Šta je novo?

Dorćolski projekti

I tebi sa keja smeta sto ce unesto loma i krsa da se gradi lux deo i sti ce da se sredi taj cirkus tu i sto ce da ti skoci cena kvadrata stana u kom zivis ?​
Meni smeta stanje u koje se dovedu mnoge lokacije u Beogradu, da to bude toliko zapušteno i neuređeno, da bi se onda krenulo sa bombardovanjem kako je to leglo svega i svačega i kako mora da se ruši i gradi novo, još bolje i lepše ili pak nema drugog načina nego rekonstrukcija celog prostora.​
 
Kakav NIMBY i licemeran ekstremizam, ja ne mogu da shvatim taj nivou samozivosti i "ja i samo ja, pa nek crkne ceo svet" mentalitet? ...
Hvala na epitetima, kralju....

Klasična zamena teza... Niko nije protiv lepog i "protiv gradnje u potpunosti", radi se o nesrazmeri u količini novih stanova na maloj površini. Kada bi na tom placu gradili "LUX" zgrade iste veličine kao što su postojeće i sa odgovarajućim prostorom između njih, niko se nebi bunio.

Ja bi prvi izasao s'vama na protest kad bi trazili vecu kolicinu zelenila i zelenih povrsina (kao i uredjenje elektrane u Muzej Nikole Tesle), ali protest protiv gradnje u potpunosti? Suludo, samozivo, i retrogradno.

Da, naravno da se zalažemo se za više zelenila, za uređenje prostora oko stare elektrane kao i za njeno renovviranje (i pretvaranje u bilo šta), za izgradnju tog čuvenog linijskog parka od pretprošlih izbora. Hoćete li sada da dođete na sledeće proteste ili i dalje mislite da je ovo "Suludo, samozivo, i retrogradno."?
 
Mala reakcija stanara postojećeg naselja na Dunavskom keju...

Pogledajte prilog 199444

"Слажем се. Сравнити и насеље Дунавски кеј."

Опет, један од главних разлога за недостатак паркинга су управо та штанцована социјалистичка насеља са параметрима за паркинг од типа 0,4 аутомобила по стану. Спрдачина, намерно слепило, одмах у канту и спалити нацрте, уклонити ретроактивно из постојања.
 
Hvala na epitetima, kralju....

Klasična zamena teza... Niko nije protiv lepog i "protiv gradnje u potpunosti", radi se o nesrazmeri u količini novih stanova na maloj površini. Kada bi na tom placu gradili "LUX" zgrade iste veličine kao što su postojeće i sa odgovarajućim prostorom između njih, niko se nebi bunio.



Da, naravno da se zalažemo se za više zelenila, za uređenje prostora oko stare elektrane kao i za njeno renovviranje (i pretvaranje u bilo šta), za izgradnju tog čuvenog linijskog parka od pretprošlih izbora. Hoćete li sada da dođete na sledeće proteste ili i dalje mislite da je ovo "Suludo, samozivo, i retrogradno."?
Је л’ ти разумеш да се ништа од овога што сад говориш не види из саопштења “стамбене заједнице”. У њему се говори о “чудовишту” и вашем проблему са паркирањем на нашим заједничким површинама које ти сматраш “својим” паркингом. При том вређа здрав разум говорити како ново насеље има три пута већу БГП него постојеће.

Још један детаљ - размак између приватних зграда на приватном плацу је приватна ствар, па таман и да могу да се рукују преко терасе. Јавна ствар је прилаз реци и електрани.

Преобликујте саопштење, одредите јасне и оствариве циљеве који дотичу велики број људи, и можете да рачунате на озбиљнију подршку.
 
Meni smeta stanje u koje se dovedu mnoge lokacije u Beogradu, da to bude toliko zapušteno i neuređeno, da bi se onda krenulo sa bombardovanjem kako je to leglo svega i svačega i kako mora da se ruši i gradi novo, još bolje i lepše ili pak nema drugog načina nego rekonstrukcija celog prostora.​
To stoji tako xy godina nije naprasno zapusteno ili ruinirano, a i morate da shvatite da beograd nije ni dubai ni singapur ni pariz da beograd zivi od prodaje lokacija koje su prazne a atraktivne
 
srecom to je bash skalabilno resenje (mislim na prodaju atraktivnih lokacija) pa ce poziveti dosta
 
To stoji tako xy godina nije naprasno zapusteno ili ruinirano, a i morate da shvatite da beograd nije ni dubai ni singapur ni pariz da beograd zivi od prodaje lokacija koje su prazne a atraktivne
Ne zivi Beograd od prodaje lokacija vec uzak krug politickih struktura uvezanih sa investitorima sumnjive reputacije i jos sumnjivije stecenog kapitala. Sta ima prosecan stanovnik Beograda od gradnje BNV ili onog ogavnog K distrikta osim jos vecih komunalnih, infrastrukturnih, saobracajnih i ne manje vaznih estetskih problema na sta sve to lici i gde provodi svakodnevno bitisanje
 
To stoji tako xy godina nije naprasno zapusteno ili ruinirano, a i morate da shvatite da beograd nije ni dubai ni singapur ni pariz da beograd zivi od prodaje lokacija koje su prazne a atraktivne​
Sa prvim delom se u potpunosti slažem, jer nisam ni sam napisao da se to desilo preko noći. Ono što nikada neću shvatiti, ma koliko se vlast i istomišljenici upinjali da nam dokažu / ukažu kako Beograd opstaje zahvaljujući prodaji atraktivnog zemljišta, je to da niko ne razmišlja kako će biti potrebno i nakon (ras)prodaje atravnog, manje atraktivnog i neatraktivnog zemljišta da grad živi.​
 
Mala reakcija stanara postojećeg naselja na Dunavskom keju...

Pogledajte prilog 199444
Auuu brate moj 😂😜 al' navići će se vremenom i biće im lepo, ko sada ekipi iz bloka 44 ili mercedesovkama u bloku 37 kada su im A blok i West 65 prekoputa... ne verujem da starosedeoci bloka 44 ili 37 imaju problem što su im A blok, West, Airpor city (i svi sadržaji) na 5 min od kuće, i što su im isti ti stambeno-poslovni kompleksi instant podigli vrednost njihovih nekretnina.

Po meni, novi stambeno-poslovni kompleksi poput Marine Dorćol bi trebalo namenski graditi pored ovakvih starih naselja kao što su zgrade u donjem Dorćolu, pre svega kako bi uneli raznolikost i moderne sadržaje u inače ofucane delove grada (poput donjeg Dorćola), jer će to dugoročno samo pozitivno uticati sve stanovnike donjeg Dorćola.

Neko ko sada živi u ovim starim zgradama na 25om maju dobiće mogućnost da ima npr. Michelin star restoran praktično ispred zgrade i gomilu drugog modernog sadržaja.

Takođe prisustvo ovakvog ozbiljnog modernog stambenog kompleksa dodaće novu svežinu u taj kraj i možda inspiraciju starosedeocima da svoje stare zgrade, i prostor ispred zgrada, urede tako da ne odskaču previše od novog kompleksa zgrada.

Na kraju krajeva, jedan mali deo starosedeoca koji je u mogućnosti možda se i preseli u Marinu Dorćol i bude u mogućnosti da živi u fensi stanu a da i dalje ostane u svom starom kraju, što mislim da je takođe veliki benefit.

Da sa ja pitam ja bi naselja poput Marine Dorćol posadio i u drugim učmalim delovima grada, kao što su Karaburma, Mirijevo, Žarkovo, Vidikovac... jednostavno u sve delove grada koji isto ili gore izgledaju sada nego pre 20 godina, kako bi jednostavno taj efekat džentrifikacije dugoročono doneo pozitivan uticaj na ta naselja.
 
Auuu brate moj 😂😜 al' navići će se vremenom i biće im lepo, ko sada ekipi iz bloka 44 ili mercedesovkama u bloku 37 kada su im A blok i West 65 prekoputa... ne verujem da starosedeoci bloka 44 ili 37 imaju problem što su im A blok, West, Airpor city (i svi sadržaji) na 5 min od kuće, i što su im isti ti stambeno-poslovni kompleksi instant podigli vrednost njihovih nekretnina.

Po meni, novi stambeno-poslovni kompleksi poput Marine Dorćol bi trebalo namenski graditi pored ovakvih starih naselja kao što su zgrade u donjem Dorćolu, pre svega kako bi uneli raznolikost i moderne sadržaje u inače ofucane delove grada (poput donjeg Dorćola), jer će to dugoročno samo pozitivno uticati sve stanovnike donjeg Dorćola.

Neko ko sada živi u ovim starim zgradama na 25om maju dobiće mogućnost da ima npr. Michelin star restoran praktično ispred zgrade i gomilu drugog modernog sadržaja.

Takođe prisustvo ovakvog ozbiljnog modernog stambenog kompleksa dodaće novu svežinu u taj kraj i možda inspiraciju starosedeocima da svoje stare zgrade, i prostor ispred zgrada, urede tako da ne odskaču previše od novog kompleksa zgrada.

Na kraju krajeva, jedan mali deo starosedeoca koji je u mogućnosti možda se i preseli u Marinu Dorćol i bude u mogućnosti da živi u fensi stanu a da i dalje ostane u svom starom kraju, što mislim da je takođe veliki benefit.

Da sa ja pitam ja bi naselja poput Marine Dorćol posadio i u drugim učmalim delovima grada, kao što su Karaburma, Mirijevo, Žarkovo, Vidikovac... jednostavno u sve delove grada koji isto ili gore izgledaju sada nego pre 20 godina, kako bi jednostavno taj efekat džentrifikacije dugoročono doneo pozitivan uticaj na ta naselja.
pa ako uzimamo primere zavrsenih projekata, tip K distrikt, sve sto je doneo je ovo

IMG_9836 Copy.jpeg

IMG_9838.png
 
Pa kao sto vidite kad se sagradio neki nov deo sredi se i okolni, moramo da se pomirimo da grad kao grad ne moze sam da sredi tj otkupi neke lokacije i divede to u red, ponavljam nismo ni dubai ni sangaj ni ne znam kakva metropola da grad ima budzet za tako nesto, a sta gradjani dobijaju od bgh20 sredjen deo grada sredjeno setaliste pored reke od distrikta deo ulice sredjen i mislim da je distrikt porkrenuo liniski park ovim delom ce opet jej biti sredjen a mislim da ce se dobiti mogucnost i daljeg sirenja keja ka pancevcu i ada huji, kad kazem sirenja keja mislim uredjenog setalista ne dzungle
 
Cena nekretnina je skočila svuda pa lux naselje u blizini nema nekog značaja.
Nikakve vajde stanari blokova 70, 45, 44, 61-64 nemaju od ABloka Lastavica Soula Westa izuzev:

-povećanog haosa u ulicama JG I OmlBrigada gde je sad guzva u tri trake maltene ceo dan
-guzve u postojećim OŠ, vrtićima, DZ, jer u novim naseljima nisu digli ama baš ništa od koristi za stanare
-parking haos oko pomenutih škola i vrtića jer moraju decu da dovezu do ulaza u školu ako ne i učionice
-parking haos oko mesta bliže reci i zelenilu jer u novim naseljima nema šta da se radi vikendom (ni parka ni reke, ni terena, ništa) dobro ovde će im reka biti blizu pa mozds taj element nije presudan
-guzvi u javnom prevozu, itd itd

Evo sad dižu vrtić na zelenoj površini u bl62 jer eto Ablok,Lastavice Soul One i svi ostali "nema gde da šalju decu". Pa digni u svom naselju, eno plac kod Delte nek vam crkva pokloni a ne samo da lapa od naroda.
 
Sve se nešto mislim u zadnje vreme da najbolje sto možemo da ostavimo sledećoj generaciji bi bilo da sve ostane u sikari kako je i bilo, sa nadom da će sledeća generacija da bude u boljoj finansijskoj, moralnoj i obrazovnoj razini od nas i da sa mnogo vise mere razvija ovaj grad….
 
Potrebno je sređivati ofucane delove grada a ne graditi pored njih. :grand:
Slažem se to bi bilo idealno, ali to je utopija. To se nikad neće desiti

Sve se nešto mislim u zadnje vreme da najbolje sto možemo da ostavimo sledećoj generaciji bi bilo da sve ostane u sikari kako je i bilo, sa nadom da će sledeća generacija da bude u boljoj finansijskoj, moralnoj i obrazovnoj razini od nas i da sa mnogo vise mere razvija ovaj grad….
Bato, ja imam samo ovaj život i hoću da ga živim na max. Samim tim ništa ne gledam u stilu bolje ostaviti sledećim generacijama da to grade bolje nego mi sada, a ja ću da sedim kući i smrdim.

Imam ovaj život i hoću najbolje od njega. BG se razvija onako kako sam u detinjstvu i ranoj mladosti sanjao da će se razvijati, prema tome moj san se ispunjava i ne želim te snove da ostavljam da ga ostvaruju sledeće generacije za 50 godina i da doživim da se stvari menjaju kada budem starac fočo of 85 ljeta, već hoću promene sada i odmah. Srećom pa se to sada i dešava, a kome promene ne odgovaraju šta da mu radim.

Ovo je 21. vek i 2024. i normalno da će BG da nam se razvija u tom pravcu a ne da se zaustavi u vremenu kada su bumeri bili u punoj snazi, a generacija x u mladosti. Naprotiv, BG treba da se razvija u skladu sa generacijom Z i milenijalcima koji su sada u punoj snazi.
 
Пројекат који се планира је лош. И опет се иде наопачке, стамбени квадрати пре инфраструктуре.
 
Pa kao sto vidite kad se sagradio neki nov deo sredi se i okolni, moramo da se pomirimo da grad kao grad ne moze sam da sredi tj otkupi neke lokacije i divede to u red, ponavljam nismo ni dubai ni sangaj ni ne znam kakva metropola da grad ima budzet za tako nesto, a sta gradjani dobijaju od bgh20 sredjen deo grada sredjeno setaliste pored reke od distrikta deo ulice sredjen i mislim da je distrikt porkrenuo liniski park ovim delom ce opet jej biti sredjen a mislim da ce se dobiti mogucnost i daljeg sirenja keja ka pancevcu i ada huji, kad kazem sirenja keja mislim uredjenog setalista ne dzungle
Ne moramo da se pomirimo. ;)

Ovo je 21. vek i 2024. i normalno da će BG da nam se razvija u tom pravcu a ne da se zaustavi u vremenu kada su bumeri bili u punoj snazi, a generacija x u mladosti. Naprotiv, BG treba da se razvija u skladu sa generacijom Z i milenijalcima koji su sada u punoj snazi.
Ne treba da se razvija u skladu sa generacijama Z i milenijalcima.
 
Poslednja izmena:
Sve se nešto mislim u zadnje vreme da najbolje sto možemo da ostavimo sledećoj generaciji bi bilo da sve ostane u sikari kako je i bilo, sa nadom da će sledeća generacija da bude u boljoj finansijskoj, moralnoj i obrazovnoj razini od nas i da sa mnogo vise mere razvija ovaj grad….​
Baš i nemam neka prevelika očekivanja od generacije Z.
Cena nekretnina je skočila svuda pa lux naselje u blizini nema nekog značaja.
Nikakve vajde stanari blokova 70, 45, 44, 61-64 nemaju od ABloka Lastavica Soula Westa izuzev:

-povećanog haosa u ulicama JG I OmlBrigada gde je sad guzva u tri trake maltene ceo dan
-guzve u postojećim OŠ, vrtićima, DZ, jer u novim naseljima nisu digli ama baš ništa od koristi za stanare
-parking haos oko pomenutih škola i vrtića jer moraju decu da dovezu do ulaza u školu ako ne i učionice
-parking haos oko mesta bliže reci i zelenilu jer u novim naseljima nema šta da se radi vikendom (ni parka ni reke, ni terena, ništa) dobro ovde će im reka biti blizu pa mozds taj element nije presudan
-guzvi u javnom prevozu, itd itd

Evo sad dižu vrtić na zelenoj površini u bl62 jer eto Ablok,Lastavice Soul One i svi ostali "nema gde da šalju decu". Pa digni u svom naselju, eno plac kod Delte nek vam crkva pokloni a ne samo da lapa od naroda.​
Pre pedesetak i koju više, ostavili su svojim potomcima da izgrade škole, vrtiće, domove zdravlja, kulturne centre i slično po NBG, a oni to preskočili i ostavili svojim potomcima, uz nastavak stanogradnje koju su započeli njihovi očevi i majke.​
 
Slažem se to bi bilo idealno, ali to je utopija. To se nikad neće desiti


Bato, ja imam samo ovaj život i hoću da ga živim na max. Samim tim ništa ne gledam u stilu bolje ostaviti sledećim generacijama da to grade bolje nego mi sada, a ja ću da sedim kući i smrdim.

Imam ovaj život i hoću najbolje od njega. BG se razvija onako kako sam u detinjstvu i ranoj mladosti sanjao da će se razvijati, prema tome moj san se ispunjava i ne želim te snove da ostavljam da ga ostvaruju sledeće generacije za 50 godina i da doživim da se stvari menjaju kada budem starac fočo of 85 ljeta, već hoću promene sada i odmah. Srećom pa se to sada i dešava, a kome promene ne odgovaraju šta da mu radim.

Ovo je 21. vek i 2024. i normalno da će BG da nam se razvija u tom pravcu a ne da se zaustavi u vremenu kada su bumeri bili u punoj snazi, a generacija x u mladosti. Naprotiv, BG treba da se razvija u skladu sa generacijom Z i milenijalcima koji su sada u punoj snazi.
Hocu sad i hocu sve…samo jako Deki…

mada mi te teško shvatiti ozbiljno kada si kao neko u lovi i istancanog ukusa odabrao Sakuru kao luksuzan projekat za high-end life…

Oko utopije si u pravu, kakvi su ovi ,ali i oni sto nadolaze nade malo ima…a šteta će biti nepopravljiva kako izgleda …
 
Baš i nemam neka prevelika očekivanja od generacije Z.


Pre pedesetak i koju više, ostavili su svojim potomcima da izgrade škole, vrtiće, domove zdravlja, kulturne centre i slično po NBG, a oni to preskočili i ostavili svojim potomcima, uz nastavak stanogradnje koju su započeli njihovi očevi i majke.​
…i ja isto, mislio sam na sledeću generaciju 😂
 
.... ili mercedesovkama u bloku 37
Зграде "мерцедеске" су у блоку 38. У блоку 37 су оне четири зграде-солитери/куле "четири мајмуна" (тако смо их звали) поред бившег ауто-пута.
 
Jos crnje je sto je vecina tih stanova kupljene iz otkupa za 100,200 maraka,,,I sunce I reka I pogled I duga I parking I centar grada ..sve to za 100 maraka ...I sad bi tu neko da gradi pored I I kvari mi ugodjaj..a ja posteno iskesirao 100 maraka ..🙄..ma mi smo cudo od ljudi
 
Nije bas za 100M jer su vecinu radnog veka imali stambeni doprinos. Problem je sto vecina nije dobila, a isto su izdvajali preko stambenog doprinosa. Moji su sami uzeli kredit 80-te i gradili legalno uz gradj. dozvolu sa strogim kontrolama u svakoj fazi. Tako da je postojala i ta mogucnost ali je ipak velika vecina cekala od drzave stan i kasnije naravno izvisila.
 
Jos crnje je sto je vecina tih stanova kupljene iz otkupa za 100,200 maraka,,,I sunce I reka I pogled I duga I parking I centar grada ..sve to za 100 maraka ...I sad bi tu neko da gradi pored I I kvari mi ugodjaj..a ja posteno iskesirao 100 maraka ..🙄..ma mi smo cudo od ljudi
Доста тих митских небулоза. 100, 200 марака…Мало морген. Људи су одвајали целог радног века у стамбени фонд. Наравно у таквом систему неко је и извисио, али ништа није пало с неба. Плус и они који су га “ добили” морали су да га откупе! Плус самоуправне намештаљке, трипер бодовања, партијско чланство. Плус отети станови од 1945 па надаље, да се људи из шуме пријатно осећају и буду стражари и гоничи…
 
Stvarno strašno što su morali da ga otkupe... Bukvalno ću zaplakati, prestani sa tužnim pričama...
 
Vrh