Šta je novo?

Cene nekretnina

vradovic":3s56yktw je napisao(la):
Cemu generalizovanje? Zbog cega mislis da su svi intestitori isti? Nema potrebe za time. Sad ja ako kupim neku parcelu i krenem da gradim hoces i za tu situaciju da imas ironicno negativne komentare. Svako ko ima negativne komentare zapravo podsvesno trazi izgovor za svoj neuspeh.

Nisi razumeo poentu. Mada ako nam smrde oni koji stoje iza Belvila na vodi, kako li tek smrdi ostatak ribe?

Ako su negativni komentari izgovori za neuspeh, onda je ovaj forum pun neuspesnih jer ne videh pozitivan komentar na tvoja pisanja npr da je Srbija ekonomski tigar. Samim tim prethodni komentari o biznismenu svetskog glasa koji besplatno deli savete na malom forumu punog neuspesnih ljudi dobijaju na tezini.

Ali tu bih se ja recimo slozio sa tobom, jer kao sto tigar mora da lovi tako ce i penzioneri uskoro morati da love golubove ponovo da bi preziveli

Captured8b5ee5b70ab1898.jpg
 
Sada kupuje stan samo ko ne može da sačeka najavljenu legalizaciju do proleća ili ko ima lovu, a negde zagubio nerve, pa popusti u opštoj panici…paradigma je da u krugu na manje od 60minuta vožnje od BG ima domaćinstava i imanja sa 2-3h zemlje za manje od 50k€…
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900642#p900642:30naixde je napisao(la):
niki » 21 Nov 2021 08:10 am[/url]":30naixde]Sada kupuje stan samo ko ne može da sačeka najavljenu legalizaciju do proleća ili ko ima lovu, a negde zagubio nerve, pa popusti u opštoj panici…paradigma je da u krugu na manje od 60minuta vožnje od BG ima domaćinstava i imanja sa 2-3h zemlje za manje od 50k€…

Ali ljudi ne žele da žive na selu. Žele da žive negde gde imaju sve pogodnosti grada - tj. centralne gradske zone, ukoliko mogu to sebi da priušte.

Ko sebi želi da vozi do posla i nazad dva sata dnevn?. Da vozi vikendom do nekog megamarketa da obavi kupovinu? Da mu deca idu u neku seosku školu? I da se maltene više nikad ne viđa da prijateljima iz grada pošto nema više onog, "e hajde na piće večeras".
 
Ma to je sve jasno, kome treba za život nema mnogo dileme, ovo sa investicione perspektive, kupiti 20kvm u BG ili 3hektara domaćinstvo na 60 min od BG, garsonjera donosi 12 meseci po 300/400€ Mesečno uz sve peripetije koje to nosi, kad je sad platiš 2.500€/kvm moda bude 5k€/kvm a možda i ne za 10 gorina, a imanje gde je ar plaćen manje od 1.000€ koliko će vredeti za 10 godina…imanje može nekom lokalcu da se placa da ga održava …može biti i manje nego za stan u BG mesečno odrzavanje i troskovi …
 
Sto je najgore ni ja ne vjerujem vise da će padati dok god se kupujw po ovim cijenama, znači ima onih kojima nije skupo. A sto se tiče tpg zakona ova država da joj je*******u interesu mogao je taj zakon i ranije da se sprpvede. Državi odgovaraju ove cijene. Cijene plata ne prate rast ni inflaciju da isprate, iako je problem sa radnicima, svi su u fazonu povećaćemo za koliko moramo. Kad sam čula koliku platu imaju ljudi u mojoj firmi obični radnici bilo me sramota. Tipa 60 000 din a da ne kažem da se to vrti oko prosjeka. Šta je sa ovim sa manjin primanjima

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Богами некад и друговима из града, типа Карабурма и Бежанија треба пола сата или више да се нађу на пићу у граду. Сеоске школе уопште нису лоше, деца у градским школама чешће упадају у друштва хулигана и наркомана, а у сеоским школама се и лакше оствари одличан успех за бољи упис у средњу школу. Село је проблематично за жене, нема ДМ, нема Лили, нема бутика, нема салона, не могу штикле да се носе по блату.
 
Malo ko je spreman da zameni grad, posebno Beograd ili Novi Sad, selom. Ne idu ljudi džabe sa sela u grad toliko, ne želi svako da se bavi zemljom.
 
Доста зависи од типа села. Није исто нпр. села око Гроцке и села око Бора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900654#p900654:xoocbvmb je napisao(la):
Дошљак » Ned Nov 21, 2021 10:45 am[/url]":xoocbvmb]Село је проблематично за жене, нема ДМ, нема Лили, нема бутика, нема салона, не могу штикле да се носе по блату.

A tek što je problematično za muškarce, nema u selu ni kladionica ni stadiona ni lepog parkinga da se pokažu nova skupa kola... Samo da se rmbači po ceo dan na suncu sa životinjama i traktorima...

Nemojmo biti ovoliki seksisti, ne priliči ovom forumu na kom se zadesi nekad neka žena i pobegne glavom bez obzira.
 
Ne cudi me ovakvo prorocanstvo od strane tih novina, kao ni hvalospevi suparnickih novina. Zapravo svaki dan se nadaju da ce nesto lose da se desi samo da navodno iskazu zabrinutost za narod, a zapravo jedini cilj je blatiti protivnika. Niceg objektivnog u tekstu.
 
Niceg objektivnog? Ne primecujes svakodnevni saobracajni kolaps, aerozagadjenje, poplave po ulicama kad padne jaca kisa kao i to sto svako malo ceo grad smrdi na fekalije?
 
Citam i dalje onaj stari B92 forum, ima pametnih stvari da se nadje.
I tada je bilo nekih koji je zustro branili stav da cena moze samo da skace, tipa clan kontrol. Navodno je trebalo da kupi dva stana, ali na svako pominjanje pada cena je skakao kao oparen pa su sumnjali da ili treba nesto da proda ili je investitor u frci.
Bilo je i bivsih agenata nekretnina koji su bili malo realniji, ali su smatrali da ne moze vise da pada nakon 2010. a ipak je bila solidna korekcija i nakon toga. Neki su kupovali, kao clanica Tanja i rekao bih da se solidno zeznula.
Bilo je i krajnjih pesimista, medjutim hteo sam da istaknem one realne - Batrovic, Posejdon, Buum...
I mozda i najbolji - Gordon. Voleo bih sada da cujem njegovo misljenje. Uvek treba biti obazriv, neko ko je 10x ranije bio u pravu, ne mora da znaci da ce i 11. ali se vidi da covek zdravo razmislja i sve uzima u obzir.
Evo jedan njegov post koji rekao bih vazi i sada.

 
Hunchback":2o6wzb29 je napisao(la):
Citam i dalje onaj stari B92 forum, ima pametnih stvari da se nadje.
I tada je bilo nekih koji je zustro branili stav da cena moze samo da skace, tipa clan kontrol. Navodno je trebalo da kupi dva stana, ali na svako pominjanje pada cena je skakao kao oparen pa su sumnjali da ili treba nesto da proda ili je investitor u frci.
Bilo je i bivsih agenata nekretnina koji su bili malo realniji, ali su smatrali da ne moze vise da pada nakon 2010. a ipak je bila solidna korekcija i nakon toga. Neki su kupovali, kao clanica Tanja i rekao bih da se solidno zeznula.
Bilo je i krajnjih pesimista, medjutim hteo sam da istaknem one realne - Batrovic, Posejdon, Buum...
I mozda i najbolji - Gordon. Voleo bih sada da cujem njegovo misljenje. Uvek treba biti obazriv, neko ko je 10x ranije bio u pravu, ne mora da znaci da ce i 11. ali se vidi da covek zdravo razmislja i sve uzima u obzir.
Evo jedan njegov post koji rekao bih vazi i sada.

Jel može link, ne vidim komentar

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Stavio sam link na kraju teksta gde pise evo jedan... klikni na taj deo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900659#p900659:1i4thtmv je napisao(la):
LeninVaskrse » Нед Нов 21, 2021 10:15 am[/url]":1i4thtmv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900654#p900654:1i4thtmv je napisao(la):
Дошљак » Ned Nov 21, 2021 10:45 am[/url]":1i4thtmv]Село је проблематично за жене, нема ДМ, нема Лили, нема бутика, нема салона, не могу штикле да се носе по блату.

A tek što je problematično za muškarce, nema u selu ni kladionica ni stadiona ni lepog parkinga da se pokažu nova skupa kola... Samo da se rmbači po ceo dan na suncu sa životinjama i traktorima...

Nemojmo biti ovoliki seksisti, ne priliči ovom forumu na kom se zadesi nekad neka žena i pobegne glavom bez obzira.
Нисам сексиста, већ хоћу да напоменем да су женске потребе мање задовољене од мушких на селу. Доста села данас има и кладионице, а свако сели има кафану и стадион локалног ФК. А и онако се већина коцкара клади онлајн. Зар је нешто лоше у томе што жене желе да буду лепе, неговане и дотеране?
У Белом потоку нпр. ћеш више срести бесних кола него трактора.
 
Cene ce krenuti na dole kada svetski bogatasi uvide da nema vise prostora za bogacenje na duvanju cena jer je cena vec dostigla maksimum. Svetska banka je i napravila uslove da se ovakav rast desi u celom svetu, jer milijarderima odgovara da jos lakse spekulacijom zarade. Kes vecine malih bogatasa, do milion-dva evra kapitala, je vec ulozen u nekretnine, jer nemaju drugu logicnu mogucnost trenutno. Tj stvorena je slika medju malim bogatasima da ce cena u mirijevu ici na 5000e i slocno. To je najlaksi nacin da se manipulacijom ljudi nateraju da novac uloze u nesto sto ne vredi toliko, tj da se novac ispumpa i predje u ruke najbogatijih.
Do pre dve godine je bilo ok kupiti nesto, sada vec nikako ne treba ulagati. Bice povoljnije prilike za par godina. Zasicenje se oseca, samim tim sto sve vise ljudi gleda da kupuje parking mesta, ocigledno shvacajuci neisplativost kupovine stana radi rente.
 
shadestudio":1fs6qoyn je napisao(la):
Cene ce krenuti na dole kada svetski bogatasi uvide da nema vise prostora za bogacenje na duvanju cena jer je cena vec dostigla maksimum. Svetska banka je i napravila uslove da se ovakav rast desi u celom svetu, jer milijarderima odgovara da jos lakse spekulacijom zarade. Kes vecine malih bogatasa, do milion-dva evra kapitala, je vec ulozen u nekretnine, jer nemaju drugu logicnu mogucnost trenutno. Tj stvorena je slika medju malim bogatasima da ce cena u mirijevu ici na 5000e i slocno. To je najlaksi nacin da se manipulacijom ljudi nateraju da novac uloze u nesto sto ne vredi toliko, tj da se novac ispumpa i predje u ruke najbogatijih.
Do pre dve godine je bilo ok kupiti nesto, sada vec nikako ne treba ulagati. Bice povoljnije prilike za par godina. Zasicenje se oseca, samim tim sto sve vise ljudi gleda da kupuje parking mesta, ocigledno shvacajuci neisplativost kupovine stana radi rente.
Maloprije na slavi agent nekeretnina mi priča da su cijenw nerealne ali da i dalje kupuju prema njegovim info ovi iz cg kupuju, jer su tamo nagazili mila pa sklanjaju pare ovi što su mu bliski. Ovdje će do promjene doći kada se promjeni vlast. I ja ne vjerujem da će rasti, ali ne znam ni koliko će padati. Mada kaže drug da je kupio na Tošinom bunaru za 1600 po kvadratu, ima sitnih ulaganja. Krečenje i sl. Ja koliko vidim na oglasima tošin bunar nema za te pare, tako da kome se žurida proda daće niže, kao što su članovi i ranije pisali.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Vlast dodje i ode, pa dodje nova i bude ista. Da je do vlasti ne bi imali pad od 2008 do 2015., sa obzirom da ni jedni do sada nisu bili besprekorni i da postoji kontinuitet bogacenja ljudi u vlasti.

Srbija samo prati globalne trendove kretanja kapitala. Isti ti crnogorci su 2008 prodavali rusima nekretnine za basnoslovne novce pa su kada je dosla kriza propali.

Nelegalni novac ne moze da izazove ovoliki skok sam od sebe, jer bi pola naroda moralo da radi drogu da bi ovoliko podigli cene. A znamo da pola naroda ne radi drogu.

Cena potice 80% od ljudi koji su legalno stekli novac, ali su doveseni u zabludu da treba da ga uloze u nekretnine po ovim cenama i da ce da zarade. Taj novac je uvek postojao, samo je sada pretocen u kvadrate pa se lakse vidi.
 
Clan Tin je dao dobre argumente sa izvorima informacija o tome kako su nekretnine proizvod nelegalnih aktivnosti, koji su tvoji argumenti za to sto tvrdis?
Hint: nije droga jedina ilegalna aktivnost...
 
A onda sam pogresio. 95% novca u nekretninama je od kriminala. Radimo za 300 evra u fabrici svi, to sam zaboravio kad sam pisao prethodni post.
Svi smo kriminalci sto smo kupili nesto zadnjih pet godina, nisam ni znao da sam kriminalac dok nisam video te argumente sa izvorima informacija.
 
Da li ste kriminalci ja ne znam niti me interesuje. Ali meni je tuzno koliko se neki ljudi trude da racionalizuju svoje odluke o kupovini stana i pri tom brane taj stav da je sasvim ok placati 3k kvadrat u gradu koji povremeno smrdi da govna, pri cemu mu je to najmanji od svih problema koji ima.
 
Vrh