Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Šta bi sa popisom, jel se završio ili još uvek nije? Postoji mogućnost da će sad da krene štelovanje, da malo naduvaju cifre.
 
Попис је завршен. Како чујем из окружења, не само што нисам једини чија је породица остала непописана, има таквих примера сијасет. А, ови што пописани бејаху, то је тек пиш, само пар питања, и довиђења. Најгоре од свега је што је потрошен поголеми новац, а резултат пописа ће бити статистички неупотребљив. Једину корист, као и обично, имају само они који су одабрани да потроше ставку из тог буџетског раздела.
 
А ево мој случај :) Издајем стан на две студенткиње, много фина деца. Зове ме цура: био пописивач и уписао да се стан не користи. Како се не користи? Па, нас пописали код куће... (пријавила их кева - ваљда, да јој не узму вишак стамбеног простора у приватној кући, шта ли).

Није наша држава способна ни за шта, а са народом који никад није изашао из Балканског шпијуна, џаба ти пописи и сличне тековине... Старог века.
 
Попис је завршен. Како чујем из окружења, не само што нисам једини чија је породица остала непописана, има таквих примера сијасет. А, ови што пописани бејаху, то је тек пиш, само пар питања, и довиђења. Најгоре од свега је што је потрошен поголеми новац, а резултат пописа ће бити статистички неупотребљив. Једину корист, као и обично, имају само они који су одабрани да потроше ставку из тог буџетског раздела.
Možeš da se javiš do 17.11. i da tražiš da te popišu.
 
Mene ne bi popisali da nisam sam zvao call centar. Jedva sam uspeo da se sporazumem sa operaterom.

Posle par sati zove me popisivač. Nakon razgovora sa pomenutim, zaključio sam da nije baš posvećen da odradi posao kako treba.
 
Možeš da se javiš do 17.11. i da tražiš da te popišu.
Као савестан грађанин, дошао сам до броја телефона пописивача, и он ми рече да је готово, и да може да се распита, ако баш желим кога да зовем. То сам изгубио и оно мало воље за тим. Није битан појединачни случај, него свеукупан збир података, који је употребљив колико и опало лишће из 2018. у Гштаду.
 
Ako je popis završio, zašto nisu objavili koliko građana i domaćinstva popisano?
 
"Koliba kod Milunke" , imaš na njihovom sajtu kako sad izgleda. Obična koliba sa dobrom hranom koja je preuređivana vremenom ali pošto na Zlatiboru da baciš dinar izrašće 10, tako i oni napreduju...sva sreća estetski gledano u odličnom pravcu!

p.s. Onaj Rus Gleb je faca za 10-ku! Čini mi se da je suština njegovog intervjua da su naše devojke lepše od ruskih (a ruske važe za najlepše), što će reći da ovi momci sa foruma ne gledaju naše devojke dovoljno, jer kad bi više gledali devojke i ukazivali im pažnju ne bi im sve po Srbiji toliko smetalo ;):cool:
Kad bi naši momci više gledali devojke i ukazivali im pažnju, uzimali bi i više kredita što bi pozitivno uticalo na pokretanje ekonomije u zemlji i zaustavilo pad cena stanova.
 
Као савестан грађанин, дошао сам до броја телефона пописивача, и он ми рече да је готово, и да може да се распита, ако баш желим кога да зовем. То сам изгубио и оно мало воље за тим. Није битан појединачни случај, него свеукупан збир података, који је употребљив колико и опало лишће из 2018. у Гштаду.
Ako si u Beogradu, popis nije završen.

 
Бојим се да ниси прочитао ни наслов текста који си окачио, као ни моју поруку на коју си одговорио. :)
 
Ni ja nisam popisan. Postoji kontakt centar 0800-444-005 na koji možeš da se prijaviš do 17.11. i neko od popisivača treba da te pozove. Ja sam tako postupio i evo čekam danima poziv. Ili je mega javašluk među popisivačima ili država ima interes da prikaže pogrešne podatke. Ili obe te opcije.
 
Па нису наше девојке спонзоруше, овако их вређаш друже.
Иначе пад цена станова би поправио ситуацију са падом наталитета.
 
Па нису наше девојке спонзоруше, овако их вређаш друже.
Иначе пад цена станова би поправио ситуацију са падом наталитета.
Postoji mnogo drugih razloga zašto je natalitet na niskom nivou, a ima veze sa nekim psihološko socijalnim trendovima na celom zapadu, uključujući i nas. Mladi stvaraju mnogo preduslova za stvaranje porodice. Karijera, dobra plata, uspeh u životu, pa i stan, da. Ali to je samo nametnuti trend, paradigma koja je (slučajno ili namerno) nametnuta. Kako si zaključio da sam okarakterisao naše žene kao sponzoruše? Jel to neko rekao?
 
Kada malo razmisliš pravljenje dece je kao uzimanje kredita. Podrazumeva rizik i višegodišnju (višedecenijsku) obavezu. Tako da što pre, to bolje.
 
Па помиње се кредит уз указивање пажње, значи материјално а не емоције. Опет, скупе некретнине и високе кирије задржавају младе код родитеља што им ограничава све могућности за потомство.
 
Па помиње се кредит уз указивање пажње, значи материјално а не емоције. Опет, скупе некретнине и високе кирије задржавају младе код родитеља што им ограничава све могућности за потомство.
Bilo je tu malo i satire, nema potrebe bukvalno shvatiti.
Da, to je sve tačno, ali nije razlog da ne napraviš dete. Deca mogu biti pokretač i motivator za kupovinu nekretnine, pronalaženje posla, učenja novih veština, motiva da se boriš za nešto u životu. Taj proces gledam na obrnut način, ako me razumeš. Deca ne mogu da čekaju. Bolje da se borim za dete na ovaj ili onaj način, nego za manje cene nekretnina, jer realno na manje cene nekretnina ne mogu da utičem. Viša sila bukvalno.
 
Ni ja nisam popisan. Postoji kontakt centar 0800-444-005 na koji možeš da se prijaviš do 17.11. i neko od popisivača treba da te pozove. Ja sam tako postupio i evo čekam danima poziv. Ili je mega javašluk među popisivačima ili država ima interes da prikaže pogrešne podatke. Ili obe te opcije.
Teško da država ima interes o prikazivanju manjeg broja građana od realnog, pre bih rekao da popisivače boli k da obilaze građane i da se vode logikom reći ću da sam zvonio na vrata i da mi niko nije otvorio.
 
Razne su konstrukcije moguće, ko zna šta se iza brega valja... možda predstava da nas ima navodno 800 hiljada manje pa da moramo da uvozimo još Kineza i Arapa? Ili predstava, eto šta će nam Kosovo kad nam je i ostatak Srbije prevelik?
 
Као што сам често писао, мислим да се и овде ради о синдрому "ј***ш ме тужну". Мученички синдром жртве и неправде, који нам је урођен и учитан, и има одличну примену у одржавању на власти. Што је бедније и чемерније, то је заправо за нас боље јер: неправда, бомдардовање, мрзе нас, желе да нас униште, али ми ћемо...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Idi kaži nekom bez stana da pravi decu, pa kad stanodavac podigne kiriju duplo, kao što se sad dešava, i on završi na ulici, je l' ćeš ti da mu daš stan?
Neka postupi po svojoj savesti. Ako mu se budu pravila deca(ili njegovoj ženi) napraviće ih. Bez obzira da li imaju ili nemaju stan, da li je rat ili je pao metorit ili su cene nekretnina previsoke. Gde žive porodice i deca u zemljama u razvoju, svi imaju svoj stan? Ne verujem. Oni inače nemaju problem sa natalitetom.
 
Neka postupi po svojoj savesti. Ako mu se budu pravila deca(ili njegovoj ženi) napraviće ih. Bez obzira da li imaju ili nemaju stan, da li je rat ili je pao metorit ili su cene nekretnina previsoke. Gde žive porodice i deca u zemljama u razvoju, svi imaju svoj stan? Ne verujem. Oni inače nemaju problem sa natalitetom.
To je jedini problem koji nemaju.
 
Vrh