Šta je novo?

Deltini projekti

^^Tako sam ja to otprilike zamislio :)

I naravno, uvek, vece, lepse, bolje!
 
^^ o bože ovo je predobro, duff :D :D

Duff1.jpg
 
28. avgusta napisah da zelim Duff, 11. oktobra Ambassador javlja da mi je zelja ispunjena :cool:

Topla preporuka - punjeni pileci batak (od priloga mu najbolje leze zelena salata, pavlaka i kecap kao osnova, a ostalo po zelji), i naravno hladno pivo, veliko toceno ;) Duff ima i neke kul opcije, tipa da mozes da narucis telefonom, SMSom, pa cak i preko scype-a (ili msn-a)... A jos i sire ponudu, uskoro i pomfrit u Duff-u....
 
Pomfrit od Deltinog krompira, i to mu dodje kao neki agrarni projekat.

Siguran sam da ce Delta City biti daleko ispred ostalih shoping centara po ponudi a i po izgledu enterijera. Samo ovaj Duff da uklope kako treba pa da odemo na jednu pljeku ili dve :D
 
OK, nastavljamo da upotpunjujemo food court... Debeli ljudi svih beogradskih opstina ujedinite se :)

Ovo je bila skroz ocekivana vest, ali cisto da je ozvanicimo... Danas sam isao s posla u grad pa sam morao da zgrabim nesto da jedem, posto sam bio mrtav umoran sedoh u Mc Donald's da nesto klopam, kad videh da na mojoj tacni stoji papir na kojem pise "Novi McDonald's restoran u trznom centru Delta city na Novom Beogadu, Nivo III"

Dakle zvanicno:
- KFC
- Duff
- Mc Donald's

Sve zdrava i niskokaloricna hrana :lol:

Da i na onim reklamnim stubovima po gradu se pojavila reklama za Delta city - slogan im je nesto tipa "napravite spisak za kupovinu, a ocekujte i iznenadjenje" ili tako nesto....
 
Pa organizuju nagradnu igru za prve kupce, bezbroj iznenadjenja, kupis 5 hamburgera i dobijes 5 kila :lol:
 
Definitivno Burger King itekako fali, po meni najukusnija klopa od gore ponudjenih, iskljucujici Duff naravno.
 
Pa, u Srbiji vec ima Burger King... u americkoj bazi Bonstil na Kosovu :D Ne zaje*******avam se, najozbiljnije pise na wikipedii....

Otvranje je zvanicno - 1. NOVEMBRA

Inace, danas sam se iznervirao jer na bnilbordu za Delta city na Slacviji pise "Jeste li rezervisali stazu za bowling?" BOWLING!_ Je l' to ono sto u mom selu zovu KUGLANJE :rolleyes:
 
Pa pazi bowling i kuglanje nije bas isti sport mislim u osnovi jeste ali se koriste razlicite kugle. Najbitnija razlika je u velicini kugle tj u bowlingu je kugla veca i ima rupe za prste dok je klasicno kuglanje sa manjim kuglama i bez rupa za prste.
 
Dal će biti nešto da se 'pošteno' jede u kafani sa četvrtastim stolovima
i kockasto-pepito stolnjacima ili samo ona 'plastična' galofak hrana?

Ako nema "10 s'lukom" i flaša piva, đžabe će i da otvaraju taj 'vašar'. :)
 
Tesko, Dragane.... Ne mo's jedes cevape i ides na bowling, ili u multiplex da gledas film, ili u soping u hipermarket, a narocito ne u Delta City-ju :D

Dakle, mozes da narucis mokacino i pojedes dupli cizburger

Salu na stranu.... Nemam pojma kako je zamislen food court, ali mozda imaju i restorane u tradicionalnom smislu te reci... Ali najblize tvojim zeljama je Duff, probaj i neces se razocarati.... Imaju cevape u lepinji, pa cak i mesano meso (ako vise volis), a prepoznatljivi su i po doborom tocenom pivu (petkom 50% popusta) i obicno enterijer opremaju drvenim klupicama i stolovima... Porcije su im poprilicno dobre.. Pazi kad moja sestra iz Kalifornije, inace ovisnik o brzoj hrani, nije mogla da pojede punjeno belo meso iz Duff-a rekavsi da je preveliko :)
 
Pa, bio sa i ja jednom u tom Meku ( MD) ... ali u Minhenu, a ne kod nas.

Kupio sam neki fišek sa krompirom i izašao napolje ..konz.piva sam već imao.

Ali u pivnicama sam bio čest gost, al' onim pravim sa muzikom i prvanjem gostiju.
 
Pomenuvsi pivnice moram jedno "off-topic" zapazanje da dam... Kada sam u gimaziji poceo da izlazim u grad provalili smo pivnicu na Terazijama "Stari grad" kao jedno vrlo OK mesto... Pivo na tocenje HBH (pravi raritet) i pomfrit, onaj kafanski... Masivni drveni stolovi sa nekim plocicama po sredini, klonja sa baba serom ispred :) Ma vrh... Kasnije su imali i super ponudu pivo + cevapi, kobaje ili pileca dziga u slaninici, i to nesto za DZ... Radila je neka mnogo fina gospodja i jos jedan stariji gospodin, bili su bas ok, a sto bi ameri rekli "old-school" - prsluk, kosulja, leptir masna, nista da ne fali...

I pre nekoliko godina privatizuje se to ugostiteljsko preduzece, kao renoviraju lokal (izbacili stolove i klupe, ubacili one visoke stocice i stolicice za koji mogu da sednu maksuimum cetiri osobe, a za klupe je moglo osam), ubacili kao neke slike, zaposlili mlado osoblje i promenili ime u Old town Pub...

Na pocetku su bili ambiciozni, prodajuci zvaku o "urbanom mestu", gde ce se odrzavati zive rok svitrke itd.. No sad je skoro uvek prazno, i pustaju sa nekog ucviljenog kasetofona Djoleta Balasevica i Crvenu Jabuku...

Eto jedne tragicne price o kojoj bismo diskusiju mogli da nastavimo u nekoj drugoj temi... Jos nam onaj deo foruma za opustanje nije zaziveo, najaktivnija tema je tamo ona koja me po najmanje opusta :)
 
Homer Jay":1911nouf je napisao(la):
pivnicu na Terazijama "Stari grad" ... Old town Pub...
:D To je "slovenačka" pivnica, sve veće organizovane ture Slovenaca se stavljaju u tu pivnicu (EP, Nova godina, itd.)
 
New Yorker je katastrofa!!! Sve što sam tamo video su neke karirane košulje i neke košulje sa zmajevima i vatrom :rolleyes:
 
U ovom novosadskom New Yorker-u je stvarno kvalitet robe ocajan,jedino sto sam kupio je neka sako-jakna koja je bila malo kvalitetnija al joj je i cena bila takva.Ali masa kupuje kao blesava.
 
Ljudi, sta vam je, pa ta krs roba koja se prodaje po svetu kod nas dolazi kao "BRENDIRANA" pa ce se sire narodne mase zaleteti samo tako.
Surovo iskoriscavanje tranzicije, ali mora i ta faza da prodje..
 
Radukin":1zoh9nk6 je napisao(la):
U ovom novosadskom New Yorker-u je stvarno kvalitet robe ocajan,jedino sto sam kupio je neka sako-jakna koja je bila malo kvalitetnija al joj je i cena bila takva.Ali masa kupuje kao blesava.
Kolko znam, to i jeste niži kvalitet, ali i niže cene, otprilike odeća za 1 godinu koja se posle opet menja :D Taj je fazon ovde u De sa NY, H&M i slični, ko hoće skuplje kupuje u recimo Peek and Cloppenburg, tamo košulja košta 50 eur dok u H&M recimo 5-7 Eur.
 
New Yorker jeste bezveze, ali covek moze tamo sebi da kupi neki novcanik, kais, sal, kravatu...... Ali odecu ne. :( Ali imaju i liniju FishBone ili tako nesto, koja je vise mladalacka, a tamo se vec moze kupiti i neka cool majca. :cool: Samo da ne otvore onaj grozni C&A, pa tamo ni carape ne bih kupio. :lol: Ali sta fali H&M??? Oni su sasvim korektni. Btw, preporucujem brendove Berschka i Pull&Bear. Nego, kako je pocelo, mi "s ovu stranu reke" cemo morati i po hleb na NBGD. :mad:
 
^^ pa i jesu NY i H&M korektni kažem ja, to je za narodne mase i siroma' studente, redovno kupujem tamo, a kada dodje vreme preseliću se u ZARA ili Peek and Cloppenburg.

C&A jeste ober(!"(=§$... neverovatno kakvu monotonu odeću prodaju...
 
Vrh