Šta je novo?

Cene nekretnina

Gde si nasao zenu koja ce da te isprati u toj ideji selidbe na selo? p.s. Da l mozda ona ima neku sestru, slicnog vaspitanja, pitam za drugara.
Xaxaxa konačno došlo vreme da su na ceni devojke sa sele ☺️🏡
Btw, ova tema ima ide u raznim pravcima i pokriva sve životne teme, a ponekad i cenu nekretnina 👏
 
E pa ima koje hoće na selo i to gradske cure, i više nego što mislite, 3 su mi se već prijavile da žele sa mnom topiti čvarke, i gunjgurati, jer žena neće iz grada.
 
Znas tacno 15 programera koji su kupili stan u Kennedy Residenceu? Nije 14, nije 16, 17? Tacno 15 njih. Ja znam mnogo programera, al samo jedan je kupio stan u novogradnji prosle god i to su mu roditelji dodali dosta za ucesce, ojadio ih. Da stavim stvari u perspektivu. Da bi se uzeo ovakav kredit treba imati barem 60k evra u kesu i placa se rata od oko 1000 eur. Verovatno treba imati i neku kintu za odrzavanje, racune... plus opremanje stana. Ja se ocigledno druzim s pogresnim programerima.
Izvinjavam se, nov sam u grupi, da li možete da mi kažete koja je orentaciona cena za dvosobne stanove?
Hvala unapred.
 
U Kenediju vise nema stanova, a bilo je od 2500 do 3100. Tako se krece i na Nbg uglavnom.
 
Posle izlaska kvartalnog izvestaja se vidi koliko su prazne i nerealne price da je prodaja stala, zasnovane na tome da se pet istih stanova stoje u oglasima vec godinu dana.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    233,5 KB · Pregleda: 265
  • 2.jpg
    2.jpg
    234,9 KB · Pregleda: 266
Statistika cena u novogradnji po projektima za 2021 godinu RGZ

*broj podataka = broj prodaja
 
@zoranp
Naravno kada jos nije uneto u bazu.
Idi mart, feb, jan 2021/2022 i videces da je u ovoj godini taj broj uvek veci.
A i to su okvirni prikazi broja ugovora, nisu svi prikazani i koliko znam nasumicno se prikazuje kolicina ugovora.
 
K distrikt - prodavan za ispod 2.000 evra po kvadratu u 2021. godini. Po papirima. Ili je neko velemajstor u cenkanju, ili ljudi nisu tako gadljivi na kes kako se misli. :)
 
Vrlo moguce da je to neki stan koji ima preko 200 kvadrata, pa je ta cena.
 
Ne treba uvek imati predispoziciju da je kriminal u pitanju kao sto ovde na forumu misle da je to sve "pranje para".

1. Moguce da je prodaju rodjaku, bratu sestri po povoljnijim uslovima.
2. Moguice da je zafalilo novca pa su jedan deo stanova (ko ima da da sve pare odjednom) dali povoljnije da bi imali kes umesto da pozajmljuju od banke
3. Moguce da je bio jedan kupac koji je dobio popust na "kolicinu"

itd itd. Ima dosta razloga zasto bi nesto moglo da bude.
 
Poslednja izmena:
A jel moguce i da je neko dao kes na ruke pa su pisali drugu cenu u ugovor?

Mislim to je skoro pa podjednako verovatno kao i da je prodao sestri, a mnogo verovatnije nego da im je zafalilo novca u 2021.

A ja nisam rekao da je kriminal, niti sam dirnuo u najpostenije investitore u istoriji, u najgorem slucaju je to neki prekrsajcic, verovatno nije - ali eto bas neobicno da ti ta mogucnost nije pala na pamet. :)
 
Naravno da je moguce ali jako malo verovatno. Ono sto je problem jeste sto nasim forumasima prvo to padne na pamet kao svojevrsno opravdanje kako su oni tako uspesni...
Umesto da prvo razmisljaju racionalno da najverovatnije je nesto drugo u pitanju. Na vecim projektima takve stvari se ne rade ili se retko rade. Zato po meni ne treba ici na male investitore vec iskljucivo na velike poput BNV projekta ili da daju depozit od 1M pa ako nadju malverzaciju da drzava zadrzi to za sebe. Opet kazem cisto sumnjam da je ovde u pitanju tako neka malverzacija.

Na primer pored svih mogucih dokaza ukljucujuci i http://8.209.92.181/ gde se vidi kontinuirani rast od 2012 na ovamo svi su u nekoj kolektivnoj zabludi da to nije tako i da su to price agenata. (sto je samo po sebi nebuloza).
 
Nemam pojma stvarno sta forumasi sve pisu. Prilicno puno gluposti verovatno.

Jedan od investitora na ovom projektu je pokusao da sebi sagradi panoramski lift - ne znam zasto iskreno. To nije bilo bas racionalno razmisljanje. Pa mi je i ovo palo na pamet. Verovatno si ti u pravu. Prodao je sestri od tetke sa popustom.
 
Ja sam u IT sektoru.
Programesrske plate su naduvane, ugalvnom zato sto investitori sede blizu stamparije novca.
Osim toga nivu dehumanizacije u IT sektoru je visok. Morate da trpite razne gluposti (scrum sastanke, gomilu ostalih idiotskih sastanaka, da dugo sedite...)
Veliki broj programera ima socijalne i psiholoske deficite i bolesti (autizam, psihopatija, frikovi kontrole..)
Ima bolesnih majmuna medju programerima koji presede citav vikend u firmi jer nemaju socijalni zivot.
Kad se sve to uzme u obzir....
 
Covek koji je ovo napravio zasluzuje medalju i nac. penziju! Ovo je fenomenalno, i bolje ne moze dok god koordinate ne mogu da se prevedu u ime bloka (ili ulice), onda bi export u csv bio vrh..

Apsolutno fenomenalno! Svaka cast!
Hvala 😀 samo da naglasim da rgz stavlja cenu ugovora(koji sadrzi i npr garazna mesta) pa da bih izracunao cenu kvadrata oduzimao sam od ukupne cene 15000 po garazi, sto naravno ne mora uvek biti slucaj. I moguce je da postoje jos neke greske.
 
Vrh