Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838761#p838761:lt0s0n13 je napisao(la):
mariks » Pon Apr 05, 2021 12:41 pm[/url]":lt0s0n13]Sve zavisi ko sa kolikim kapitalom raspolaze. Ne mozes kupiti stan u bnv sa platom kasira u lidlu od 500e to je istina, ali ulozi u tipa karaburmu koja je bliza tvojih mogucnosti ako vec zelis da investiras u nekretnine. ROI zavisi od primera do primera i nikada nije isti, nekada ce biti brzi, nekada mozda i ne docekamo. Sa svakim ulaganjem je tako. Vecina bi verovatno zelela da investira u BNV ali je van njihovih mogucnosti sto opet budi bunt u njima, a sad zamislite da svako moze kupiti stan na bilo kojoj lokaciji...
Sta bi kasiri u lidlu dali da rade za 60k dinaraaa... Mislim rade oni za 60k ali rade dva meseca :D
 
Potpisujem. Sve sto ste naveli u Vašem postu. Taj 1% agencija je samo city expert. Imao sam odličnu komunikaciju sa njima. Takodje, kako moze agencija da zaatupa prodavca i kupca, to je klasični sukob interesa.
Naravno je da je u redu da se usluga naplati, ali naplaćivati i jednoj i drugog strani po meni nije korektno.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ne bi ja racunao na to. Prava statistika nije oglasena cena vec kupoprodajna koja postoji samo u katastru. Cak i tad su moguca odstupanja jer kod nas i dalje ljudi pisu nize iznose u ugovorima kako bi izbegli porez na dobit i slicno. Cene su u stvari nesto vise.
 
Izvestaji kazu da su oglasene cene obicno 10 do 30% vise od prometovanih. Najvise na Savskom Vencu, pa na Vozdovcu i Vračaru. Ima dosta članaka na tu temu.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da li neko zna koliko neto kvadrature stanova po etazi se moze dobiti od bruto?

U smislu ako je npr. parcela 500m2, dozvoljeno zauzece 60%, to bi znacilo da je max bruto objekta (po etazi) 300m2. Koliko procenata je ocekivani neto? Oko 70-80% ? Mislim na normalne spratove, ne povuceni ili prizemlje za koje je jos manje.
 
Slazem se za razliku ponudjene i ugovorene cene, ali bi i pad ponjudjenih mogao da bude znak pada potraznje. Videcemo...

Narocito mi bodu oci starogadnje koje mesecima stoje u oglasima, a definitivno nisu prodati... Proverav'o sam... 8)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845082#p845082:1k565iee je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Pon Apr 26, 2021 5:04 pm[/url]":1k565iee]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838761#p838761:1k565iee je napisao(la):
mariks » Pon Apr 05, 2021 12:41 pm[/url]":1k565iee]Sve zavisi ko sa kolikim kapitalom raspolaze. Ne mozes kupiti stan u bnv sa platom kasira u lidlu od 500e to je istina, ali ulozi u tipa karaburmu koja je bliza tvojih mogucnosti ako vec zelis da investiras u nekretnine. ROI zavisi od primera do primera i nikada nije isti, nekada ce biti brzi, nekada mozda i ne docekamo. Sa svakim ulaganjem je tako. Vecina bi verovatno zelela da investira u BNV ali je van njihovih mogucnosti sto opet budi bunt u njima, a sad zamislite da svako moze kupiti stan na bilo kojoj lokaciji...
Sta bi kasiri u lidlu dali da rade za 60k dinaraaa... Mislim rade oni za 60k ali rade dva meseca :D

ne znam za koliko rade, znam da se ne bude pa sa prekovremenim neko ima i vise. A ti ako znas iz prve ruke koliko zaradjuju slobodno napisi ;) Primer je bio figurativan i ne menja ono sto je napisano.
 
Kapiram za figurativnost ali evo razlike...
Varijanta1: sa platom 500e mozes se zaduziti 50% tj do 250e... Sto je rata za kredit od 60k eur na 30g. tj 2.0-2.5 stan u Borči od 60m2 ili na NBGu 0.5 stan od 25m2.

Varijanta2: sa platom 300e mozes se zaduziti 50% ili do min potrosacke korpe (sta je vece) tj do 100e... Sto je rata za kredit od 25k eur na 30g. tj 1.0-1.5 stan u Borči od 30m2 ili na NBGu stan u garaznom mestu.

Pitanje: da li kasiri iz Lidla i Maxija imaju pravo na zivot? Pa ko ce vam raditi kao kasir ako sa tom platom nema pravo na zivot?
Pa nije 700.000 novobeogradjana sve programer do programera... Neko vozi bus, vecina su kasiri, vaspitacice, pekari, cistacice,... Itd itd

Na taj deo sam pucao kad sam "spustao" cifru sa 500e na 300e platu kasira...
 
Sto nemaju pravo na zivot? Vozaci autobusa imaju oko 500e to mogu da ti potvrdim :) kasiri hbg kako gde. Kad je borca nek je borca ili neka dalja periferija. I ja sam putovao 200km svakog dana dok nisam skupio pare za stan. Ne opravdavam niske plate ali ni ljudi se ne skoluju za kasire niti im je to posao iz snova vec radi ko mora. Neko kasire placa vise od tih pomenutih 300e. A ako mislis da svi sa platom kasira moraju da imaju da kupe stan na nbg ili u centru onda ne znam sta da ti kazem, nadji mi zemlju gde to moze. Kapitalizam je davno uzeo maha. Svakako ljudi kupuju stan kada krenu u bracne vode pa onda i tih 300e bude + drugi clan porodice.
 
Da li je na NBGu 700.000 programera?

No ne vredi objasnjavati... Opet ulazimo u beskonačan loop gde nerazumevanje kapitalizma se mesa sa nerazumevanjem osnovnih ljudskih prava... Zdravlje , obrazovanje, stanovanje!
 
Na Evropskom tržištu je neobično da je neko vlasnik svog stana, očekuje se da hraniš kirijaša. Naročito je nerealno očekivanje da porodice sa prihodima manjih od proseka mogu da priušte sebi bilo kakvu nekretninu.

Pa i u USA srednja i više klasa belaca su oni koji imaju te čuvene kuće u predgrađima, crnci i Meksikanci žive u socijalnim stanovima.

"Pravo na stan" je deo samoupravnog ustava SFRJ. Znači komunizam, gulazi, hlodomor i 300 miliona mrtvih.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Zar se nije agencija city expert reklamirala kao jedina sa 0% provizije za kupce? I sada vidim stoji na sajtu bez provizije, a i kada sam ih zvao pre jedno pola godine isto su mi rekli da nema provizije za kupce.
Svideo mi se njihov sajt, pregledan i lako pogledas sta se nudi na lokaciji koja te zanima. Plus stanovi imaju raspored, cesto, ako ne i uvek panoramu. E sad, imao sam utisak da su i cene jace za jedno 10% od proseka koji vidjam oglasima, mada su im i stanovi bili ok, ne kace bilo sta. Medjutim nisam nasao nista od starogradnje da mi je odgovaralo.


Nasao sam clanak o ceni nekretnina u casopisu Nova ekonomija. U sustini nista novo, o svemu se vec pricalo u ovoj temi. Jedan iz privredne komore kaze blag rast do 2022. il 2023. a onda stagnacija do 2025. Drugi, ekonomista upozorava da balon mora da se izduva jer je veliki nesklad izmedju bdp-a i cena, kriminalci peru pare i dosta je nelegalizovanih objekata koji ce da udju kasnije u sistem.


Rasle bi cene u svakom slucaju, ali ne bi bas bile ovako prenaduvane. Mislim da je glavni uzrok za to prljav novac. Delom obicni krimosi, ali i politicari. Trebalo im par godina da razrade plan i sada cepaju, pre svega Beograd na vodi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845372#p845372:22ewwyfo je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Uto Apr 27, 2021 4:41 pm[/url]":22ewwyfo]Da li je na NBGu 700.000 programera?

No ne vredi objasnjavati... Opet ulazimo u beskonačan loop gde nerazumevanje kapitalizma se mesa sa nerazumevanjem osnovnih ljudskih prava... Zdravlje , obrazovanje, stanovanje!

Opet, koje ljudsko pravo? Ko brani kome da zivi? NBG ti je i ledine, ne moraju svi u a bloku da zive. Shvatam ja da ti hoces da kazes da kasiri zive i na nbg, zive ako imaju vec ali ne moraju da gledaju tamo da kupe stan. Ili si mislio da kasir mora ziveti na 200m od marketa gde radi? Ili si mislio da su cene preskupe da bi kasiri igde kupili stan? Mislim ne znam, reci lepo sta mislis. Shvatas da ono sto je tebi normalno drugom nije i td...?
 
Mislim da ljudsko pravo nije bas najbolja tema za raspravu, vise sam iznenadjenj kupovnom moci (a i kreditnom sposobnoscu) nasih sugradjana.

I nisu problem kasirke i radnici u meku, prosecna plata u bgu je navodno 700, a medijana verujem da je oko 500 i nesto. Sto ce reci, cudi me da prosecnom (a i blago nadprosecnom) beogradjaninu ovo ne deluje preskupo.
 
Ne deluje preskupo, jer ko sto negde vec rekoh ovaj narod je navikao da zivi u bedi i oskudici... Do 90ih zbog socijalizma, 90ih zbog rata i sankcija... Sada kad se oporavljamo i mozda imamo prostora da nacija zivi iole normalno dolaze monopolisti koji diktiraju cenu nekretnina i gde ti za kvadrat stana treba da radis od 3 do 10+ meseci...

Pa kome je to normalno, taj potpisujem nije normalan....
 
Obrenovac, Mladenovac...stan 500 evra kvadrat, kuce po okolnim selima jos nize...autobusi redovno idu, kola nisu neophodna. Nije realno da ljudi koji zaradjuju minimalce zive na Vracaru, koliko god to surovo zvucalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845130#p845130:2dchaa7z je napisao(la):
miroslavpantic011 » Pon Apr 26, 2021 8:00 pm[/url]":2dchaa7z]Potpisujem. Sve sto ste naveli u Vašem postu. Taj 1% agencija je samo city expert. Imao sam odličnu komunikaciju sa njima...

CityExpert kazes? Ovo je njihov model posovanja ako nisu promenili u medjuvremenu "Ti kao prodavac dodjes i kazes im imam stan koji prodajem i koliko para bi zeleo da dobijes". Oni ako procene da mogu da dobiju vise npr 10K idu na tu cenu i sve preko onog sto je kupac hteo ide njima. Jedni od vecih krivaca za bezobzirno pumpanje cena. Tako da cena koju tamo vidis je najgora moguca. Ovo je cak dosta gore od onih 2% od ugovorene cene, jer se moze desiti da platis njima 10% za realizaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845425#p845425:3t2n9bsy je napisao(la):
Belraider » Uto Apr 27, 2021 8:47 pm[/url]":3t2n9bsy]Obrenovac, Mladenovac...stan 500 evra kvadrat, kuce po okolnim selima jos nize...autobusi redovno idu, kola nisu neophodna. Nije realno da ljudi koji zaradjuju minimalce zive na Vracaru, koliko god to surovo zvucalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Surova realnost, cene ce rasti sve dok ima ko da plati. Kada kupovina stane pasce i cene.

gde ti za kvadrat stana treba da radis od 3 do 10+ meseci...

Ti bi koliko vidim da mozes da kupis stan u centru za jedan mesec jedan kvadrat. FIno. 10godina 120m2 molim lepo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845425#p845425:2ypa6ugu je napisao(la):
Belraider » Uto Apr 27, 2021 8:47 pm[/url]":2ypa6ugu]Obrenovac, Mladenovac...stan 500 evra kvadrat, kuce po okolnim selima jos nize...autobusi redovno idu, kola nisu neophodna. Nije realno da ljudi koji zaradjuju minimalce zive na Vracaru, koliko god to surovo zvucalo.

Surova realnost je da 70% Bga treba da se preseli u Obrenovac i Mladenovac :D ako nece da im 60% plate na ratu za stan, pod uslovom da mogu da skupe za ucesce.
 
Uskoro vise niko nece zeleti da zivi na Vracaru, nevidjeno neuslovna opstina za zivot i urbanisticki uprpascena.
Sto se cena tice sve je ovo vec vidjeno u CG.
 
gamblerNBG":1c8583xg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845425#p845425 je napisao(la):
Belraider » Uto Apr 27, 2021 8:47 pm[/url]":1c8583xg]Obrenovac, Mladenovac...stan 500 evra kvadrat, kuce po okolnim selima jos nize...autobusi redovno idu, kola nisu neophodna. Nije realno da ljudi koji zaradjuju minimalce zive na Vracaru, koliko god to surovo zvucalo.

Surova realnost je da 70% Bga treba da se preseli u Obrenovac i Mladenovac :D ako nece da im 60% plate na ratu za stan, pod uslovom da mogu da skupe za ucesce.
Realno je da nikad nisam vidjao ovoliki broj dobrih automobila po gradu. Stanogradnja cveta, cene u BNV jesu visoke, mada cini mi se da su na NBG i vise. Danas u restoranu Supreme u Galeriji guzvica, glavna jela od 4 do 6 soma. Kod Goge rasprodati svi camci za ovu sezonu. Prosli vikend bio na Zlatiboru, kriza to mesto nije ni videla. Cujem da je i Kop imao najbolju sezonu. Grej, Gorski...aranzmani od 4 soma pa navise za cetvoroclanu porodicu. Vrdnik nema nista nize cene... Ne brinem se se ja za Vracar, Savski venac, Stari grad i Nbg...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi nisu imali gde da potrose pa kompezuju :) ali opet jelo za 6k...
 
Na konto oglašene/realizovane cene, sve čemu sam ja svedočio u poslednjih mesec dana (4 prodaje, novogradnje, Đeram-Lion) bile su par procenata niže od oglašenih.
 
Vrh