Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Ko god da ga gradi, moja kuća koja se nalazi neposredno uz IKL se juče tresla kao da je zemljotres, pa nisam sasvim siguran da će ostati čitava kada danas nastave sa rušenjem. :bash:
 
У преводу са глобално признатих наслова - Антон Станај и буразер.
Прелистај мало биографију и везе са свим овим.
 
Dalamatinska ulica mi je prelepa, u centru grada a opet malo ušuškana.
Nadam se da ovaj projekat neće napraviti veliku dodatnu gužvu i da će stanara novog 'naselja' imati svoj parking
 
@Borčanac

Znam šta pričam, i molim te, nemoj da mi podmećeš da se ložim na mafijaše. Dakle, treba jasno razdvojiti dve stvari - ljude koji su kupili fabriku IKL i ljude koji su kupili plac u Knez Danilovoj.

Ovaj slučaj umnogome podseća na "Beko". S tim što je kod "Beka" to išlo preko stečajnog upravnika, a ovde preko kontroverznih novih vlasnika.

Dakle, fabriku je tokom privatizacije kupio konzorcijum nekih sumnjivih firmi, među kojima je i "Europamont" u vlasništvu "Rokšpeda" Stanajevog burazera. Posle požara je plac u Knez Danilovoj, uz saglasnost malih akcionara, prodat za 14,5 miliona evra, dok je IKL trebalo da nastavi proizvodnju u Barajevu. I tu se koloseci razdvajaju!

IKL nije nastavio proizvodnju, pare se izgleda nisu pojavile na računu firme, o svemu tome je uostalom pokrenuta i policijska istraga, i ta priča ide nekim svojim tokom.

S druge strane, iza firme koja je kupila plac ne stoji, kako se tada pričalo po gradu, Miroslav Mišković, već izraelska kompanija Direct Capital S. Vlasnik te izraelske kompanije je jedna druga, mnogo veća izraelska kompanija, koja se bavi investicijama u nekretnine i koja je kod nas, kao što rekoh, već izgradila najveći i najmoderniji poslovni kompleks u gradu. Sve te stvari se mogu proveriti u Katastru, APR-u, Komisiji za zaštitu konkurenciji, i uz par klikova na Googleu.
 
Da li neko može da mi pomogne, potrebne su mi informacije.
Živim u kući koja se nalazi neposredno uz jednu od zgrada bivšeg IKL-a. Nekoliko poslednjih dana kuća trpi snažne vibracije (krckaju zidovi, lamperija, tresu se prozori i vrata) koje proizvode mašine koje ruše objekte u krugu IKL-a. Zgrada na koju je moja kuća gotovo naslonjena još nije došla na red, ali me je strah šta će tek tada biti, kada nju počnu da ruše. Ona dobrih 5-7 metara nadvisuje moju kuću. Ovlašćeno lice kompanije Direct Capital S, izvesna gospođica Ana Dozet, uveravala me je da će sve biti zaštićeno i u redu, ali ja ne vidim da se oko gradilišta postavlja bilo kakava zaštita, a rušenje je uveliko u toku. Moj problem deli još nekoliko domaćinstava čije se kuće nalaze u blizini bivše fabrike. Hvala unapred!
 
Немој Хомере да си на крај срца. Нисам то хтео да ти подметнем да им држиш страну, само сам веровао да не знаш о каквим је играчима реч.
Остало је и даље мутна вода. Ти се јеси потрудио да објасниш то што и сам кажеш да може да се нађе са пар кликова. Добар део је ту још у првим постовима. Врло питко...

Дакле сценарио је филмски. Кримоси преузимају фирму има ту и по који пламичак. Фирме више нема, корумпирана полиција деценијама неће решити ништа, радници су заврнути а чистог образа посао настављају трећа нека поштена пословна лица.
И тако они граде, поштено све одрадили...нема фирме, нема радника, нема посредника који је помогао да се докопају плаца. Нема те прљаве историје, само велике израелске компаније и само неки Борчанац који их без основа доводи у везу.

Испада да сам јеретик ако преиспитујем ствар. Ни мало ме неће изненадити ако су налогодавци целе представе управо израелци, да су ангажовали шиптаре за прљав посао. Мислим, како другачије се постаје велики у грађевинарству или долази до доброг плаца који није на продају...слабо си ти мени гледао филмове :wink:
По мени су једини чисти ИКЛ и радници, једини за заштиту и жаљење. До сада сам схватио да држиш страну страном капиталу и знањима/технологијама/напретку који би требало по теорији да донесу. У основи то није нелогично ни погрешно. Пошто се у пракси далеко више догађало да уместо очекиваног они донесу пљачку, однесу капитал и осиромаше/уназаде постојеће...ја позивам на опрез увек. Само нас гледам и симпатишем, пружам подршку. Фирмама, радницима, народу, никад олако неком са стране.
 
U tabloidno oblikovanoj Srbiji, gde je spekulacija uvek ispred činjenice, gde su pretpostavke uvek ispred argumenata, gde su emocije uvek ispred razuma, gde je intuicija uvek ispred logike, gde je mit uvek ispred istorije, gde je demagogija uvek ispred politike - ne čudi me da takav stav dominira. Zato ćeš ti da dobijaš pluseve, a ja ću još jednom da ispadnem crna ovca na forumu.
 
Homer Jay":3lpd28lj je napisao(la):
U tabloidno oblikovanoj Srbiji, gde je spekulacija uvek ispred činjenice, gde su pretpostavke uvek ispred argumenata, gde su emocije uvek ispred razuma, gde je intuicija uvek ispred logike, gde je mit uvek ispred istorije, gde je demagogija uvek ispred politike - ne čudi me da takav stav dominira. Zato ćeš ti da dobijaš pluseve, a ja ću još jednom da ispadnem crna ovca na forumu.

Жао ми је што се осећаш као црна овца. Заиста поштујем што се трудиш да бараташ чињеницама. Због тога сам ти и поделио солидан број плусева до сада.
Не могу чак да кажем ни да се не слажемо, мислим само да си ти наиван у начину на који прихваташ извештаје, презрнтације и информације које су у основи слика коју неко жели да створи.

Плусеве никада нисам добијао на овај начин. Као и сада у осталом. Добијао сам их искључиво када сам се потрудио да нешто информишем, разјасним, сликам. И нисам био шкрт. Мислим да би их и дупло било да нисам почео да се мешам у политику на пример, и друге ствари које овде не да нису популарне већ већину иритирају. То ти можда говори да ми плусеви нису приоритет, а можда и не.
Сву корист и похвале у животу стекао сам трудом. Због тога ми не пада лако да покушаваш овако да ме увредиш.

Ок, ниси први. Ти си прогресивна и напредна србија. Релистична, талентована и објективна. Никако вам није јасно како она сирова, плитка и митоманска ( чији сам очигледно део) успева да опстане. Док се такви бисери гурају у блато и постају црне овце...
Ок. Ти се држи свог резона, немој да имаш обзира и етикетирај тако чињенично...
Ја само знам да фирме нема, 1400 радника нема... макар да сам то само умислио и емотивно шпекулисао.
 
Homer Jay":3fzowwxe je napisao(la):
U tabloidno oblikovanoj Srbiji, gde je spekulacija uvek ispred činjenice, gde su pretpostavke uvek ispred argumenata, gde su emocije uvek ispred razuma, gde je intuicija uvek ispred logike, gde je mit uvek ispred istorije, gde je demagogija uvek ispred politike - ne čudi me da takav stav dominira. Zato ćeš ti da dobijaš pluseve, a ja ću još jednom da ispadnem crna ovca na forumu.

Odavno nisam čuo bolju dijagnozu...ovaj analizu. :kk:
 
A sad nesto konkretno. Celicne zveri prozdiru IKL. Fotkano malopre.

Probao sam da uhvatim ceo IKL

30a1925ee12103fc503b3b3fe01541b3.jpg


A ovo su detalji:

49b6849817907899cbac554402e2ae47.jpg
188a9784a854c3d9a04b293d79a1e68c.jpg


38ea6e517d8f7c7947710f94cacb4636.jpg
f87c74563c7cbe99c126a8f26fb3269e.jpg


A ova ekipa ide ciglu po ciglu
060a06e2a7628a4c85d735c249f4b31b.jpg
 
milanche":3lvu6dy6 je napisao(la):
Homer Jay":3lvu6dy6 je napisao(la):
U tabloidno oblikovanoj Srbiji, gde je spekulacija uvek ispred činjenice, gde su pretpostavke uvek ispred argumenata, gde su emocije uvek ispred razuma, gde je intuicija uvek ispred logike, gde je mit uvek ispred istorije, gde je demagogija uvek ispred politike - ne čudi me da takav stav dominira. Zato ćeš ti da dobijaš pluseve, a ja ću još jednom da ispadnem crna ovca na forumu.

Odavno nisam čuo bolju dijagnozu...ovaj analizu. :kk:

Остао сам коректан према њему. Нема разлога да замерим ни теби.
Оставите се ви дијагноза и анализа. Нико не може да вам буде изговор за недостатак успеха или задовољства.
Колико год некога да етикетирате и вређате, неће вам бити боље.
Боље је да квалитете које сматрате да вас красе употребите на опипљив начин. Недостатак културе и пристојности неће вам поправити статус црне овце. Као што одсуство логике и елементарне аналитике неће довести до тога да добијете похвалу. Ништа није случајно.

Ја вам стављам по плус. Разлози су пре свега јер волим када се држите заједно, и зато што вам значе.
Нећу имати против ни да наставите да се држите ове садржајне, логичне, чињеничне, против таблоидне и против демагошке са фокусом на тему расправе, са коначном дијагнозом.
Важно је ипак да се одредите, позиционирате боље и другачије.
То је прави живот и испуњеност и додаје квалитет људским величинама.
Свака част!
 
Borcanac, mislim da je došlo do zabune. Ovo sto je Homer napisao, sam shvatio kao presek generalnog stanja u društvu danas, a ne kao opis tebe lično i tvojih stavova. U tom kontektu sam i podržao taj post. Blaćenje i vređanje članova foruma, niti bilo kog drugog ne podržavam, niti bi podržao.
 
Па управо си подржао. Не улазим у то ко је у праву нити знам о чему се Хомер и Борчанац расправљају али је Борчаниц на крају добио увреду на свој рачун. Не директну али то је по мом резоновању само чини још перфиднијом.

А Хомеров спорни пост још и обилује егоцентричношћу и нескромношћу. Он је као несхваћени мудрац којег шире народне масе не разумеју а Борчанац популиста и демагог којег просек друштва подржава.

Симпатична причица...
 
Kakva god da je pričica, postoje dve činjenice:

1. industrija tog tipa na takvoj lokaciji u 21. veku je nedpustiva. Stoga mi je ideja o selidbi proizvodnje odavde i izgradnja stambenog kvarta unutar stambenok tkiva opravdana po svim urbanističkim i humanističkim arametrima.

2. IKL je upropašten ne zbog placa jer je on periferna komponenta smti firme. On je upropašten od strane uvozničkih lobija sa mnogo širim dugoročnim ciljem - uništiti nezavisnu industriju države i time od nje napraviti ekonomskog roba za sva vremena, Ovo nije nikakva teorija zavere jer se isto dogodilo sao u različitoj meri, baš svim tranzicionim državama i to po istom modelu.
 
Nisam hteo previse da skrecem sa teme pa nisam ni detaljnije obrazlagao svoj stav.

Da li je Kurir, Informer, Tabloid i ko zna jos kakva zuta ili poluzuta stampa postala glavni izvor informisanja za vecinu gradjana? Na zalost jeste. Da li je Pink postao medijiski "uzor" za druge televizije ? Na zalost jeste. Da li se informacijama koje takvi "mediji" plasiraju veruje, bez ikakvog razmisljanja i da li se takve informacije shvataju kao opstepriznate? Na zalost da. Indikator koji ovo dokazuje su izbori, a indikator koji pokazuje stanje u drzavi i drustvu su mediji. Birajte sta vam se vise svidja.

U tom kontekstu sam ja licno razumeo Homerov post, a ne nekakv atak na Borcanca ili nekog drugog. Vec opis stanja u kome se ao drustvo nalazimo i mnostvo dezinformacija koje nam se plasiraju sa raznih strana. Dakle, ja govorom o svom licnom dozivljaju znacenja tog posta, a ne prepirke ili rasprave bilo koga. Kraj off topica.
 
Milanche, hvala ti sto razumes sta sam hteo da kazem. Dakle, cela zabuna je nastala zbog toga sto je Borcanac napisao da nekakav Albanac rusi IKL, sto jednostavno nije tacno, jer je ivestitor projekta Direct capital S, firma koja je u vlasnistvu kompanije Africa Israel koja je u Beogradu vec izgradila Airport city (sorry Igore sto sam upropastio ekskluzivu, ali vrag je odneo salu).

Dakle, to je cinjenica, a onda je krenuo niz postova prepunih pretpostavki, intuitivnih zakljucaka, i u najmanju ruku diskreditacija na moj racun (naivan si, ne znas, lozis se na strani kapital i sl).

I stvarno nemam vise sta da dodam. Ako je to uvreda ili egocentrizam, onda je*******i ga, izgleda da zaista zivimo u dva paralelna sveta.
 
То свакако није увреда нити егоцентризам али онај претходни пост има такав призвук, барем мени.

И ја сам начуо да су у питању баш ти Израелци. Изгледа да верују да ће овде бити боље а то би значило да би кроз рецимо 5 до 7 година могли да очекујемо комплетирање Ерпорт Ситија, под условом да овај пројекат добро прође.
 
Homere, i ja sam tako shvatio tvoj post. Iako se ne slažem sa Borčancem, odnosno ne verujem u taj stepen zavera, ovaj post se direktno se na njega odnosio, bilo kao deo populacije ili kako god. Možemo da se zgražavamo nad čudesnim naslovima informera svako jutro, ali sigurno neću da oblatim svakog ko ga čita. Borčanac svoj stav iznosi kao svoj na bazi raznih sranja koja jeste video da su ispala tačna u Srbiji.

Sa druge strane, naravno da je prethodni vlasnik placa kupio IKL samo da bi okrenuo nekretninu na kojoj se nalazi, što čini mi se niko ni ne spori. Da su Izraelci imali udela u tome nemam razloga niti osnova da verujem, drugome ne branim. Ono što im sporim je kupovina placa na tako netransparentan način da je moguće da pare ne legnu na račun kompanije koja prodaje nekrentinu?! To bi stvarno moglo da se objasni, ali naša policija ponovo uspeva već godinama da se ne bavi svojim poslom.

Pohvala moderatoru što ekspresno skuinu dokumenta koja su poverljiva ;) mada .. hteo sam svašta da napišem, ali bolje da ne komentarišem zvanična dokumenta.
 
mujobrod":30b1qmje je napisao(la):
Da li neko može da mi pomogne, potrebne su mi informacije.
Živim u kući koja se nalazi neposredno uz jednu od zgrada bivšeg IKL-a. Nekoliko poslednjih dana kuća trpi snažne vibracije (krckaju zidovi, lamperija, tresu se prozori i vrata) koje proizvode mašine koje ruše objekte u krugu IKL-a. Zgrada na koju je moja kuća gotovo naslonjena još nije došla na red, ali me je strah šta će tek tada biti, kada nju počnu da ruše. Ona dobrih 5-7 metara nadvisuje moju kuću. Ovlašćeno lice kompanije Direct Capital S, izvesna gospođica Ana Dozet, uveravala me je da će sve biti zaštićeno i u redu, ali ja ne vidim da se oko gradilišta postavlja bilo kakava zaštita, a rušenje je uveliko u toku. Moj problem deli još nekoliko domaćinstava čije se kuće nalaze u blizini bivše fabrike. Hvala unapred!

Ja verujem da možeš građevinskoj inspeciji da pošalješ upit, ali kako nisam baš verziran u tome, bolje stavi upit na temu Prijave gradskim službama u Gradski život i vesti. Tu će neko već bolje da ti pomogne.
 
What the hell, "Šiptar" !? This complex is being built globally known company that has already implemented one of the largest and finest real estate projects in Serbia.
 
Vrh