Šta je novo?

Dorćolski projekti

Доста тих митских небулоза. 100, 200 марака…Мало морген. Људи су одвајали целог радног века у стамбени фонд. Наравно у таквом систему неко је и извисио, али ништа није пало с неба. Плус и они који су га “ добили” морали су да га откупе! Плус самоуправне намештаљке, трипер бодовања, партијско чланство. Плус отети станови од 1945 па надаље, да се људи из шуме пријатно осећају и буду стражари и гоничи…
Stan mojih roditelja na Novom Beogradu je otkupljen za tu negde 200,300 maraka , tamo 90 I neke ,a I sve komsije koje znam ,su isto u to vreme, po toj nekoj ceni otkupile stan...da, svi su odvajali ali dosta njih nije dobilo stan ..ali ko god je dobio stan otkupio ga je za smesne pare ..I danas ljudi odvajaju kroz raznorazne poreze verovatno I vise para nego pre, pa niko ne dobija stan..tu ne racunam ove iz sekte po azurnoj obali ali to je vec druga tema.
 
Но, последња зграда у Цара Уроша лепо напредује:
20240526_094140.jpg

Зграда над старом синагогом у Високог Стевана, нешто мрљави:
20240526_102246.jpg

А око соколово ће на тој слици пронаћи и овај древни детаљ:
20240526_102228.jpg

Ево и зграде одастрага:
20240526_102149.jpg

Енмон2 је при крају:
20240526_155346.jpg

Не знам како је унутра, али споља се приводе крају локали, али овај колски пролаз за парцеле иза никако да "исплива":
20240527_074912.jpg

Дорћол Хаус напредује спектакуларно споро:
20240529_075258.jpg

Исто као и радови на крову и дворишту у Дорћол центру:
20240530_075442.jpg
 
Ево и једног изненађења, нисам знао за овај детаљ, мада је већ постао и клише. Волео бих да сам наишао по бољем светлу, и уз цветале руже, али биће други пут:
20240531_080310.jpg
 
Извинте ме на три поста заредом, али ова вест ме је затекла неспремног. Још једна дорћолска легенда одлази у легенду:
20240601_095539.jpg

20240601_095518.jpg

@Tikvica и остали љубитељи ће морати да нађу неко више фенсеришка место.
 
Zna li se koji je razlog zatvaranja iste
Visoka kirija
Odlazak vlasnika u penziju
Ili bager ...
 
Jel ovo postalo nešto ubičajeno, mislim na konjicu, ili je neki poseban razlog?
 
И преко зида тек што има балеге, брабоњака и осталих животињских фекалија :D
 
Извинте ме на три поста заредом, али ова вест ме је затекла неспремног. Још једна дорћолска легенда одлази у легенду:
Pogledajte prilog 200256
Pogledajte prilog 200257
@Tikvica и остали љубитељи ће морати да нађу неко више фенсеришка место.
Нажалост те старинске пекара полако одлазе под кључ једна по једна. Тешко је борити се са ланцима као Хлеб и кифле, Скроз добра… Све мање пекара уопште и прави мешени бурек него уместо њега имају босанске пите које можеш да производиш серијски, замрзнеш и печеш…
 
Нажалост те старинске пекара полако одлазе под кључ једна по једна. Тешко је борити се са ланцима као Хлеб и кифле, Скроз добра…
Možda ne bi bilo loše kada bi se te stare pekare modernizovale i ubacile neke elemente iz ovih modernih lanaca, pa da se to nekako spoji sa tradicijom i dobiješ vuk sit ovce na broju situaciju, to jeste svi budu zadovoljni.

Ja bi u tom pravcu razmišljao.

Ušao sam neku takvu staru pekaru skoro na Dorćolu, u Venizelisovoj, dijagonalno od Novog Dorćola gore prema Francuskoj, i šmek mi je bio kao da sam se teleportovao u film Kamiondžije sa Čkaljom i Pavlom Vujisićem. To jeste bilo zanimljivo iskustvo i ostetio sam duh nekih starih vremena, ali mislim da bi se ipak lepše osećao da sam taj duh starih vremena osetio u nekakvoj kombinaciji sa 21. vekom i onime što je sada y trendu.

Jednostavno koliko god da bili tradicionalni ugostiteljski objekti se moraju modernizovsti kako bi preživeli. Vreme iz filma Kamiondžije je vreme naših roditelja, jednostavno takav ambijent je prijemčiljiv nekom starom vremenu, a ne ovom aktuelnom, modernom.
 
Не бих се сложио, нема то никакве везе. Важна је понуда, квалитет и да је чисто. У Сан Францискј сам одлазио у вијетнамски ресторан, споља и унутра као ћумез на Булевару од пре 70 година. Унутра све пуно, фини свет. Храна и избор феноменала. На зидовина урамљене критике Џулије Чајлд, Њујорктајмса… Вероватно крече једном у 10 година и то зато што морају…
 
Да додам, у најгорој улици, около бескућници, наркомани, да би ушао прескачеш јадника на креку.
 
Taj restoran vijetnamski je pretostavljam u ulici koja izbija na Union Square? Odlična hrana. Uveče neprijatno tu ići zbog okoline.

Čudno je da se ne zna razlog gašenja Bobeta posle toliko godina. Prvo pomislio da tu stiže bager uskoro ali koliko vidim to niko ne komentariše pa možda grešim. Sumnjam da im je posao slabiji toliko da nisu mogli da se takmiče sa tipa Hleb i Kifle.
 
Možda ne bi bilo loše kada bi se te stare pekare modernizovale i ubacile neke elemente iz ovih modernih lanaca, pa da se to nekako spoji sa tradicijom i dobiješ vuk sit ovce na broju situaciju, to jeste svi budu zadovoljni.

Ja bi u tom pravcu razmišljao.

Ušao sam neku takvu staru pekaru skoro na Dorćolu, u Venizelisovoj, dijagonalno od Novog Dorćola gore prema Francuskoj, i šmek mi je bio kao da sam se teleportovao u film Kamiondžije sa Čkaljom i Pavlom Vujisićem. To jeste bilo zanimljivo iskustvo i ostetio sam duh nekih starih vremena, ali mislim da bi se ipak lepše osećao da sam taj duh starih vremena osetio u nekakvoj kombinaciji sa 21. vekom i onime što je sada y trendu.

Jednostavno koliko god da bili tradicionalni ugostiteljski objekti se moraju modernizovsti kako bi preživeli. Vreme iz filma Kamiondžije je vreme naših roditelja, jednostavno takav ambijent je prijemčiljiv nekom starom vremenu, a ne ovom aktuelnom, modernom.
Слажем се. Трпковић је то успео. Чак доставља бурек преко Глова. Није ми јасно што се не шири даље. Имају три пекаре и испред сваке ред по цео дан. Очигледно да тражња постоји.
 
Taj restoran vijetnamski je pretostavljam u ulici koja izbija na Union Square? Odlična hrana. Uveče neprijatno tu ići zbog okoline.

Čudno je da se ne zna razlog gašenja Bobeta posle toliko godina. Prvo pomislio da tu stiže bager uskoro ali koliko vidim to niko ne komentariše pa možda grešim. Sumnjam da im je posao slabiji toliko da nisu mogli da se takmiče sa tipa Hleb i Kifle.
Na pocetku 6-te i Market, zombilend😁
 
Ljupče je i dalje old school pa je red uvek ispred i radi čovek do 14h, tako da ne mora. U sredu imam neke obaveze kod Liona pa ću po prvi put probati burek kod Kirćanskog. Mada, to za glovo je odlična ideja, s time što mislim da Ljupče ne bi mogao da postigne.
 
Mala reakcija stanara postojećeg naselja na Dunavskom keju...



Evo još jedne male reakcije stanara.


Naime, radi se o odgovoru na promotivni tekst koji je objavila Politika 02.06.2024. pod naslovom "Marina Dorćol u sedam faza, početak gradnje ove godine". Ovaj odgovor Politika nije htela da objavi, ali Danas jeste.
 
Vrh