Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890058#p890058:1wcvvpqq je napisao(la):
moodboy » Sub Okt 16, 2021 9:45 am[/url]":1wcvvpqq]Pa eto, ako ne znas pitaj nije problem.
Milana Rakica - kod policijske stanice je 2.100 sa PDVom. Moze i za 2.000 i 2.050. Zavisi koliki stan uzimas.

Koste Abrasevica je 2.300 sa PDVom u izgradnji.

Bilo je do skoro jos stanova u Kopernikus panorami - otisli su za 1.800 i 1.900 plus pdv - sa ozbiljnim popustom za garazno mesto. Uzeo ga tip sa foruma.

2.100-2.200 je bio na uglu Radojke Lakic i Slobodanke Danke Savic - ali to jesu bila dva funkcionalna stana na visokom prizemlju - isto tako odlicna novogradnja.

Na vrhu Vojvode Bogdana kod Vuka jako lepa novogradnja 2.400 do 2.500 sa PDVom - zavisi koji stan. Pored nje zavrsena novogradnja - povuceni sprat sa velikom terasom i gratis ostavom je pre mesec dva bio 2.000 sa PDVom - zurilo mu se da proda.

Na sredini Vojvode Bogdana - preko puta Zapate - lux zgrada - pre par meseci je bio taj stan od 90kv za taj novac - otisao sutradan.

Mogao bih da ti dam ugovore i predloge ugovora, da mi je stalo. A mogao bi i da se izvinis…

Za Kenedy i Novi Dorcol moram da se ogradim. To je od prijatelja koji tamo trazi - podsetilo me je kad me je pogodio oglas za Ken. pre neki dan.



E pa lepo si rekao, prvo to kod policijske je krs kraj i sam kraj Liona, ako uopste moze da se smatra istim.

Ovo drugo sto si pomenuo provereno znam da nije islo po tim cenama, a za kopernikus opet pricas o cenama od 2018 godine.

Takodje sve ulice koje pominjes su sem koste a. najlosije u svim tim krajevima i najprometnije, prljave i na losim pozicijama. I takodje su vise Cvetkova pijaca nego Lion. Lion je od maltene Dravske ili Bregalnicke evo, pa do te Radojke. I probaj u tom pojasu ulica izmedju da nadjes kvadrat ispod 2600. Sve te poprecne ulice su elitni kraj.

To u V Bogdana je 2700 sada isto i to znam.


Sto se tice novogradnje, sve sto je na oko novo oni kazu novogradnja, a masovno su koministicke zgrade sa kraja 80 ih i is 90 ih novija gradnja i ljudi nemaju pojma da su to socijalni stanovi iz otkupa, cesto. Vrhunac je kad mi je agent jedan rekao pa investiror je… a ja mu kazem covece ovo je drzavna zgrada o cemu ti pricas majke ti o investitoru. Zgrada inace na Vracaru iz 92 godine. E to im je novija gradnja. I svaka boranija danas nesto prica i izmislja, a pojma nema i Beograd su juce tek videli.
 
Novogradnja je samo ono sto nikad nije imalo vlasnika.
Inace u novogradnju mogu nekako da svrstam zgrade do 7 godina starosti, posle su obicne zgrade.
Svako ko prodaje hoce da izvuce najvise, pa su i zgrade iz 80ih novogradnje, kao sto se i audi 2006 godiste prodaje u oglasima sa akcentom na nov, nov.
 
Eto. Sad si izmislio novi Lion u koji se uklapa otprilike samo Lipov lad, onda me ubedjujes da su to stare cene - nisu, i onda citas cene sa Halo oglasa, a ja ti kazem da su to zvanicne ponude od investitora, cene iz predugovora ili cene iz realizovanih ugovora, sve iz prve ruke. Agencije napisu “prodaja bez provizije” pa se onda ugrade na cenu od investitora. A satro ne naplate proviziju.

Ti kako hoces…
 
Evo ja ti kazem da ne znas. A Lipov lad je Lion (Lipov lad postoni kao kraj samo na gugl mapama) ili onih prvih par ulica moze da se kaze da su i Krst sto svi masovno koriste kad prodaju stanove da naglase. Izgleda da ti bolje znas od mene koji tu u kraju zivim. Da rezimiram samo neka je i tako kako kazes, to su neugledne, strme, prometne i primitivne ulice i takodje takve zgrade koje si pomenuo. Tako da stvarno ne znam ko i za te pare kupuje, te ulicarke od zgrada.
 
Sve zavisi kako se posmatra Lion.
Lion kao deo grada se prostire od Bregalničke/Šabačke na zapadu, do Radojke Lakic preko zamisljene linije do Geršićeve na istoku, zatim Vojislava Ilića na jugu do Preševske (Rif. Burdževića) na severu.
Ako gledamo tzv. mikrokrajeve iliti mesne zajednice, onda postoji i Lipov Lad koji je de fakto deo Liona, kao i npr. Šljunkara (zvaničan naziv MZ Zvezdara) koja delom pripada Lionu a delom Cvetkovoj pijaci. Zatim Slavujev potok (parkić kod VI) i tako dalje.
 
Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419:18ciack0 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 11:20 am[/url]":18ciack0]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000
Molim Vas.
Kad je to Novi Beograd bio skuplji od Liona? Prvo naselje od 3000 ljudi legalizovano 1940, sve ostalo pesak i močvara. U to vreme na Lionu vile za odmor.
Pustite specifične kondominijume, to onda treba porediti sa npr. Oazom gde je i posle 15 godina kvadrat skuplji od A bloka i sličnih...
Brsjačka i Hektorovićeva su posle Užičke najskuplje ulice u gradu, iole pristojna kuća je milion evra. Gde to ima na NBG?
Vračar (ili pravilnije mali Vračar, Zvezdara je ex-veliki Vračar, preimenovano naklon izgradnje opservatorije) je vrlo širok pojam, ne može se porediti sa Lionom jer je 5 puta veći. Vračar je i ona grozna padina iza ex-Klasa sa pogledom na vulkanizere u Južnom bulevaru, nikakve veze npr. sa Krunskom.
Evo ja tražim mali stan u crvenim zgradama na Lionu već par godina (ima ih oko 150 komada izgrađenih), praktično nemoguće kupiti. Jednostavno niko ne prodaje.
Problem sa novogradnjom na Lionu je što je ima vrlo vrlo malo, i to u problematičnim uličicama. tipa Kulina Bana itd.
Projekat bivši Depo je katastarski Vračar, iako na samoj granici sa Zvezdarom. Čuo sam da će kvadrat biti 3200-4000 eur ali ništa zvanično.
 
NRakocevic":1jjmjfo6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 11:20 am[/url]":1jjmjfo6]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000
Molim Vas.
Kad je to Novi Beograd bio skuplji od Liona? Prvo naselje od 3000 ljudi legalizovano 1940, sve ostalo pesak i močvara. U to vreme na Lionu vile za odmor.
Pustite specifične kondominijume, to onda treba porediti sa npr. Oazom gde je i posle 15 godina kvadrat skuplji od A bloka i sličnih...
Brsjačka i Hektorovićeva su posle Užičke najskuplje ulice u gradu, iole pristojna kuća je milion evra. Gde to ima na NBG?
Vračar (ili pravilnije mali Vračar, Zvezdara je ex-veliki Vračar, preimenovano naklon izgradnje opservatorije) je vrlo širok pojam, ne može se porediti sa Lionom jer je 5 puta veći. Vračar je i ona grozna padina iza ex-Klasa sa pogledom na vulkanizere u Južnom bulevaru, nikakve veze npr. sa Krunskom.
Evo ja tražim mali stan u crvenim zgradama na Lionu već par godina (ima ih oko 150 komada izgrađenih), praktično nemoguće kupiti. Jednostavno niko ne prodaje.
Problem sa novogradnjom na Lionu je što je ima vrlo vrlo malo, i to u problematičnim uličicama. tipa Kulina Bana itd.
Projekat bivši Depo je katastarski Vračar, iako na samoj granici sa Zvezdarom. Čuo sam da će kvadrat biti 3200-4000 eur ali ništa zvanično.
1940. mozda Lion i jeste bio pozeljnija lokacija. Danas, ako se uzme infrastruktura u obzir kao i generalno sam izgled naselja, Novi Beograd je dosta pozeljniji. Mislim da ti generalno uzimas specificnu ulicu i cenu jedne ili dve zgrade. Izuzetaka uvek ima, kao sto se cak i na npr Ledinama moze naci neki “lux” objekat sa malo jacom cenom, ali sad da se zavaravamo da je Lion neka premium lokacija danas i nema bas puno smisla. Pa evo za tu istu cenu je mogao da se kupi stan u npr kompleksu Novi Dorcol, a lokacija i zgrada ne moze da se poredi…
 
Pa Lion i nije 2.700 pokusavam to da kazem :)
2.000-2.200 je…

Crvenih fasadnih je ranije bilo mnogo vise u ponudi. Sada ih generalno nema. Mada ja gledam vecinom 3.5. Najveci problem sa tim zgradama je neprijatno nizak plafon - ja mogu da promenim plafonjeru sa poda, i losa izolacija po danasnjim standardima…

Hektoroviceva jeste “premium” ulica :)

Za Depo sam i ja cuo tu cenu oko 3k - ali jos nista ne javljaju zvanicno. Goša mi je zanimljivija kao lokacija - ali to krece na prolece verovatno (ako se ne promeni vlast u bgu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890440#p890440:2hzivwag je napisao(la):
moodboy » 17 Oct 2021 12:45 pm[/url]":2hzivwag]Pa

Za Depo sam i ja cuo tu cenu oko 3k - ali jos nista ne javljaju zvanicno. Goša mi je zanimljivija kao lokacija - ali to krece na prolece verovatno (ako se ne promeni vlast u bgu)
A možda i 4-6k€ plus PDV…od luksuznog bloka, za klasu iznad KMR možda sad bude u nivou kvaliteta KMR… predugo se kalkulise…
 
Mislim da je sve relativno.
Ukoliko neko radi na NBG i npr. tamo je odrastao sigurno mu je to poželjnije od Zvezdare.
Mislim da 90% nas koji smo odrasli na Lionu/Đermu ne razmišlja o NBG ni u ludilu, i idemo tamo samo kad moramo.
Što se cena tiče i ja sam iznenadjen da je Lion (i okolina) toliko skočio u poslednjih par godina, ali tako je. Po oglasima objekti u izgradnji se kreću od 2100 do 2700 eur, neki prosek 2400 eur. Neko je pominjao te novogradnje na levoj strani Milana Rakića iznad Veljka, vidim da traže 2300. Pojavio se neki stan u Kopernikus Panorami poslednji sprat traže 2200. Mada to isto nije Lion već Cvetko. Da naglasim da po meni cena uvek sadrži PDV, to što oglase cenu pa stave +pdv je prevara. PDV mora da se plati, a to što poneko ima mogućnost da ga delimično vrati je sasvim druga stvar. I većina ljudi koja kupuje po ovim cenama kupuje 2.,3. ili 5. stan da parkira kapital i ne refundira PDV.
Što se tiče visine plafona u zgradama od crvene cigle odrastao sam u takvoj i visina je 255cm što je standard za to vreme (od 69 to 89), mozda tako deluje ali maltene sve zgrade u BG gradjene 70-tih imaju neto visinu 255cm (neke vojne zgrade i posebni kompleksi su izuzetak).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419:xu1czd02 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 12:20 pm[/url]":xu1czd02]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000


Lion je prvo za tvoju informaciju tim boljim delom ceo na granici sa Vracarom i pripada Crvenom krstu. Takodje je taj deo lepsi i elitniji od 90 % Vracara, pa je kvadrat u Bregalnickoj, Gvozdicevoj, Trajka Stamenkovica i Prespanskoj koje su sve tu granicne sa Lion Lipov lad i Crvenim krstom, ne moze da se nadje ispod 2700 u izgradnji (u svakoj od ovih se pravi neka zgrada). Jos vise gejmuj i malo manje spamuj i pricaj napamet. Zna se sta je elitno i odmah se vidi kad dodjes u ovaj pomenuti kraj. A siguran sam da ti u samoj eliti zivis sedis i…… gejmujes
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890496#p890496:72lysdlu je napisao(la):
NRakocevic » Ned Okt 17, 2021 6:01 pm[/url]":72lysdlu]Mislim da je sve relativno.
Ukoliko neko radi na NBG i npr. tamo je odrastao sigurno mu je to poželjnije od Zvezdare.
Mislim da 90% nas koji smo odrasli na Lionu/Đermu ne razmišlja o NBG ni u ludilu, i idemo tamo samo kad moramo.
Što se cena tiče i ja sam iznenadjen da je Lion (i okolina) toliko skočio u poslednjih par godina, ali tako je. Po oglasima objekti u izgradnji se kreću od 2100 do 2700 eur, neki prosek 2400 eur. Neko je pominjao te novogradnje na levoj strani Milana Rakića iznad Veljka, vidim da traže 2300. Pojavio se neki stan u Kopernikus Panorami poslednji sprat traže 2200. Mada to isto nije Lion već Cvetko. Da naglasim da po meni cena uvek sadrži PDV, to što oglase cenu pa stave +pdv je prevara. PDV mora da se plati, a to što poneko ima mogućnost da ga delimično vrati je sasvim druga stvar. I većina ljudi koja kupuje po ovim cenama kupuje 2.,3. ili 5. stan da parkira kapital i ne refundira PDV.
Što se tiče visine plafona u zgradama od crvene cigle odrastao sam u takvoj i visina je 255cm što je standard za to vreme (od 69 to 89), mozda tako deluje ali maltene sve zgrade u BG gradjene 70-tih imaju neto visinu 255cm (neke vojne zgrade i posebni kompleksi su izuzetak).

Komsija lepo si rekao. Ali ne verujem da ce ova kolicina neukih ljudi to shvatiti.

Zamisli da neko prica o raspalom Nbg - najsocijalnijem i najodvratnijem kraju do pre 5 godina, kako je bolji od najlepseg kraja u centru grada, sa toliko elitnih vila, zgrada i uopste jednom prelepom pozicijom. Neka ih tamo i neka samo gledaju kako mi prodajemo za oko 3 k. A oni neka sede u betonskim kutijama koje nisu 50 godina okrecili, al su zato otkupili za 5 para ;) i mnogo znaju
 
realnostt":a2vxb0y8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 12:20 pm[/url]":a2vxb0y8]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000


Lion je prvo za tvoju informaciju tim boljim delom ceo na granici sa Vracarom i pripada Crvenom krstu. Takodje je taj deo lepsi i elitniji od 90 % Vracara, pa je kvadrat u Bregalnickoj, Gvozdicevoj, Trajka Stamenkovica i Prespanskoj koje su sve tu granicne sa Lion Lipov lad i Crvenim krstom, ne moze da se nadje ispod 2700 u izgradnji (u svakoj od ovih se pravi neka zgrada). Jos vise gejmuj i malo manje spamuj i pricaj napamet. Zna se sta je elitno i odmah se vidi kad dodjes u ovaj pomenuti kraj. A siguran sam da ti u samoj eliti zivis sedis i…… gejmujes
Ja trenutno zivim na Vracaru pa ne p******* ovde kako je to najbolji kraj na svetu i slicno. Svestan sam njegovih nedostataka i danas da ponovo kupujem nekretninu ne bih nikada kupio ovde stan. (a skoro sam ga i kupio, nije kao da je proslo previse godina)
Ja sam svestan da ti tu zivis, ali ne moras da budes odsecen od realnosti. To sto ti pricas je sve lepo i mozda je vazilo tipa ne znam, 1990-2000. ali danas te “vile” (lol) su prastare kucice okruzene raspalim zgradama. Takodje, nisam siguran da za kucu na dva sprata sa prakticno nepostojecim dvoristem mozes kazes da su vile ali dobro… Siguran sam da sam mladji od tebe, ali eto ja nikoga poslednjih bar 15 godina nisam cuo da kaze da je Lion elitni kraj u bilo kom kontekstu.

Mozes za Novi Beograd da pricas sta hoces, ja nemam razloga da ga branim a ni ne zivim tamo, ali ako se realno pogleda trenutna infrastruktura grada, i kako ce se graditi narednih recimo 10 godina po meni nema tu nesto mnogo nejasno. Postoje stari blokovi, ali za cenu od 2700 svakako da se poredi samo sa novogradnjom.

To sto ti gledas oglase i neko lupa cene je druga stvar i nema veze za realnom situacijom. Evo moj prijatelj slikao stan u kom zivi, stavio na oglase (po mnogo vecoj ceni naravno) i kaze ako prodje prodje ako ne nikom nista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890653#p890653:2pzj80pq je napisao(la):
gmr_x » Pon Okt 18, 2021 7:07 am[/url]":2pzj80pq]
realnostt":2pzj80pq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 12:20 pm[/url]":2pzj80pq]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000


Lion je prvo za tvoju informaciju tim boljim delom ceo na granici sa Vracarom i pripada Crvenom krstu. Takodje je taj deo lepsi i elitniji od 90 % Vracara, pa je kvadrat u Bregalnickoj, Gvozdicevoj, Trajka Stamenkovica i Prespanskoj koje su sve tu granicne sa Lion Lipov lad i Crvenim krstom, ne moze da se nadje ispod 2700 u izgradnji (u svakoj od ovih se pravi neka zgrada). Jos vise gejmuj i malo manje spamuj i pricaj napamet. Zna se sta je elitno i odmah se vidi kad dodjes u ovaj pomenuti kraj. A siguran sam da ti u samoj eliti zivis sedis i…… gejmujes
Ja trenutno zivim na Vracaru pa ne pa******* ovde kako je to najbolji kraj na svetu i slicno. Svestan sam njegovih nedostataka i danas da ponovo kupujem nekretninu ne bih nikada kupio ovde stan. (a skoro sam ga i kupio, nije kao da je proslo previse godina)
Ja sam svestan da ti tu zivis, ali ne moras da budes odsecen od realnosti. To sto ti pricas je sve lepo i mozda je vazilo tipa ne znam, 1990-2000. ali danas te “vile” (lol) su prastare kucice okruzene raspalim zgradama. Takodje, nisam siguran da za kucu na dva sprata sa prakticno nepostojecim dvoristem mozes kazes da su vile ali dobro… Siguran sam da sam mladji od tebe, ali eto ja nikoga poslednjih bar 15 godina nisam cuo da kaze da je Lion elitni kraj u bilo kom kontekstu.

Mozes za Novi Beograd da pricas sta hoces, ja nemam razloga da ga branim a ni ne zivim tamo, ali ako se realno pogleda trenutna infrastruktura grada, i kako ce se graditi narednih recimo 10 godina po meni nema tu nesto mnogo nejasno. Postoje stari blokovi, ali za cenu od 2700 svakako da se poredi samo sa novogradnjom.

To sto ti gledas oglase i neko lupa cene je druga stvar i nema veze za realnom situacijom. Evo moj prijatelj slikao stan u kom zivi, stavio na oglase (po mnogo vecoj ceni naravno) i kaze ako prodje prodje ako ne nikom nista.


Tvoj recnik je dovoljno o tebi rekao. Tako da nastavi ti da ‘pa******’ sam sa sobom. A mladji sam od tebe sigurno, samo se nenormalno dobro razumem u nekretnine i eto slucajno dodje mnogo informacija o realizacijama do mene. Opet kazem ako i zivis na Vracaru siguran sam da zivis u eliti i najboljem ambijentu posto je stvarno Vracar preurban i prelep u svakom smislu za nekog ko voli konjusnicu kao prirodno staniste. (Zivim u jedinoj mikrocelini na istom koja nije takva)
 
realnostt":2fusafwg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890653#p890653 je napisao(la):
gmr_x » Pon Okt 18, 2021 7:07 am[/url]":2fusafwg]
realnostt":2fusafwg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 12:20 pm[/url]":2fusafwg]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000


Lion je prvo za tvoju informaciju tim boljim delom ceo na granici sa Vracarom i pripada Crvenom krstu. Takodje je taj deo lepsi i elitniji od 90 % Vracara, pa je kvadrat u Bregalnickoj, Gvozdicevoj, Trajka Stamenkovica i Prespanskoj koje su sve tu granicne sa Lion Lipov lad i Crvenim krstom, ne moze da se nadje ispod 2700 u izgradnji (u svakoj od ovih se pravi neka zgrada). Jos vise gejmuj i malo manje spamuj i pricaj napamet. Zna se sta je elitno i odmah se vidi kad dodjes u ovaj pomenuti kraj. A siguran sam da ti u samoj eliti zivis sedis i…… gejmujes
Ja trenutno zivim na Vracaru pa ne pa****** ovde kako je to najbolji kraj na svetu i slicno. Svestan sam njegovih nedostataka i danas da ponovo kupujem nekretninu ne bih nikada kupio ovde stan. (a skoro sam ga i kupio, nije kao da je proslo previse godina)
Ja sam svestan da ti tu zivis, ali ne moras da budes odsecen od realnosti. To sto ti pricas je sve lepo i mozda je vazilo tipa ne znam, 1990-2000. ali danas te “vile” (lol) su prastare kucice okruzene raspalim zgradama. Takodje, nisam siguran da za kucu na dva sprata sa prakticno nepostojecim dvoristem mozes kazes da su vile ali dobro… Siguran sam da sam mladji od tebe, ali eto ja nikoga poslednjih bar 15 godina nisam cuo da kaze da je Lion elitni kraj u bilo kom kontekstu.

Mozes za Novi Beograd da pricas sta hoces, ja nemam razloga da ga branim a ni ne zivim tamo, ali ako se realno pogleda trenutna infrastruktura grada, i kako ce se graditi narednih recimo 10 godina po meni nema tu nesto mnogo nejasno. Postoje stari blokovi, ali za cenu od 2700 svakako da se poredi samo sa novogradnjom.

To sto ti gledas oglase i neko lupa cene je druga stvar i nema veze za realnom situacijom. Evo moj prijatelj slikao stan u kom zivi, stavio na oglase (po mnogo vecoj ceni naravno) i kaze ako prodje prodje ako ne nikom nista.


Tvoj recnik je dovoljno o tebi rekao. Tako da nastavi ti da ‘pa******’ sam sa sobom. A mladji sam od tebe sigurno, samo se nenormalno dobro razumem u nekretnine i eto slucajno dodje mnogo informacija o realizacijama do mene. Opet kazem ako i zivis na Vracaru siguran sam da zivis u eliti i najboljem ambijentu posto je stvarno Vracar preurban i prelep u svakom smislu za nekog ko voli konjusnicu kao prirodno staniste. (Zivim u jedinoj mikrocelini na istom koja nije takva)
Ja nikada nisam napisao da zivim u eliti, jer Vracar ne smatram elitom iako tu zivim. To je mozda nekad tako bilo, ali sad kad trotoari ne postoje, drvo koliko je retko moglo bi da se uslika i u muzej da se stavi, a nova zgrada nice svaki drugi dan pa ce saobracaj samo biti gori, to nema veze sa nekadasnjim stanjem. O vazduhu da ne pricam…
Ista je prica za Lion, samo sto koliko god da je situacija bolja ili losija on pripada opstini Zvezdara. Tako da je sve preko 2000 po kvadratu suludo za tu opstinu, al ajde sve cene su sada napumpane prilicno. Ako si upucen kao sto kazes znas da se poslednjih godina najvise stanova tu gradi, i kakav je kvalitet tih stanova.
Poenta price je, ukoliko kupis super stan u zgradi na deponiji, to ne cini deponiju lepim mestom, ona ostaje deponija.
Naravno ne kazem da je Lion deponija, samo karikiram. Nije to los kraj, ali za 1800 po kvadratu.
 
Све су то вештачке цене. Према законима тржишта и капитализма, ако је потражња велика, а тражена роба у дефициту, онда и њена цена може да расте. Сад се у Београду зида на хиљаде неких стамбених јединица, а не знам ко су заинтересовани купци, имајући у виду чињеницу да у Србији више умре људи него што се роди, као и да велики број становника напусти државу. Ко је онда купац толиких некретнина, односно стамбених објеката?
 
Pa priča se o tome i ovde i po javnosti. Ima svačega. Neki peru pare, neki ulažu u to jer su se ukakili od korone i krize pa bi da ulože u nešto trajno i opipljivo da imaju kad virus izbriše čovečanstvo. Neki moraju da kupe zato što se doseljavaju u Beograd. Ima zatim tu i stranaca koji ovde grabe sve što stignu za (njima) male pare pa bi onda to posle da izdaju ili preprodaju. Zatim, neki grade da bi malo bilo stanovanje, malo poslovni prostor (ono, kancelarija u stanu i slične gluposti). Neki jašu ludilo i hajp da ćemo ubuduće svi da radimo sve od kuće pa ko veli da oni budu ti koji će te kuće (msm stanove) da prodaju i izdaju.

Ima baš svega i svačega. Naravno, glavni katalizator i đubrivo za taj proces, pored korona histerije, je sama država. Koja ne samo što šuruje sa mnogim ''investitorima'' nego joj odgovara ovako obolelo tržište, jer što veće cene na tržištu, to veći porez ide njoj.
 
gmr_x":n2arlugb je napisao(la):
realnostt":n2arlugb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890653#p890653 je napisao(la):
gmr_x » Pon Okt 18, 2021 7:07 am[/url]":n2arlugb]
realnostt":n2arlugb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890419#p890419 je napisao(la):
gmr_x » Ned Okt 17, 2021 12:20 pm[/url]":n2arlugb]Ako se Lion prodaje za 2700 onda Vracar i Novi Beograd treba da budu najmanje 3600-700 a Stari Grad bar 4000


Lion je prvo za tvoju informaciju tim boljim delom ceo na granici sa Vracarom i pripada Crvenom krstu. Takodje je taj deo lepsi i elitniji od 90 % Vracara, pa je kvadrat u Bregalnickoj, Gvozdicevoj, Trajka Stamenkovica i Prespanskoj koje su sve tu granicne sa Lion Lipov lad i Crvenim krstom, ne moze da se nadje ispod 2700 u izgradnji (u svakoj od ovih se pravi neka zgrada). Jos vise gejmuj i malo manje spamuj i pricaj napamet. Zna se sta je elitno i odmah se vidi kad dodjes u ovaj pomenuti kraj. A siguran sam da ti u samoj eliti zivis sedis i…… gejmujes
Ja trenutno zivim na Vracaru pa ne pa****** ovde kako je to najbolji kraj na svetu i slicno. Svestan sam njegovih nedostataka i danas da ponovo kupujem nekretninu ne bih nikada kupio ovde stan. (a skoro sam ga i kupio, nije kao da je proslo previse godina)
Ja sam svestan da ti tu zivis, ali ne moras da budes odsecen od realnosti. To sto ti pricas je sve lepo i mozda je vazilo tipa ne znam, 1990-2000. ali danas te “vile” (lol) su prastare kucice okruzene raspalim zgradama. Takodje, nisam siguran da za kucu na dva sprata sa prakticno nepostojecim dvoristem mozes kazes da su vile ali dobro… Siguran sam da sam mladji od tebe, ali eto ja nikoga poslednjih bar 15 godina nisam cuo da kaze da je Lion elitni kraj u bilo kom kontekstu.

Mozes za Novi Beograd da pricas sta hoces, ja nemam razloga da ga branim a ni ne zivim tamo, ali ako se realno pogleda trenutna infrastruktura grada, i kako ce se graditi narednih recimo 10 godina po meni nema tu nesto mnogo nejasno. Postoje stari blokovi, ali za cenu od 2700 svakako da se poredi samo sa novogradnjom.

To sto ti gledas oglase i neko lupa cene je druga stvar i nema veze za realnom situacijom. Evo moj prijatelj slikao stan u kom zivi, stavio na oglase (po mnogo vecoj ceni naravno) i kaze ako prodje prodje ako ne nikom nista.


Tvoj recnik je dovoljno o tebi rekao. Tako da nastavi ti da ‘pa******’ sam sa sobom. A mladji sam od tebe sigurno, samo se nenormalno dobro razumem u nekretnine i eto slucajno dodje mnogo informacija o realizacijama do mene. Opet kazem ako i zivis na Vracaru siguran sam da zivis u eliti i najboljem ambijentu posto je stvarno Vracar preurban i prelep u svakom smislu za nekog ko voli konjusnicu kao prirodno staniste. (Zivim u jedinoj mikrocelini na istom koja nije takva)
Ja nikada nisam napisao da zivim u eliti, jer Vracar ne smatram elitom iako tu zivim. To je mozda nekad tako bilo, ali sad kad trotoari ne postoje, drvo koliko je retko moglo bi da se uslika i u muzej da se stavi, a nova zgrada nice svaki drugi dan pa ce saobracaj samo biti gori, to nema veze sa nekadasnjim stanjem. O vazduhu da ne pricam…
Ista je prica za Lion, samo sto koliko god da je situacija bolja ili losija on pripada opstini Zvezdara. Tako da je sve preko 2000 po kvadratu suludo za tu opstinu, al ajde sve cene su sada napumpane prilicno. Ako si upucen kao sto kazes znas da se poslednjih godina najvise stanova tu gradi, i kakav je kvalitet tih stanova.
Poenta price je, ukoliko kupis super stan u zgradi na deponiji, to ne cini deponiju lepim mestom, ona ostaje deponija.
Naravno ne kazem da je Lion deponija, samo karikiram. Nije to los kraj, ali za 1800 po kvadratu.
"Eh da je pravde".

Kolega je pre par godina dao oko 2000 za "ispod Cvetka, prema MML". Kraj Živka Davidovića prema Ustaničkoj sada dobro tuče 2000 ako ne i 2200. Naravno da će Lion i Đeram biti bar 2500 ako ne i 3000. Depo će sigurno biti preko 3000.

Čekam Ledine da krenu prema 2000.
 
overdrive":phi87u7y je napisao(la):
Све су то вештачке цене. Према законима тржишта и капитализма, ако је потражња велика, а тражена роба у дефициту, онда и њена цена може да расте. Сад се у Београду зида на хиљаде неких стамбених јединица, а не знам ко су заинтересовани купци, имајући у виду чињеницу да у Србији више умре људи него што се роди, као и да велики број становника напусти државу. Ко је онда купац толиких некретнина, односно стамбених објеката?
Nisu vestacke cene.
 
> Ко је онда купац толиких некретнина, односно стамбених објеката?

Ko je kupac nekretnina u Los Anđelesu, gde je srednja bruto plata $34,164 godišnje, a cena prosečna kuće $913,764? Bogataši. Bogati kupe, drže prazan stan ili ga izdaju, i zarađuju od porasta vrednosti stana.

U međuvremenu, država pritiska nebogate da uzima dažbine od njih i izgradi infrastrukturu (hm, npr metro), društvenim sredstvima, i onda ti infrastrukturni projekti dižu cenu kvadrata investitorima. Nekretnina je čist finansijski instrument. Nema potrebe da razmišljamo o demografiji, smrtnosti, itd... ništa od toga ne utiče na to gde će bogati Kinez, Njujorčanin ili Emiraćanin, ili jednostavno bogati Srbin parkirati svoje pare.

Ne razumem zašto je to teško razumeti, to tako funkcioniše u celom svetu, to je i priča celog onog mehura. Pa u mom kraju u LAju desetoro ljudi poseduje 93% celokupnog stambenog fonda. U Srbiji ima još dosta dok stignemo dotle, na nama je da li ćemo otići tako daleko kao u Americi ili ćemo se pre osvestiti.
 
Teško je razumeti zato što se taj trend i uređenje nametnuo ovde u roku od svega 5 godina. Dok je u Americi aktuelan 300.
Teško je razumeti i zato što se Amerika i LA i dalje pune, a Srbija se prazni.

Ja u tim uređenjima gde šačica ljudi poseduje celu zemlju i gde ljudi provedu živote u iznajmljenim stanovima ili se seljakajući non stop ko skitnice i resetujući svoje živote svakih par godina... ne vidim ništa ni dobro ni normalno. A ni gomila ljudi u Srbiji i sličnim zemljama. Otud još jedan razlog tog čuđenja nad ovako obolelim tržištem i novim načinom života koji se na silu nameće.
 
Vrh