Šta je novo?

Deltini projekti

Ne nije iz te price samo je prvi koga je nazvao bio Miskovic Junior cim je izabran za predsednika kluba. Upravo to sto si napisao, hoce da obore cenu i uzmu klub za dz. Bruka!
 
Ajd sad da ne trolujem temu... ja se iskreno nadam da Dan Tana nije iz te price, ali ne mogu da kazem sa stopostotnom sigurnoscu.
 
Ma danas kolega branio neki rad i lupio tu sada vec famoznu recenicu u Srbiji, kako Miskovic hoce da kupi CZ da bi srusio Marakanu i tu izgradio stambeni kompleks (ovo je nebuloza belosvetska) i ja mu na to kazem da Miskovic vec ima u planu da pravi zgradu blizu stadiona CZ, a on mi kaze pa da na pomocnim terenima i onda sam ja tu bio zbunjen jer sam bio ubedjen da je ipak u pitanju lokacija do pomocnih terena (e sad ne znam da li u to upada i mali parkic na Autokomandi)?
 
Jbt, ljudi imate oci valjda. Znaci "City apartments" (Deltin stambeni projekat) ce biti izgradjen iza pomocnih terena FK Crvena zvezda, na zemljistu koje je pripadalo PKB-u i koje je na aukciji kupila Delta. Steva je to na prethodnoj strani lepo nacrtao.

To je bila i prvobitna lokacija za prvi Delta city u Beogradu, ali je privatizacijom Autokomande Delta promenila planove.

Prica oko privatizacije fudbalskih klubova je daleko komplikovanija i ko zna koliko ce proci vremena pre nego sto se to izvede i koji ce model privatizacije biti primenjen. Uostalom, ko je toliki kr**** da kupi najtrofejniji fudbalski klub i srusi stadion i sagradi stanove!!!???
 
Homer Jay":1g8hktyr je napisao(la):
Jbt, ljudi imate oci valjda. Znaci "City apartments" (Deltin stambeni projekat) ce biti izgradjen iza pomocnih terena FK Crvena zvezda, na zemljistu koje je pripadalo PKB-u i koje je na aukciji kupila Delta. Steva je to na prethodnoj strani lepo nacrtao.

To je bila i prvobitna lokacija za prvi Delta city u Beogradu, ali je privatizacijom Autokomande Delta promenila planove.

Prica oko privatizacije fudbalskih klubova je daleko komplikovanija i ko zna koliko ce proci vremena pre nego sto se to izvede i koji ce model privatizacije biti primenjen. Uostalom, ko je toliki kr**** da kupi najtrofejniji fudbalski klub i srusi stadion i sagradi stanove!!!???
Upravo tu poentu sam ja pokusavao da prosirim kroz auditorijum, samo opusteno, bez nerviranja :kafa:
 
Размишљам и никако ми не иде у главу ко би градио толике куле поред помоћних терена па и самог стадиона пошто то и није баш неки плус за стан. Да се разумемо, мени би био :D али не знам колико људи (породица) је спремно да сваког викенда шизи од навијача, буке, гужви приликом великих утакмица... Мени то једноставно није пословно логично за компанију типа Делта.
Мислим да ако Мишковић стварно озбиљно планира улагање на Аутокоманди онда има смисла сумњати да ће се проширити и на преостало земљиште, а то укључује и стадион.

Е сад, стварно је сулудо мислити да чак и Мишковић може тек тако да купи Звезду, сруши стадион и ником ништа. Вероватно би то био некакав дугорочни план који би подразумевао изградњу новог стадиона и селидбу Звезде са Топчидера што само по себи можда и не би морало бити трагично ако погледамо примере који стижу из Енглеске последњих година, мада ипак треба бити свестан ко смо и у каквој држави живимо.

Што се Ден Тане тиче, једино што знам је да је велики циган и да у животу не би намерно урушавао клуб. Мали Мишковић је очигледно био "conditio sine qua non" у овим изборима пошто су се обе стране "тукле" за његову наклоност, мада и Југовић је са друге стране повезиван са Цептером који је изјавио да би дошао у Звезду само ако би могао да је купи, па сад ви будите паметни шта се све ту дешава .На крају ћемо на Аутокоманди имати "свето тројство" МПЦ, Мишковића и Цептера :D

Ето, чисто једно размишљање за које не тврдим да ишта вреди
 
Veliki uspeh projekta "Delta City" - na sajmu "MAPIC 2008" u Kanu odlično ocenjen nastup pet kompanija iz Srbije
21. 11. 2008.
Na ovogodišniem sajmu komercijalnih nekretnina "MAPIC 2008" u Kanu, koji se završava danas (21. novembar 2008. godine), pet izlagača iz Srbije ponudilo je projekte tržištu nekretnina maloprodajnih, odnosno komercijalnih prostora.

Izlagači na sajmu su "YU Kapital", "Delta Real Estate", "Delta Sport", "GTC Srbija" i "Plaza centers" . Osim njih, sajam je posetilo mnoštvo profesionalaca iz Srbije koji se kao konsultanti bave razvojem ovih prostora.

"Delta Real Estate" je sa projektom "Delta City" ušla u najuži izbor za nagradu u katogoriji srednje-velikih šoping molova po kategorizaciji GLA.

U organizaciji Međunarodne ascosijacije šoping centara (ISCS) , u februaru 2009, biće organizovana poseta žirija svih nominovanih finalista, da bi u Barseloni od 22. do 24. aprila bili proglašeni pobednici, drugoplasirani i trećeplasirani projekti u 6 nominovanih kategorija.

To je veliki uspeh za "Delta Real Estate" imajući u vidu izuzetno oštru konkurenciju nominovanih projekata iz cele Evrope, posebno onih iz zapadne Evrope, Poljske i Turske.

Bez obzira na novonastalu finansijsku krizu, organizator "Reed MIDEM" se pohvalio da je ostvario prošlogodišnje uspehe u veličini izdatog prostora, broju izlagača i broju posetilaca.
Izvor: eKapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/205483
 
Delta motors kod Ade:

34jaa1h.jpg

fas9sk.jpg

ju7m2t.jpg

2zrksqf.jpg

mmu8er.jpg

30kdi1i.jpg

34rg8dk.jpg

hwfn6u.jpg

312i9w4.jpg

2qcjyh0.jpg
 
Ne znam, meni deluje sasvim prosecno, jedino sto su pokusali da dobiju na eleganciji sa crnom bojom. Mislim da su mogli mnogo bolje. Pogledajte samo ocajne travnjake oko objekata... Ali sa druge strane, jedno je slika a drugo uzivo.
Nadam se da gresim i da stvarno lepo izgleda, kao sto su obecavali...
 
Nije BMW Welt ali nije ni tako lose. Fora i jeste u tome da kombinacijom boje i oblika napravis nesto sto ce izgledati kako valja. Oblik nije nista spektakularno a boja malo doprinosi interesantnijem izgledu tako da je po meni potpuno ok. Vecina travnjaka koji se vide na slici nemaju nikakve veze sa ovim objektom jer se nalaze na ulici i za njih je zaduzeno "Zelenilo".
 
Ja ne mogu da prezalim sto Bg nema ni 1 takav Apple store, totalno su mi extra te minimalisticke Apple prodavnice, bas u stilu samog dizajna Appleovih proizvoda.

Kod nas uvek, ali uvek kompanije totalno promase svoju pravu potrebu za krajnje originalnim objektima koji apsolutno pasu uz doticnu firmu.

Ono sto me nervira su bilbordi kao preko "Albanije" ili hotela "Slavija", ja vi stavio LED displaye (ne mislim na ekran, vec da je cela fasada display, tj da svaki prozor ima po nekoliko pixela u svom ramu), naravno multifunkcijske kao u Sangaju (mogi prikazivati nekew vizuelizacije tj pokretne figure, ne samo televizijski program ili reklame), zamenio fasade itd, koliko samo fasada i koncepcija dodatnih elemenata na njoj kao i koriscenje boja mogu upropastiti ali i poboljsati izgled istog objekta ;) Mislim da bi odlican primer bila Beogradjanka koja bi bila extra sa tim dodacima, mnogim objektima u beogrqadu treba promeniti namenu uopste. Sa generalstabom ne znam vise stvarno sta cekaju...
 
To je ok za gradove tipa Šangaj ili Tokio gde je 99% objekata mlađe od 60 godina (masovna bombardovanja i spaljivanja zgrada od drveta i papira tokom ww2). Kod nas bi izgledalo kao da je ceo grad pretvoren u nešto kao hamburški St. Pauli.

Generalštab je zaštićen kompleks i može biti samo obnovljen (kada za to bude bilo para) nikako uklonjen.
 
Interesuje me informacija chemu sluzi ona zgrada kada se Nemanjinom nastavi ka Slaviji,odma posle generalshtaba s leve strane, narandzesto-braon boje sa velikim dvorishnim vratima u prvom planu?
 
Mišković traži pomoć, država traži akcije i nekretnine
03.05.2009.

''Delta holding'' zbog ozbiljne finansijske krize pregovara s Vladom Srbije
Već nekoliko nedelja u Vladi Srbije se vode intenzivni pregovori između vlasnika kompanije „Delta holding" Miroslava Miškovića i čelnih ljudi Vlade, saznaje "Borba"u Vladi Srbije. Pregovori su počeli kada je Miroslav Mišković zatražio da država pomogne „Delta holdingu" na isti način na koji su druge države u svetu pomogle svoje najveće kompanije. Tražeći pomoć, Mišković je priznao da se ''Delta'' nalazi u ozbiljnoj krizi, o čemu već mesecima pišu specijalizovani ekonomski časopisi u svetu i regionu.
Kompanije Miroslava Miškovića čine oko 15 odsto bruto društvenog proizvoda Srbije (BDP) i u Vladi su veoma svesni da bi problem u radu ovih kompanija izazvao veliku štetu u ekonomiji Srbije. Sličan problem ima Vlada hrvatskog premijera Ive Sanadera koja pokušava da pomogne ''Agrokoru'' hrvatskog bogataša Ivice Todorića.

Pregovori koji se vode u Vladi Srbije su veoma teški i za sada nisu dali rezultate, navodi naš izvor. Kamen spoticanja je zahtev Vlade da Mišković za pomoć koju će dobiti, državi zauzvrat da akcije svoje kompanije i nekretnine koje kompanija poseduje. Vlada se poziva da je taj princip pomoći velikim kompanijama primenjen u SAD. Mišković, za sada, takav zahtev odbija tvrdeći da je „kriza njegove kompanije trenutna i prolazna" i da "Delti" treba pomoći bez uzimanja akcija kompanije kako je, na primer, urađeno u Nemačkoj. Dodatni problem Vlade Srbije je javnost koja bi teško prihvatila da se pomogne ''Delti'' a da Vlada zauzvrat nije makar uzela akcije, kao obezbeđenje.

''Delta'' zapošljava desetine hiljada ljudi a veliki broj preduzeća se naslanja na taj sistem, prvenstveno kao dobavljači ''Maksija''.

Zbog problema koje ''Delta'' ima s likvidnošću, kasni se s plaćanjem tim preduzećima koja, opet, imaju svoje probleme jer ne mogu da plate obaveze prema državi kao i prema bankama. Zbog toga u Vladi Srbije razmišljaju da ne pomognu direktno ''Deltu'' već pojedine njene dobavljače koji su značajni za srpsku privredu, poput poljoprivrednih proizvođača, kao i velikih sistema. Ovaj novac bi kasnije vraćala ''Delta''. U kompaniji Miroslava Miškovića, kako saznajemo, odbijaju ovakvu vrstu pomoći.

Inače, još nekoliko velikih privrednika je proteklih nedelja kontaktiralo Vladu Srbije, saznaje "Borba". Oni su nudili da država pomogne njihove velike građevinske projekte koji bi tako mogli da postanu „javni radovi". Ipak, zbog njihovog manjeg značaja, malog broja ljudi koje zapošljavaju, sedišta kompanija koja se nalaze na dalekim i egzotičnim ostrvima, male su šanse da će im Vlada pomoći.
Izvor: Borba
Link: http://www.borba.rs/content/view/5323/123/
 
I istovremno dok je vec svima jasno da je u Delti frka, u hrvatskim medijima ljudi iz Miskoviceve kompanije obecavaju kule i gradove.

“Delta“ planira šoping centre u Hrvatskoj

“Delta holding“ planira da u Hrvatskoj izgradi četiri šoping centra i to u četiri najveća hrvatska grada - Splitu, Zagrebu, Osijeku i Rijeci, izjavio je zagrebačkom "Večernjem listu" Dejan Racić, direktor "Delta Ril Estejta", člana “Delta holdinga“.

“Naši planovi u Hrvatskoj odnose se na razvoj šoping centara i retail parkova. Oni proizlaze iz naše strateške orijentacije na razvoj različitih oblika tržnih centara u svim većim gradovima regije, tj. u zemljama bivše Jugoslavije i Albaniji“, kazao je Racić.

List piše da vlasnik “Delte“ Miroslav Mišković, nakon što nije uspeo da kupi zemljište "Zagrepčanke", jer je najbolju ponudu za tu atraktivnu parcelu dao IGH, pregovara o kupovini dve parcele za gradnju šoping centara, odnosno retail parkova, u Zagrebu i Osijeku.

Miškovićev holding planira da gradi i u Splitu i Rijeci, potvrdio je Racić u izjavi "Večerenjem listu".

Zagrebački dnevnik navodi da je Mišković najbogatiji preduzetnik u Srbiji, da je prema listi poljskog magazina "Vprost", 42. najbogatiji čovek u postkomunistièkim zemljama, a da na Forbesovoj listi najbogatijih ljudi na svijetu zauzima 891. mesto s bogatstvom od milijardu dolara.

"Delta holding izbačen je iz igre za gradnju trgovačkog centra u slovenskim Stožicama, jer nije na vrijeme uplatio ratu potrebnu za tu investiciju. No, Mišković je, kažu u Delti, i dalje zainteresovan za to ulaganje, a želi da se proširi i na Hrvatsku", navodi "Večernji list".

Unazad dve godine naveliko se najavljivalo spajanje dva najveća trgovačka lanaca u Hrvatskoj i Srbiji - Agrokorovog Konzuma Ivice Todorića i Deltinog Maksija. Međutim, Todorić i Mišković su odustali od te namere, ali su šefovi kompanija nastavili trku u osvajanju regiona, piše zagrebački list.
Izvor: Vecernji list, ali pokupljeno sa B92, gde je preneseno sa Tanjuga zajedno sa tekstom iz Borbe

:blah:
 
15 одсто БДП!!! Која смо ми банана државица... Па то као острво Науру, цела економија им је ископавање птичијег измета богатог фосфатима => кад нестане фосфата, иде и Науру на добош. Тако и ми са Делтом... то је недопустива, веома опасна зависност...

Ако неће да да деонице, не треба да добије паре. Ако је сигуран да је криза пролазна, може да се направи дил да може да откупи назад те деонице кад год жели кад буде имао паре (по цени по којој их је дао плус неки прописани годишњи принос, као за обвезнице). Тако су у УК урадили са Ллојдс банком. Али не, он би хтео паре за џ. Е па не може и земљиште за џ и паре за џ и Србија за џ... (end of rant)
 
Delta je pukla! It's official, ne isplaćuju obaveze više ni etabliranim proizvođačima, nemaju keša. La comedia e finita... :bash:
 
@Djordje

Wal-Mart ima oko 13% američkog BDP. Kineski udeo u američkoj privredi je isto oko 15%. Nisu samo banana državice u takvom stanju.

Ne znam za Deltu, ja se nadam da je pukla čisto zato što će lakše isplivati neko bolji, a nama će isto biti bolje. No, videćemo.
 
Ne znam dali je to bas za radovanje i seirenje...
Ako "puknu" , gomile dostavljaca maxi-ja smanjuju proizvodnju na neko vreme.
Gomile zaposlenih u Delti ostaju bez posla
Gomile projekata nece se realizovati godinama.
Ne-zidanje usporice ekonomsku aktivnost i usporiti obrtanje novca.

Nije mi zao Miskovica, ali mi je zao svih ljudi koji tamo rade i svih nas ostalih koji cemo osetiti jos dublju krizu.

Na kraju, ko ce da profitira? Mozda Todoric? I on je u slicnoj situaciji kao Miskovic, valjda.
Mozda Baja Plavi koji ce prosiriti Familija market na konto Maxi-ja? Mozda niko i svi tresnu golim dupetom o ledinu?
Mozda mu drzava uzme zemlju i akcije ? Ko ce u drzavi da gazduje tom novom vrednoscu kad pola njih u vladi i " agencijama" ne znaju ni bulju da obrisu posle nuzde? Hoce li takva transakcija biti novo presipanje iz supleg u prazno?

Imali ikoga kome je jasno zasto je Miskovic dosao do ove tacke? Imao je sve uslove da se preobogati. Tempo i Maxi donosili su mu dnevno bruto po desetak miliona evra. Dobavljacima je placao sa 120 dana odlozeno. Napravio je soping molove na kojima nije mogao da gubi. Napravio je Belvile koje se jos uvek prodaje i donosi prihod. Gde su mu iscurile pare? Jel igr'o u investicionim bankama koje su 'pukle" ? Dali ga je neko u firmi ojadio? Dali je covek id***?

To me vraca na temu drzave i pitanje gde su devizne rezerve koje je Jelasic drzo na " oplodnji" u "sigurnim" bankama? Gde se istopilo 11 milijardi Evra za 6 meseci? Otisla je milijarda za odbranu kursa . I onda je NBS prijavila da ima jos 7 . I trazila od MMF-a 3 mld za ocuvanje makroekonomske stabilnosti? Gde su makar jos tri mld?

E, toj drzavi Delta treba da ustupi zemlju ( do koje je i ovako dosla na cudan nacin) i akcije.

Zakljucak: Kako se god okrenes, gluteusi su ti pozadi.
 
Nije zalud pohlepa jedan od smrtnih grehova.... :rant:
 
Vrh