije rešenje od Stepe. Možda je bliža lokacija gradu (za onog ko radi blize gradu)? A rok je jun 2011 godine. Cak je i struktura mnogo bolja od onih sto nude u Stepi! Ovo je moje lično mišljenje. Planiram da odem i vidim zato i tražim dobre i loše strane.
 
La Grange":azddg8y2 je napisao(la):
Уторак, 19. април 2011.

Расписан конкурс за продају 1.050 социјално непрофитних станова у Београду

Град Београд расписао је конкурс за продају 1.050 социјално непрофитних станова у Београду. Пријаве са потребном документацијом примаће се у згради Градске управе у Улици 27. марта 43-45 закључно са 19. мајем. Обрасци за пријављивање могу се добити на шалтерима Градске управе у Улици 27. марта 43-45 и Тргу Николе Пашића 6, као и на градском сајту www.beograd.rs.

– У овом конкурсу млади брачни парови имају знатно већу шансу да остваре право да купе стан. Њима је намењено 330 стамбених јединица. Овај пут немају право учешћа лица која су изабрана, именована или постављена у органима града, градских општина и јавним предузећима, а први пут могу да конкуришу запослени у Војсци Србије и избегла и прогнана лица из бивших република некадашње СФРЈ. Станови ће се продавати по производној цени, знатно повољније него на тржишту, али ће купци морати да обезбеде банкарски кредит за куповину стана. Циљ је да се омогући одржива изградња, то јест да новцем од продаје једног стамбеног блока може да се гради следећи, уз минималне дотација из буџета. Ранијим начином кредитирања нисмо могли да обезбедимо новац за даљу градњу без знатних средстава из буџета, а на овај начин ћемо моћи сваке године да градимо све више станова. Такође, купци са претходног конкурса још увек имају проблем да поврате ПДВ и тај проблем нас је практично натерао да променимо услове продаје – рекао је Зоран Костић, члан Градског већа и председник Комисије за стамбена питања градоначелника Београда.

Ово је други конкурс по Одлуци о условима продаје 2.050 социјално непрофитних станова. Први је био расписан у децембру 2007. године и он је још у току, јер се сукцесивно усељава првих 1.000 станова.

Више о конкурсу заинтересовани могу видети у делу сајта Градске актуелности.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1444634
Konkurisao sam 2007 na ovo cudo od konkursa kao mladi bracni par i naravno nisam prosao. Secam se da je trazeno brdo papira i da je konkurs trajao 6 meseci. Zajedno sa zalbama i dopunama. Sve je bilo lose organizovana. Imam starije prijatelje koji rade u javnom preduzeću i oni su dobili stan a evo tek ove godine se nadaju da ce da usele i ne znaju po kojoj ceni. Naime, kad su konkurisali bilo je oko 900 evra a sada su culi za cenu od 1100evra bez PDV-a. Svi su razocarani. Znam da je to bilo vreme jakih cena ali sad to izgleda mnogo skuplje nego sto su se nadali. A danas sam zvao Grad Beograd za informacije i rekli su da ne znaju cenu i cak nisu sigurni za lokaciju. Kazu verovatno NBG. Zaista je sve zbunjujuce. Ako neko nesto sazna dobrodosla je svaka informacija.
 
projektnirad":eam7lp20 je napisao(la):
Hvala,
Ali, kakva je lokacija i da li je neko bio tamo i da li je ovo bolje ili lošije rešenje od Stepe. Možda je bliža lokacija gradu (za onog ko radi blize gradu)? A rok je jun 2011 godine. Cak je i struktura mnogo bolja od onih sto nude u Stepi!
Лошија локација од Степе.
Километража до града је идетична, као и инфраструктура, тј. саобраћајнице су у , мање-више, истом стању
Од линија имаш 18 и 50, а не зна се која је гора. Наравно, до прве станице треба 5 минута пешке. Десетак минута пешке је до окретнице 26.
Обе локације гледају једна на другу, јер су на суседним брдима.
 
Na Brace Jerkovic-padini koliko znam prodati su skoro svi stanovi. Lokaciju moras sam da snimis, preko neta se stan ne pazari . Inace, zanimljivo je da su tamo stanovi prodavani po 1290e i pre nego sto je pocela prica o jeftinim stanovima na teritoriji kasarne. Toliko o jeftinoci. :grand:
 
stf":27ube9wd je napisao(la):
Лошија локација од Степе.
Километража до града је идетична, као и инфраструктура, тј. саобраћајнице су у , мање-више, истом стању
Од линија имаш 18 и 50, а не зна се која је гора. Наравно, до прве станице треба 5 минута пешке. Десетак минута пешке је до окретнице 26.
Обе локације гледају једна на другу, јер су на суседним брдима.
Mnogo losija lokacija od Stepe, na brdu je i non-stop duva vetar, nema kao u Stepi sve na jednom mestu, tipa: vrtic, skola, tr.centar... prevoz dosta losiji i jos plus od poslednje stanice treba da pesacis 10 minuta a nema nigde trotoara i jos sve uz brdo kroz neke ulicice gde ce zimi biti problem kolima... ma kao da ides u vikendicu. Stepa je u dolini u odnosu na ovo.

Jedino sto je bolje nego u Stepi, to je struktura stana, raspored i kvadratura prostorija fenomenalna. Ti stanovi zbog lokacije, treba da kostaju bar 200 evra po kvadratu nize u odnosu na Stepu.
 
Znam da je bilo veliko praznovanje ali ne znam na koji vrtic, skolu, tr.centar mislis? Kako je planirano na Stepi tako je isto planirano i na Padini. Kad bude bice a kad ce na znamo.
 
projektnirad":2zkfu8rf je napisao(la):
Konkurisao sam 2007 na ovo cudo od konkursa kao mladi bracni par i naravno nisam prosao. Secam se da je trazeno brdo papira i da je konkurs trajao 6 meseci. Zajedno sa zalbama i dopunama. Sve je bilo lose organizovana. Imam starije prijatelje koji rade u javnom preduzeću i oni su dobili stan a evo tek ove godine se nadaju da ce da usele i ne znaju po kojoj ceni. Naime, kad su konkurisali bilo je oko 900 evra a sada su culi za cenu od 1100evra bez PDV-a. Svi su razocarani. Znam da je to bilo vreme jakih cena ali sad to izgleda mnogo skuplje nego sto su se nadali. A danas sam zvao Grad Beograd za informacije i rekli su da ne znaju cenu i cak nisu sigurni za lokaciju. Kazu verovatno NBG. Zaista je sve zbunjujuce. Ako neko nesto sazna dobrodosla je svaka informacija.
Izmenili su sistem bodovanja i stanovi vise nisu neprofitni jer ce da se uzimaju klasicni krediti banaka tako da ce banke lepo da profitiraju. Kad je vec raspisan konkurs za prodaju stanova gotovinom ili komercijalnim kreditom a ne znaju lokaciju gde ce se graditi, to zvuci neozbiljno! Jos gluplje zvuci da ti kazu lokaciju po zavrsetku konkursa!
 
Sta se desava sa tim naseljem "Stepa" gde je nekada bila kasarna ? Kada ce to biti gotovo ? Videh da je sud odbio zahtev da se ucini neustavna mera vracanja nacionalizovane imovine crkvama, sto moze da stvori dodatne probleme, obzirom da su naselje zidali na nacionalizovanoj imovini, ili to nema veze ?
 
Radi se punom parom, izašli su iz temelja tako da se obrisi zgrada vide sa ulice. Po ugovoru je rok 5.5.2012.
 
Heinz":1mq29qh7 je napisao(la):
Po ugovoru je rok 5.5.2012.
Ima rok izgradnje jeste 5.5.2012 i pise da se prodavac obavezuje da ga izgradi u tom roku, ali nema penala ako ne izgradi. Sa druge strane, kupac moze da ostane bez svoje kapare svakim kasnjenjem i da se ugovor smatra raskinutim. Dakle, ko je to potpisao - hrabar je.
 
Heinz":3rymx40h je napisao(la):
Radi se punom parom, izašli su iz temelja tako da se obrisi zgrada vide sa ulice. Po ugovoru je rok 5.5.2012.
Jel ima neko skorije slike da se vidi kako napreduje naselje?
 
exta vozdovacki , i naravno + za slike :kk:
dobro to napreduje, koliko vidim :)
 
Brate sta si ti slikao, ovo nije na Stepi. Jel ovo marketing ili rasejanost?
 
Hmm, i meni sinoc nesto nije bilo jasno, obzirom da sam ove fotke video i u temi o stadionima, ako se ne varam.
Bas sam se iznenadio kada sam video i okacene klime :D
 
Potvrđujem i ja da slike vozdovackkog nisu sa gradilišta Stepa .

I da Mrkini rade što bi rekli "go round clock", pa ne bi stigli do klima, kao sto primeti kolega Bulevarac :lool:
 
pise lepo da je ovo blok izmedju gostivarske i vojvode stepe ul...ovo nije novo naselje kao sto ste i primetili...ali sam video da je na pocetku teme drzavna stanogradnja i ovaj projekat pa sam okazcio slike....nadam se da sam razjasnio....:) a slike sa gradilista novog naselja cu okaciti za koji dan...:) pozz
 
znc samo da ponovim slike gore su.. blok...izmedju gostivarske i vojvode stepe...:p izvinjavam se ako sam doveo do nekog nesporazuma...
 
Vrh