Šta je novo?

Deltini projekti

^^
:lol: ne da Mishke da se Porche shepuri, pa hoce da im pokaze ko je gazda u ovom gradu..... Delta zastupa BMW i Rover, takoda je verovatno to u pitanju....

@vrachar
sreca pa mi je steva rekao sta je, pa ne moram da te mrzim sto nas drzis u neizvesnosti :D
 
Stiže update sa slikama i video filmom iz bl.67 .. uskoro. :)

picture017fd5.jpg
 
Delta na proleće počinje gradnju najvećeg tržnog centra
BEOGRAD, 26. avgusta 2007. - Kompanija Delta holding počeće krajem proleća 2008. godine izgradnju novog tržnog centra u Beogradu na 320.000 kvadratnih metara, u koji će uložiti oko 300 miliona evra, najavio je direktor Delta investa Dragan Buđevac.

Kompleks će se graditi na beogradskoj Autokomandi, a sastojaće se od tržnog centra na 220.000 kvadratnih metara i dve kule bliznakinje na ukupno 100.000 kvadratnih metara, kazao je Buđevac agenciji Beta.

Prema njegovim rečima, za završetak izgradnje prve i najveće etaže tržnog centra biće potrebno između dve i dve i po godine, dok gradnja kula bliznakinja neće početi pre 2010. godine.

Buđevac je istakao da će to biti najveći tržni centar na Balkanu.

Delta holding će 1. novembra otvoriti prvi tržni centar Delta citi (city) u Beogradu, izgradnja drugog je počela u Podgorici, a planira da u glavnom gradu Srbije izgradi još dva tržna centra.
Izvor: Beta
Link: http://www2.beta.co.yu/default.asp?m=Ekonomija,eko&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1687911
 
HenkMan":1121tno7 je napisao(la):
povrsina Autokomande varira od izvora do izvora..
da li je ovo tacno?
50.000 po kuli? Nema sanse da to upadne u 21 sprat! Sta bese od one urbanisticke zabrane?

btw, najveci mallovi na svetu :lol: (320.000m^2 = ~3.8miliona square feet)
http://www.forbes.com/2007/01/09/ma...cx_tvr_0109malls_slide_2.html?thisSpeed=15000
ja mislim da se iseravaju, previse je
Ne iseravaju se, a po kuli može da stane 50k ali onda moraju da budu debele ako bi bile 21 sprat. Uostalom neće ni da ih grade do 2010 a za 3 godine mnogo toga može da se desi pa i da skinu tih 21 sprata ;)
 
Najveci shopping mall u Evropi je Cevahir u Istanbulu i ima 420.000 kvadrata. Najveci shopping mall u Nemackoj ima 126.000 kvadrata i nalazi se blizu Steve :)
U Austriji najveci shopping mall ima 160.000 kvadrata. Naravoucenije, sto juznije, to vece :) Ali sve u svemu, s obzirom da ce Delta world biti jedan od tri savremena shopping centra, 220.000 kvadrata i nije nesto preveliko. U to ulaze i bioskopske sale i kuglane i sta li jos sto sve u principu zauzima velike povrsine.
 
Istanbul je mnogo veci od bilo kog grada u Nemackoj, ako se ne varam
 
@HenkMan
Jeste, Istanbul ima duplo vise stanovnika od Berlin-Brandenburg LUZ (Large Urban Zone). On se po velicini moze meriti jedino sa Londonom i Parizom.
 
Varsava ima 1,7 miliona stanovnika, a najveci shopping mall ima 287.000 kvadrata.

Edmonton (Kanada) ima 730.000 stanovnika, a shopping mall im ima 350.000 kvadrata.

I najenstremniji slucaj - Dongguan u Kini sa 1,5 m stanovnika ima shopping mall od 900,000 kvadrata!!!?? Inace najveci shopping mall u svetu 2006 godine. Pa gde je tu logika (jedna desetina Istanbula).

BItno je isto da u Varsavi vec postoji gomila mallova i neuporedivo je sa Beogradom u kome mogu na prste da se nabroje.

Sve u svemu, bitna je shopping kultura jednog grada, a zna se da u Beogradu svi vise po kaficima i prodavnicama iako mnogi kukaju da nemaju para.
 
Pa naravno, kad je devizni priliv iz dijaspore u Srbiju oko 3 milijarde evra godisnje;)
 
velika je razlika izmedju dolara i evra
3bln$ = 2.25bln eura
 
HenkMan":2uv9r2a6 je napisao(la):
http://www.deltayu.com/index.php?pid=20&lid=1
Novi Deltin fensi korporacijki bilten :p
Ima ceo tekst o bloku 20. Kazu da gradnja pocinje pocetkom sledece godine(Autokomanda ide "krajem proleca")
Sta je to bese zavod zabranjivao, ovi i dalje grade 35 sprata?
To se odnosilo na Autokomandu. Ú bloku 20 nema ogranicenja visine (za sada - mozda se Boba predomisli i resi da svim silama promeni projekat, tj. spasi ga :) )
Mada, i pitanje je koliko uopste nesto moze da se zabrani Delti..
 
Juce se vracam s posla polumrtav Bulevarom i vidim gomila nekih lokala se adaptira. Zapalo mi je za oko da na PET METARA OD GREENET-a na Bulevaru. Delta otvara COSTA CAFE (pored Nike football butika, gde je nekad bila Pekabeta)... Ludilo je sto je prvi COSTA CAFE otvoren tik uz Greenet(e) u Njegosevoj, pa mi se cini da ce Delta da juri Greenet po celom gradu da im "kvari pos'o" :p

Mogu da zamislim sta ce biti ako Starbucks pozeli da dodje na srpsko trziste, verovatno ce otkupiti zgradu pravnog fakulteta i pretvoriti je u kafeteriju :lol:
 
Pa Delta je prvobitno pregovarala sa Starbucksom, no posto je dil propao odlucili su ze za Costa Caffe. Inace, probao sam njihovu kafu i nisam nimalo fasciniran, cist razblazitis. Grinet je i dalje zakon :cool:
 
Najbolja kafa koju sam do sada probao je Pascucci! Ako oni otvore nesto u Beogradu, uzimam pretplatu!
 
Ajd,sad malo o teemi....još neka fotka sa DeltaCity-ja :

picture020ro5.jpg


picture021mv8.jpg


picture023oy4.jpg


picture033zd4.jpg


Ove su bile sa 'zadnje' strane,a posle će biti i sa 'prednje'. :)
 
E, super izgleda. Sve se moze kad se hoce i kad se ima para.

Cekam i slike spreda posto me interesuje da li ce biti ona mala kula na kraju ili ne :)
 
Je li se zna koji ce restorani biti u "food court"-u u Delta City-u?

Pre nekoliko meseci u Politici je izasao oglas KFC-a da traze radnike, pa kontam da je DC dobra prilika za njih da se plasiraju na srpsko trziste... Ne znam sta bi jos moglo od stranih lanaca (verovatno Mc)

Nadam se da ce i neki domaci da budu u DC, licno bih voleo "Orao (ili Bucko)" i "Duff".....

Od bioskopa ocekujem mnogo, da bude najbolji bioskop u gradu u najmanju ruku.... I to mi je najbitnije jer obozavam da jedem i da gledam filmove (odvojeno, a ne istovremeno)

Costa caffe nisam jos probao, Greenet je fenomenalan. Starbucks kao Hainiken, agresivna reklama prodaje fino upakovano sranje :)

Uglavnom Novembar je vrlo blizu ;)
 
Homer Jay":1it1x7lm je napisao(la):
Je li se zna koji ce restorani biti u "food court"-u u Delta City-u?
Uglavnom Novembar je vrlo blizu ;)
Nisam pitao za restorane, a i sumnjam da radnici znaju nešto o tome. :)
Uglavnom, stiče se utisak da ... rade, a Novembar i nije daleko.

picture036kj1.jpg


picture037xt5.jpg


picture038sj4.jpg


picture039zi8.jpg


picture040fn9.jpg
 
Vrh