Šta je novo?

Cene nekretnina

Mislim da si i ranije slao link ali mi sad ne radi tj izaberem opstinu, datume i uradim search ali nista ne izbacuje?
Nazalost ja i javascript nismo bas na ti :). Siguran sam da radi u pretrazivacu chrome na desktopu, mozda i na nekom mobilnom tel.
short_tut.gif
 
Moja greska, zaboravio sam da moram da selektujem oblast. Hvala
 
Investira se ozbiljno u nekretnine u Srbiji u poslednje vreme. Sve jaci pritisak kupaca.
 
Da i šta kad se vrate naši ovde iz Nemačke, čime se bave? Dvoje komšija se vratilo, jedan sredio kuću u pvc i stiropor, kupio auto, ali i dalje radi ovde kao zidar. Drugi kupio stan u NS izdaje za 180 eura...sirotinja i dalje, ima stan na kiriju ali i dalje je to sve nula.Ej moš misliti 180 eura mesečno za stan za koji je radio tamo 10 godina, uspeo je nema šta.Za tih 180 eura ima da ode u kupovinu za 2 nedelje najviše...

Pa što nije kupio na nekom drugom mestu gde je povrat investicije (ROI) veći, recimo poznanici su pre 10-ak godina kupili apartman na Zlatiboru. Za to vreme je cena u tom delu porasla sa 1400 na 1800 evra/m2, i plus im od rente mesečno čisto ostane 500 evra. Apartman čine dnevna i spavaća soba, skroz sređen i mesec dana unapred se mora zakazati...
I to sve u jednoj kako sam čuo sasvim običnoj zgradi bez ikakvih sadržaja (bazen, spa&welness i dr.)
Oni su uloženo već vratili za 10-ak godina dok je ROI u Beogradu bar 25 godina
 
Zato sto zeli pasivni izvor novca, ne dodatni posao?

Ili ne voli punjene pljeskavice vec francusku pacetinu.
 
Ko spekulativno utice na cenu? Sigurno ne kupci. Evo mojih saznanja koja su pouzdana i dokaziva ukrstanjem podataka. Trenutno u Beogradu postoji projekat u izgradnji srednje velicine koji je navodno prodat u celosti iako je trenutno na 20% izgradjenosti . Prvo su plasirali pricu o projektu bez prodaje. Kad su se pojavili interesenti pricali su pricu da neznaju kad otvaraju prodaju i koje su cene a istovremeno govore o ogromnoj listi zainteresovanih. Onda plasiraju pricu o nekakvoj predprodaji za nekakve povlascene kupce i plasiraju pricu o nekoj ceni. Onda navodno oglasavaju prodaju sa uvecanim cenama i rasponom. Tu prodaju ustvari i nemaju jer navodno je rade po pozivu onima sa onog velikog spiska zainteresovanih. I onda idu informacije da su manji stanovi prodati a onda odmah i da su prodali i sve ostale stanove. Cena kojom masu od pocetka te tajne pretprodaje pa do trenutka kad su sve prodali je od 1500 postala 2500.
Ozbiljna manipulacija i pecanje bu**** i naivnih.
Dokazi:
Ako su sve prodali cemu i dalje reklamiranje na sve strane?
Kod notara nema ugovora ili predugovora .
Na svim forumima se naprasno pojavljuju ti fantomski kupci i pisu hvalospeve o projektu i kako su oni kupili tako sto su platili 2550 u zadnjem momentu.
Iako je navodno ceo projekat prodat od interesenata se prikupljaju kontakti ako jednog dana bude druge faze projekta. I gle cuda iako je sve prodato neki opet fantomski agenti vas zovu i nude po malo visoj ceni od 2600 evra. Kad ih pitate odakle im stan kazu od podizvodjaca. Dakle klasicno spekulativno pumpanje cene stvaranjem iluzije da za 250 stanova od 200.000 evra ima 2000 kupaca. Cilj svega je uloviti naivne. Posto je trziste gladno stanova onda se naivni i upecaju. Ja sam ovo video na dva projekta i kod drugog imam vise dokaza jer sam se pojavio kod prodavca sa vise kontakata i identiteta. Nakon mojih sumnji slucajno sam upoznao strucnjaka iz oblasti marketinga i stratega prodaje koji mi je sve potvrdio . Dakle Srbija nije zaostala i ti spekulativni alati sa svetskih trzista dosli su i kod nas. Objasnjeno mi je da smo mi pogodno zemlja jer je trziste plitko i lako je manipulisati i stvarati sliku ogromne potraznje. Zato kad citate forume, narucene tekstove, komentare strucnjaka setite se da je to mozda deo stvaranja fatamorgane da se kupac natera da plati paprenu cenu.
Ista ova prica se desava i kod izdavanja ali tu vec ne prolazi dobro. Kod izdavanja se jedan te isti stan oglasi po visokoj ceni vise puta pa ukoliko se upeca zakupac ok a ako ne onda se pojacava fantomska ponuda novih ponuda sa jos vecim cenama.
Ovog momenta imate u Bg stanove u jednom kompleksu koji su jedan te isti a cene zakupa su 1900 , 2200, 2300, 2500 evra. Kad pozovete ove od 2300 i 2500 kazu Vam da su mozda izdati ali da ako ste interesent onda dodjete i ipak pogledate. Ako zovete ove oglase od 1900 i 2200 onda su slobodni. Tako se desilo da je poznanik isao i gledao jedan te isti stan po 4 razlicite cene a predstavljena su 4 razlicita vlasnika tog stana. Sve ovo sto napisah mozda ne koristi ali sigurno ne steti ako ste kupac. Ja sam nazalost naseo na pricu i preplatio kvadrat 200 evra.
 
Rekao bih jedno od boljih gostovanja koje je za temu imalo stanje na tržištu nekretnina.

Постоји много једноставније решење. Лимитирати број некретнина коју једна особа може да поседује. Не више од три.
Такође мислим да се превише залуђујемо са огромном потражњом на дуже стазе. Ова земља је пред домографском катастрофом. Још две-три деценије и Београд неће имати одакле више да се пуни.
 
 
Инвестирање у некретнине је умртвљавање капитала. Дакле треба да вратите уложено за 20-30 година. Бесмислена инвестиција. Свако паметан ко има вишак пара да уложи ће да да 100 хиљада евра на 5-10 хектара плодне земље и од ње годишње заради 20 хиљада евра. Упосле се стручна лица за развој култура. Убаце дистрибутери, откупљивачи и школовани пољопривредници и паре се врате за 5-10 година а не за 25-30. Када то схвате српски муфљузи који мрзе да раде него воле еспресо у његошевој цене ће бити реалне. До тада, потоп јер закуп пуца.
 
Nemojte se zaletati u poljoprivredu. Sve sto vam ne " obere" susa, grad, mraz, poplava, pozar obrace vam drzava taksama, porezima, kaznama, administracija. Oni su ko skakavci. Iz licnog primera govorim. Ako gajite konoplju onda neznam. Ja sam ulozio 100.000 , pola pojele klimatske promene i zagadjenje a pola u jednom danu drzava
 
Poslednja izmena:
Инвестирање у некретнине је умртвљавање капитала. Дакле треба да вратите уложено за 20-30 година. Бесмислена инвестиција. Свако паметан ко има вишак пара да уложи ће да да 100 хиљада евра на 5-10 хектара плодне земље и од ње годишње заради 20 хиљада евра. Упосле се стручна лица за развој култура. Убаце дистрибутери, откупљивачи и школовани пољопривредници и паре се врате за 5-10 година а не за 25-30. Када то схвате српски муфљузи који мрзе да раде него воле еспресо у његошевој цене ће бити реалне. До тада, потоп јер закуп пуца.
Ех, то већ изискује рад!
 
Vesti od danas; cena hrane skače od 11 maja, goriva energenata...ipak sam nažalost bio u pravu, osim oko cena stanova...mislim da će vredeti mnogo manje od 20 k eura. Ne zaboravite čekaju nas mnogo teška vremena. Po ovim cenama nemaju više ni najbolji programeri da kupe stan, tako da može sve u provaliju pre nego gore.
 
Ljudi ajmo da skupimo 5.000 evra i kupimo Sava Savi jedno imanje na planini, sa šumarkom i izvorom u blizini...mislim da ga samo to deli od toga da se oslobodi i postane veliki igrač na tržištu nekretnina ;)
 
Ne znam koliko tačne podatke vuče ova aplikacija koju je napravio kolega sa foruma, a koja se nalazi na ovom linku: http://8.209.92.181/

Ali, pod uslovom da su podaci tačni, u Beogradu je u martu ove godine prometovan najveći broj nekretnina u prethodnih deset godina.
 
Инвестирање у некретнине је умртвљавање капитала. Дакле треба да вратите уложено за 20-30 година. Бесмислена инвестиција. Свако паметан ко има вишак пара да уложи ће да да 100 хиљада евра на 5-10 хектара плодне земље и од ње годишње заради 20 хиљада евра. Упосле се стручна лица за развој култура. Убаце дистрибутери, откупљивачи и школовани пољопривредници и паре се врате за 5-10 година а не за 25-30. Када то схвате српски муфљузи који мрзе да раде него воле еспресо у његошевој цене ће бити реалне. До тада, потоп јер закуп пуца.
E da je poljoprivreda tako carobna, svi bi radili.
Ne znam kako ces sve njih da uposlis sa 5 hektara, to nisu mali troskovi, cak ni part time. Pa nisi uracunao ni masine, amortizaciju. Prosecna zarada je oko 100 000 po hektaru za kukuruz kad imas masine i sve sam radis.
Tako da ti na 6 hektara koliko realno mozes kupiti za 100k e ostane 600 000, a posto nemas opremu ni znanje, vrv ne ostane ni pola. Pa dodaj koju susnu godinu...
E sada ti verovatno mislis na neku kulturu koja je 5 puta unosnija i samo si je ti posadio u Srbiji. Nesto iz bombasticnih novinskih naslova "1 hektar ovoga donosi i 20 000e".
Plus to ti dodje kao neki posao i prilicna obaveza. Ko vec radi i zaradjuje sigurno nema vremena da se bakce sa tim. Zato stan i jeste bolje resenje.
 
Ne brinite vi za mene, ja se spremam odavno za selo gde imam kuću i za samoodrživost na selu. Trenutno radim i živim na Nbg, upravo kako bih zaradio pare za selo i poljoprivredu (koja je trenutno neisplativa). Ali ako znamo da je stočarstvo uništeno, znamo i šta sledi posle toga ( veliki rast cena hrane), e pa se onda vidimo da li ćete želeti kvadrate i dalje ili hranu.A vi verujte agentima i mešetarima pa kupujte stanove, a ne verujte meni koji nema nikakvu korist od toga da vam kaže suprotno. Uostalom pitajte bilo kog malo boljeg ekonomistu šta nam sledi.
 
Ako vec diskutujemo o ceni nekretnina kroz prizmu investicija onda bi iskustva vredela od onih koji su u tome. Evo ako ste u poljoprivredi ja sam u 20 godina investirao 100.000 i svojim radom i porodice zaradio tacno toliko jer sam ovih dana puko to pocetno ulaganje. Isto pre 20 godina sam kupio stan od 50.000 i sad nakon tog perioda on vredi 0 evra jer je nelegalizovan. " profit" od te "investicije" je mozda 25000 koliko sam " ustedeo ne placajuci stanarinu. A koliki je profit kod legalne nekretnine koja je kupljena investicijski za izdavanje nek odgovori onaj ko je to uradio. I opet to je bilo u prethodnih 20 god i ko je ovde Tarabic da kaze sta ce biti u narednih 20 god ovog blesavog covecanstva???
 
Niste vi Savo shvatili suštinu, svaki od nas ozbiljnijih ljudi sa ovog foruma već ima negde na selu ili prirodi nešto, za ne daj Bože! Da li nasleđeno, kupljeno ili se sprema da uskoro kupi. Tako razmišljaju odgovorni i ozbiljni ljudi, ali to nikako ne znači da baš ove godine nećemo dobar deo svoje ušteđevine uložiti u nekretnine. To takođe znači da sam svestan i NEĆU dozvoliti da mi zarada i ušteđevina propadnu zbog nekih ljigavih svetskih političara i njihovih pudlica bankara i ekonomista
Razumete, ovo na selu me čeka ako dođu crni dani, ali neću zbog toga da prestanem da živim, ulažem i brinem o ekonomiji svoje porodice...neću da padam u vatru i vodu čitajući novinske članke!
 
Ne brinite vi za mene, ja se spremam odavno za selo gde imam kuću i za samoodrživost na selu. Trenutno radim i živim na Nbg, upravo kako bih zaradio pare za selo i poljoprivredu (koja je trenutno neisplativa). Ali ako znamo da je stočarstvo uništeno, znamo i šta sledi posle toga ( veliki rast cena hrane), e pa se onda vidimo da li ćete želeti kvadrate i dalje ili hranu.A vi verujte agentima i mešetarima pa kupujte stanove, a ne verujte meni koji nema nikakvu korist od toga da vam kaže suprotno. Uostalom pitajte bilo kog malo boljeg ekonomistu šta nam sledi.
Gde si nasao zenu koja ce da te isprati u toj ideji selidbe na selo? p.s. Da l mozda ona ima neku sestru, slicnog vaspitanja, pitam za drugara.
 
Vrh