Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

komsije, pomagajte..muž i ja smo rezervisali stan u trojci i treba da potpisemo ugovor sledece nedelje, a na onom gore snimku ucini mi se da neke terase nemaju ogradu vec beton! Da li neko zna nesto o tome? Mislim terasa je da se sedi napolju i da uzivas u zelenilu a ne da ti pored glave bude zid!....mislim ako su takve terase u trojci katastrofa idem odmah da menjam :mad:
 
anka007":2l5z7c9e je napisao(la):
komsije, pomagajte..muž i ja smo rezervisali stan u trojci i treba da potpisemo ugovor sledece nedelje, a na onom gore snimku ucini mi se da neke terase nemaju ogradu vec beton! Da li neko zna nesto o tome? Mislim terasa je da se sedi napolju i da uzivas u zelenilu a ne da ti pored glave bude zid!....mislim ako su takve terase u trojci katastrofa idem odmah da menjam :mad:

Neki su se ovde iznenadili i rupama u krovu, odnosno nisu ocekiivali otkrivene terase u potkrovlju, nisu to ocekivali ni oni na spratu ispod. Ja jos uvek ni od koga nisam cuo da li ono zaista ostaje onako "suplje". Na kraju je ispalo da ima razlike medju zgradama, neke se cak rade od betonskih blokova, a ne cigle, sad vise ni meni nije jasno zasto je to tako razlicito.

Ako hoces da budes sigurna sta dobijate, najbolje bi bilo da saznas konkretno koji izvodjac radi tvoju zgradu i odes kod njih da vidis sve detalje projekta. One seke u GDS-u su izgleda samo za marketing, smeskanje i uzimanje para.

Malopre sam jos video na jednom snimku kako GDS sama sebe demantuje da su stanovi u ovom naselju po trzisnim cenama, komentarisuci cenu stanova u Novom Sadu dosta visoke klase sa stednjom energije 60% i italijanskom keramikom.
"Stanovi u Novom Sadu su gradjeni po realnoj ceni za trziste od 950-1050e/m2 sa PDV-om, oni nisu gradjeni u okviru programa pomoci gradjevinskoj industriji kao sto je naselje Stepa Stepanovic u Beogradu..."

Ko je ovde lud, sta oni zele da kazu, da li Vlada daje sredstva i uzima kredite da bi pomogla gradjevini ili uzima kredite da gradi ne jeftine stanove, vec u rangu kraja ili skuplje?!

http://www.youtube.com/watch?v=PLeYsbfOOm4&feature=g-hist
 
anka007":34pfeuxw je napisao(la):
komsije, pomagajte..muž i ja smo rezervisali stan u trojci i treba da potpisemo ugovor sledece nedelje, a na onom gore snimku ucini mi se da neke terase nemaju ogradu vec beton! Da li neko zna nesto o tome? Mislim terasa je da se sedi napolju i da uzivas u zelenilu a ne da ti pored glave bude zid!....mislim ako su takve terase u trojci katastrofa idem odmah da menjam :mad:

Mislim da ti se samo učinilo, ali najbolje je da se raspitaš u GDS-u.

Sve zavisi od stana i plana, ali do sada su bile trase ovakve:

ter1.png


i ovakve

ter.png


Na ovoj drugoj slici crveno uokvireno je beton koji ulazi u terasu (verovatno si to videla na snimku)
 
Ovo je slika sa snimka, mislim da je videla ono sto sam i ja pomislio, mada deluju poluzatvorene, mislim da ce imati i deo sa resetkama, ali dosta mali:

terase.jpg
 
nikola011":383gxqfh je napisao(la):
Malopre sam jos video na jednom snimku kako GDS sama sebe demantuje da su stanovi u ovom naselju po trzisnim cenama, komentarisuci cenu stanova u Novom Sadu dosta visoke klase sa stednjom energije 60% i italijanskom keramikom.
"Stanovi u Novom Sadu su gradjeni po realnoj ceni za trziste od 950-1050e/m2 sa PDV-om, oni nisu gradjeni u okviru programa pomoci gradjevinskoj industriji kao sto je naselje Stepa Stepanovic u Beogradu..."

Ko je ovde lud, sta oni zele da kazu, da li Vlada daje sredstva i uzima kredite da bi pomogla gradjevini ili uzima kredite da gradi ne jeftine stanove, vec u rangu kraja ili skuplje?!

http://www.youtube.com/watch?v=PLeYsbfOOm4&feature=g-hist

Kaze "dama" iz GDS-a da ne treba mesati te stanove, koji su inace odlicnog kvaliteta i za slobodnu prodaju sa stanovima u Stepi koji su jeftini... Sve je ovo lepo samo se cena ne uklapa :notok:
 
Hvala vam na odgovorima :)
moracu da se raspitam u ponedeljak pošto mi je potpisivanje zakazano u sredu
je*******ote oko svake sitnice moras da se brines.. :/
Nervira me to što smo skoro svi kupujemo stanove koji nisu ni u grubim radovima nego još uvek samo na papiru i to za 1300e, ali ajde, al' bar neka se zgrade prave kvalitetno i isto, a ne jedna je ok, druga katastrofa, jedna fasada ovakva druga onakva, terase ovde ovakve, ovde onakve itd...ali bar kad kupujes da dodje projektant, pa neko od izvodjaca da sedi u gdsu da ljudima objasni sve kako je i sta je ...nego pravo da vam kazem kad odem tamo, majke mi tako se frljaju sa onim stanovima ko da kupujem peglu a ne stan....ma verujte mi da sam za peglu dobila kompleksnije odgovore i objasnjenja nego ovamo
 
nikola011":1nqqyfoo je napisao(la):
Ovo je slika sa snimka, mislim da je videla ono sto sam i ja pomislio, mada deluju poluzatvorene, mislim da ce imati i deo sa resetkama, ali dosta mali:

terase.jpg

jeste Nikola to sam videla...
Ja trenutno stanujem u stanu koji ima terasu sa tim betonskim zidicem umesto ograde i nije nimalo lepo, izlazimna terasu samo da prostrem ves jer kad sednem gledam u zid
 
anka007":puqqysmx je napisao(la):
...nego pravo da vam kazem kad odem tamo, majke mi tako se frljaju sa onim stanovima ko da kupujem peglu a ne stan....ma verujte mi da sam za peglu dobila kompleksnije odgovore i objasnjenja nego ovamo

Pa sama si sada i dala objasnjenje zasto ih prodaju tako i po toj ceni.
Za peglu si dobila bolje odgovore nego za stan, a ipak si potpisala...
Dok je takvih kupaca, cena nikad nece doci na realnu...
 
@anka007 @nikola011

E idemo ponovo tačno ima zgrada sa ovakvim terasama, sad sam i ja videla :D

Ovo je slika ‚‚noramlne‚‚ terase odnosno bez zida
ter2.png


Ovo je slika terase sa zidomi jasno je ucrtano plavom bojom uokvireno
ter1.png


I još jedna slika terase sa istim zidom + još jedan kosi (crvena i plava boja)
ter.png


Razrešeno :kk:
 
nisam jos potpisala...
Otici cu na gradiliste u ponedeljak da nadjem izvodjace bas zgrade u kojoj sam rezervisala pa cu da vidim sta cu u sredu
 
K_Kaca":34xm906n je napisao(la):
@anka007 @nikola011

E idemo ponovo tačno ima zgrada sa ovakvim terasama, sad sam i ja videla :D

Ovo je slika ‚‚noramlne‚‚ terase odnosno bez zida
ter2.png


Ovo je slika terase sa zidomi jasno je ucrtano plavom bojom uokvireno
ter1.png


I još jedna slika terase sa istim zidom + još jedan kosi (crvena i plava boja)
ter.png


Razrešeno :kk:

hvala Kaca, nadam se da si u pravu
 
anka007":1g73embw je napisao(la):
K_Kaca":1g73embw je napisao(la):
@anka007 @nikola011

E idemo ponovo tačno ima zgrada sa ovakvim terasama, sad sam i ja videla :D

Ovo je slika ‚‚noramlne‚‚ terase odnosno bez zida

Ovo je slika terase sa zidomi jasno je ucrtano plavom bojom uokvireno

I još jedna slika terase sa istim zidom + još jedan kosi (crvena i plava boja)

Razrešeno :kk:

hvala Kaca, nadam se da si u pravu

I ja se nadam hehehe. Tako je po nacrtima, a sad šta oni urade i da li se drže toga ko zna....ipak sam za to da treba pitati ili na gradilištu ili u GDS-u u tehničkom.
 
@K_Kaca

Ovde i jesmo da valjda razresimo misterije...

Kad si vec stavila te slike, da li si pitala cemu sluzi taj crveni zid bas tu osim da ti zauzme vise od 1/3 terase, da ne kazem skoro 1/2?!
 
nikola011":d6inwa4g je napisao(la):
@K_Kaca

Ovde i jesmo da valjda razresimo misterije...

Kad si vec stavila te slike, da li si pitala cemu sluzi taj crveni zid bas tu osim da ti zauzme vise od 1/3 terase, da ne kazem skoro 1/2?!

Nisam pitala jer me nije ni interesovalo, pošto ‚‚crveni zid‚‚ kada sam videla da je U TERASI (min 20 cm debljine je zid) nije mi se dopalo i prosto takve stanove nisam ni gledala.

Videla sam da dosta stanova ima i to je pretpostavljam jedan od nosećih zidova ili tako nešto, pošto svi stanovi u toj liniji imaju isto ‚‚crveni zid‚‚ U TERASI ;)

Idiotski bi bilo da je čisto radi lepšeg izgleda zgrade hehehehe
 
Kaca, ja kad sam gledala stanove su mi ponudili taj stan i naravno ni ja nisam htela da ga gledam zbog tog zida, i pitala sam devojku iz gds a koja je funkcija tog zida sto ulazi do pola terase, ona mi je rekla da je to samo zbog dizajna zgrade :shok:
 
anka007":2y8fxiev je napisao(la):
Kaca, ja kad sam gledala stanove su mi ponudili taj stan i naravno ni ja nisam htela da ga gledam zbog tog zida, i pitala sam devojku iz gds a koja je funkcija tog zida sto ulazi do pola terase, ona mi je rekla da je to samo zbog dizajna zgrade :shok:

Auuuuuuuuuuu neverovatno :notok:

Ludaci, pa zauzima 1/2 terase :shok:
 
Pa šta fali zidu na terasi. Providna terasa je najjeftinije rešenje i svi gledaju šta imaš na terasi i gledaju te dok sediš na njoj, Ako ti ispadne nešto na terasi ostaje na terasi itd..
Ovako (ako je visina do 80cm) imaš pogled dok sediš, a drugi te ne vide, možeš da staviš na terasi šta hoćeš (bure sa kis. kupusom :) ) i biće skriveno od pogleda.
Jedino onaj betonski kosi noseći serklaž je glupo rešenje
 
svsavic":a4dg6w8m je napisao(la):
Pa šta fali zidu na terasi. Providna terasa je najjeftinije rešenje i svi gledaju šta imaš na terasi i gledaju te dok sediš na njoj, Ako ti ispadne nešto na terasi ostaje na terasi itd..
Ovako (ako je visina do 80cm) imaš pogled dok sediš, a drugi te ne vide, možeš da staviš na terasi šta hoćeš (bure sa kis. kupusom :) ) i biće skriveno od pogleda.
Jedino onaj betonski kosi noseći serklaž je glupo rešenje

O tom zidu ja i pričam - kosi zid (crvenom bojom označen na slici iznad).

A o ovim terasama od betona (plavom bojom označena) nemam apsolutno ništa protiv, i da je cela od betona meni bi se sviđala i to baš iz tih razloga koje si ti naveo.
 
svsavic":2gjnkpyg je napisao(la):
Pa šta fali zidu na terasi. Providna terasa je najjeftinije rešenje i svi gledaju šta imaš na terasi i gledaju te dok sediš na njoj, Ako ti ispadne nešto na terasi ostaje na terasi itd..
Ovako (ako je visina do 80cm) imaš pogled dok sediš, a drugi te ne vide, možeš da staviš na terasi šta hoćeš (bure sa kis. kupusom :) ) i biće skriveno od pogleda.
Jedino onaj betonski kosi noseći serklaž je glupo rešenje

mozda je ok ako je 80 cm, ali ja mislim da oni prave to oko metar visine, a mozda i više sto ti taman kad sedis bude preko glave..
ja nism bila ni na jednoj terasi koja ima zidic ili ogradu koja mi nije bar do struka sto ti je oko metar jer sam ja visoka 173
 
anka007":1k90gkws je napisao(la):
svsavic":1k90gkws je napisao(la):
Pa šta fali zidu na terasi. Providna terasa je najjeftinije rešenje i svi gledaju šta imaš na terasi i gledaju te dok sediš na njoj, Ako ti ispadne nešto na terasi ostaje na terasi itd..
Ovako (ako je visina do 80cm) imaš pogled dok sediš, a drugi te ne vide, možeš da staviš na terasi šta hoćeš (bure sa kis. kupusom :) ) i biće skriveno od pogleda.
Jedino onaj betonski kosi noseći serklaž je glupo rešenje

mozda je ok ako je 80 cm, ali ja mislim da oni prave to oko metar visine, a mozda i više sto ti taman kad sedis bude preko glave..
ja nism bila ni na jednoj terasi koja ima zidic ili ogradu koja mi nije bar do struka sto ti je oko metar jer sam ja visoka 173

Mislim da su ti njihovi parapeti (zid terase) visine oko 90-95 cm.
 
Ovako nešto
gelender%204.jpg

okIa.jpeg


K_Kaca":qdp28rkj je napisao(la):
O tom zidu ja i pričam - kosi zid (crvenom bojom označen na slici iznad).

A o ovim terasama od betona (plavom bojom označena) nemam apsolutno ništa protiv, i da je cela od betona meni bi se sviđala i to baš iz tih razloga koje si ti naveo.

To što je plavo je glavni noseći vertikalni serklaž (stub), to je tako projektovano i nema menjanja
 
U Stepi je sve u betonu do vrha, da ima na vrhu sipke kao kod tebe na slici bilo bi OK, ali tako nije.
 
Evo primera u Stepi na zgradi koa se tek radi, jasno se vidi gde će biti izlivene terase (kosi zid i običan zid terase) na slikama 1.,2. i 3., a na slici 4. je to već urađeno (crvena i plava boja).

Anton Chigurh":615l0mqm je napisao(la):
Objekat GP_2, zgrada 2A
1.
DSC03628.jpg

2.
DSC03623.jpg

3.
DSC03622.jpg

4.
terase.jpg
 
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/320558/Na-prodaju-vojna-imovina-vredna-milijardu-evra

"Jedan od najvrednijih ugovora o suinvestiranju jeste onaj koji se odnosi na bivšu kasarnu “Vojvoda Stepa Stepanović” na Voždovcu, gde će Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije pripasti 723 stana."

Znaci da je Vojska precenila imovinu i da drzava od vojske kupuje tu istu imovinu po fantomskim cenama?!

GDS: Ukupno će biti izgrađeno 4.616 stanova, od garsonjera do četvorosobnih, kvadrature od 33 do 130 m².

4.616-723=3.893 stana za slobodnu prodaju

-"Prodali smo 2.000, ostalo jos 200 u prvoj turi."
-"Trebalo bi da pustimo novih 1.000 stanova u prodaju, a sve je gotovo do proleca 2013."
-"Do izbora ce biti useljeno 500 zavrsenih stanova."
-"3.maja useljeno prvih 80 stanova."
-"3.maja Sutanovac dodelio 5 kljuceva i Dulic 5 kljuceva."

Znaci toliki spektakl da bi od 4.616 stanova u naselju dan pred izbore dali 10 kljuceva?!

Sta se desava sa neverovatnim podacima koji iz dana u dan dolaze upravo iz GDS-a, ili ovo samo meni izgleda blesavo?
Prema njihovim podacima ja bih sada trebalo da odem tamo i da u katalogu zateknem skoro 2.000 stanova, ako su prodali tih famoznih 2.000.
 
Vrh