Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Sta znaci to da platimo prikljuceke za telefon, struju, grajanje? Koliko je to u parama? Meni se cini da to ni kod onih pilicarnih investitora nije clusaj. :grand:
 
Pa sigurno bar nekoliko hiljada evra. Proverite u Telekomu, EDBu i Toplani koliko izađu sve takse i naknade za priključenje na njihove mreže.
Stanovi se prodaju bez struje, bez grejanja i bez telefona. Kablovi i cevi će biti provučeni, ali sve priključke kupac plaća dodatno. Sada samo fali još i od stolarije i parketa da odustanu i prodaju stanove u ''sivoj fazi''.
 
Prva ideja koja mi pada na pamet jeste da se resornom ministru Dulicu, kao i direktoru GDS-a upute pitanja/prigovori vezano za celu ovu proceduru jer moze ceo projekat neslavno da zavrsi.

Bilo bi zanimljivo cuti nekoga ko se vec upustio u celu ovu pricu. Dakle, potpisao ugovor, uplatio kaparu... Da li je bilo svih ovih dodatnih uslova i kako su kroz sve to prosli...
 
Oви услови су да побегнеш главом без обзира......
 
avalon":lnag3e55 je napisao(la):
Stavka pod br. 2 je na snazi. Bar su meni tako rekli u komercijalonj banci:
"Ukoliko 5% kupoprodajne cene uplatite direktno prodavcu, potrebno da to navedete u predugovoru kako bi se isto smatralo učešćem. Pri navedenom bi bilo potrebno da Banci uplatite učešće još 5% od iznosa kupoprodajne cene, kako biste ispunili uslov u pogledu minimalnog obaveznog učešća od 10%."
Hvala!
 
Mislim da su upitanju takse za zasnivanje preplatnickog odnosa tj, upisivanje na ime kupca a kako su nam tamo rekli svi prikljuci su placeni.
A ove takse su par hiljada ali dinara.
 
Jupiii! Čitali ljudi ovaj forum pa danas brže-bolje platili. E sad su na redu podrumi, vešernice i zajedničke prostorije za sastanke i bicikle. I treba videti koliko ima parking mesta u odnosu na broj stanova. Meni onaj mali razmak između zgrada nešto baš i ne obećava... A najjači mi je argument ministra zašto treba baš tu kupiti stan - čovek kaže da on neće jedan stan prodavati više puta. Možda bi to trebalo, kao komparativnu prednost u odnosu na ostale investitore, ubaciti u zvanični prospekt i reklamu za naselje...
 
A nisam mislio na to da su stvarno placeni, vec da ih kupac nece placati. Dodatnim proverama utvrdjeno da jos uvek nisu platili za grejanje a stanovi se prodaju uveliko.
 
Kako da se postavi attachment na forum? Da ljudi ne bi polemisali sta je ukljuceno , sta se placa...postavicu ugovor na forum..samo neka mi neko kaze kako da ga ''okacim''.
 
Cinjenica je da treba otici u pravnu sluzbu GDS- a i pogledati taj sramotni kupoprodajni ugovor, u kome nemas nikakvu pravnu zastitu, samo obaveze, i dajes pare na lepe oci. Sramota je da ne postoji nikakav rok za zavrsetak izgradnje i primopredaju stana a kao ovamo postoji neki zakon o zastiti potrosaca a GDS-u ne mozes nista.
 
Potpuno se slažem sa Gradom. Ali zaista nisam video ugovor i bilo bi dobro da se omogući atačment za "Dobro Obavestenog"!
La Grange":31j6wcax je napisao(la):
Cinjenica je da treba otici u pravnu sluzbu GDS- a i pogledati taj sramotni kupoprodajni ugovor, u kome nemas nikakvu pravnu zastitu, samo obaveze, i dajes pare na lepe oci. Sramota je da ne postoji nikakav rok za zavrsetak izgradnje i primopredaju stana a kao ovamo postoji neki zakon o zastiti potrosaca a GDS-u ne mozes nista.
 
dobro obavesten":1dmgw5as je napisao(la):
Kako da se postavi attachment na forum? Da ljudi ne bi polemisali sta je ukljuceno , sta se placa...postavicu ugovor na forum..samo neka mi neko kaze kako da ga ''okacim''.
Ako imate google mail nalog idite na https://docs.google.com/#home

Izaberite upload i postavite dokument.Pa onda prekopirajte link odatle i postavite ga u odgovor na forumu.

Ako nemate google nalog onda idite na https://www.easy-share.com/
Postavite fajl,posle uploada prekopirajte polje-download link i postavite ga kao komentar ovde.
 
Ima rok u ugovoru. Dat je rok zavrsetka, plus 30 dana za tehnicki prijem, plus 15 dana za primopredaju.
 
Citiracu clan 8 ugovora stav 1, 2 i 3:
''Prodavac se obavezuje da predmetni objekat izgradi najkasnije do 13.05.2012 godine

Prodavac se obavezuje da u roku od 30 dana, racunajuci od dana zavrsetka izgradnje objekta ishoduje nalaz komisije za tehnicki pregledkojim se utvrdjuje da je objekat pogodan za upotrebu

Primopredaja nepokretnosti izmedju prodavca i kupca izvrsice se u roku od 15 dana od dana pravosnaznosti Upotrebne dozvole za predmetni objekat, ukoliko kupac blagovremeno i u celosti isplati kupoprodajnu cenu po ovom ugovoru. Primopredaja stana ce se izvrsiti zapisnicki.''

Po ovome nije definisano kada se dobija upotrebna dozvola...vec samo da se nakon dobijanja pravosnazne upotrebne dozvole stan predaje kupcu...A kad je to?
 
dobro obavesten":24nbjfpf je napisao(la):
Citiracu clan 8 ugovora stav 1, 2 i 3:
''Prodavac se obavezuje da predmetni objekat izgradi najkasnije do 13.05.2012 godine

Prodavac se obavezuje da u roku od 30 dana, racunajuci od dana zavrsetka izgradnje objekta ishoduje nalaz komisije za tehnicki pregledkojim se utvrdjuje da je objekat pogodan za upotrebu

Primopredaja nepokretnosti izmedju prodavca i kupca izvrsice se u roku od 15 dana od dana pravosnaznosti Upotrebne dozvole za predmetni objekat, ukoliko kupac blagovremeno i u celosti isplati kupoprodajnu cenu po ovom ugovoru. Primopredaja stana ce se izvrsiti zapisnicki.''

Po ovome nije definisano kada se dobija upotrebna dozvola...vec samo da se nakon dobijanja pravosnazne upotrebne dozvole stan predaje kupcu...A kad je to?
Nisam pravnik ali ovo jeste zbunjujuće. Zar oni nisu napisali ovde
"Prodavac se obavezuje da u roku od 30 dana, racunajuci od dana zavrsetka izgradnje objekta ishoduje nalaz komisije za tehnicki pregledkojim se utvrdjuje da je objekat pogodan za upotrebu"
da ce dobiti upotrebnu dozvolu za 30 dana? Ili sta im onda ova recenica uopšte znači?
 
dobro obavesten":1erjh324 je napisao(la):
Po ovome nije definisano kada se dobija upotrebna dozvola...vec samo da se nakon dobijanja pravosnazne upotrebne dozvole stan predaje kupcu...A kad je to?
Sta se desava ako ne ispostuju rok, tipa npr., da li ce ti placati 300 evra mesecno dok ne zavrse stanove, jer ti na drugoj strani moras da zivis kao podstanar a nemas za kririju jer je si racunao da ce stanove zavrsiti do 13.05.2012 godine?
 
Nema nikakvih penala...znaci nista ne placaju ako ne zavrse do roka koji su dali u Ugovoru. Kada sam ih pitao sta ja u tom slucaju mogu da radim...rekli su mi : ''mozes da nas tuzis''....Eto, to je ono sto moze da se radi. Jedno od resenja u tom slucaju da ako si podstanar, imas overen u sudu ugovor sa vlasnikom stana u kom si podstanar i sa takvim ugovorom (gde stoji mesecna kirija) ides na sud i tuzis GDS...pa ako dobijes onda ti oni placaju taj iznos koji ti stoji u podstanarskom ugovoru. Ovu informaciju sam dobio od pravnika ali ne u GDS...
 
Stanogradnja državna, a država propala. Pitanje: šta je onda sa stanogradnjom?
:)
 
Pre neki dan naletih na drugara iz starog kraja koji ispostavi se radi u GDS, pa ga pitah za Stepu. Kaže čovek da je "vlast" razočarana jer je prodaja ispod njihovih očekivanja. Ne znaju šta je narod očekivao ali da su stanovi stvarno povoljni.
 
Uuuu ovo je dobar post, ako je istinit to je ono sto sam hteo da cujem. Godinu dana sam u materiji kupovine stana i svi su nesto u startu u fazonu da mi cine neku uslugu. E od mene pare nece dobiti na taj nacin. U tom su tripu i banke i investitori raznorazni (veoma malo je onih koji realno pricaju na temu cene stana i spremni su da se nadje neko resenje) i GDS i Dulic i svi. Samo me interesuje koliko ce jos da potraju te neke zalihe novca i vrednosti u zemlji u kojoj su i privreda i zivot potpuno blokirani. Ceo truli sistem se smeje malom postenom coveku i svi treba da verujemo da smo mi tu da sluzimo sistemu a ne obrnuto! Mislim da ulice treba malo da se podgreju! :rant: :notok:
 
shumar":1fcdnngr je napisao(la):
Pre neki dan naletih na drugara iz starog kraja koji ispostavi se radi u GDS, pa ga pitah za Stepu. Kaže čovek da je "vlast" razočarana jer je prodaja ispod njihovih očekivanja. Ne znaju šta je narod očekivao ali da su stanovi stvarno povoljni.
Bilo bi korisno da saznas i podelis sa nama koliko ljudi je do sada potpisalo ugovor/uplatilo avans, odnosno kupilo stan...

Hvala unapred!
 
''mozes da nas tuzis''....Eto, to je ono sto moze da se radi. Jedno od resenja u tom slucaju da ako si podstanar, imas overen u sudu ugovor sa vlasnikom stana u kom si podstanar i sa takvim ugovorom (gde stoji mesecna kirija) ides na sud i tuzis GDS...pa ako dobijes onda ti oni placaju taj iznos koji ti stoji u podstanarskom ugovoru. Ovu informaciju sam dobio od pravnika ali ne u GDS...
Ovo "mozes da nas tuzis" u Americi i Evropi ima neko znacenje a u Srbiji moze samo da znaci samo jedno "mozes da nam ****** pod prozor", kada nema penala, parnice traju po 4-5 godina minimum, drzava gradi, drzava ti sudi, drzava propala... pravnicki gledano tj. u prevodu - nema roka za primopredaju stanova.
 
Vrh