Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Izvinjavam se zbog loseg kvaliteta, ali u pozadini zaista ima ljudi koji rade nesto i mehanizacija.



Apropo blata na putu
 
Pozdrav svima! Ljudi jel ima neko informacije iz prve ruke sta ce biti sa ovim stanovima? Tacnije mislim na to da li mozemo da ocekujemo nesto oko stanova? Stan sam rezervisao ali nisam bas siguran da cu ga kupiti ako se prave blesavi za vrtice i skole a i prevoz bogami.
 
Heinz":2muss58t je napisao(la):
Tramvaj nije baš blizu, celo naselje je orjentisano na Kumodrašku ulicu kao vezu, a ne na Vojvode Stepe, jer tamo postoji niz privatnih kuća uz ulicu ka kasarni. 33 i 39 do Slavije, ok. Znam da bus 39 ide kad ide, npr. na 15-20 minuta.
Повећаће јој такт када се изгради насеље. и Надам се да ће нешто урадити са оним старим делом Кумодрашке, који је ужасан чеп данас.
 
jerkovic.jpg


Crvenom strelicom obelezio sam mesto gde se u poslednjih nedelju dve dana non stop kamionima odvozi neka zemlja. Moguce je da sam skroz pogresio, ali nekako kao da se radi precica (plavom bojom oznaceno) izmedju ul. B. jerkovic i Kumodraske, bas ispred samog naselja. Ukoliko bi tako zaista bilo, znacajno bi se smanjila guzva kroz ul. Kruzni put Vozdovacki, pogotovo na raskrsnici kod "Transport-a". A svakako bi to bila odlicna veza za buduce naselje.

/* ili je to samo moja bujna masta :lool: */
 
La Grange":e8d661vt je napisao(la):
Belville objavio akciju u kojoj nudi kvadrat po neverovatnih 1600 evra (za stanove preko 90m2) plus besplatno garazno mesto.

http://www.belville.rs/


:blah:
Sta ti je neverovatno u toj ceni, odavno se prica da imaju mnogo neprodatih stanova,to je sasvim logican korak na koji su se po logici morali odluciti jos pre 1-1.5god kad se vec videlo da nema potraznje po tako visokim cenama?
 
@avalon

Skroz si pogrešio, kasarna je dole na slici, vide se čak barake i zgrade koje su srušene sada. Plavim si obeležio preko placeva firmi koje su prekoputa :)
 
Heinz":27xrki77 je napisao(la):
@avalon

Skroz si pogrešio, kasarna je dole na slici, vide se čak barake i zgrade koje su srušene sada. Plavim si obeležio preko placeva firmi koje su prekoputa :)
ma znam ja vrlo dobro gde je kasarna, ali pomenutu lokaciju sam pomenuo jer tu postoji neki put i svaki dan se nesto radi, nesto sam nacuo da bi trebalo da se produzi ulica B. Jerkovic, od krivine koju sam oznacio pa sve do kasarne. Ali kazem, vrlo je moguce da sam u zabludi i da se nece graditi ni jedan novi put da poveze bolje naselje sa ostatkom.

poz
 
Б. Јерковић би требало наставити право како је и замишљено пре много времена. Ако пробију пут на том месту ће настати хаос.
 
Koliko ja znam tu treba da se uradi ulica posto nema asfalta a ima dosta kuca i novogradnje. U nekoj daljoj buducnosti tu treba da se napravi glavni prilaz naselju Braca Jerkovic-padina (ono tamo iz okretnice 26 sto ima za prilaz usku ulicu koja prolazi izmedju kuca). Ako su nesto od toga krenuli da prave to je mnogo dobro.
 
Nisam siguran da tu ima radova. Od kolega koji su uzeli stanove na padini sam čuo priče da će produžiti ulicu od lakat krivine pravo, i da će tamo jednog dana bitii okretnica busa 26.
Blato u Kumodraškoj kod kasarne je u smeru ka gradu i sigurno nema veze sa Jerkovićem.
 
stf":ugyvp831 je napisao(la):
Надам се да ће нешто урадити са оним старим делом Кумодрашке, који је ужасан чеп данас.
Nemaju tu šta da rade, ulica se neće širiti sigurno, nema gde.
Mogu samo jednog dana da produže onaj novi deo Kumodraške direktno ka Dušanovcu, tj. montažnom IMO mostu, pravo od bivšeg Titograda. Treba pogledati planove, ako postoje za taj deo.
 
Продужење 26 је одличан план.
Што се тиче Кумодрашке, ја јесам мисли на њено усмеравање ка Душановачком мосту у профилу 2+2 са нормалном петљом на том месту а стари део Кумодрашке не дирати. Са ова два решења, би цео Вождовац продисао
 
Direktor Građevinske direkcije Srbije Dragan Grujić je precizirao da se na Voždovcu već kopaju temelji za 1.450 stanova iz državnog programa, a da će izgradnja infrastrukture početi u aprilu.

"Radovi teku planiranom dinamikom", rekao je on i istakoa da se "završetak prvih objekata očekuje na proleće 2012, a završetak poslednjih objekata na jesen 2012. godine".

Grujić je kazao da je do sada ugovoreno oko 2.250 stanova i da je u njihovu izgradnju uključeno oko 40 građevinskih firmi iz cele Srbije.

http://www.naslovi.net/izvor/beta/2324636
 
Grujić je kazao da je do sada ugovoreno oko 2.250 stanova i da je u njihovu izgradnju uključeno oko 40 građevinskih firmi iz cele Srbije.

A posto su u vreme izjave gospodina Grujica sa pozivanjem stigli do onih koji su se prijavili zakljucno sa 13. avgustom(zvao sam danas i pozivaju 14. avgust) evo radi podsecanja sta je 22. avgusta izjavio Oliver Dulic.

"Ministar je rekao da je u Građevinskoj direkciji Srbije već oko 2.000 ljudi rezervisalo stanove koji će se graditi na pomenutoj lokaciji. "

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/754600/Počinje+gradnja+jeftinih+stanova.html

Dakle, do 22. avgusta se prijavilo vec oko 2000 ljudi, a oni zakljcuno sa 13. avgustom prodali 2250 stanova?!?!?!

Ko (nas) laze? :)
 
Te cifre ništa ne govore, niti su relevantni pokazatelji stvarne dinamike prodaje stanova na ovoj lokaciji.
Činjenica je da je dosta ljudi izvršilo rezervaciju stanova (koja je potpuno besplatna), a da su posle
kada su saznali priču o novim uslovima kreditiranja u 2011 i o mogućnostima subvencionisanih kredita
promenili odluku ili će je tek promeniti.
Oni koji kupuju za keš imaju prednost da biraju, i da se raduju gradnji, a ostali da čekaju neku novu
priliku povoljniju i jeftiniju.
 
Ta cifra je cista izmisljotina, pre mesec dana su rekli da je prodato oko 100 stanova za kes i tada jos nisu prodavali na kredit. Ja sam recimo medju prvima i jos me nisu zvali na potpisivanje ugovora. Sada nisam siguran ni da li cu otici. Nemam vise neki dobar razlog zasto bih tamo kupio virtuelni stan koji ne zadovoljava sve moje potrebe, lokacija mi je udaljena dosta od posla tj. komplikovan prevoz, vrtic i skola su pod znakom pitanja. Kredit je malo povoljniji nego obican a onda se pitam vredi li cimanja. E kad smo vec kod kredita, jel znate da po ovom novom programu subvencionisanih kredita ima para samo za otprilike 800 stanova na Vozdovcu? :notok:
 
ocekivac":20qrunj7 je napisao(la):
Nemam vise neki dobar razlog zasto bih tamo kupio virtuelni stan
Svakim danom je sve virtuelniji, ako padne ova vlast, pitanje kako ce sledeca vlast gledati na taj projekat... i da li ce ga u opste i zavrsiti. Ako dodju naprednjaci na vlast, oni ce ceo ovaj projekat prebaciti u ono njihovo "naselje" Busenje, mozda projekat Stepa i promeni naziv.
 
avalon":zqkbk7gn je napisao(la):
http://www.dodaj.rs/f/3S/GU/1klHWmSx/jerkovic.jpg

Crvenom strelicom obelezio sam mesto gde se u poslednjih nedelju dve dana non stop kamionima odvozi neka zemlja. Moguce je da sam skroz pogresio, ali nekako kao da se radi precica (plavom bojom oznaceno) izmedju ul. B. jerkovic i Kumodraske, bas ispred samog naselja. Ukoliko bi tako zaista bilo, znacajno bi se smanjila guzva kroz ul. Kruzni put Vozdovacki, pogotovo na raskrsnici kod "Transport-a". A svakako bi to bila odlicna veza za buduce naselje.

/* ili je to samo moja bujna masta :lool: */
U pravu si. Ja zivim nekih 150 metara od mesta gde nasipaju zemlju (koju koliko sam cuo od radnika donose sa stadiona Vozdovca jer grade neke podzemne garaze, ne mogu da potvrdim njihovu pricu 100%). Cenim da ce se ulica Brace Jerkovic na tom delu produziti skroz do Trosarine ne bi li se izbegla guzva koja nastaje u ulici Kruzni Put Vozdovacki.
Razloga je vise (da bi se rasteretio trenutni saobracaj kroz zagusenu ulicu - gde ujutru treba i po 10 minuta od dna do vrha; i jos veci razlog - povezivanje novog naselja sa Plavim mostom jer bi to bio mnogo brzi nacin putovanja do autoputa od Bulevara Oslobodjenja na kom se kod kruznog toka na Autokomandi ceka prolaz saobracaja koji ide iz pravca grada).
Naravno, postoji mogucnost da tu istovaraju zemlju zbog nekog drugog razloga, ali ja zelim da verujem da su ipak odlucili da malo investiraju u infrastrukturu ovog dela grada kad vec planiraju da ga prosire za 5000 novih stanova... :rolleyes:
 
Da ilustrujem na sta sam tacno mislio u prethodnom postu:




Na ovaj nacin bi se i novo naselje odvojilo od Transport-a
 
27.01.2011.
milena":1quc4t85 je napisao(la):
Ovo ide jako sporo, tek su stigli do 08.09.2010 :rant:
11.02.2011.
Gospodin_Matkovic":1quc4t85 je napisao(la):
(zvao sam danas i pozivaju 14. avgust)
Ova dva posta su u koaliziji. Sta je tacno?
Ja sam se prijavio 09.09.2010.

@Matkovic Na koji si broj konkretno zvao da se informises do kog datuma su stigli sa pozivanjem?
 
Vrh