Šta je novo?

Deltini projekti

barrcode":ul4mpjks je napisao(la):
da napomenem da na 500m od tog supermaxi-a postoje i Idea extra i Rodić megamarket sa cenama dramatično nižim od istog tog supermaxia.
za everyday shopping, maxi ce da bude idealan belvilu, a i ovi iz delte sigurno nece izdati komercijalni prostor nekoj piljarnici u belvilu
 
'DELTA SITI' PROGLAŠEN ZA PROJEKAT GODINE
14.5.2008 14:22 BEOGRAD - Prvi šoping mol u Srbiji ''Delta Siti'' proglašen je za projekat godine u oblasti maloprodaje za jugoistočnu Evropu, na godišnjoj ceremoniji u organizaciji ''Europaproperty.com'', saopšteno je danas iz ''Delta Holdinga''.
Kao jedan od najuglednijih evropskih medija ''Europaproperty.com'', koji se bavi tržištem nekretnina u Evropi, naveo je da su nagrade za 2007. godinu dodeljene na osnovu ''doprinosa razvoja tržištu, kvaliteta usluga pruženih klijentu , inovacijama i ostvarenom uspehu'', kaže se u saopštenju.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.co.yu
 
Naleteo sam na ovo na mislim temi o gradnji u Bukureštu na SSC forumu.

By raqn
Malo je čudno da se u dva različita grada grade dva slična/ista projekta... Zar ne?
 
Delta siti u Ljubljani do 2010.
15:51 | Izvor: B92
Ljubljana -- Srpski Delta Holding je dobio posao vredan 242,5 miliona evra u Ljubljani, gde će graditi najveći trgovački centar u Sloveniji.

Uz svečano proglašavanje pobednika poslednjeg kruga izbora, u kome su ostale srpska Delta i austrijska Supernova, danas je u ljubljanskoj gradskoj kući potpisano i pismo o namerama. Nešto pre toga potpisan je i predugovor sa Deltom, čiji je vlasnik Miroslav Mišković danas prisustvao proglašavanju rezultata nadmetanja.


Ovaj put, upravo će Delta učestvovati u ostvarivanju najvećeg predizbornog obećanja Zorana Jankovića, gradnji novog ljubljanskog stadiona Stožice, odnosno u gradnji pratećeg trgovačkog centra, koji će biti i najveći trgovački centar u Sloveniji, velik kao tri najveća trgovačka centra zajedno koje sada ima Slovenija.

Površina tržnog centra, bez garaža i parkinga, biće 103 hiljade kvadratnih metara, a prodajna površina 66 hiljada kvadratnih metara što je dva puta više od beogradskog Delta sitija. I ovaj centar bi trebalo da nosi isto ime kao i beogradski.
Ceo članak: http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2008&mm=06&dd=11&nav_id=303221
 
Lepo.. Drago mi je da Srbija polako pocinje da izvozi kapital i stvara regionalne brendove!
 
^^^ Belville and Delta City in Belgrade kind of pay for each other...Those malls don't see good returns for at least five years, and the cost of capital for Delta Planet went up considerably recently, so I think they'll need the other area...

//or were you just using english for shock value? :)
///možda grešim, naravno.
//takođe mislim da je Delta Tower na hiatusu do daljnjeg... :(
/crtice...
 
What abut fuc... delta tower?Manite se molova, ajde da vidimo kad ce da grade nesto sto ce stvarno da promeni skyline u Bg. Taj projekat kao da je zamro polako...
 
Pa kao Vozdovcanin cu da vidim vise koristi od mall-a nego tower-a :D

@jovanovm, na sta tacno mislis kada kazes da je cena za delta planet znatno skocila?
 
Mene vise brine porast cena skoro svih vrsta materijala. Imamo Kinu u kojoj se gradi neverovatnim tempom (nevezano za olipmijske igre), a tu je takodje i Indija. Ipak ne treba zaboraviti da su Rusi dobili organizaciju zimskih igara, a Poljska i Ukrajina evropsko prvenstvo u fudbalu, gradnja u tim zemljama ce sigurno povecati cene standardnih materijala u gradnji. Sto se vise ceka, sve ce veca cena da bude. Resenje vidim u koriscenju nekih alternativnih materijala, ipak ovo je zemlja Srbija/Balkan i oduvek smo tesko prihvatali bilo kakvu vrstu promena.
 
Nenad":2xv1rkpg je napisao(la):
Drago mi je da Srbija polako pocinje da izvozi kapital i stvara regionalne brendove!
Srbija uvozi kredite, a Delta izvozi kapital koji je prikupila u Srbiji.

Ove građ.sezone nisu počeli nijedan najavljivan projekat u Beogradu, ali
uložiće pare u Sloveniju da vrše svoje 'brendiranje' i 'pomognu' Ljubljansku banku.
 
Dragane, mislio sam da ti je jasno da kapital bira najbolju investicionu klimu. Ako im se vise isplati da ulazu u Sloveniju, to je njihova poslovna politika. Delta ce u svakom slucaju biti BAR jugoistocno evropski brend, tako da Srbiji to moze samo da koristi, da ne bi jedini poznati brend i dalje bilo varvarizam (da se fino izrazim).
 
dragan":1csx358o je napisao(la):
Nenad":1csx358o je napisao(la):
Drago mi je da Srbija polako pocinje da izvozi kapital i stvara regionalne brendove!
Srbija uvozi kredite, a Delta izvozi kapital koji je prikupila u Srbiji.
Moj komentar se odnosio na savim nešto drugo - ko izvozi kapital.

Delta ima svoje razloge zašto ulaže u okolinu Ljubljane, gde već ima dosta 'radnji i dućana' tog tipa.
Sa druge strane, slovenci i dalje odlaze vikendom u Italiju ( Trst) i Cevovec ( Klagenfurt) da kupuju.
Teško da će biti tu neke zarade za Deltu, ali će imati dobru reklamu - a, na to i idu.

Ovo je tek pismo o namerama ( predugovor), pa videćemo kako će im ceo taj posao ići.
 
Gde god da uloze pare u trzne centre (ili shopping mall, kako vam drago), oni ne mogu da racunaju da ce vratiti investiciju pre neke 6,7 godine eksploatisanja i to u nekim optimalnim uslovima. Stoga ta prica da su otisli u Sloveniju da bi zgrnuli kes za dalje projekte je malo suplja, vise ima veze sa tim da zele da rasire svoje prisustvo po balkanu i da polako pocinju i da se probijaju na druga trazista, kao sto je neko gore i rekao.
 
Коментар Николе Ђивановића (власника Београд филма) из Блица

Koje dodatne sadržaje će imati ti bioskopi?
- Možda ćemo ih pretvoriti u nešto što liči na „Delta siti“, koji je trećerazredni šoping mol, kakav postoji u američkim gradićima sa 50.000 stanovnika. Naš će biti daleko luksuzniji. Možda ćemo promeniti lokacije postojećim bioskopima, jer je trend u svetu da se šoping molovi sa multipleksima otvaraju na periferiji.
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=45863
 
Komentar o trecerazrednom trznom centru je zlonameran. Ne zato sto on nije trecerazredan (jer u sustini zaista prestavlja jedan sasvim prosecan TC) vec zato sto dolazi od lika koji je za godinu dana uspeo da renovira JEDAN bioskop, a pritom i meti kafedzinicu u njegove prostorije.

DC je dobar izbor za prvi trzni centar u gradu, da opipa puls trzista. Vec ce MPc u velikoj meri da ga prevazidje sa USC-om, a Delta ce onda da se sepuri na Autokomandi itd. kako smo vec milion puta pricali. Tada ce DC da zauzme zasluzeno mesto lokalnog TC-a i tesko da ce vise iko da prevaljuje put sa Vidikovca da Bloka 67 da bi kupio pantalone.
 
Коментар Николе Ђивановића (власника Београд филма) из Блица

Koje dodatne sadržaje će imati ti bioskopi?
- Možda ćemo ih pretvoriti u nešto što liči na „Delta siti“, koji je trećerazredni šoping mol, kakav postoji u američkim gradićima sa 50.000 stanovnika. Naš će biti daleko luksuzniji. Možda ćemo promeniti lokacije postojećim bioskopima, jer je trend u svetu da se šoping molovi sa multipleksima otvaraju na periferiji.


Pazi ovo molim te .'Koja laz .
Jel taj sto to prica bio u ameickim gradovima od 50 hiljada stanovnika ?
Ja zivim u Americi vec 9 godina i proputovao sam je uzduz i popreko.
Razvozio sam robu po tim soping molovima i mogu samo reci da se sa Beograd i Beogradjani mogu ponositi sa Delta City .
Ravan je molovima u milionskim gradovima Amerike poput Finiksa, Klivlenda, Las vegas, Majamia i drugih.
Nije Amerika ono kako je Blic opisuje "SAVRSENSTVO NAD SAVRSNESTVIMA " vec ima svega i svacega, a najvise onoga sto ne valja (rusevina, trosnih zgrada, kuca starih preko 150 godina, ispucalih fasada, dotrajalih mostova, rdjavih semafora i raskopanih ulica) .
 
Hteo sam da kazem neka mi kaze ime tih molova i adresu ako on to tako dobro zna pa mogu da navratim i uslikam pa da okacim ovde da vidimo svi taj sjaj americkih molova u gradovima od 50 hiljada stanovnika.
 
Ma taj covek izgleda gleda samo kaliforniju, gde je sve mnogo bolje nego u ostalim drzavama amerike.

Video covek da u serijama mali gradovi imaju velike molove, pa misli da je to stvarno.

Masta radi svasta :D
 
Vrh