Šta je novo?

Cvijićeva Palata [Stambeni objekat | 10 000 m²]

Ako nije tajna, sećate li se po kojem osnovu su cene bile 2300/2500 + PDV? Meni su nudili 2400 + PDV fiksno (što je i cena koja se vrtela i po oglasima i na njihovom sajtu mislim)? Hvala
Evo mogu ja da odgovorim
Screenshot_20230130_194619_Gmail.jpg
 
ja imam penale u ug definisane, koji su ako sam se dobro sracunao smesni. Jer nije fixna cifra nego je definisan kamatnom stopom na orocen novac ... svakako nije deal break cifra. Takodje su mejnali rok zavrsetka od onog iz predugovora u ug i na svaku primedbu advokat bi rekao ne morate da potpisete ug. ja iskreno, nisam imao los odnos ni sa nadzorom ni sa investitorom. Taj advokat je bas problem. Meni licno "gori" pod nogama za useljenje. Nerealno je bilo da se uselimo u feb. '22 ali sam iskreno ocekivao oktobar '22 (4 meseca probijen rok od 2 godine). Ne zelim da zvuci kako branim investitora ali su imali dosta poteskoca. Prema meni su bili zbilja korektni, rekoh izmene smo mogli do odredjenog dana da dostavimo i to je ulazilo u projekat. Meni je to dosta znacilo. Imao sam pristup stanu, nisu pravili problem oko toga, sto nije slucaj svugde. Meni gradiliste izgleda ne organizovano. Jos dugo ce se to raditi, ali ce valjda konacno resiti ove bitne stvari. taj trotoar rasvetu zgrade i sl to ce se cekati verovatno, dvoriste i sl .. Cena nije ni u jednom trenutku bila priblizna ND. Mozda u onih prvih par promotivnih stanova. ND je bio ispred sa cenom uvek.
Sto se tice skele i skole, opet to nije problem jer je prelaz bio slobodan uvek a deca iz smera 29.og imaju prelaz mnogo pre koji je logicnije koristiti. Ne treba uvek da vidimo samo lose. Stanari okolnih zgrada pa i same Cvijiceve ce opet imati gradiliste jer se planira rusenje i gradnja na placu "ostatku" ABC, takodje Lidl se gradio dan i noc bukvalno. A cvijiceva valjda samo onu grubu gradnju u 3 smene i to ne uvek. Opet kome smeta buka grada... Sve u svemu, mnogo manji stres nego renoviranje neke stare gradnje. Da mogu, opet bih vagao da l bih uzeo kod njih ili u nekom od vecih kompleksa. Mozda bih se ponovo odlucio za njih ako bi odnos cena bio kao ND / Cvijiceva. Verovatno sa svakim projektom nauce nesto novo. Komentari plocica i sl, estete sa foruma i tako dalje, da l se svidja, ne svidja... ok ali kvalitet je prisutan u zavrsnim materijalima. Zanatski radovi u mom stanu nisu bas sjajni. I postoji stravican projektantski problem, koji sam uspeo relativno bezbolno da resim. Nemam iskustva kupovine kod drugih izvodjaca ali koliko cujem od kolega koji su u istom procesu, nije nesto bolja situacija. Kasnjenja nisu ovolika, opet rok februar '22 je bio apsolutno nerealan. Realnost je bilo 2+ godine uzevsi u obzir sve.
 
Cena nije ni u jednom trenutku bila priblizna ND. Mozda u onih prvih par promotivnih stanova. ND je bio ispred sa cenom uvek.
U decembru 2020 sam potpisao ugovor za ND, po ceni od 2820e po kvadratu, a u novembru 2020 mi je neđeno u CP 2300-2500e zavisno od pozicije stana. Po meni ta razlika nije bila velika. Od 2021 ND je već bio 3100, a ovih dana faza2 čak 4600...
Nadam se da ćete se uskoro useliti, završni radovi ne blistaju ni u ND, a vrednost vašeg stana je svakako rapidno rasla. Pozz
 
Pozdrav.
Da li bilo ko od kupaca ima informaciju kada je planirano useljenje?
U ovoj fazi bi investitor trebao da ima preciznu sliku završetka radova.
Dozvolu za priključke očekuju, u u procesu su odobrenja.
Hvala unapred
 
Da li neko od kupaca ima nove informacije oko ocekivanog roka za useljenje?
 
Zaista nemam reci.
Nije problem u kasnjenju.
Dešava se i drugima.
Već u netačnim informacijama koje su davali u vezi datuma useljenja, a sada i o svakom odsustvu komunikacije.
Ako ima bilo ko od kupaca ima neku precizniju informaciju molim vas podelite
Hvala.
Нема прецизније информације , мени су пре 10ак дана кад сам био рекли крај марта наводно.
 
Svetli ulaz :) sad sam prosao pored. Ambiciozno je ako je kraj marta … ja pre mislim maj.
 
Pogledajte prilog 156180

Jedna u prolazu.

Jel neko od komšija ima više informacija oko datuma završetka gradnje? Deluje mi da ima još dosta posla.
Dobar dan
Zvanicne (od investitora) informacije ne.
Na gradilištu pominju april kao mesec kada će biti useljenje.
Ipak očekuju se dozvole za priključke zbog koji se i ovaj mesec može prolongirati.
Ako neko drugi od kupaca ima neku drugu informaciju i meni bi značilo da cujem

Srdacno,
 
Vrh