Šta je novo?

Cene nekretnina

Spok":1eq5ir91 je napisao(la):
Koliko je ažuran RCN?
Na nekim paracelama nerealno malo prodaja.
Registar cena je veoma ažuran samo nisu svi podaci dostupni za "obično" građanstvo,već za profesionalni uvid koji se plaća i kome pristup imaju lica koji sklope ugovor sa RGZom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jesi siguran da je tako? Da moze sve da se vidi kad imas ugovor sa RGZ-om?
 
Jesam siguran,imam potpisan ugovor. Caka je što ne može bilo koji građanin da ima već samo ljudi kojima je to profesija i treba im za obavljanje posla.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala ti na info.

Koliko kosta mesecno?

Imas li negde gde pise to za profesiju? Da li se misli na licencu za agente ili se misli na tipa firma ako se bavi sajtom za nekretnine ili sta?
 
Nisam siguran za agente,mislim da ne mogu,ali to bih morao da proverim. Ja sam morao da im pošaljem licencu za procenitelja da bih potpisao ugovor.
Nema mesečne obaveze,već se plaća na specifičan način. Kada izvadiš 15 transakcija plaćaš 630 din.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Aha kapiram. Imas li neki pravilnik o tome ko moze da se kvalifikuje?

Koje info su javne? Na primer da li su podaci o vlasnicima javni?
 
Ja dobijam sledeće informacije: broj parcele,broj stana,sprat. Ne dobijam info o učesnicima transakcije niti slike nekretnine

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cena, kvadratura?

Hvala ti za sve info. Voelo bi da znam kako ja mogu da dobijem pristup. :)
 
Naravno i cena i kvadratura . Mogu da te povežem sa RGZom pa da se raspitaš.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Raspitao sam se. Ako nekoga interesuje.

Ovo je odgovor.
******************************************************************************************************************
Поштовани,

Нема ограничења, свим правним лицима је дозвољено да потпишу уговор.
Апликација еКатастар(knweb) регистрованим корисницима омогућава претрагу података катастра непокретности по броју парцеле, адреси, листу непокретности и имену и презимену односно матичном броју.
Доступни су вам и дигитални катастарски планови, адресни регистар, регистар просторних јединица и ортофото.
У прилогу вам достављам форму уговора коју треба да попуните, а затим да сва 4 примерка потписана доставите нама на потпис.
После тога ћемо вам два потписана примерка вратити и омогућити коришћење апликације корисницима које наведете у уговору.
Потписивање уговора се не наплаћује, а вредност упита је 110 динара. Упит је детаљни преглед непокретности (парцела, објекат, посебни део објекта (стан, гаража, локал)). Клик на иконицу са десне стране Подаци о непокретности представља упит.
Почетком наредног месеца добијете спецификацију колико сте потрошили претходног месеца.
Нема ограничења са бројем упита, али сваки преглед непокретности се тарифира са 110 динара.

Срдачан поздрав,
******************************************************************************************************************


Da nastavimo sa temom.


Sve vise nekretnina se kupuje za kes
https://www.kamatica.com/analiza/sve-vi ... esom/61948
Inace prodato je 31.000 stanova za 5 meseci. WOW

Ovde kazu najskuplji kvadrat 10.000 eura u 2020. godini!!
https://www.srbijadanas.com/biz/vesti/k ... 2020-06-22
 
Ogroman procenat se kupuje od kesa :shock: Ne znam sta da mislim...

Moguce je da su u zadnjih 5 meseci gastarbajteri pokupovali stanove u Srbiji, posto je jedan deo morao da se vrati. Bilo kako bilo, sa danasnjim cenama stanova, kupiti za kes je ozbiljan podvig... Ako se uzmu u obzir prosecne plate, treba 3-4 meseca rada da bi se ustedelo za jedan kvadrat, izracunajte onda koliko treba da se stedi za stan od npr 60 m^2
 
Najveci deo kupaca novogradnje stanove kupuje dok su u fazi izgradnje, i onda ih otplacuje na rate naredne 2-3 godine. To mu dodje kao kada bi kupovali stanove na neki kratkorocni kredi, s tim da su kratkorocni krediti kod banaka skupi zbog visokih fiksnih troskova.

Pored toga, u tekstu je objasnjeno da je veliki procenat stanova za kesh zbog toga sto su kamate na stednju nepostojece.

Samo su zaboravili da je razlog i nepostojanje provere porekla novca.
 
Inace ne azuriraju sve opstine u Beogradu podjednako te podatke pa zato mozda nekih ima odmah a nekih na pola godine, godinu npr.
 
vradovic":umxsmnfn je napisao(la):
Raspitao sam se. Ako nekoga interesuje.

Ovo je odgovor.
******************************************************************************************************************
Поштовани,

Нема ограничења, свим правним лицима је дозвољено да потпишу уговор.
Апликација еКатастар(knweb) регистрованим корисницима омогућава претрагу података катастра непокретности по броју парцеле, адреси, листу непокретности и имену и презимену односно матичном броју.
Доступни су вам и дигитални катастарски планови, адресни регистар, регистар просторних јединица и ортофото.
У прилогу вам достављам форму уговора коју треба да попуните, а затим да сва 4 примерка потписана доставите нама на потпис.
После тога ћемо вам два потписана примерка вратити и омогућити коришћење апликације корисницима које наведете у уговору.
Потписивање уговора се не наплаћује, а вредност упита је 110 динара. Упит је детаљни преглед непокретности (парцела, објекат, посебни део објекта (стан, гаража, локал)). Клик на иконицу са десне стране Подаци о непокретности представља упит.
Почетком наредног месеца добијете спецификацију колико сте потрошили претходног месеца.
Нема ограничења са бројем упита, али сваки преглед непокретности се тарифира са 110 динара.

Срдачан поздрав,
******************************************************************************************************************


Da nastavimo sa temom.


Sve vise nekretnina se kupuje za kes
https://www.kamatica.com/analiza/sve-vi ... esom/61948
Inace prodato je 31.000 stanova za 5 meseci. WOW

Ovde kazu najskuplji kvadrat 10.000 eura u 2020. godini!!
https://www.srbijadanas.com/biz/vesti/k ... 2020-06-22
Nisi dobio dobru informaciju, pisaću ti posle poruku. Ovo nema veze sa registrom cena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vt4BP9-Z6to[/youtube]
 
Ocekivao sam neku analizu trzista, ali ne rekose nista konkretno.
 
Pa slazem se, zato i mislim da je realnije reci nesto u obliku "ne znamo sta ce biti, zavisi od virusa, itd itd" nego "sve je top i normalno (lol), bez brige, cene nekretnina nece padati, kupujte kupujte".
 
MOžda pomogne ovaj tekst

REAKCIJE SVETSKOG TRŽIŠTA NEKRETNINA ZA VREME KRIZA (325)


Većina vas sigurno zaključi da je reakcija svetskog tržišta nekretnina, tokom brojnih kriza kroz istoriju pa i ove sa Korona virusom negativna. Međutim moramo konstatovati da smo tokom istraživanja brojnih tekstova na tu temu shvatili da reakcija tržišta nekretnina u vreme kriza može biti čak potpuno suprotna.

Negativna stanja na berzama za vreme kriza ne utiču uvek negativno na potencijalne kupce nekretnina. Pojedine informacije ukazuju na to da je tržište nekretnina u mnogim slučajevima kriza pa i recesija izuzetno stabilno. Za vreme nekih prošlih recesija, cene nekretnina su rasle nasuprot očekivanju da će biti snižene.


Negativna stanja na berzama za vreme kriza ne utiču uvek negativno na potencijalne kupce nekretnina!!!

Sezona značajnijeg kupovina nekretnina, skoro uvek se dešava početkom proleća. Bez obzira na trenutne probleme sa Korona virusom, počele su se pojavljivati čak i pozitivne informacije u vezi prodaja nekretnina. Ako investitori saznaju da berza postaje nesigurna, oni odmah reaguju prodajom akcija koje poseduju i kupuju istog trenutka obveznice. Kada je cena obveznica veća u tom trenutku su kamate koje se plaćaju ujedno niže. I u celoj ovoj priči kada se kamate obveznice snize, tada i stope hipoteka idu na dole.

Promene na berzama ne utiču uvek na tržište nekretnina, zato što kupci kupovinu nekretnine ne smatraju uvek investicijom. Za mnoge bračne parove sa detetom, kupovina nekretnine je u stvari neki novi početak njihovog zajedničkog života. Ključni detalj zbog koga će klijenti kupiti neku nekretninu je pre svega zbog velikog poverenja u agenciju koja se bavi prometovanjem nekretninama.


Sezona značajnijeg kupovina nekretnina, skoro uvek se dešava početkom proleća!!!

Niske kamatne stope mogu pozitivno uticati na potražnju nekretnina, mada je jasno da će trenutna situacijom sa problemom oko virusa dovesti sasvim sigurno do dugoročnih izazova u ponudi i potražnji nekretnina. Imamo saznanje da su u Americi na snazi trenutno izuzetno niske kamatne stope inventora i hipoteka, a to znači da u ovo krizno vreme postaje konkurentno za kupovinu nekretnina.

Kada na berzi cene akcija idu na dole, investitori reaguju tako što odmah traže sigurnije projekte za svoja ulaganja. Ovih dana je primećeno znatno povećanje internet saobraćaja za vreme problema sa virusom, a to znači da su investitori krenuli u traženje sigurnijih poslova koji se nude na internetu.


Niske kamatne stope mogu pozitivno uticati na potražnju nekretnina!!!

Poverenje u agenciju koja se profesionalno bavi prodajom nekretnina, ključni je momenat u odluci klijenta da kupi nekretninu preko određene agencije. Najveći uticaj na tržište nekretnina, sigurno će imati trenutna situacija prouzrokovana problemima sa Korona virusom. Situacija će sigurno uticati na trenutnu prodaju nekretnina i to će dobro doći ozbiljnijim kupcima, koji će reagovati kupovinom nekretnina za koje su duže vreme bili zainteresovani. Međutim to nikako ne znači da će cene nekretnina automatski biti niže, ali će sigurno uticati na to da će usporiti njihov rast.

Trenutno veliko interesovanje na našem tržištu vlada za kupovinu prve nekretnine, pre svega zbog povrata pdv-a. Poznato je da zakon omogućava olakšice za kupovinu prvog stana u novoj zgradi i to je detalj koji će za sada sigruno stabilno uticati na tržište nekretnina u našoj regiji.


Mnogi stručnjaci koji prate tržište nekretnina, smatraju kako će ova situacija čak pozitivno uticati sa smirivanje cena nekretnina!!!

Naša preporuka je svakako da u ovim vremenima dok traje kriza uz brojne neproverene informacije koje se objavljuju, pre odluke o kupovini nekretnine svakako konsultujete renomirane agencije koje se bave prodajom nekretnina uz naravno licencirane i iskusne agente koji za njih rade. Iz proverenih informacija saznajemo da su agenti pripremljeni za ovu situaciju te da maksimalno stoje na usluzi svojim klijentima uz poštovanje svih mera opreza koje su preporučene od strane državnih institucija.

Objavljeno na portalu srbijaspace.com
 
Sjajan tekst :D

"Ovih dana je primećeno znatno povećanje internet saobraćaja za vreme problema sa virusom, a to znači da su investitori krenuli u traženje sigurnijih poslova koji se nude na internetu."

"Ključni detalj zbog koga će klijenti kupiti neku nekretninu je pre svega zbog velikog poverenja u agenciju koja se bavi prometovanjem nekretninama."
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752824#p752824:o0nqvsrt je napisao(la):
MrGood2016 » Uto Jun 30, 2020 2:49 pm[/url]":o0nqvsrt]Sjajan tekst :D
"Ključni detalj zbog koga će klijenti kupiti neku nekretninu je pre svega zbog velikog poverenja u agenciju koja se bavi prometovanjem nekretninama."

:D :D :D Jako sarmantno sroceno, dinara nemam, al prodacu bubreg, uzeti kredit i kupiti stan jer imam veliko poverenje u agenciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728757#p728757:1cf3p5xl je napisao(la):
imemperor1 » Pet Apr 17, 2020 1:47 pm[/url]":1cf3p5xl]U suštini upravo to, još je rano da bude neko ozbiljnije spuštanje cena, jer sada je specifičan period kada je pad i ponude a i potražnje jer je specifična vrsta faze ove krize.

Ozbiljnije spuštanje cena verovatno može očekivati, kao što sam odavno rekao, od sledeće godine, ova sada će proći u zamrznutim cenama da tako kažem.

Cene u Bg će znači početi da padaju od sledeće godine i padaće verovatno do neslućenih razmera u smislu vrednosti. U smislu fiat valuta zavisi koliko će se po svetu štampati tj utipkavati u monitor. :) Tako da ko želi da kupuje stan u Bg povoljnije može sačekati bar još godinu dana kada će cene verovatno biti povoljnije ali i dalje takve da vredjaju inteligenciju. Kroz još 2-3 god cene bi mogle doći na nešto iole zdravorazumski, samo što pitanje tada da li će većina ljudi želeti da kupi stan u gradu, jer će život biti još nepodnošljiviji i teži za one koji ostanu u takvoj nehumanoj sredini.

Tako da eto, treba o svemu razmisliti. Svet koji smo do sada znali nestaje i jedina budućnost će biti moguća kupovinom imanja van velikih gradova, u miru, prirodi itd. Tu je potrebno imati obnovljive izvore energije, proizvodnju sopstvene iole zdrave hrane, svoj izvor vode itd.

Hrliti dalje ka hehumanim gradovima je čista propast i ovaj život u karantinima je verovatno tek prvo osvetljenje u kakvim betonskim kutijama se tu živi i šta je to zapravo za čoveka koji želi biti iole slobodan, zdrav i živeti srećno i zadovoljno bez 24/7 stresa i gužve.

Eto kao i do sada, moje je bilo da podelim znanje, pa kome koristi - super, kome ne, šta da se radi, ja sam svoje uradio. :)

imemperor1, kako je uopste doslo do ovakve situacije da su cene postale prenaduvane?
do 2016. cene su bile iole normalne, a onda krece ludilo.
kapiram zakon ponude i traznje, svi hoce da zive u Beogradu, ali da se vecina stanova kupuje u kesu... jel moguce da su dijaspora i peraci para naduvali trziste?
 
Sve ti je to zbog stampanja novca i po svemu sudeci bice ga jos!
 
Vrh