Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

:lol: Него који је то највећи и најбољи комплекс у Србији који су они изградили?
 
afi je izgradio airport city poslovni kompleks. citajte postove od homer jaya sve ce vam biti jasnije.
 
Дакле он је најбољи комплексу Србији, мислио сам да је нешто друго у питању.
 
Ono sto mene brine u celoj ovoj prici je kako ce se toliko duboko kopanje (zbog podzemnih garaza) odraziti na soliter od 20tak spratova koji je bas na tu stranu nakrivljen vise od metra...soliter se nakrivio jos kad je izgradjen (kako su mi rekli stariji stanovnici jer je mimo projekta tokom gradnje odluceno da se doda odredjeni broj spratova, ako su lagali mene i ja lazem vas)...tada su oko solitera nasute ogromne kolicine betona koji je sprecio dalje naginjanje (navodno)...

Na ove dve slike se vidi odstupanje ivice solitera od ivice susedne zgrade ali je ona duplo niza pa se ne vidi prava razmera..pokusacu da uhvatim neki bolji ugao gde se bolje vidi kad sledeci put budem obilazio roditelje koji tu zive...

img20141024163016.jpg


img20141024163119.jpg
 
Ево јавио се један од оних који умеју да читају српски али га никако неће писати. Да не помињем која група људи има ту карактеристику, мислим да је јасно! :D
Свакако је заинтересована страна, па је пожелео и он да објасни да није шиптар у питању већ светски позната...блабла.
Наравно да неће да се јави да објасни где су паре од плаца... ево може и на енглеском или којем год, матерњем :)

Ја јесам теоретисао у баклава-хероин-грађевина развојном стилу, али никога не оптужујем. Мислим да је и инвеститору сигурно интерес да резултати истраге избаце све оно негативно из приче око икл. Који би то поштен градитељ имао против.

Хвала момцима који су ме принципијелно подржали. Упркос чињеници да се нису сложили са мојим страховима, дигли су глас против вређања. Душан је у праву! Можда сам после свега виђеног параноичан и због тога се извињавам свима.

Свако ко поштено ради је добро дошао у Србији, што се мене тиче. Свакако да моја теорија не може да нашкоди играчима који обрћу стотине милиона. Оно што стварно може да им нашкоди су околности пре ове изградње. Мене лично, од самог овог рушења, више занима истина истерана на чистац.
Све околности нестанка произвођача чија годишња производња (100милиона долара) јесте еквивалент овом будућем пројекту, губитак хиљада радних места, пожар на половини објеката и чињеница да се новац није појавио на рачуну икл...просто морају бити познате.
Тежину мојим жељама даје више хиљада тешких судбина, које су изазване намерним и против законитим поступцима са циљем гашења предузећа.
 
У праву си, овако окрутни могу бити само мафијаши. А ко нас од таквих треба бранити, па наравно државни апарат! А да ли је државни апарат тада био у спрези са њима?
 
Potpuni kolaps u najavi, ukidaju se sva parking mesta oko ikl...

Napreduju rušilački radovi...

img20141026142225.jpg


img20141026142236.jpg
 
Pa ukidaju se privremeno zbog bezbjednosti radova
 
Neki novi detalji...

sa oko 63.000 m2 projekat će narasti na 100.000 m2 i dobiti veliku poslovnu kulu...

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 00-stanova

Na mestu fabrike niče 500 stanova
M. T. Kovačević | 26. oktobar 2014. 18:13 | Komentara: 1
Počeli pripremni radovi za izgradnju velikog stambenog kompleksa na lokaciji gde se nalazila „Industrija kotrljajućih ležajeva“. Novi kvart imaće 100.000 kvadrata, u planu je i neboder

NA mestu nekadašnje „Industrije kotrljajućih ležajeva“ (IKL), ovih dana počela je priprema terena za izgradnju stambenog kompleksa koji će imati čak 100.000 kvadrata. Teška mehanizacija već je srušila skoro sve zidove fabričkih hala, a očekuje se da u narednih nekoliko meseci teren bude očišćen i spreman za izgradnju niza stambenih zgrada i poslovnih lokala.

Nova četvrt - Central garden, nalaziće se u bloku između ulica Starine Novaka, Knez Danilove, Stanoja Glavaša i Dalmatinske ulice. Investitori izgradnje su dve firme iz Izraela - „Shikun & Binui Group“ i „AFI Europe“.

- Prema projektu, biće izgrađeno oko 500 stambenih jedinica, kao i maloprodajni prostor u prizemlju, namenjen uslužnima delatnostima - za „Novosti“ pričaju investtitori. - Predviđena je izgradnja spa centra, teretane i drugih dodatnih sadržaja. Unutar kompleksa nalaziće se privatni park za stanare. Profesionalno obezbeđenje vodiće računa o bezbednosti sedam dana u nedelji.

Investitor planira u budućnosti i izgradnju velike poslovne kule. Neboder će biti pozicioniran sa čeone strane Ulice Starine Novaka. Ukupni investicioni obim biće 120 miliona evra.

- Objekti će biti energetski efikasni. Obilje zelenih površina samo su neke od specifičnosti budućeg kompleksa. Takođe, vodićemo računa o privatnosti stanara, pa komercijalni lokali po obodu neće remetiti unutrašnji mir.

Otvaranje prodajnog salona očekuje se u februaru 2015. godine.

“ERPORT SITI“

IZRAELSKI investitor „AFI Europe“ tvorac je „Erport sitija“, prvog i jedinog poslovnog parka u Srbiji, i od 1997. posluju u Evropi. Kompanija „Shikun & Binui Group“ vodeći je igrač na izraelskom tržištu u oblasti građevinarstva i realizaciji infrastrukturnih projekata. Investitori u Central garden planiraju da ulože 120 miliona evra.



POŽAR 2006. UNIŠTIO POGONE

IKL je nekada zapošljavao 2.500 radnika i „okretala“ oko 100 miliona dolara godišnje. IKL je u proces privatizacije ušao još 1997. godine, dok 1999. zaposleni postaju vlasnici 60 odsto akcija. Zbog niza neregularnosti, privatizacije i prodaje fabrike, pokreću se krivični postupci. U oktobru 2006. požar je uništio polovinu pogona.
 
privatni park!?!?!?!?!?!


pa zar smo na to spali u 21. veku???

na privatne parkove!?!?!?
 
Da da i gated communities. Ali ne brini se, neće to baš biti park, kao što ni svako dvorište novih objekata nije park, ali tako ga zovu zbog par žardinjera i 1-2 drveta. Da nema lamele u sredini, možda bi i bio park.
 
MilisaV":kw2mzuha je napisao(la):
privatni park!?!?!?!?!?!


pa zar smo na to spali u 21. veku???

na privatne parkove!?!?!?

Нисмо спали, тај систем смо изабрали 2000. године.

Али да занемаримо филозофију о друштвеним системима, не видим разлог за шокирање. Да неће можда обезбеђење да легитимише људе а станари да имају спец пропуснице? Па наравно да не. "Приватни" парк је у ствари "блоковски" парк, илити унутрашње двориште затвореног градског блока. Па сваки дорћолски блок то има. И сви одреда су мање или више "приватног" карактера. Без обзира што сва остала унутрашња дворишта по старом граду нису званично "приватна" она то ипак јесу зар не? Неће баш свако да ти упада у унутрашње двориште, сем можда наркомана који желе да се избоду или неког камионџије који је фасовао ганци курву са ћошка.
 
Naravno da su sva ova dvorišta takoreći privatna (zapravo parkinzi), ali projekat IKL je imao malo veći prostor od ovih uobičajenih dvorišnih "vrtova", šta više dosta veći. Ali ponovo, sa ovom zgradom u sredini neće tu biti preterano puno prostora, kao i u ostatku tih dorćolskih blokova.
 
@Stf

Тај систем смо изабрали 1990. године, уставним увођењем парламентарне демократије и капитализма.

Него, Енглези су први развили капитализам, а по Лондону онолики јавни паркови. И овде би један лепо легао, али авај, нисмо се сетили, или нас није било брига.
 
Nego niko nekometarise pvoecanje kvadrature sa 60 000 mkv na 100 000 mkv
 
Pantografe

Javni park se urbanistički planira, a prostor IKL je građevinska parcela sa jasnim regulacionim linijama. Sve iza regulacione linije je "privatno", samo se oko IKL diže buna jer je zvanično rečeno nešto što se podrazumeva i u praksi postoji u svim ostalim zatvorenim gradskim blokovima starog grada.

Prostor IKL je zatvoreni gradski blok i možemo imati "sreće" što će jedan investitor da formira ceo blok sa zajedničkim fasadnim platnom i unutrašwim dvorištem koje će biti celina za razliku od većine drugih blokova koji su iscepkani na po desetak zazliitih zgradicaisvaka sa svojim "dvorištem" od po par metara kvadratnih a unutrašwe dvorište ispresecano ogradama uzduž i popreko.
 
Па то и кажем - нисмо урбанистички планирали, а могли смо. Имали смо адут у рукама, фабрику у центру коју треба иселити. Као када су уместо градских зидина у другој половини 19. века грађени саобраћајни прстенови, или - паркови. То је за Београд поприлична драгоценост - где иначе још можемо да направимо парк на рубу круга двојке? (а, да, у Савском амфитеатру, али тамо ћемо у јавном интересу да посадимо станове за богаташе)
 
@stf


Ti si prvi na forumu pisao da moramo razlikovati trg, park, dvorište.....

Ja koliko znam park nije dvorište. Iako ima mnogo privatnih dvorišta, nisam upoznat sa privatnim parkovima. Tu u okolini ima dosta visokih zgrada izgrađenih posle drugog svetskog rata, ali nemaju privatne parkove.


Dalje, što se 2000. Godine tiče, ne sećam se dal nas je neko pitao želimo li privatne parkove.


I btw pazi ironije, na vlasti je ekipa od pre 2000.
 
MilisaV":7im3pnp0 je napisao(la):
@stf


Ti si prvi na forumu pisao da moramo razlikovati trg, park, dvorište.....
.

Тачно Милисаве, та прича се и овде понавља. Инвеститор прича о парку а заправо се ради о најкласичнијем блоковском дворишту. Али, за продају, лепше звучи парк, још "приватан" и одмах купцима "зине дупе". :wink: Чист маркетиншки трик, ништа више.

На НБГ блоковима можемо причати о блоковском парку, у старом делу града то може бити само зелена пјацета или урбани џеп. Значи, класична манипулација појмовима, као и код Савског "трга", "Платоа" Зорана Ђинђића, "Трга" Славија итд.
 
Пантограф":21bd9t6b je napisao(la):
Тај систем смо изабрали 1990. године, уставним увођењем парламентарне демократије и капитализма.
Тај систем смо изабрали још средином 19. века. Тај систем је од османске скрајнуте прћије и тамног вилајета за само пар деценија направио најрпрогресивнију независну и веома поштовану парламентарну монархију у европским круговима. Тај систем је од Старог града, Дорћола и дела Врачара направио фантастичне урб/арх целине које су и дан данас најлепше што урбана Србија има, иако су комуњаре и ове модерне латентне комуњаре које нас и сада воде деценијама нарушавали ту средину.

Не свиђа ми се што су повећали квадратуру комплекса али ми се свиђа што ће зарад слободног простора ићи у висину. Та зона то у естетском и "визурном" смислу дозвољава. У непосредној околини се налази кула поште и 5-6 стамбених солитера од по 16-20 спратова. А рекло би се и по овом последњем рендеру да ће архитектура комплекса бити у најмању руку пристојна.
 
Dao bi im ja jos visine samo da maknu zgradu iz dvorista .Sto se tice ostalih dvorista /parkova imaju oni stabla i zelnilo ali stanare neiteresuje da to pretvore u prijatan kutak za sebe pogledajte na bingu koliko ima zelenila po dvoristima , a kad udjete u ta dvorista ako nema kola izgeldaju kao da je bomba pala ,kad najdme postvicu slike mada sam neke vec postvio na forumu kako izgledaju terzije sa dvorisne strane
 
U pravu je Delija, uklopiće se kula, samo mala ispravka, nije u pitanju kula pošte, već bivša Inex kula, a sada kula gradske uprave...

img20141028123846-1.jpg
 
Vrh