Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa bio bih uspesan i ostvaren covek kao ti. Hahaha salim se, obojica znamo da to nije slucaj. 😄

A cim te ja fasciniram, to opet govori nesto o tebi. 😁
 
Trenutno po meni bolje investirati 20.000 eura keša u neku kuću/zemlju, nego te pare dati za učešće za stan. Puno neizdatih stanova...digli cene, e pa neka su, sada još mogu da plaćaju troškove praznog stana 100 eura, kada sve poskupi 300 %, davaće ih za 20 eura mesečno (već viđeno u prethodnim krizama kada je bilo 10x manje stanova nego sada). Ne zaboravite da je naša zemlja mnogo više zavisna sada, nego u prethodnim krizama, jer smo tada imali kakvu-takvu industriju. Sada zavisimo od Evrope, a ona kleči i drhti već sada. Stanovi se prodaju više nego ikad kako kažu, ali na Nbg, po mojoj proceni je prodaja opala za 80%. Svaka nedelja nova poskupljenja. Mogu da dižu koliko hoće prodaja stala.
 
sta reci...
 

Prilozi

  • forum.JPG
    forum.JPG
    48,4 KB · Pregleda: 231
Zadao sam u Halo oglasima promenu prosečne cene za NBG Blokove 45, 70, 70a, 44, 64, 62, od nove godine do sada. Da li to primećujem stagnaciju i lagani pad u nekim blokovima? Pričamo o oglašenim cenama.
Screenshot_20220603_205313.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20220603_205256.jpg
    Screenshot_20220603_205256.jpg
    73,9 KB · Pregleda: 215
Zadao sam u Halo oglasima promenu prosečne cene za NBG Blokove 45, 70, 70a, 44, 64, 62, od nove godine do sada. Da li to primećujem stagnaciju i lagani pad u nekim blokovima? Pričamo o oglašenim cenama.
Pogledajte prilog 137958
Mamac stanovi mogu da rastu do besvesti jer i nisu namenjeni kupovini. Iz analize bi trebalo iskljuciti mamac stanove koji stoje po godinu dana a na oglasima se to cesto ne vidi.
 
U Novom Sadu navodno prodato sve, na Podbari kod keja svaki drugi stan ili za prodaju ili za izdavanje. Kada neko i reši da proda stan a da mu ne stoji u oglasima, cena ide 10 % do 20 % niže opušteno, negde i više. Sada je samo problem što nema više potražnje kao ranije. Znaju ljudi šta se sprema.
 
Zadao sam u Halo oglasima promenu prosečne cene za NBG Blokove 45, 70, 70a, 44, 64, 62, od nove godine do sada. Da li to primećujem stagnaciju i lagani pad u nekim blokovima? Pričamo o oglašenim cenama.
Pogledajte prilog 137958
I medju njima je sigurno solidan broj stanova bez namere da se prodaju, koji stoje preko godinu sa cenom koju niko neće da plati. Ima i slučajeva gde stoje preko godinu, a cena raste, zanimljiv fenomen.
 
U americi doslo je do pada cena drvene gradje.
U USA se vecinapriv. kuca pravi od sper ploce, kartona i drveta.
To je dobar znak, da je povisenje ref. kamatne stope mozda bilo dovoljno da izazove pad gradnje nekretnina u usa.
Povisenje ref. kamatne stope znaci poskupljivanje novca.
Nadajmo se da ce se to desiti i kod nas i da ce se Beograd na ovaj nacin osloboditi tzv investitora.

Lumber prices have been halved since the Federal Reserve embarked on its most aggressive interest rate tightening campaign in decades as the pandemic boom in housing slows.
Lumber contracts trading on the CME crashed to $653 per thousand board feet, down 51% from a high in late February of $1,336. The decline in wood prices occurred about two weeks before the Fed began hiking interest rates in mid-March.
Snag_abbbf08.png
 
U Novom Sadu navodno prodato sve, na Podbari kod keja svaki drugi stan ili za prodaju ili za izdavanje. Kada neko i reši da proda stan a da mu ne stoji u oglasima, cena ide 10 % do 20 % niže opušteno, negde i više. Sada je samo problem što nema više potražnje kao ranije. Znaju ljudi šta se sprema.
Navodno je kljucna rec.
Evo javi mi gde ima stan za 20%, ako moze i 30% nizu cenu od one koja je trzisna, dam ti 5% za dojavu.
Broj stanova u oglasima konstantno opada, jedino ako si citao oglase sa drveta, u to nemam uvid. Moras da potkrepis gde tacno vidis da se ljudi resavaju stanova.
 
Navodno je kljucna rec.
Evo javi mi gde ima stan za 20%, ako moze i 30% nizu cenu od one koja je trzisna, dam ti 5% za dojavu.
Broj stanova u oglasima konstantno opada, jedino ako si citao oglase sa drveta, u to nemam uvid. Moras da potkrepis gde tacno vidis da se ljudi resavaju stanova.
Ima poprilično i ja pratim istina je. Nije ovo pijaca a ni socijalizam i planska privreda da neko nekom pomaže. Svako ko ima malo rezona i malo prati može lako doći sam do zaključaka.
 
Na temu kvalitet zivota.

Po izbornom integritetu Srbija treca od pozadi u Evropi.


Nemacki hemicar koji preplivavajuci Dunav analizira kvalitet vode, izasao iz reke kod Beograda zbog fekalija.

 
Sledeće nedelje euribor dolazi do nule i kreće u plus. Nažalost, prognoze ekonomista i mislećih ljudi se obistinjuju. Papirićima će porasti vrednost uprkos inflaciji. Kripto u beru, akcije uskoro. Mozda jedino u zlato ulagati ali nisam siguran. Stanove neću ni komentarisati. Ekipica Zlatnog Tigra na aparatima.
 
Zanimljivo je kako neko može da oglasi stan za koliko god visoku cenu, i makar ne dobio ni jedan poziv, taj stan će ući u statistiku oglasa. Suprotno ne može da se uradi, iz očiglednih razloga. Naravno, to ne ulazi u statistiku po kojoj ceni su prodati stanovi, ali ta statistika uglavnom kasni malo, pa mislim da su veće šanse da neko ko postavlja oglas pogleda kakvo je stanje na oglasima da utvrdi cenu. Iz tog razloga ovi mamac stanovi možda prave i veću štetu nego što mislimo. A možda nema nikakvog uticaja. Samo me je navelo na razmišljanje, kad se već pominju.
 
Sigurno je da utiču, zato što i državno-partijskom aparatu odgovara da cene budu što veće i da idu na gore, da bi posle drali na porezima.
U jednoj ovako maloj i kartelskoj zemlji pod večitom upravom partokratije, naravno da je u ovakvim situacijama sve povezano sa svim.

Ja se uvek setim onoga da, kad ovde u Srbistanu postoje čitavi karteli samo za distribuciju kafe (a naravno, svemu tome kumuje i državno-partijski aparat, jer ne mož' ovde da imaš veliki biznis a da nemaš neku vezu sa partijom) naravno da će da postoji isto i za tržište nekretnina.
 
Ima poprilično i ja pratim istina je. Nije ovo pijaca a ni socijalizam i planska privreda da neko nekom pomaže. Svako ko ima malo rezona i malo prati može lako doći sam do zaključaka.
Naravno da nije planska privreda, zato i imamo one koji zakljucuju bolje, samim tim imaju vise, da ne kazem da su pametniji. To si lepo primetio.
 
Eto ako hoćeš NS podbaru, idemo po stan za tebe ispod cene, nije problem. Za tebe 2% od cene uzimam 😀 Može?
 
Sledeće nedelje euribor dolazi do nule i kreće u plus. Nažalost, prognoze ekonomista i mislećih ljudi se obistinjuju. Papirićima će porasti vrednost uprkos inflaciji. Kripto u beru, akcije uskoro. Mozda jedino u zlato ulagati ali nisam siguran. Stanove neću ni komentarisati. Ekipica Zlatnog Tigra na aparatima.
Bice to tuzno za ljude koji su uzeli kredite sa promenljivom kamatom.
Ipak, ovakav svet, ova crna ideologija stampanja novc i eksploatacije mora da umre.
Kada investitori nestanu Beograd ce dobiti sansu.

Velika je stvar sto smo doziveli kraj neoliberalizma.
 
Vrh