Šta je novo?

Delta Planet Autokomanda - [Tržni Centar | 172 000 m²]

Taj plac je postao velika deponija smeća,šuta,zemlje...
 
Део ка аутопуту свакако. Надам се да ће њега искористити за нови портал УМП тунела, а да старе гараже неће дирати.
 
Bendere, da, baš to što si nacrtao. Time se onda sa autoputa može direktno i na Banjicu i na Dedinje, umesto samo pravac centra, i eliminiše se onaj nesrećni čvor koji sad postoji. I kao što rekoh, eventualno bih mrdnuo uključenje sa komande na autoput sa te strane više ka nadvožnjaku, čisto da postoji još veći luft između trenutka kada se oni uključe i kada se iksljuče ovi što idu u Tabanovačku, ali to možda i ne mora.

Jovanovm, Ljudi koji se uključuju iz Tabanovačke na nadvožnjak se svakako posle prestrojavaju u zavisnosti od toga da li idu u centar, na Dušanovac ili autoput, tako da tu ne bi bilo ništa novo, samo bi se izuzela struja koja pokušava da ide levo na mestu na kom bi oni desno. Znam za fenomen da proširiavanje traka samo poveća saobraćaj, ali ovo ne bi bilo to - odnosilo se samo na Tabanovačku, kojoj bih dodao jednu traku da ne bi dolazilo do zagušenja kada se uključe ti sa autoputa, a i da može da se obiđe 18ica kad se pokvari lol. I da, bap ovo što je Srbo napisao - nema širejna toka novim trakama, samo da se uveća prečnik prstena da bi bilo dovoljno prostora da se ulazi i izlazi iz njega, ovako svi jašu jedni po drugima.
Dosta bi se dobilo sređivanjem ''plavog mostića'' na Dušanovcu, i onih razrušenih kuća posle semafora kad se ide na autoput sa tog mostića... Tu bi jedna lepa raskrsnica rešila stvar, samo da se manje čeka taj semafor...možda neki kružni tok, ne znam...ali da ubrza tok!
Usko grlo je i zbog tih kućica koje su odavno raseljene ali ubrzo ponovo ''naseljene'' pa od proširenja nema ništa...
 
Ali to je skroz protivzakonito...nije mi jasno kako apsolutno nikad komunalna nije reagovala na zaustavljanje međugradskih linija gde im stanica nije..?!?
Mislim da to može da se reši bukvalno u danu-samo da se dobije direktiva..
 
Počelo je raščićavanje prostora gde je planiran Delta Planet. Mislim da je sada potpuno nelogično da na tom mestu nikne jedan jedan gigantski šoping mol, naročito ako se ima u vidu da se na manje od 3 km nalaze i Galerija i Beoshopp centar i Stadion i Aviv park... Ako već mora da se gradi bilo šta, trebalo bi napraviti biznis park poput Airport city-ja, a topovske šupe i te objekte u austrougarskom fazonu džentrifikovati, obnotit i napraviti od njih nešto za uslužne delatnosti poput beton hale i sa nekim trgom za javne skupove i naravno park u spomen sećanja na žrtve ovog logora.
 
Počelo je raščićavanje prostora gde je planiran Delta Planet. Mislim da je sada potpuno nelogično da na tom mestu nikne jedan jedan gigantski šoping mol, naročito ako se ima u vidu da se na manje od 3 km nalaze i Galerija i Beoshopp centar i Stadion i Aviv park... Ako već mora da se gradi bilo šta, trebalo bi napraviti biznis park poput Airport city-ja, a topovske šupe i te objekte u austrougarskom fazonu džentrifikovati, obnotit i napraviti od njih nešto za uslužne delatnosti poput beton hale i sa nekim trgom za javne skupove i naravno park u spomen sećanja na žrtve ovog logora.
Ma da bre, najmanje što nam sad bilo gde u širem krugu centra grada treba je još jedan "šoping mol"..!
 
Da prostite na Autokomandi nam ne treba apsolutno ništa osim nove petlje... saobraćaj tamo je već nepodnošljiv i ovako, poslednje što tamo fali je još sadržaja. Neko je u temi Autokomande bio crtao svoj predlog nove petlje, dajte čoveku posao i gradite to čudo pod hitno, kak'i tržni centri, kak'i bakrači
 
To je tačno, evo baš ovih dana je Autokomanda nepodnošljiva u smislu saobraćaja i protočnosti. Ako je i ranije bila grozna, sada je potpuno nepodnošljiva i disfunkcionalna. Kolone u Ustaničkoj, kolone u Južnom bulevaru, kolone pored Bokeljske, kolone na autoputu ka NBG, kolone na nadvožnjaku iznad autoputa ka centru, kolone na istom nadvožnjaku ka Marakani, kolone na izlazu sa autoputa, kolone na ulazu na autoput, kolone na kružnom toku...

Nije normalno. Nije održivo više ovako.
 
Samo da pridodam i da je Dr Milutina Ivkovića puna a iz Humske ne može da se skrene u Dinarsku. A saobraćaj na kružnom toku regulišu saobraćajci.
 
Problem sa autobuskom stanicom na Autokomandi je što je ceo taj kraj, od Marakane do Ustaničke i Franša katastrofa za pešačke tokove. A katastrofa bi bila i za dolaske putnika određenih linija JGPa. Jer ako neko dolazi na tu novu AS koristeći 33, 47, 48, 59, 78, šta god... iz bilo kog smera, mora da siđe kod Marakane, pa da prelazi Vojvode Stepe, pa Tabanovačku i da onda ide ka AS. Ništa nemoguće, ali i kružni tok Autokomande je već preopterećen i haotičan, i dodatne reke pešaka bi ga samo još više opteretile i zakrčile. Ilustrovao bih, ali nisam za kompom sad. Pogledajte i aero snimke i Street view i videćete koliko je ceo "region" Autokomande smrt za pešačke tokove, a posebno za kofere i kolica.

Ja sam prvi za (teorijsku) ideju o autobuskoj stanici na AK umesto Delta Mega Giga Galaksi Behemota. Ali bojim se da to ne bi dobro funkcionisalo. Bar ne bez velikih promena.
 
Пре свих промена у власништву парцеле. А знамо да Делта без проблема држи брдо руина гигантске површине.
 
 
Kuuukuuuu....naje*******asmo mi sto smo u okolini A.komande....😱🤯
 
Čuo sam se pre par dana sa kolegom iz Delta Real Estate-a, njegove reči u vezi ovog projekta:
"Nema od toga ništa, i da se nagode sa državom, mi sad nemamo para za takav projekat. Prodaja nam sve slabije ide, čak i Ananas koji je u debelom minusu planiraju da zatvore."
 
Čuo sam se pre par dana sa kolegom iz Delta Real Estate-a, njegove reči u vezi ovog projekta:
"Nema od toga ništa, i da se nagode sa državom, mi sad nemamo para za takav projekat. Prodaja nam sve slabije ide, čak i Ananas koji je u debelom minusu planiraju da zatvore."
znači autobuska stanica ''beograd jug''..!
 
Planiraju da ugase Ananas?
Da, razmatraju i tu opciju.
Pukli su na marketing mnogo pokušavajući da postanu lider, ali ništa od toga, i dalje ima mnogo povoljnijih lanaca i jeftinijih cena. Baš su se zakucali po njegovim rečima. Trenutno su u minusu oko 18 miliona eura (nije ni to toliko strašno, ali predviđanja su da će ići na još na dole).
 
Čuo sam se pre par dana sa kolegom iz Delta Real Estate-a, njegove reči u vezi ovog projekta:
"Nema od toga ništa, i da se nagode sa državom, mi sad nemamo para za takav projekat. Prodaja nam sve slabije ide, čak i Ananas koji je u debelom minusu planiraju da zatvore."
...Јер људи на високим позицијама и са правим информацијама иначе иду около и шире дефетизам о својој фирми како би што пре остали без посла.
 
Здраворазумски размишљајући могућности зараде на тржним центрима су далеко мање него када је планирана Делта Планета. Профитабилније је данас градити и пословни и стамбени простор него ту улагати. У постојећим тржним центрима има празних локала.
 
Vrh