ttnt
Intermediate
Pogled u komšijsku spavaću sobu isto puno vredi ...
Nece to biti feudalizam jer gazda nece moci da spreci nadnicare da odu kod drugog gazde da rade.Predlazete povratak na feudalizam ? Evo ja cu Vam biti taj izuzetni gospodar, a Vi i Vasa porodica mozete da budete moji kmetovi. Kao sto ste naveli - tezak fizicki rad, obezbedim vam smestaj, hranu i odecu, cak i grejanje zimi (kad je beg bio cicija), vidim da Vam je ok i da radite bez novcane nadoknade, ali mozda vam i dam neki dinar za sladoled. Cisto da lizete i ohladite mozak na vrucini dok razmisljate o kretanju cena nekretnina u narednih 30ak godina dok ponovo ne stanete na noge.
Ja nisam video ni jedan garderober . Da je 80-100m2 uz 2 garazna mesta i tada bi bilo skupo. Ovako, nerazumna cena. Inace, svaki stan ima prednosti i mane i na cenu utice 20-tak faktora. Naravno, zbog male ponude to kod nas nije slucajPogled u komšijsku spavaću sobu isto puno vredi ...
Pogledao sam prilozeni link iz radoznalosti ... i nikako ne razumem svrhu komercijalnog web sita na kome sve izlozeno (sto se prodaje) pise i da je rasprodato ?!Po meni, zgrade od ovog investitora (medju kojima je i ova u Krunskoj) su savršenstvo.Maison Royale – Stefial d.o.o.
maison-royale.net
Na žalost, jeste objektivna mana kada vam stan gleda na komšijsku zgradu udaljenu 7-8 metara. Pogotovo ako ste na nižim spratovima.
Ma alavi su beobildovci, zamisli, kvadrat je tek mao malo skuplji od stanova u centru Madrida i njima je mnogo. A da, Madrid je prop'o, tamo je ciganluk, prosecna plata 1900 eur, nije ni 2000, pih... Za te pare ni sofera u Bg ne mozes vise da zaposlis.Znaci Beobuildovci ni sa stanom od 400k na Vracaru nisu zadovoljni
Ne treba spuštati raspravu na ličnu ravan.Tebi je verovatno i Soraja dobra riba.
To je ta estetika i sistem vrednosti, pod ruku sa vradovicem i ostalom felom sa foruma.
Zasto FED vidi inflaciju kao veci problem od recesije?Sve su jasniji signali da je zurka zavrsena. Fed i ECB ce dizati kamatne stope dok ne obuzdaju inflaciju, i sve su jasniji u tome da ce u tome istrajati i po cenu recesije, koja je sve izvesnija i za koju deluje da je sada vise pitanje koliko ce trajati i koliko ce biti duboka. Deluje da jedino jos bullovi treba da se probude i da prestanu da duvaju balon na kome sede.
Fiksacija na negativne realne kamatne stope je potpuno irelevantna - da su kamatne stope stimulativne (za kupovinu nekretnina pri ovim cenama), aplikacije za stambene kredite ne bi bile na
Gdje si kupio na kraju?Kod novogradnje je primetno usporavanje ponude. Cini mi se da su i cene od nekog majskog skoka ravne, ali to je vise neki subjektivni osecaj, nemam podataka za to.
Tri projekta na kojima sam bio na listi cekanja, trebalo je da krenu u aprilu jos, nijedan nije poceo za sad. Srecom, cetvrti u kome sam na kraju i kupio stan je ipak krenuo sa gradnjom.
Pitanje je sad ko ce se brze izvuci sa trzista, kupci ili investitori, bar sto se novogradnje tice. Starogradnji je verujem odzvonilo.
Zasto FED vidi inflaciju kao veci problem od recesije?
Our currencies are stable because people trust that we will preserve their purchasing power. For politically independent central banks, establishing and maintaining that trust is an important policy objective in and of itself.
Failing to honour this trust may carry large political costs. History is full of examples of high and persistent inflation causing social unrest. Recent events around the world suggest that the current inflation shock is no exception. Sudden and large losses in purchasing power can test even stable democracies.
Surveys suggest that the surge in inflation has started to lower trust in our institutions. Young people, in particular, have no living memory of central banks fighting inflation.
We are witnessing a steady and sustained rise in medium and long-term inflation expectations in parts of the population that risks increasing inflation persistence beyond the initial shock. (...)
We cannot say for certain what is behind these upward revisions to inflation expectations. But two potential explanations come to mind.
One is that higher medium-term inflation expectations may be the result of a perception that monetary policymakers have reacted too slowly to the current high inflation. (...)
The second explanation is that higher inflation expectations may reflect more fundamental concerns, possibly related to fiscal and financial dominance, or to the recent review of central banks’ monetary policy frameworks that focused more on the challenges of too-low inflation rather than too-high inflation.
All these factors may have created perceptions of a higher tolerance for inflation and a stronger desire to stabilise output.
Determined action is needed to break these perceptions. If uncertainty about our reaction function is undermining trust in our commitment to securing price stability, a cautious approach to policymaking will no longer be the appropriate course of action.
Instead, a politically independent central bank needs to put less weight on stabilising output than it would when inflation expectations are well anchored.
Policymakers should also not pause at the first sign of a potential turn in inflationary pressures, such as an easing of supply chain disruptions. Rather, they need to signal their strong determination to bring inflation back to target quickly.
This is another key lesson of the 1970s. If the public expects central banks to lower their guard in the face of risks to economic growth – that is, if they abandon their fight against inflation prematurely – then we risk seeing a much sharper correction down the road if inflation becomes entrenched.
Necu da baksuziram jos, pisacu kad se zaleti malo pa se i otvori temaGdje si kupio na kraju?