Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Galeks":7dkq6mw1 je napisao(la):
Niko ne odgovara, pa da ponovim, da li ce biti imalo zelenila u okviru projekta?


Biće "privatan park"...pogledaj par postova iznad tekst koji je preneo Homer iz politike, a ima i na prethodnim stranama ...
 
VIdeo sam to, ali mi ne uliva poverenje da ce u istom biti ista vise od poneki zbunic. No kao i za sve vreme ce pokazati.
 
PISA soliter

DSCN0964.jpg
 
Bez brige, brzo će ponovo da "oćoravi" samo da dignu nove zgrade :)

Privatni "park" će imati par žbunova kao što reče, i ako ostave neki malo veći betonski šanac za vrbu, maks kao na renderu.
 
Mozda je nekom zanimljiva ova masina i njen rad...pa evo...

img0108.jpg


img0112.jpg


img0113.jpg


img0114.jpg


img0116.jpg


img0120.jpg


img0127.jpg
 
Ovo se zove urbana reciklaza, i to je nesto sto bi trebali da praktikujemo cesce umesto sto trosimo nova zemljista.
 
Ovo nije nikakva reurbanizacija nego nego kriminalna pljačka i ostavljanje ljudi bez posla. Reurbanizacija bi bila jedino da je IKL premešten na neku drugu lokaciju.
 
Ako ja od tebe kupim stan, regularno ti isplatim ugovorenu cenu i počnem da renoviram stan, a ti u međuvremenu spiskaš pare na drogu, kurve i alkohol - ko je tu rasipnik - ti li ja?

Iskreno, kada bi u toj situaciji komšije rekle: "Vidi ga ovaj rasipnik, renovira stan, a jadna Biciklistkinja eno je na ulici nema gde da živi", ja bih se uvredio.
 
Да ли је то поређење коректно?

Док су хиљаде оних који се осећају покрадено и оштећено, не могу да се радујем овом пројекту. Да је фирма продата без мутних радњи, да је производња премештена у Барајево и да су исплаћени сви којима се дугује, па ок. Овако...

Ако због уништења фирме која је извозила 100 милиона долара годишње, добијеш изградњу чија је укупна вредност једногодишњи извоз претходне фирме. Да ли је то за радовање или тугу? Шта каже математика ту?
Ко је исплаћен, да ли је било сукоба интереса, мутних радњи... да ли се неко жали, протестује?

Све, све, али да си написао реч регуларно како би упоредио са овом ситуацијом :roll:
 
Svejedno, to nije pitanje za investitora koji je kupio plac!. Pitanje koje treba da postaviš jeste: "Šta je bilo sa 14 milona evra (ako se ne varam) za koje je plac prodat i zašto taj novac nije iskorišćen za premeštanje proizvodnje u Barajevo?", a adresa za to pitanje je rukovodstvo firme IKL, a ne investitori koji su kupili plac.
 
Ne može, navodni "Investirori" ratni kriminalci, dileri bla bla su bili u obavezi da očuvaju delatnosti fabrika i da ulože određena sredstva u sam posao. Ovo nije pitanje ni za državu ni za "Investitore" nego za nas gde su nam fabrike i što smo to dozvolili.
 
Ja znam da su tvoje namere plemenite, ali molim te, pokušaj da se informišeš o slučaju pre nego što kreneš u raspravu i nemoj se služiti generalizacijama i stereotipizacijama, jer sudeći prema tvom pisanju na forumu, čini mi se da ni sama nisi baš srećna kada si žrtva istih ;)

Dakle, ako je neko kupio nešto i za to nešto dao 14 mliona evra, a onda rešio da pored toga uloži još nekoliko desetina miliona evra u izgradnju nečeg novog - onda mislim da nije u redu da svoj gnev obrušavamo na te ljude, u ovom slučaju investitore "Central gardena", dok štedimo ljude koji su taj plac prodali i kojima se, btw, sudi što su novac od te prodaje proneverili.

Pitanje "gde su nam fabrike?" je legitimno, ali prevazilazi okvire ove teme, i na njega ne postoji univerzalni odgovor, jer za ekonomiju Srbije jednostavno nema univerzalnog rešenja. Ako ćemo konkretno o ovoj fabrici - ona je, uprkos svemu, imala svoju šansu. Novac od prodaje je bio sasvim dovoljan da fabrika započne novi život, na novoj lokaciji i ponoviću još jednom - zašto se to nije dogodilo, pitanje za vlasnike fabrike koji su, kako se opravdano sumnja, taj novac proneverili.
 
А зашто прескачемо да ти неки људи држе протест тврдећи да новац није исплаћен, да део плаца није продат?
Овај је мушко, мислим на ник Бициклисткиња. Али то не могу ја да докажем, као ни за икл. Али је основано за претпоставити, ако пажљиво пратиш :D
 
Moj post je obrisan, nisam nikoga vredjao.
Istovremeno je slika avatara clana biciklistkinja uklonjen.

Zasto to?
 
Zbog postova poput tvog koji je obrisan koji u sustini i nije uvredljiv ali i na koji ti je somi fino odgovorio ali sam i odgovor obrisao posto smatram da diskusija o necijoj Licnoj seksualnoj pripadnosti ne treba da se vodi na nekoj od tema na beobuild forumu.

Objanjenje u vezi avatara sam postavio u temi koja je vezana za forum u celini.
 
Nisam video Somijev odgovor tako da ne znam sta mi je odgovorio.
Samo je bilo zbunjujuce za vise clanova da neko ima zenski nick a da govori u muskom rodu.
Naravno njegova seksualna pripadnost je njegova stvar i to svakako nije tema ove diskusije.

Ali kada bi svaki offtopic pa cak i neki najmanji kao ovaj morao da se brise onda bi svaki peti post leteo sa teme.
 
Pa ovaj offtopic je osetljiv i na licnoj bazi je te zato moze izazvati dalju polemiku bez ikakve potrebe. Somi je dao prakticno odgovor koji sam i ja u nastavku recenice pomenuo sa cime se u potpunosti slazemo.
 
Ok hvala na pojasnjenjima.
I da se razumemo, svakako nisam hteo da prozivam clana biciklistkinja zbog slike avatara i njegovog nick-a te se nadam da se nije osetio prozvanim mojim komentarom koji je sada obrisan ako ga je uopste procitao.
 
Jasno tvoj komentar nije bio u tom smislu sporan vec samo moja zelja da se o tome ne diskutuje na forumu tj o pojedincu. Temu o paradi ponosa i pravima lgbt zajednice imamo pa ako postoji potreba da se o tome razmeni misljenje naravno nikada nije bio problem.
 
Vrh