Šta je novo?

Deltini projekti

U izgleda svetski. Jako lepo, i mislim da ce sa tim blokom da se stvori jedan novi super svetski izgled te ulice. :)
 
tek ce da bude svetski kad(ako) izmeste onu buvljacinu pored :/
 
Nedavno su prodate lokacije prekoputa Belville u bl.58 i kad se izgrade
biće to sasvim nova ulica.....pogotovu kad se završi Belville za UB2009g.

Buvljak nije pored, pored je Belville,pa onda ide paking i tek na kraju buvljak.
Izgradnjom UMP-a,koji ide preko /iznad buvljaka,trebalo bi da se on izmesti.
Ta lokacija je predviđena za novu Autobusku stanicu.

picture041fb0.jpg
 
A od stanice Novi Beograd planiraju da naprave novu glavnu zeleznicku stanicu?
 
To baš i ne verujem, ali trebala bi da se izgradi jer sad

više liči na obično stajalište, a ima mesta za gradnju.
 
U današnjem Blicu, na B11 strani, oglas za KFC. "Pridružite se timu koji otvara KFC lanac restorana brze usluge u Delta City Shopping Mall-u..."
A adresa im je Trajka Rajkovića 5/4, Nbgd. Gde je to?
 
Ambassador":2clz7tim je napisao(la):
U današnjem Blicu, na B11 strani, oglas za KFC. "Pridružite se timu koji otvara KFC lanac restorana brze usluge u Delta City Shopping Mall-u..."
A adresa im je Trajka Rajkovića 5/4, Nbgd. Gde je to?
Verovatno im je to neko sedište ili slično?
 
Hvala :)
Da, pretpostavljam da im je to sedište, nego me je začudilo, nekako nikad o Bež. kosi ne razmišljam kao o Nbgdu, i baš me je ulica zbunila.. :)
 
Ambassador":386qli4s je napisao(la):
... nekako nikad o Bež. kosi ne razmišljam kao o Nbgdu, i baš me je ulica zbunila
Mislim da pola opštinskih rukovodilaca N.Bgd na zna dokle je granica opštine.

Postoji i Gornji N.Bgd ( kao Gornji i Donji Zemun), koji se prostire na vrlo velikoj
površini - od Bež.kose, preko Kvantaša do naselja Radiofar ( Surčin).

Više o tome može da se vidi na temi 'Privredna zona Autoput-Aerodrom'.
 
Dakle, prvi KFC u Beogradu koji nam nudi koncentratima nakljukano pilece meso, pohovano, pa jos przeno u vrelom ulju, ce biti otvoren u "Delta city"-ju..... Mmmmm, jedva cekam :D

Uzgred, nije neubicajno da se centrale raznoraznih firmi nalaze na "egzoticnim" lokacijama za obicne gradjane. Npr, centrala Greeneta je u jednoj kuci u maloj ulici na Vozdovacu blizu 12. gimnazije.... Ja se prvo obradovah misleci da sam nasao nepresusni izvor raznovrsnih kofeinskih napitaka na samo 10 minuta od fakulteta, kad ne lezi vraze, drugarica mi objasni da je to samo centrala, a ne i "usluzno mesto"... Logicno, ko bi otvarao kafeteriju u ulici gde prodje 17 ljudi godisnje, ali nekad je stomak brzi od pameti ;)
 


Na mene baš i ne ostavlja neki naročiti utisak.

Običan 'staklenac' na 3 sprata,a u 3bul. ne bi se ni video.
 
Zgrada nije neko ludilo od arhitekture, ali nije ni totalno promasena. Kada se sredi okolina (trotoari, zelenilo, fontane) i kada se sve osvetli i oblepe reklame Mission Impossible IV i Oceans 14 sve ce izgledati bolje :D
 
Nenad":2gai4frd je napisao(la):
Zgrada nije neko ludilo od arhitekture, ali nije ni totalno promasena.
Pa, tako negde .. u sredini, prosečna koja će se izgubiti iz
pažnje posmatrača kad se završe okolne zgrade 'Belville'.

Delta je mogla na uglu ulica, iznad staklenog ulaza, da podigne
više spratova,nap. 8-10sp. za hotel ili poslovni prostor-kancelarije.
 
dragan":36ad5fw5 je napisao(la):
Nenad":36ad5fw5 je napisao(la):
Zgrada nije neko ludilo od arhitekture, ali nije ni totalno promasena.
Pa, tako negde .. u sredini, prosečna koja će se izgubiti iz
pažnje posmatrača kad se završe okolne zgrade 'Belville'.

Delta je mogla na uglu ulica, iznad staklenog ulaza, da podigne
više spratova,nap. 8-10sp. za hotel ili poslovni prostor-kancelarije.
Pa, ja bih rekao da to namerno nisu hteli. Ovo je objekat koji je cist "retail", bez mesavina sa kancelarijama, hotelima itd. Tako je i bolje.

Inace, kako to da ti sada smeta sto zgrada nije visa? U 3. bul. se nisi slagao kada sam se zalio na "nizinu" zgrada :)
 
Nenad":6yusiwl1 je napisao(la):
Inace, kako to da ti sada smeta sto zgrada nije visa?
U 3. bul. se nisi slagao kada sam se zalio na "nizinu" zgrada :)
Nisam protiv visokih objekata, ali svaka lokacija nije pogodna za njih.
U 3bul. je dovoljno i 3-4sp., ali u bl.67 nije, pogotovu što će ostalo biti 10-12sp.

Čist "retail" je mogao da bude i veći/viši .. to bi bilo bolje.
-------------------------
ps ... štedi na prostoru, nema potrebe da citiraš post iznad tvog. :)
 
Teoretski je objekat mogao da bude visi, ali zamisli samo tu povrsinu. Objekat je i ovako ogroman (90K m²), a da su digli jos koji sprat, bilo bi duplo, a ko bi to izdrzavao? :)

U svakom slucaju, ovo je prvi takav centar (shopping mall) u drzavi - za prvi, moze da prodje! Sledeci (MPC) vec izgleda ozbiljnije :) Samo jos da svi ostali nastave uzlaznom putanjom i na konju smo.

Inace, dobijam redovno neke brosure i analize, tipa, sta se gde i koliko gradi, i razocaravajuce je da se Beograd (Srbija) retko pominje, pogotovu ako se uzme u obzir koliko se kod nas gradi (recimo: ove i sledece godine treba da bude otvoreno najmanje 210.000 m² retail prostora u Beogradu sto je u poredjenju sa ostalim zemljama, uzimajuci u obzir broj stanovnika Srbije, prilicno puno).

Treba jos vremena da prodje da nas "otkriju"... :/
 
HenkMan":271pbjz1 je napisao(la):
onaj gore stub sa novih slika svakako poboljsava utisak
I to sto kazes.. Bez njega je projekat delovao malo celavo.. koja li mu je svrha? Zvonik? :D
 
Nenad":h3t6s95g je napisao(la):
Objekat je i ovako ogroman (90K m²), a da su digli jos
koji sprat, bilo bi duplo, a ko bi to izdrzavao? :)
Izdržavao?! ... misliš kupio ili zakupio?

Pa, ako nam više ne treba takvog prostora, onda ne treba graditi ni Ušće2.
 
Kao sto rekoh, to je prvi u nizu projekata. Treba ipak testirati trziste prvo. Delta city 67 je skroz zakupljena, i to je super, ali to nisu mogli da znaju pre dve godine. Zato ce im sledeci shopping mall biti skoro najveci na svetu :)
 
Imajuci u vidu kakv je Merkator bio hit svojevremeno, ovo je super. Tako ce isto i Usce centar, da izvinete, "nadje*******e" delta city, a Delta planet da isto to uradi Usce centru, a onda ce se pojaviti neki mrak investitor i postaviti Delta planet na svoje mesto itd....
 
Vrh