Šta je novo?

Dorćolski projekti

Ne postoji veća nebuloza od atletske staze, sprava za vežbanje i sl. u okviru nečega što se smatra kulturno istorijskim kompleksom...
Možda su u tom slučaju dečija igrališta, Luna parkovi, stolovi za stoni tenis, tereni za košarku i tenis, noćni klubovi, tezge za prodaju navijačkih rekvizita i stolovi za šah jednako velike nebuloze.

Inače, mislim da smo malo skrenuli sa teme. Kališ nije na doćolskom keju u pravom smislu, a ja sam taj koji ga je naveo kao primer, te se osećam krivim za ovaj off.
 
Možda su u tom slučaju dečija igrališta, Luna parkovi, stolovi za stoni tenis, tereni za košarku i tenis, noćni klubovi, tezge za prodaju navijačkih rekvizita i stolovi za šah jednako velike nebuloze.

Inače, mislim da smo malo skrenuli sa teme. Kališ nije na doćolskom keju u pravom smislu, a ja sam taj koji ga je naveo kao primer, te se osećam krivim za ovaj off.
Možda.
Kako si samo uporedio sto za šah sa atletskom stazom, koja ide oko Kalemegdana!?
Kališ nije kej, i na Kališu NE TREBA da bude nikakva atletska staza.
Ako postoje već luna parkovi, tezge, noćni klubovi i sve druge svinjarije, zar još treba još nabudžiti i teretane i atletske staze?
Za mene su to apsolutno nebuloze!
 
Poslednja izmena:
Možda su u tom slučaju dečija igrališta, Luna parkovi, stolovi za stoni tenis, tereni za košarku i tenis, noćni klubovi, tezge za prodaju navijačkih rekvizita i stolovi za šah jednako velike nebuloze.

Inače, mislim da smo malo skrenuli sa teme. Kališ nije na doćolskom keju u pravom smislu, a ja sam taj koji ga je naveo kao primer, te se osećam krivim za ovaj off.
Ja sam napisao da staza za trčanje (bila obična ili atletska) treba da bude tamo gde ljudi zaista i trče, a ne tamo gde neko smatra da treba da bude iz razloga _________________ (navesti po slobodnom nahođenju), što je u ovom slučaju Dunavski kej na Dorćolu, a ne Kalemegdan. E sad, što @KlauKalash ne shvata da sam sa karikiranjem sa izgradnjom zgrade na samom prostoru na Kalemegdanu hteo da naglasim plastičnim priomerom kako je njegov stav (način razmišljanja) pogrešan, to je druga stvar. Mogao bih milion drugih primera da navedem, ali i dalje se ne bi shvatila poenta da to što postoji nešto u svetu ili je nešto standard, treba da se trpa svuda i u svakoj prilici (da se gradi to nešto), jer Beograd ne funkcioniše kao drugi gradovi. To ni mnogi drugi i danas ne shvataju, iako smo razglabali milion puta na tu temu. Ovo naravno ne znači da ne treba ništa od onoga što se vidi u inostranstvu, da bude implementirano kod nas.​
 
Ma sta mi naprica 😄 Dosljak (izvini sto te opet pominjem) je realno u jednoj recenici rekao zasto nije dobra ideja praviti atletsku stazu. To sam uvazio odmah, kao i uvek kada neko daje argumente za svoje tvrdnje. Ti si krenuo sa filozofiranjem kako svako moze da iskaze pozitivno ili negativno misljenje o nekoj temi, relativizujuci moju glavnu primedbu o tome da Alisa nije iznela argumente, nego samo pausalno rekla da je ideja losa (sto ne donosi nikakav kvalitet diskusiji, niti je konstruktivno).
Ja sam dalje nastavio raspravu samo da bih ti ukazao na nedoslednost analogije koju si naveo, a ne da bih branio ideju atletske staze.
Ovim zavrsavam raspravu sa moje strane, da se ne ide vise u off-topic.
 
Ja sam napisao da atletska staza treba da bude tamo gde ljudi trče. A ti ne napisa konkretno zašto je to loše, nego se uhvatio sporedne stvari u celoj prepisci.
 
Ja sam napisao da atletska staza treba da bude tamo gde ljudi trče. A ti ne napisa konkretno zašto je to loše, nego se uhvatio sporedne stvari u celoj prepisci.
Ok, ne slazemo se. Nije bitno, ionako su sitnice u pitanju 😀
Meni to nije losa, nego dobra ideja, vec sam i pomenuo mislim.
 
Цу41:
20240216_084655.jpg

20240216_084611.jpg

Са старијом сестром 37:
20240216_084509.jpg

Енмон2 споља скоро готов:
20240216_083712.jpg

20240216_083621.jpg

Дорћол центар заиста усељава Интезу (како сам и пророковао):
20240216_093925.jpg

Дорћол центар из другог угла и времена:
20240216_181420.jpg
У Деспота Ђурђа до вегетације можемо да пратимо ову перспективу:
20240216_084744.jpg

И, за крај, да се вратимо под окриље ноћи, на Скендербегов скадар и нечије срећне балоне:
20240216_181615.jpg
 
Dorcol Centar deluje kao veliki nasukani kruzer, s adruge strane kao odurni samacki hotel.
Dokle god se divimo delima investitora zasluzujemo sve ovo.
 
Да се зато вратимо на Дорћол. Изненадило ме зашто драги колега @MC_ сматра да Дорћол центар изгледа као насукани брод, јер ја сматрам да се баш лепо и културно уклопио, и да је избегнут ефекат набреклости кубика. Ипак, из ове перспективе имамо ефекат насуканог брода, јер су у првом плану приземни објекти, којима полако сат откуцава:
20240219_075003.jpg
 
Kolega @GOJE da li postoje neki sigurnosni propisi o tome kako mora biti ostavljen kran, u smislu sta je ispod kontar tega.
Taj teg cesto stoji nocu iznad zgrade prekopute.
Da li je to po zakonu?
 
Авај, ја сам само случајни радознали пролазник, али не и познавалац грађевинских прописа. Мораће неко други да одговори на то питање. Колико видим зграда је већ увелико усељена (неколико станова засигурно), али радови су још увек у току, нарочито у дворишном делу.
 
Ruka krana mora slobodno da se rotira kako ne bi isti pao pod naletom vetra kao prošle godine na nbg ako je zgrada završena sigurno ce uskoro i demontaža istog
 
@GOJE CU37 je gotov? Ljudi zive u njemu?
Prosao sam neki dan i deluje mi kao da nema nikog.
A nasao sam oglas iz 2021 cena je bila 3.000€.
 
И, за крај, да се вратимо под окриље ноћи, на Скендербегов скадар и нечије срећне балоне:
Pogledajte prilog 189685
Да је било новца 90те би имале далеко лепшу стамбену архитектуру од данашњег доба.

Скоро па све нове дорћолске зграде на претходним странама су ми тако хладне, без душе… некакви црни и сиви панели, као да се ради о канцеларијском простору. Да не говоримо о све већим габаритима на новим пројектима.
 
хајде да не претерујемо, архитектура 90их је и видела силну експлозију разних склепотина новопечених инвеститора који су се дочепали пара и пара и епилог су дела попут Цецине куће. Два нека нормална периода у нашој архитектури, када смо заправо градили своје градове, су међуратни период и евентуално шездесете / седамдесете када се скупило пара за црвену циглу и када је шачица талентованих архитекта поставила стандарде које су остали шаком и капом копирали. Док нису осамдесетих кренуле да се граде трагичне зградокуће на које се 90их накалемио тренд грађења правих кућа и разних архитектонских ужаса које нас и дан данас трују сваке зиме
 
Vrh