Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769665#p769665:jvmya5jh je napisao(la):
gamblerNBG » Čet Avg 27, 2020 12:53 pm[/url]":jvmya5jh]Uloga agenta je da te nagovori da treba da kupis SAD! KOD NJEGA! Ima ponudu SPECIJALNO za tebe! Ako cekas GUBIS! Sem ako ti nije dobar prijatelj ili rodjak, pa da ti kaze iskreno sta misli.

Uloga agenta je da proda stan i uzme proviziju. Ako misli da ne može da nađe kupca za stan po ceni koju je prodavac oglasio, njemu je u interesu da kaže da je stan precenjen i da cena treba da ide niže da bi našli kupca. A barem u slučajevima za koje ja znam - dešava se suprotno. Vlasnik želi da oglasi stan po ceni za koju smatra da je realna, pa da čak bude spreman i na cenkanje, a onda ga agent ubedi da stavi cenu 20-30% veću i opet mu nađe kupca. Tako da stvari mogu da se gledaju i sa druge strane. Iako bih lično želeo da je gamblerNBG u pravu, pošto sam kupac, a ne prodavac...
 
Naravno, ima i to logike. Ovde mislim na to stvaranje neke panike i fame, uzimaj sad, nije usporilo... Kao sto je neko vec istrazio, pre par strana, ako se pogleda stanje u katastru, po beogradsim opstinama, vidi se da je prodat manji broj stanova nego prosle god u isto vreme.
 
Svesni su oni da će tržište nekretnina polako opadati, otuda ovih dana spin sa svih nivoa a naravno najglasniji spin majstor je upravo dotična Katarina. Kontaju da se izvuče još neki dinar dok ima lakovernih.

Pogledajte samo ponudu slobodnih stanova za izdavanje u oglasima. Izbor je ogroman, čak i u delovima grada / naseljima gde se do skoro teško dolazilo do stana. Stan na dan biznis ne funkcioniše već pola godine a kako stoje stvari, neće profunkcionisti u punom kapacitetu do leta sledeće godine.

U popularnim naseljima gde su se stanovi kupovali da se preprodaju za 20% više novca, sad prodaju stanove skoro po istoj ceni koja je plaćena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mentalnodetoniran":2kjsned6 je napisao(la):
Koliko ja vidim na toj slici, samo je u maju bio pad, jun i jul su vec na nivou prosle godine
Zapravo i u Aprilu prakticno da nije bilo prodaje, vidi se na gornjoj slici, ali se nije desilo da se taj mesec, dva, nadoknade tako sto ce biti vise prodaje nego u istom periodu prosle godine. A sve ukupna prodaja stanova u Beogradu je pala za 20-30% negde i jače, sem NBG u kom nema neke razlike i gde se vidi nadoknada za izgubljeni april sa višom prodajom nego prosle godine.

Ovo sam izvlačio za sebe i podelio sam ovo sa forumom jer mi je delovalo kao zanimljiva “analiza” da cujem i mišljenja drugih na tu temu. Meni je palo na pamet posla slušanja ovakvih prica da se vratilo tržište prodato stanova vise nego ikad, itd itd. Gledao sam ove 4 regije kao potencijalne opstine u kojima bih voleo da kupim stan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769781#p769781:2zyo1wmy je napisao(la):
chiller » Pet Avg 28, 2020 1:04 am[/url]":2zyo1wmy]Zanimljiv link iz jednog komentara sa te vesti:
Ovo je navlacenje gradjana da se zaduze, stvarnost je malo drugacija promet nekretnina opao za 30+%, pogledajte sajt katastra nepokretnosti https://imgur.com/a/gqWKKSo
Samo se vidi da vam matematika nije jaca strana. Pad po vasoj tablici je od 2%-23,3% sto je zaista mizernon u odnosu na problem koji se javio.
Uz novu inflaciju i 5mlrd eura koje je pustila u opticaj samo Vlada Srbije i nekoliko triliona koje je pustila u optcaj EU, cene nekretnina ce porasti bar 50% u narednih dve godine dok te pare dodju do ljudi.
 
Nastampani novac mora da izazove skok cena, osim ako sav ne ode na hranu i pokrivanje dugova.
 
Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cool je kad se na uzorku od n=2 izvlace statisticki zakljucci...
 
Nisu statistički zaključci nego lična pretpostavka. Cene verovatno neće značajno padati ali sasvim sigurno neće ni rasti u vreme kad se u Evropi predviđa velika nezaposlenost.

Ovo umpumpavanje novca je slamka spasa a ne boost ekonomije.

Kapiram ja logiku evro manje vredi = stanovi su skuplji ali džaba sve to ako narod nema posla a samim tim ni novca.

Pored toga nedostajaće puno novca i u drzavnoj kasi pa nije nemoguće da po ugledu na mnoge EU zemlje nagaze vlasnike previše kvadrata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ko zeli da kupi - cene ce padati

ko zeli da proda - cene ce skakati

:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770093#p770093:1llb1bi5 je napisao(la):
cloud041 » Sub Avg 29, 2020 11:44 am[/url]":1llb1bi5]Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja znam bar 5-6 ljudi iz blize okoline koji aktivno traze/su kupili stan ove godine.
 
Oni koji su ucili ekonomiju bi trebalo da znaju, najvise poslova propada zbog problema vezano za cash flow (protok novca). I tada se prodaje ono sto se ima i ispod cene da bi se spasao posao. Srbija generalno ima problem sa likvidnoscu (govorim o lokalnim firmama) pa ce vreme pokazati kada ce se to osetiti i ovde. Privreda ne stoji sjajno (ali bas nigde) pa ne znam zasto bi ovde sve bilo u problemu, samo prodaja stanova ce ostati netaknuta i nece se osetiti na cenama nekretnina.
 
Dakle ko je ucio ekonomiju kaze da je pad cena nekretnina jedini moguci vid uticaja krize na trziste nekretnina?
 
Spok":gkuzwo0y je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770093#p770093 je napisao(la):
cloud041 » Sub Avg 29, 2020 11:44 am[/url]":gkuzwo0y]Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja znam bar 5-6 ljudi iz blize okoline koji aktivno traze/su kupili stan ove godine.
Jedno je kupiti za rešavanje stambenog pitanja a drugo za špekulaciju.

Ja sam recimo odlucio da prodam stan na NBG koji sam kupio u izgradnji 2018 a tek krajem prošle godine je završen jer mi je prihod od 650 evra mesečno za njega nerentabilan a ne živim u Srbiji pa mi ne treba za stanovanje.

Da me neko ne razume pogrešno, meni lično odgovara da cene svaki dan skaču ali to nije realno na duže staze... bar ne u zemlji kakva je Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tržište nekretnina “neuništivo”: Cene će da rastu i na jesen

https://nova.rs/vesti/biznis/trziste-ne ... -na-jesen/

Na jesen i zimu će se možda "sresti" grip i korona, ali ništa ne može da uzdrma domaće tržište nekretnina. "Očekuje se da će promet stanova rasti zbog olakšica u kreditiranju, što znači da će verovatno rasti i cene. Nadam se, ipak, da će prestati 'ludovanje' sa cenama kvadrata na Novom Beogradu i u Zemunu", kaže za Nova.rs procenitelj i vlasnik agencije za promet nekretnina "Old Royal Sistem" Milić Đoković.

Iskreno, nadam se da će doći do ujednačavanja cena u odnosu na druge delove grada, koji bi trebalo da dobiju na atraktivnosti.

Recimo, bilo bi logično da kvadrat u gradskom delu opštine Zvezdara ili Voždovac, koji se trenutno plaća 1.500 do 1.600 evra dođe i do 2.000 evra, a da se zemunski kvadrat sa 3.000 spusti na 2.500 evra, tako da dođe do neke vrste uravnoteženja”, kaže Đoković.

Najbolji primer zasto treba malo sacekati sa kupovinom...
 
cloud041":22o8qrar je napisao(la):
Spok":22o8qrar je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770093#p770093 je napisao(la):
cloud041 » Sub Avg 29, 2020 11:44 am[/url]":22o8qrar]Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja znam bar 5-6 ljudi iz blize okoline koji aktivno traze/su kupili stan ove godine.
Jedno je kupiti za rešavanje stambenog pitanja a drugo za špekulaciju.

Ja sam recimo odlucio da prodam stan na NBG koji sam kupio u izgradnji 2018 a tek krajem prošle godine je završen jer mi je prihod od 650 evra mesečno za njega nerentabilan a ne živim u Srbiji pa mi ne treba za stanovanje.

Da me neko ne razume pogrešno, meni lično odgovara da cene svaki dan skaču ali to nije realno na duže staze... bar ne u zemlji kakva je Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakle ocekivao si da ga izdajes za vecu cenu, ali nisi uspeo da nadjes zakupca po toj vecoj ceni?
 
https://nova.rs/vesti/biznis/za-stan-u- ... iona-evra/?

Više od 1,38 miliona evra koštao je stan od 152 kvadrata u Beogradu na vodi koji je novog vlasnika dobio ove godine. Najskuplji kvadrat u Srbiji u prvom polugodištu 2020. je, prema izveštaju Republičkog geodetskog zavoda, koštao 9.124 evra i nalazi se takođe u - Beogradu na vodi.
“Prvih 40 najskupljih stanova, po jediničnoj ceni, prodato je u Beogradu na vodi. Kada je reč o starogradnji najviša cena po kvadratu plaćena je 3.737 evra za stan na Starom gradu, a najviše novca u iznosu od 810.000 evra izdvojeno je za petosoban stan takođe na Starom gradu”, navodi se u Izveštaju za tržište nepokretnosti RGZ.
Prema dostupnim podacima, u prvoj polovini ove godine sklopljena su 40.884 ugovora o kupoprodaji nepokretnosti, a broj ostvarenih kupoprodaja nekretnina je za 14 odsto manji nego u istom periodu prošle godine. Međutim, ukupna novčana masa od prodatih stanova manja je za svega osam odsto, što ukazuje da je cena kvadrata tokom prve polovine godine u Srbiji – porasla.
:shock:
To samo ukazuje da su prodavani skuplji stanovi a ne da je cena kvadrata skočila...
 
MrGood2016":237yqbrz je napisao(la):
cloud041":237yqbrz je napisao(la):
Spok":237yqbrz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770093#p770093 je napisao(la):
cloud041 » Sub Avg 29, 2020 11:44 am[/url]":237yqbrz]Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja znam bar 5-6 ljudi iz blize okoline koji aktivno traze/su kupili stan ove godine.
Jedno je kupiti za rešavanje stambenog pitanja a drugo za špekulaciju.

Ja sam recimo odlucio da prodam stan na NBG koji sam kupio u izgradnji 2018 a tek krajem prošle godine je završen jer mi je prihod od 650 evra mesečno za njega nerentabilan a ne živim u Srbiji pa mi ne treba za stanovanje.

Da me neko ne razume pogrešno, meni lično odgovara da cene svaki dan skaču ali to nije realno na duže staze... bar ne u zemlji kakva je Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakle ocekivao si da ga izdajes za vecu cenu, ali nisi uspeo da nadjes zakupca po toj vecoj ceni?
Stan još uvek nisam ni oglasio jer me je korona sprečila da dođem u Srbiju i opremim ga. To je cena na tržištu.

U međuvremenu sam našao kupca i odlučio da ga prodam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770875#p770875:33gsmrdu je napisao(la):
niki » Uto Sep 01, 2020 10:02 am[/url]":33gsmrdu]Tržište nekretnina “neuništivo”: Cene će da rastu i na jesen

https://nova.rs/vesti/biznis/trziste-ne ... -na-jesen/

Na jesen i zimu će se možda "sresti" grip i korona, ali ništa ne može da uzdrma domaće tržište nekretnina. "Očekuje se da će promet stanova rasti zbog olakšica u kreditiranju, što znači da će verovatno rasti i cene. Nadam se, ipak, da će prestati 'ludovanje' sa cenama kvadrata na Novom Beogradu i u Zemunu", kaže za Nova.rs procenitelj i vlasnik agencije za promet nekretnina "Old Royal Sistem" Milić Đoković.

Iskreno, nadam se da će doći do ujednačavanja cena u odnosu na druge delove grada, koji bi trebalo da dobiju na atraktivnosti.

Recimo, bilo bi logično da kvadrat u gradskom delu opštine Zvezdara ili Voždovac, koji se trenutno plaća 1.500 do 1.600 evra dođe i do 2.000 evra, a da se zemunski kvadrat sa 3.000 spusti na 2.500 evra, tako da dođe do neke vrste uravnoteženja”, kaže Đoković.

Najbolji primer zasto treba malo sacekati sa kupovinom...
Jos jedan teletabis iz agencije koji vrti dobro poznatu pricu, tako da ne nasedajte na ovu propagandu.
Ove agencije su toliko zlo da bi ih trebalo zakonom zabraniti.
Uzimaju 4% vrednosti stana, za to sto okace oglas na net, i sto na sajtu katastra provere da li je stan uknjizen i ko je vlasnik.
Da ne pricam o njihovoj ulozi o naduvavanju nerealnih cena..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770645#p770645:pxistolg je napisao(la):
cloud041 » Pon Avg 31, 2020 1:49 pm[/url]":pxistolg]
Spok":pxistolg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770093#p770093 je napisao(la):
cloud041 » Sub Avg 29, 2020 11:44 am[/url]":pxistolg]Veći deo tog novca će otići na preživljavanje, kakav skok cena nekretnina

Znam par slučajeva da se bogati ljudi polako oslobađaju viška nekretnina. Bolje da imaš pola miliona bafera da spasavaš biznis kad zatreba nego da ti isti kapital stoji zarobljen u 3 stana koja nikom ne možeš da izdaš i koji te tako prazni koštaju 500 evra mesečno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja znam bar 5-6 ljudi iz blize okoline koji aktivno traze/su kupili stan ove godine.
Jedno je kupiti za rešavanje stambenog pitanja a drugo za špekulaciju.

Ja sam recimo odlucio da prodam stan na NBG koji sam kupio u izgradnji 2018 a tek krajem prošle godine je završen jer mi je prihod od 650 evra mesečno za njega nerentabilan a ne živim u Srbiji pa mi ne treba za stanovanje.

Da me neko ne razume pogrešno, meni lično odgovara da cene svaki dan skaču ali to nije realno na duže staze... bar ne u zemlji kakva je Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Samo 1 je za stanovanje, ostalo ljudi cuvaju kapital/imaju viška casha.
 
Ono sto meni nije jasno je sta bi opravdalo cenu od 10k evra po kvaratu na NBG, kao sto rece skoro Kaca Lazarevic. Lokaciju (gde god bi se taj hipoteticki objekat nalazio) niko nece da plati 10k kada ima jednako dobru za 3k. Kakvi se to materijali moraju koristiti, mozda ce biti zlatne slavine?
 
Kad moras da operes pare, npr. milion evra, lakse ti je da prodas sebi samom jedan stan od 10k po kvadratu, nego da se zezas sa 10 jeftinijh stanova... :D Te lazni kupci koji ti traze svoj deo, te poreska koja te smara... Znas vec kakvi su nasi ljudi :D ovako je najjednostavnije.
 
Vrh