Šta je novo?

Cene nekretnina

Ne tražim savet za ulaganje, niti bih naravno samo na osnovu mišljenja na forumu doneo neku odluku, ali s obzirom da je tema za nekretnine a da parking mesto u garaži spada u to na neki način i da se priča o ulaganjima, hteo sam da čujem mišljenje drugih.

Parking mesto, kao i garaža uostalom, nije uopšte jeftino i jako se sporo vraća uložen novac, po mom mišljenju između 10 i 15 godina i sigurno postoje poslovi u koje možeš da uložiš taj novac i da ti se vrati mnogo, mnogo brže, ali naravno, ne zna svako. Ovo je nekako, rekao bih, sigurnija varijanta, jer verujem da uvek može da se proda za isti ili sličan novac, ali opet, to je samo moje mišljenje.
 
10 do 15 godina je ekstra za pasivne prihode. Proveri samo da l postoje neki porezi i skriveni troskovi.
 
To si u pravu, za skrivene troškove nisam puno razmišljao, ali evo sada ne znam ni koji bi mogli da budu sem da se klackalica u nekom trenutku ne pokvari. Što se poreza tiče, vrlo verovatno postoji.
 
Plaćaš i održavanje zgrade i infostan. Mislim da je u Zemunskom kapijama to oko 10 evra mesečno. Plus godišnji porez.
Dodatak: menjali smo rampe, koštalo je 2800 dinara po garažnom mestu. Ovo se ne radi često, ali one koje je stavio investitor nisu odradile ni garantni rok.
 
Постоје и негде гаражна места са клацкалицама, верујем да то повећава трошкове одржавања.
 
Ovde bi bila baš klackalica, a što se tiče održanja zgrade, infostana i godišnjeg poreza, to je uračunato i to je ok. Zna li neko koliki su troškovi održavanja te klackalice i kakva je pouzdanost tih sistema?
 
Za brzi obrt ulozenog moras da ulozis i rizik, znanje i rad. Za pasivni prihod od izdavanja je normalno da cekas 20 godina. Ali bude to i vise, jer kapaciteti su retko konstantno popunjeni, i cena zakupa vremenom moze da padne.
 
@Darko993 evo ti jedna informacija dok razmisljas o parking mestu. Akcije firme nvidia su u zadnjih 5 godina skocile za 1,245.58% pa sad ti razmisli sta ti se isplati. Mislim rizik je veci mada ne toliko jer je u pitanju firma sa ozbiljnim proizvodima i znanjem. Nebih da pricam o kripto valutama itd jer je to u principu navlacenje tako da to izbegavaj. Sto bi neko reko kripto valute su ogranicena ponuda nicega ;)
 
isto kao i akcije, koje su iste kao i nekretnine ;) sve je to navlačenje. Zato je vradovic milioner, a mi gledamo sa zavisti, jer ulaze u realan proizvod.
 
Evo i nekog drugog vidjenja od onog iz Kurira, ko se kreće gradom prepoznaje neke indicije…nema radova na kanalazicaji, vodovodu, elektro mreži …haos u saobraćaju, metro od nigde do nigde, a košta višestruko više od normalnih vrednosti, vodoizvorista ugrožena, vazduh jedan od najzagadjenijih u svetu…ali će zato kvm u Mirijevu biti uskoro 5k€ jer narod ne zna šta će sa novcem koji gubi vrednost…

Dobro došli u Beograd 2031: Fekalije i urbanistički kolaps

https://nova.rs/vesti/drustvo/dobro-dos ... ki-kolaps/
 
Nije sve u parama, ima nešto i u novcu :mrgreen: Milioner koji daje besplatne savete oko investicija i širi svoja netipična razmišljanja po jednom malom forumu kao što je ovaj, treba da cenimo što imamo takvog člana. Aj sad ozbiljno, obogatiti se zahteva jedan od dva preduslova - ili da ceo život donosiš pametne poslovne odluke uz posvećen rad, ili da imaš sreće da napraviš jednu pravu investiciju u pravo vreme koja ti donese lep kapital koji ćeš da obrćeš dalje, ali i tu moraš da budeš pametan. Mnogi nisu imali tu sreću da dođu do neke veće kinte koju mogu dalje da ulože, bilo u akcije, kriptovalute, u svoju ideju za firmu, ili na kraju krajeva u nekretnine, što je posao u koji ulaziš tek kada imaš poveću svotu novca na raspolaganju. Tako da - opustite se, čitajte realne prognoze oko kretanja cena nekretnina, kupujte/prodajte u pravom trenutku i tražite stan u delu grada koji je najbolji za vašu porodicu i ono što možete zapravo da priuštite.
 
Kad smo kod cena Gizmo koja je cena kvadrata na B. Brdu kod Gramisa?
 
Igore obrisao si mi post koji nine trebalo da bude uvredljiv nego da malo isprovocira diskusiju, nakon toga stiže još jedan post koji vradovica promoviše kao milionera i kome treba da budemo zahvalni na tome sto se udostojio da polemiše na ovom forumu?!
 
@Igor

Nemam predstavu jer tehnički nisam kupio stan tamo, komšije i ja smo imali tu šansu da međusobno profitiramo uz ugovor sa investitorom koji svima donosi pare. Tako da eto, to je ta sreća o kojoj govorim da iz nekretnine koja je vredela maksimalno recimo 70k evra, potencijalno udvostručim u vrednosti ukoliko bih prodavao. Zbog toga i lutam ovom temom i forumom u nekoj potrazi za prognozama koliko će nešto da vredi i šta ljudi rade sa nekretninama u predstojećem periodu, a nailazim na poprilično sulude diskusije oko pojedinca kojem je mnogo dosadno. Mada i nije on kriv, nego mi članovi od kojih očigledno izaziva reakciju i sa kojim neki ulaze u smislenu polemiku, dok drugi smatraju da lupeta i ljuti su na njegove prognoze.

Nego eto konkretan slučaj, pomenuo si Banovo brdo - listajući nekretnine u halooglasima, dobar deo novogradnji se kreće od 2200 do 2600 evra po kvadratu, tako da ja sad tu mogu da maštam i sanjam šta će biti sledeće godine u ovo vreme kad budem imao ključ u rukama, kako će biti za 10 godina kad tuda bude prolazio metro, itd. Dobar deo nas ovde gleda lične interese na kraju krajeva, i šta nama odgovara da se desi - neki čekaju da pukne balon da kupe jeftino, neki čekaju da se još naduva da se nekretnina proda skupo. Niko sa sigurnošću ne zna šta će biti sutra.

@niki

Druže, bio sam sarkastičan oko radovića ako nisi skapirao...
 
LudaAmeba":276g3t3r je napisao(la):
@Darko993 evo ti jedna informacija dok razmisljas o parking mestu. Akcije firme nvidia su u zadnjih 5 godina skocile za 1,245.58% pa sad ti razmisli sta ti se isplati. Mislim rizik je veci mada ne toliko jer je u pitanju firma sa ozbiljnim proizvodima i znanjem. Nebih da pricam o kripto valutama itd jer je to u principu navlacenje tako da to izbegavaj. Sto bi neko reko kripto valute su ogranicena ponuda nicega ;)
Akcije nVidije su upravo i skočile zbog kriptovaluta...
 
Što znači da će da ljosnu čim grafičke kartice prestanu da se koriste za majnovanje, a mislim da sam pročitao da će tako biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899931#p899931:2k3y1o81 je napisao(la):
Darko993 » 18 Nov 2021 07:04 pm[/url]":2k3y1o81]Ovde bi bila baš klackalica, a što se tiče održanja zgrade, infostana i godišnjeg poreza, to je uračunato i to je ok. Zna li neko koliki su troškovi održavanja te klackalice i kakva je pouzdanost tih sistema?

Ja ne bi investirao u klackalicu definitivno!
Moze se desiti da za 10 godina automobili postanu mnogo tezi nego sada (elektricni) pa da svi ti sistemi pandrknu.
 
Pitanje u vezi kredita za dijasporu, da li neko zna koje banke daju kredite za rezidente koji imaju primanja u insotranstvu? Mislim da se po forumu provlacilo da jedna banka daje takve kredite...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900015#p900015:3awxm2k6 je napisao(la):
Darko993 » 19 Nov 2021 01:08 am[/url]":3awxm2k6]Što znači da će da ljosnu čim grafičke kartice prestanu da se koriste za majnovanje, a mislim da sam pročitao da će tako biti.
GPU koje proizvodi Nvidija imaju mnogo veću primenu nego što su grafičke kartice, npr u autonomnim vozilima, tako da će teško da se dogodi pad njihovih akcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900042#p900042:19c29shu je napisao(la):
Insane_BG » 19 Nov 2021 09:00 am[/url]":19c29shu]Pitanje u vezi kredita za dijasporu, da li neko zna koje banke daju kredite za rezidente koji imaju primanja u insotranstvu? Mislim da se po forumu provlacilo da jedna banka daje takve kredite...

API banka

Mislim da i sberbanka isto tako
 
Sto tiče kupovine stanova za izdavanje. Koliko vidim na hallo oglasima, cijene stanova koji se izdaju su u padu bar za blokove. Sada se može naći 2.5 stan za 350 evra. Tako da biznis ideja da neko kupi kvadrat za 2000 pa ga rentira za 350 je apsolutni promašaj. Ne da nije zaradio ni sačuvao svoj nivac nego će da bude još i u minusu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Плус што је све мања потражња за издавањем пошто све већи број људи купује своје станове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900046#p900046:1rz5xa98 je napisao(la):
Arahne » Pet Nov 19, 2021 10:28 am[/url]":1rz5xa98]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900015#p900015:1rz5xa98 je napisao(la):
Darko993 » 19 Nov 2021 01:08 am[/url]":1rz5xa98]Što znači da će da ljosnu čim grafičke kartice prestanu da se koriste za majnovanje, a mislim da sam pročitao da će tako biti.
GPU koje proizvodi Nvidija imaju mnogo veću primenu nego što su grafičke kartice, npr u autonomnim vozilima, tako da će teško da se dogodi pad njihovih akcija.

To je kao da kažeš da btc neće više biti ispod 50k. U prošlom naletu kripta i grafičkih kartica, kada je kripto pao cene nvidia akcija su se prepolovile, a počele su da skaču isto zbog rasta kriptovaluta, poklopile su se bukvalno u dan. Potrebno im je bilo 4 godine (kao i kriptu) da dostigne i prestigne vrednost iz 2017te. Sada su trenutno nv najtraženije kartice i naravno da imaju i druge proizvode samo što sa cenom niko ne može da zna šta će biti. Kao kada bi rekli da cene stanova neće padati jer ljudi moraju negde da žive.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900053#p900053:mdhuzez4 je napisao(la):
Дошљак » Пет Нов 19, 2021 10:59 am[/url]":mdhuzez4]Плус што је све мања потражња за издавањем пошто све већи број људи купује своје станове.
Mnogi stručnjaci različitih profila koji rade već par godina online ne vide više realnih razloga da sede u zagađenom gradu, već se pakuju i kupuju apartmane u Vrnjačkoj banji, Sokobanji, Zlatiboru...uskoro će po završetku autoputeva tamo moći da se prevozom bude za 1,5-2 sata (od Beograda), što je nešto jače nego u špicu s jedne na drugu stranu Beograda. Za Zlatibor znam da kroz nov PGR planiraju čak i srednju školu, i još jednu novu osnovnu...
Žene u ovim banjskim mestima imaju na raspolaganju sve welness-spa komplekse, bazene, trim i sportske terene, pa čak i neko osnovno skijanje na planini.
Oko nas sve više porodica razmišlja na taj način, pa eto i mi sami
Pored tih investicionih želja koje svi imamo radi se i o poboljšanju kvalitetu života
 
У толико ће бити још мања навала на изнајмљивање станова у Београду.
 
Vrh