Šta je novo?

Cene nekretnina

A u selima i manjim mestima po Srbiji, gde ljudi grade sami, koji znaju materiju, pozovu nekoliko majstora i dignu kucu za nekoliko meseci, njima dodje jos jeftnije od tih 400/m2.
 
Toliki trud da se nekome izvuce novac iz dzepa, vidi se iz aviona...
A sto se vi toliko trudite da umanjite vrednost moje i imovine onih koji imaju nekretnine?
I kad smo kod ovaca i sisanja, ne znam zasto to oko sisanja uvek govore oni koji vunu i nemaju, stoga i ne mogu pasti u iskusenje da budu osisani.😀😀

Sve mozemo gledati tako kako nama odgovara.
Evo i cene obradive zemlje su previsoke, pa ne verujem da ides po nekom zemljoradnickom forumu i pises kako su te cene previsoke, jer nemas nikakav interes u tome. Jasno je da oni kojima trenutne cene ne odgovaraju nisu resili svoje pitanje. Ali to i dalje ne menja stanje na trenutnom trzistu.
 
Dedinje je Dedinje.
Inace cena za sivu fazu izgradnje je 100-150 evra/m3. Ja sam rekao konacnu cenu.
Sto se tice kopanja za geotermalni sistem, to je placeno svega 2000 evra. Sustina toga je manji racun za struju i zdravije grejanje/hladjenje iz samih zidova.
Sa tom tvojom cjenom za grubu gradnju od 100-150 €\m2 ti bi mogao da zaradjuješ milion € godišnje jer će ti svaki investitor odma dati duplo ili troduplo da mu dovedeš objekat pod krov.
Ista je cijena grube gradnje i na Dedinje i u Babušnicu. U Babušnicu je možda malo skuplja jer je materijal manje dostupan.
 
A u selima i manjim mestima po Srbiji, gde ljudi grade sami, koji znaju materiju, pozovu nekoliko majstora i dignu kucu za nekoliko meseci, njima dodje jos jeftnije od tih 400/m2.
Pa mislim da poredis neke stvari koje nemaju veze.
To je kao kada kuci sam umesis strudlu i parce te izadje 10 din, a isto to parce u pekari je 80 din. Verovatno zato sto pekar uzme cisto 70 din u dzep. Ja bih voleo da ti prvi otvoris pekaru gde bi ta strudla kostala 10 din.
Svakako vi pametni imate pravo da na mudar nacin izgradite to sto hocete za 400e, pa niko vam ne brani da izvedete te bravure.

Kojih 150e za grubu gradnju. Daj reci mi gde da te kontaktiram da mi to izvedes, meni se svidja ta sanjrska cena.
 
Pa ti si shadestudio rekao da si u procesu kupovine stana...sad odjednom imaš stan gde neko želi da ti obezvredi nekretninu, ali ne brini biće praznih stanova koje ćeš moći zaposednuti jer će ih ljudi u kolonama bežeći iz Bg napuštati, ali u njima neće biti vode, struje, grejanja, a i bićeš gladan.
 
Pa ti si shadestudio rekao da si u procesu kupovine stana...sad odjednom imaš stan gde neko želi da ti obezvredi nekretninu, ali ne brini biće praznih stanova koje ćeš moći zaposednuti jer će ih ljudi u kolonama bežeći iz Bg napuštati, ali u njima neće biti vode, struje, grejanja, a i bićeš gladan.
Naćićemo mu mi pravu kuću da ima da živi ko gazda da obrađuje zemlju peče rakiju ide na krštenja slave ne u gradu svi ko pacovi neki kvalitet života nula. Svi samo bi da okrenu nešto virtuelno i to sad kao neko je pametan. Ili na neku poziciju od ćaleta keve lova posao informacija dojava. Pa idi druže u SAD gde su ajkule pa se pokaži ako si car.
 
Pa ti si shadestudio rekao da si u procesu kupovine stana...sad odjednom imaš stan gde neko želi da ti obezvredi nekretninu, ali ne brini biće praznih stanova koje ćeš moći zaposednuti jer će ih ljudi u kolonama bežeći iz Bg napuštati, ali u njima neće biti vode, struje, grejanja, a i bićeš gladan.
Zašto bi ljudi napuštali Beograd?
Uvijek je obrnut trend. Ljudi dolaze u Beograd.
Ako bude rata, kolapsa, apokalipse (kako neki ovdje predvidjaju) koga će uopšte biti briga koliko košta novogradnja u Beogradu?
 
100-150 evra po kvadratu je tacna cifra ali samo za ruke majstora/ izvodjaca.
150 je kad investitor placa kompenzacijom a 100 ako je avansno.
 
Pa ti si shadestudio rekao da si u procesu kupovine stana...sad odjednom imaš stan gde neko želi da ti obezvredi nekretninu, ali ne brini biće praznih stanova koje ćeš moći zaposednuti jer će ih ljudi u kolonama bežeći iz Bg napuštati, ali u njima neće biti vode, struje, grejanja, a i bićeš gladan.
Bio sam u procesu kupovine, tj. imao sam predugovor, sada imam i ugovor. Ne brini savo, kupio je shade sebi jedan lep stan, evo i slike da vidis sta ces na zimu dobiti u zamenu za jednu kokosku.😀😀 a za grejanje ne brini, pa ovaj prvoklasni parket moze da se polozi ako treba. Sta kazes jel sam dobro prosao za 2500 po m2?😀 mislim znam da ce biti za 300e od aprila.
 
Poslednja izmena:
Vidi se po komentarima da ste zeleni. Prošao sam krize od 90-tih pa nadalje. Posla u narednih par meseci neće biti (kreće od septembra), biće masovnih otkaza, kao sad radnici Fiata (kao što sam i rekao u aprilu). Troškovi života će porasti...gorivo isto kao što sam rekao u aprilu, nenormalna poskupljenja svega. Ljudi će napuštati masovno stanove, po dobijanju otkaza, i to peške jer goriva neće biti. U USA je počelo, ne vidim zašto bi kod nas bilo bolje? Jel imamo industriju i jaču državu. Prosečni IQ stanovnika Srbije sa 89, spao je za samo godinu dana na 88. Te priče o poskupljenjima stanova prolaze samo kod onih sa iq 56.
 
Ako se vec licitira jel moze fazani? To gajim a i otrosio sam se za stan. Salu na stranu , jasno je svima da ce se do stana dolaziti mnogo teze, bez obzira rasle ili padale cene
 
Upravo tako, sve teže će se dolaziti do stana. Čak i kada budu 10.000 biće ih teže kupiti nego sada. Nemačka je upozoravala da su nekretnine precenjene i do 50 %, pa koliko su onda kod nas. Nemačka drhti i kleči a još ni jesen nije došla. Ček zaboravih jel mi imamo industriju? A da imamo; kockarnice, prostitucija...
 
100-150 evra po kvadratu je tacna cifra ali samo za ruke majstora/ izvodjaca.
150 je kad investitor placa kompenzacijom a 100 ako je avansno.
To je realna cijena. Kod nas je malko jeftinije. Ta cijena se formira u odnosu na bruto površ. ploče. Ima dosta ekipa iz Albanije koje to rade malo jeftinije. Neke su dobre, neke katastrofa Na cijenu "pod krov" strahovito puno utiču iskopi, odvoz zemlje, nasipanje kamena, podzemne etaže, temeljenje...
Kad se izadje iz zemlje, malo je lakše. Tada se pogađa cijena po bruto kvadratu ploče ali do tada ode masu para.
Otprilike, najgrublja računica za grube radove je da željezo, beton i ruke otprilike isto dodju. + Naravno iskopi + odvoz + nasipanje kamena + hidroizolacija + drenaža...
 
Jeste 400e, mozda kada pola materijala pokupis od par drugova koji su zidali kucu, i sa kumom i dedom uz pivo i muziku zidas. Moze da izadje i 200e po m2.
Pa samo dobar parket sa profi ugradnjom kosta oko 100e po m2.
I kafa koju neka životinja pojede i i***e je medju najskupljim na svetu. Ne znači da je reprezentativna. To za parket od 100e po m2 možeš maloj deci da pričaš. Uvek će postojati niša koju će ljudi sa puno novca hteti da plate i svakako nije nešto što prosečan čovek plaća. Ne znam što tebi ide u prilog da skupo plaćaš sve to? Zar ti ne bi bilo lepše da isti taj parket možeš da ugradiš za duplo manje?
I ne znam što bi toliko likovao što možeš sebi da priuštiš stan, dok većina ne može i da stalno to ponavljaš na forumu. Mene bi malo sramota bilo.
 
I kafa koju neka životinja pojede i i***e je medju najskupljim na svetu. Ne znači da je reprezentativna. To za parket od 100e po m2 možeš maloj deci da pričaš. Uvek će postojati niša koju će ljudi sa puno novca hteti da plate i svakako nije nešto što prosečan čovek plaća. Ne znam što tebi ide u prilog da skupo plaćaš sve to? Zar ti ne bi bilo lepše da isti taj parket možeš da ugradiš za duplo manje?
I ne znam što bi toliko likovao što možeš sebi da priuštiš stan, dok većina ne može i da stalno to ponavljaš na forumu. Mene bi malo sramota bilo.
Ne znam ni zasto oni koji ne mogu da kupe prvi napisu kako su oni koji mogu ovce kojima je osisana vuna. Tu ne vidis nista ponizavajuce.
Svako ima pravo na sramotu. Sramota je krasti, nije sramota raditi i imati.
Ne znam da li si primetio, ali nalazimo se na gradjevinskom forumu i temi o cenama nekretnina, sasvim je normalno pricati o nekretninama. Sava me je sam pitao da pojasnim da li sam kupio ili cu kupiti. A i nije nista lose biti srecan jer si kupio stan. I naravno da to predstavlja najveci dogadjaj u zivotu coveka, posle osnivanja porodice.
Da li bih voleo da sam stan kupio po 1500e, naravno da bih, ali jedno je sta bih voleo, a drugo sta je realno u trenutku kupovine.
 
Pa mislim da poredis neke stvari koje nemaju veze.
To je kao kada kuci sam umesis strudlu i parce te izadje 10 din, a isto to parce u pekari je 80 din. Verovatno zato sto pekar uzme cisto 70 din u dzep. Ja bih voleo da ti prvi otvoris pekaru gde bi ta strudla kostala 10 din.
Svakako vi pametni imate pravo da na mudar nacin izgradite to sto hocete za 400e, pa niko vam ne brani da izvedete te bravure.

Kojih 150e za grubu gradnju. Daj reci mi gde da te kontaktiram da mi to izvedes, meni se svidja ta sanjrska cena.

A za gde vam je to potrebno? Zar niste kupili stan u rezidenciji Kenedi?

Sa danasnjim i trenutnim cenama kompletna cena za izgradnju (osim placa) sa materijalima i svim je za stambene zgrade od 400-900,u zavisnosti od materijala, i visine. Dakle prosecno 600. Uglavnom se prodaje ta prosecna cena, za 2000. Takva je situacija u Beogradu. Kao sto rekog, dok god bude bilo ovaca, bice i sisanja. Da je prosecan IQ 115, a ne 88 ne bi toga bilo. Mozda bi i bile iste cene, ali 3x vece zarade i cist vazduh, I 10x vise zelenih povrsina.

Cena od 400 je za porodicnu kucu.
 
Troslojni dobar parket košta 60 €\m2 + ugradnja + dvokomponentno ljepilo + lajsne. Ovi većih dimenzija su skuplji od te cijene.
Ako imaš podno grijanje mora taj parket - ne može klasični. Ako imaš toplotnu pumpu, greota je ne uraditi podno jer je ono idealno za malu temperaturu vode iz sistema.
Ni meni nije jasno zašto se ljudi koji kupe stan smatraju budalama (to je jedno od najbitnijih pitanja u životu koje se kad tad mora rješiti). To nije samo slučaj na ovom forumu. Je li to zato što će za dva mjeseca drastično pasti cjene pa će onaj ko sada kupi ispasti bu****?
 
Troslojni dobar parket košta 60 €\m2 + ugradnja + dvokomponentno ljepilo + lajsne. Ovi većih dimenzija su skuplji od te cijene.
Ako imaš podno grijanje mora taj parket - ne može klasični. Ako imaš toplotnu pumpu, greota je ne uraditi podno jer je ono idealno za malu temperaturu vode iz sistema.
Ni meni nije jasno zašto se ljudi koji kupe stan smatraju budalama (to je jedno od najbitnijih pitanja u životu koje se kad tad mora rješiti). To nije samo slučaj na ovom forumu. Je li to zato što će za dva mjeseca drastično pasti cjene pa će onaj ko sada kupi ispasti bu****?
Jer ce kako kazu za koji mesec moci da zamenis dzak brasna za stan u centru.

Imas ljude koji nemaju reseno stambeno pitanje, ili zive van Beograda i gledaju da dodju u Beograd ali su im skupi stanovi, pa onda pisu gluposti. Ubedjuju te kako je to sve lose, kako je najbolje prodati stan i kupiti zemlju, kako svi treba da zive na selu, a isti ti koji to pisu prizeljkuju da cene padnu da bi pobegli sa sela u Beograd.

Nije bas sve tako, ima i skrivenih agenata koji kazu da ce cena ici na 5k u proseku gde vec, sto takodje veze nema.
 
I kafa koju neka životinja pojede i i***e je medju najskupljim na svetu. Ne znači da je reprezentativna. To za parket od 100e po m2 možeš maloj deci da pričaš. Uvek će postojati niša koju će ljudi sa puno novca hteti da plate i svakako nije nešto što prosečan čovek plaća. Ne znam što tebi ide u prilog da skupo plaćaš sve to? Zar ti ne bi bilo lepše da isti taj parket možeš da ugradiš za duplo manje?
I ne znam što bi toliko likovao što možeš sebi da priuštiš stan, dok većina ne može i da stalno to ponavljaš na forumu. Mene bi malo sramota bilo.
Pa reče mi skoro majstor, najviše voli pametne internet građevinske stručnjake. Za njih ide cena x2, x3. Pametno.
 
Zašto bi ljudi napuštali Beograd?
Uvijek je obrnut trend. Ljudi dolaze u Beograd.
Ako bude rata, kolapsa, apokalipse (kako neki ovdje predvidjaju) koga će uopšte biti briga koliko košta novogradnja u Beogradu?
Oni koji imaju novac, a pritom i obrazovanje, hoce. Zbog toga sto je grad unisten urbanisticki, sto je zagadjen i sto je prijatniji zivot na pola sata, 45 minuta voznje...
Oni koji nemaju novca, mozda ce se vratiti odakle su dosli da zive makar malo vise kao ljudi.
 
To je realna cijena. Kod nas je malko jeftinije. Ta cijena se formira u odnosu na bruto površ. ploče. Ima dosta ekipa iz Albanije koje to rade malo jeftinije. Neke su dobre, neke katastrofa Na cijenu "pod krov" strahovito puno utiču iskopi, odvoz zemlje, nasipanje kamena, podzemne etaže, temeljenje...
Kad se izadje iz zemlje, malo je lakše. Tada se pogađa cijena po bruto kvadratu ploče ali do tada ode masu para.
Otprilike, najgrublja računica za grube radove je da željezo, beton i ruke otprilike isto dodju. + Naravno iskopi + odvoz + nasipanje kamena + hidroizolacija + drenaža...
Vi ste jako upuceni, kao da se zapravo time bavite?
 
Vi ste jako upuceni, kao da se zapravo time bavite?
Jesam. Nije mi primarna djelatnost. Gradim manji turističi objekat i jad me našao sa cjenama i izvodjačima. U jednom trenutku sam kilo željeza plaćao 2 € vjerovali ili ne i sat rada bagera od 6-7 tona 80 € (radi cjene nafte). Do prije pola godine, kilo željeza je bilo 1,05 €, a prije godinu ipo O,68 Centi. Sat bagera je bio 50 €. Za ALU stolariju da vam ne pričam (ALU drvo više niko neće ni stavljati). Na teži način sam došao do zaključka da je možda čak povoljnije kupiti stanove u izgradnji nego ih sam graditi. Odnosno, više su zaradili po M2 kupci koji su kupovali od investitora u izgradnji, nego ti investitori. Unazad dvije godine pogotovo. Da ne pričamo o gubitku vremena i narušavanju zdravlja koje ide uz naše izvodjače i majstore - to znaju i oni koji su pravili kuće pa čak i renovirali stan.
 
Vrh