Šta je novo?

Crna Gora

Taman sam se ponadao da su završili prvu fazu ali ništa...
Takođe ne izbacuju ništa za BD-TV a tu im sigurno zima neće praviti problem za rad...
 
Čuo sam sada neznam koliko ima istine u tome i kako misle to da urade da će pustiti tunel oko nove godine samo sa stanovnike okolnih mesta oko puta Berane - Kolasin /Berane,Rozaje,Andrijevica i Kolasin/
kao u probni rad.
 
Čuo sam sada neznam koliko ima istine u tome i kako misle to da urade da će pustiti tunel oko nove godine samo sa stanovnike okolnih mesta oko puta Berane - Kolasin /Berane,Rozaje,Andrijevica i Kolasin/
kao u probni rad.
Jedino kako je to moguce da se primenjuje je da stoji kontrola na ulazu i izlazu iz tunela i da pusta samo one koji se legitimisu sa licnom kartom da su gradjani tih opstina. Mislim da je nezakonito pored toga sto nije ni primenjivo u praksi.
received_705942184827137.jpeg
 
Nešto su kao počeli ali čini mi se bliže Foči. Čak su u Cg skoro počeli da rade taj pravac od Nk, ali u Cg je on sad
u ok stanju, doduše nisam prošao tuda godinama ali ne zahteva ne znam kakve sad radove.
Kamo sreće da se to sredi ali sve i da zapnu neće to pre 2026...
 
Daj boze! U tom slucaju bi posle pustanja do Lucana moglo da krene i nesto sa nase strane.
 
Ако се добро сећам деоница до Бољара је око 50 км, то уопште није мало. Видећемо, свакако се радујем наставку изградње кад год да буде. Са наше стране после Ивањице креће ноћна мора , која ће ако се овим ритмом гради трајати две деценије!
 
Do skora je djelovalo da ce Srbija mnogo brze zavrsiti svoj dio posla sa autoputem do granice. Ipak, ako ovo krene 2024 moguce da se to nece desiti ili da ce se gledati zajednicki da se rade ili eventualno tempiraju posljednje dionice.
 
Do skora je djelovalo da ce Srbija mnogo brze zavrsiti svoj dio posla sa autoputem do granice. Ipak, ako ovo krene 2024 moguce da se to nece desiti ili da ce se gledati zajednicki da se rade ili eventualno tempiraju posljednje dionice.
Do 2030 Crna Gora treba da uradi autoput do Andrijevice i magistralu od Berana do Boljara, a Srbija da završi autoput do Požege, zatim do Duge Poljane i, na kraju i do samih Boljara. To bi bio kvantni skok u odnosu na sadašnje stanje, a opet za naših života....🙂 A posle neka Crna Gora lagano radi deonice Andrijevica Berane-sever, Berane-sever - Boljare (a, možda i pre toga, Smokovac - Farmaci (Cetinjski put))...
 
U prirodi čoveka, naročito mladog, je optimizam, čak i kada nema bilo kakvo realno pokriće.

Kao što je u ovom slučaju.

Crna Gora kratkom deonicom do Andrijevice povezuje u potpunosti severoistok zemlje i to je sve čemu se možemo nadati do 2030. god.
 
To je ono e da smo znali šta će biti sa putem i tunelom BA-KL bolje da su sve te silne pare otišle na nastavak AP jer imaju sličnu ulogu.
Ali ko je ugovarao posao sa Juronesvaltom znao je šta radi...
 
U prirodi čoveka, naročito mladog, je optimizam, čak i kada nema bilo kakvo realno pokriće.

Kao što je u ovom slučaju.

Crna Gora kratkom deonicom do Andrijevice povezuje u potpunosti severoistok zemlje i to je sve čemu se možemo nadati do 2030. god.
Da bi da dodje do Andrijevice,kao da mi je pred kuću u Rožajama. A tek kad bi bio do Berana... Pa za dalje kad god hoce.
 
Da bi da dodje do Andrijevice,kao da mi je pred kuću u Rožajama. A tek kad bi bio do Berana... Pa za dalje kad god hoce.
U pravu si! Samo kada budu pustili ovu deonicu od Kolasina do Berana biće i to ogromno skraćenje. Jel osim kroz Kolasin tim ovim putem nećeš ulaziti u Berane nego tu je odmah obilaznica.
 
Имају среће са временом, јер ово неће бити готово пре Нове године!
 
Ma radi se i po zimi, nema tu šale i izgovora kod Bemaxa :D

Još kad bi ovaj kapitalni budžet bio više razvojni a manje populistički kao i oni iz DPS vremena,
pa da se i nadamo nekom većem progresu...
 
Tu si potpuno u pravu (za ovo poslednje).

Sklon sam da mislim da su zaista kriva balkanska javna mnjenja, na žalost zaglavljena u pretpolitičkom stanju. Svi očekuju da im se politika udvara i da stvari funkcionišu po "daš mi, dam ti" principu. I onda politika, kao izvorno opurtunistička delatnost, mora da isporuči... inače, ode garnitura sa vlasti. Što je demokratskija (ta garnitura), tj. što je se manje plaše, ovaj diskurs javnosti je izraženiji. Socijalna ironija, ali ništa manje tačna.

Jedna stvar jeste specifična za CG. Uvek, ali uvijek :) , se sve radi okasnelo...
 
Bravo za nadležne
Rade sve puteve sa dnevnim obimom saobraćaja koji teži ka 0
A širenje magistrale na primorju bi nekad ...
 
Vrh