Šta je novo?

Cene nekretnina

ali i fiksacija ljudi na NBG je takođe dovela do toga da neko misli da je normalno da oglasi ovako nešto
Ima i do toga sto se u tu opstinu ulaze dosta novca, pogledajte samo (neprioritetne) rekonstrukcije ulica, prosirivanje, i investitorko ulaganje. Planski blokovi, gde investitorski urbanizam jos nije uspeo toliko da narusi matricu kao npr na Vracaru, Zvezdari oni kanjoni gde ide kuca, zgrada, zgrada, itd. Ne kazem da u narednom periodu nece bit tako, ali za sada je jos odrzivo.
Sa druge strane uporedite sa istocnim delom Beograda, Zvezdara je postala jedna od najzapustenijih opstina, posle Cvetka onaj deo nema ni reci da se opise, katastrofalna infrastruktura koja se ni ne siri ni sanira, kanjoni od ulicica, parking ozbiljan problem. Juzni deo grada, ista ili gora prica. Ocigledno je prioritet grada centar, Vracar, NBG i Zemun.
 
Pa zato i treba investicione kupce nekako izmestiti iz gradova u turističke centre, neka ulažu u turizam. Tu bar ima prostora 10 puta više za rast nego što je sada, jer smo mi za svetske pojmove užasno slabo turistički razvijeni. Ako gradovi nastave ovako bojim se propašće od težine silne armature i betona. U gradovima s obzirom da uglavnom služe za život, više treba da se oko urbanizma i estetike pitaju prvo komšije pa i svi građani, znači spratnost, razmak i estetika da budu glavne vodilje.
Takođe ako je neko od investitora već loše gradio da mu se zabrani gradnja u tom gradu, pa neka se bavi nečim drugim, nek otvori kafić, firmu za dostavu i sl. pošto za dobru gradnju treba i opšte kulture....ko hoće nek ide pred komisiju da se vidi projekat kakav je itd

Pre drugog svetskog rata su se investitori utrkivali ko će napraviti lepšu zgradu, otud i lepe zgrade i dan-danas, a ovo sad...blagi užas! Retko ko ume da udene i uklopi zgradu, svi samo o profitu razmišljaju. Cena može biti i veća u nekim slučajevima kada se dostigne premijum klasa, ali treba obavezno biti i niža kad je daleko od toga. Naravno da treba uračunati inflaciju i sve druge faktore ali...treba imati osećaj i meru
 
To sve stoji, ali opet je ludilo najveće u odnosu na ono što se nudi. Neopravdano jako za kvalitet stanova i zgrada u starogradnji (posebno u tim stepenastim blokovima). Investicioni kupci su sigurno delimičan razlog, ali i fiksacija ljudi na NBG je takođe dovela do toga da neko misli da je normalno da oglasi ovako nešto:


kada pogledam ove stanove, kockice mi dodju jefitno :D
 
Ako gradovi nastave ovako bojim se propašće od težine silne armature i betona.

Ovo za Zlatibor si u pravu. Zlatibor grad je bas propo zbog silnog betona. To je kancer citave planine.

Pa zato i treba investicione kupce nekako izmestiti iz gradova u turističke centre, neka ulažu u turizam.
Koja turisticka mesta bi preporucio za ulaganje kako bismo rasteretili trziste nekretnina u Beogrady? Zlatibor u startu otpada zbog svih tih losih stvari o kojima si pisao, daj neko drugo turisticko mesto jer zbog mass produkcije, i to soc i lower standard zgrada, Zlatibor za investicione kupce je zavrsena prica. Evo danas za sutra, na vrhuncu letnje sezone, petak za subotu,ima da se bira slobodnih apartmana za 10e po osobi i to samo na 1km od centra i najleseg jezera na svetu. Pa to dok se plati bukingu provizija, struja od klime i ostalo, koliko ostane vlasniku, 3.5 evra?

1722002655066.png


Pazi i review koji isticu: Nema izvora zagadjenja i buke, sto je retko za Zlatibor.
 
Poslednja izmena:
I dalje ima ponude ispod 2k, dok se mi nećkamo ode i to.

(Zemun novogradnja, 2k/m2)

(Mirijevo, 1.8k/m2)

(Sunyyville, 2k/m2)

https://www.halooglasi.com/nekretni...tajnice/5425644619791?kid=1&sid=1721977072044
(Bataja novogradnja, centar, 1.7k/m2)

(Banovo brdo, stan u kući, 2.1k/m2)

https://www.halooglasi.com/nekretni...0-131m2/5425644240275?kid=1&sid=1721980705929
(Borca, kuća, 1.2k/m2)
 
Ima u Zemunu i Square Residence novogradnja kod Banatske, ko voli taj deo Zemuna, za 2k EUR kvadrat. Ja sam ga razmatrao jedno kraće vreme, ali mi je ipak suviše izolovano, mada je cena dobra.
 
I dalje ima ponude ispod 2k, dok se mi nećkamo ode i to.

(Zemun novogradnja, 2k/m2)

(Mirijevo, 1.8k/m2)

(Sunyyville, 2k/m2)

https://www.halooglasi.com/nekretni...tajnice/5425644619791?kid=1&sid=1721977072044
(Bataja novogradnja, centar, 1.7k/m2)

(Banovo brdo, stan u kući, 2.1k/m2)

https://www.halooglasi.com/nekretni...0-131m2/5425644240275?kid=1&sid=1721980705929
(Borca, kuća, 1.2k/m2)
Sve zavisi od osobe do osobe. Ne znam da li si bio na lokacijama za prvi i treci stan, ali ja to ne bih ni razmatrao.

Ovaj drugi u Mirijevu je dobar. Ima dosta parkinga i sve ostalo sto je potrebno. Opet dolazimo do toga gde je kome bitno da zivi. Neko zeli na Dorcolu iako mu nista zivotno nece znaciti, ali eto on zeli tu.

BB u prizemlju takodje ne bih gledao. Znam koje probleme moze da ima stan u prizemlju.

Moze da se nadje ok stan u starogradnji, ali da gledas oglase 2-3x na dan i da imas spreman kes.
 
To je najbolje samo ne znam kako funkcionise i da li je to moguce. Pitao sam jednu vodecu agenciju iz Beograda za to i rekli su da to ne praktikuju.
 
Boles... Nisu mi nejasni lovatori koji daju pare za BnV i sl. Nejasno mi je ko su kupci starogradnji i Zarkova za 3500+, to mi je i dalje enigma. Kao sto rekoh, odavno vise nemam predstavu ko to kupuje i kako. Nije ni cudo sto procenitelji vise ne mogu da pogode sta je skupo.
Za Žarkovo, to jest Banovo brdo residence mi se drugar iz Beograda raspitivao i hteo je da kupi tamo za sebe stan.
Sa tim Investitorom je saradjivao i radio za njega i zna da odlično odradi projekat, meni isto deluje da će biti super gradnja.
On je odustao zbog toga što je to za njega bilo skupo, kasnije sam ušao i na taj podforum da vidim i o kakvoj lokaciji se radi.
Kupci starogradnji su takodje mladi bracni parovi koji podignu kredit i dobiju pomoć od roditelja. Pošto mladja generacija hoće novogradnju, roditelji ih ipak nagovore, verovatno neke i uslove da će im dati novce jedino za starogradnju.
Razlozi: nepoverenje prema Investitorima, neka se ti odmah useliš, bolje u uknjižen, čuli smo da je novogradnja lošija, grade Indijci, svi dobri majstori su otišli, ko zna da li će se to izgraditi itd...
Prodajem sada stan i u razgledanje mi je došla devojka sa mamom 😉
 
To je najbolje samo ne znam kako funkcionise i da li je to moguce. Pitao sam jednu vodecu agenciju iz Beograda za to i rekli su da to ne praktikuju.
Ne treba agenciju da pitaš, nego onog agenta za kojeg posumnjaš da je iskusan i da živi previše dobrim životom u odnosu na njegovu platu 😉
 
Sve je to tacno, ali koliko takvih stanova ima. Tako ako gledate da kupite stan nikada necete kupiti.

A sto se tice agenta neka hvala. Nisu svi namazani, ali vecina jesu.

@Filip 01 Sva novogradnja je manje vise istog kvaliteta. Eto za West65 i Big Residence je bilo price da je medju kvalitetnijim gradnjama, a posle se videlo da je ipak prosek...kao i svaka druga.
 
Sve je to tacno, ali koliko takvih stanova ima. Tako ako gledate da kupite stan nikada necete kupiti.

A sto se tice agenta neka hvala. Nisu svi namazani, ali vecina jesu.

@Filip 01 Sva novogradnja je manje vise istog kvaliteta. Eto za West65 i Big Residence je bilo price da je medju kvalitetnijim gradnjama, a posle se videlo da je ipak prosek...kao i svaka druga.
Ne bih se sada baš složio da je svaka novogradnja istog kvaliteta. Pogledaj na primer stolarijiju po novogradnjama, ulaz, hodnike(širinu hodnika), lift, neko u novogradnji i dalje koristi stiropor umesto kamene vune, pa da ne idem u detalje oko betoniranja, struje, načina klimatizacije....
Sanitarija, interfona, video nadzora objekta, veličine prozora, i zvučne izolacine, debljine cementne košuljice, sobnih vrata, pa i ulaznih, slojeva zidova izmedju prostorija, stanova, visine plafona itd itd...
 
Ovo za Zlatibor si u pravu. Zlatibor grad je bas propo zbog silnog betona. To je kancer citave planine.
Koja turisticka mesta bi preporucio za ulaganje kako bismo rasteretili trziste nekretnina u Beogrady? Zlatibor u startu otpada zbog svih tih losih stvari o kojima si pisao, daj neko drugo turisticko mesto jer zbog mass produkcije, i to soc i lower standard zgrada, Zlatibor za investicione kupce je zavrsena prica. Evo danas za sutra, na vrhuncu letnje sezone, petak za subotu,ima da se bira slobodnih apartmana za 10e po osobi i to samo na 1km od centra i najleseg jezera na svetu. Pa to dok se plati bukingu provizija, struja od klime i ostalo, koliko ostane vlasniku, 3.5 evra?
Pazi i review koji isticu: Nema izvora zagadjenja i buke, sto je retko za Zlatibor.
Loša prodaja ovih dana čim su se ovako uzjogunili i ustremili na Zlatibor, a on ustvari obara sve rekorde već godinama unazad po svim zvaničnim podacima, razbijajući i sve otvorene laži i piskaranja...a uskoro prelazi sa novim planom razvoja znatno više u Premium klasu (Golf teren, aerodrom za privatne džetove i dr.)...tako da je bolje brinuti se kako da se reši pitanje promaje po showroom-ovima ;)

Kopaonik, Vrnj.banja, Sokobanja i naročito Zlatibor koji će zbog razvoja ostvariti najveći ROI, bi trebalo biti glavna mesta za investiciono ulaganje u nekretnine kako bi se gradovi rasteretili za obične kupce koji kupuju stanove za život.
 
Evo da i ovde podelim, pošto sam trenutno samo na društvenim mrežama podelio.

U pitanju je stan u NS-u, stvarno zainteresovani mogu da mi pišu u inboks.

Prodajem dvosoban stan(54m2), uknjižen, dvostrano orjentisan, kod Sajmišta u blizini Betanije, na 9. spratu od 10 spratova u zgradi koja poseduje 2 lifta(manji i teretni).Pri izlasku iz zgrade je zelenilo i igrališta za decu, prekoputa je i državni vrtić ,,Palčica,, kao i veliki parking.

Stan gleda na dvorišta i Bulevar oslobodjenja.Kuhinja ima prirodnu ventilaciju, u sklopu terase postoji i ostava.

Cena će biti oglašena na raznim portalima za koji dan na 2200eur/m2. Stan bih prodao za krajnju cenu od 2100eur ukoliko se brzo reši prodaja.

U stanu sam živeo ja od kada sam se rodio pa do 2-3. god, nakon toga moji baka i deda.

Stan je u izvornim stanju, po meni za renoviranje, ali sasvim pristojan.
 

Prilozi

  • 67c8ae9b-d3d0-4320-bccd-a604e466e304.jpeg
    67c8ae9b-d3d0-4320-bccd-a604e466e304.jpeg
    139,6 KB · Pregleda: 134
  • 977d596e-3eba-49e2-853e-6780ff8b6c9c.jpeg
    977d596e-3eba-49e2-853e-6780ff8b6c9c.jpeg
    128,2 KB · Pregleda: 120
  • 016261b7-79c4-4feb-bb0d-6178a3c3f48b.jpeg
    016261b7-79c4-4feb-bb0d-6178a3c3f48b.jpeg
    193,1 KB · Pregleda: 118
  • 1553fee6-29d8-4e69-a78f-50d10417cae2.jpeg
    1553fee6-29d8-4e69-a78f-50d10417cae2.jpeg
    206,9 KB · Pregleda: 115
  • 52f89652-bc15-4174-8325-4517e7404319.jpeg
    52f89652-bc15-4174-8325-4517e7404319.jpeg
    225 KB · Pregleda: 111
  • de3fa502-347e-4967-a9a6-0ddea0b6f02c.jpeg
    de3fa502-347e-4967-a9a6-0ddea0b6f02c.jpeg
    100,3 KB · Pregleda: 110
  • 63f087d0-117e-4f66-a430-5b3591e5a0ab.jpeg
    63f087d0-117e-4f66-a430-5b3591e5a0ab.jpeg
    158,5 KB · Pregleda: 115
@Filip 01 Nisam rekao da je ista vec manj-vise ista.

Hoces da kazes da je ona zgrada na Slaviji King's Circle Residence gde je kvadrat 6-7.000€ toliko bolji od recimo Silve na Vidikovcu gde je 3.000€? Da je toliko kvalitetniji koliko je skuplji ili placas lokaciju?

Bolje da si oglas okacio na NSBuild. Pre ce tamo da ode.
 
@Filip 01 Nisam rekao da je ista vec manj-vise ista.

Hoces da kazes da je ona zgrada na Slaviji King's Circle Residence gde je kvadrat 6-7.000€ toliko bolji od recimo Silve na Vidikovcu gde je 3.000€? Da je toliko kvalitetniji koliko je skuplji ili placas lokaciju?
Neću to da kažem naravno, tu se plaća neki prestiž čini mi se. Ipak si medju kraljevima 😉
 
Bukvalno razmišljam o ovome dok sam se vozio do posla.
Ja volim NS i uvek bih pre izabrao NS(ok ovde sam i rodjen). U jednom trenutku pre nekih godinu dana nakon opremljenog stana u bloku 65, sam hteo malo da promenim okruzenje i preselim se tamo, nisam zbog posla i drugih stvari...
Ali da probam da ti odgovorim na pitanje iako mi je veoma teško(jer za moj život je primarna porodica i posao).
U NS-u je skoro ne bitno da li si u centru ili malo dalje. Dok sam bio samac to jest u momačkom životu bih živeo u centru ili širi deo centra(Liman, pogled na reku i kej), nije bitna kvadratura, to jest bilo mi je i ok i 32m2 u centru NS-a.
Sada sa porodicom bih gledao to jest dao prednost životu izvan samog centra. U zdravijem okruzenju sa manjom bukom i čistijim vazduhom, podnožje Fruške gore i tamo bih hteo kuću ili neki penthaus u sklopu nekog kompleksa, sa kumovima ili prijateljima u neposrednoj blizini(takav i jeste neki plan).
Iako volim Beograd, ne poznajem baš sve krajeve. Volim centar Beograda ali da kažem turistički, ne da tamo živim sa porodicom, za mene prevelika gužva.
Ako bih gledao gde bih u Beogradu baš živeo sa porodicom verovatno bih sada izabrao NBG jednostavno taj deo najbolje poznajem i ok mi je.
Lokacija BNV mi je takodje odlična i to bi mi bila opcija ali to je i dalje jedno veliko gradilište i morao bih veoma da razmislim zbog veoma velikog rentirana stana na dan i mogućih komšija.
Sami kompleksi koji nude i SPA i teretanu sa obezbedjenjem su mi odlicni i ako ne bih živeo u kući sa takvim sadržajem izabrao bih to.
Takodje u jednom periodu života, kada sam bio momak i tek se zaposlio sam hteo da živim u hotelu Norcev na vrhu Fruške gore(30min kolima udaljen od centra NS-a).
Ne mogu konkretan odgovor da ti dam, ali mislim da sam na neki način barem približio moje subjektivno mišljenje o tome gde bih živeo 😉
Meni je NS neuporedivo humaniji za zivot od Bgda, kad god odem tamo ko da sam u banju otisao, sve ravno, usporeno, sve je blizu itd.
Jos kad novosadjani krenu da se zale na guzvu i saobracajni kolaps deluju komicno onome ko dolazi iz Bgda.

Verovatno ima i mana, nisam duze boravio, pa da primetim.
 
Bolje da si oglas okacio na NSBuild. Pre ce tamo da ode.
Znam, okačiću ga i tamo najverovatnije.
Tamo nisam napisao nijedan post iako mi je kolega jedan od osnivača tog sajta 😂
Eto došlo mi je i ovde da okačim pošto su mi neki članovi pisali kako razmišljaju i gledaju da se čak i ovde presele jer rade online ili da odavde putuju na posao za NBG.
Svakako ide na platforme za koji dan 4zida, halo oglasi, nekretnine itd...
Veoma često mi se desilo da uspem da izdam ili prodam nešto prilikom kačenja na Instagram u roku od jednog dana, ovaj put još nije, mada se javilo dvoje zainteresovanih.
 
Meni je NS neuporedivo humaniji za zivot od Bgda, kad god odem tamo ko da sam u banju otisao, sve ravno, usporeno, sve je blizu itd.
Jos kad novosadjani krenu da se zale na guzvu i saobracajni kolaps deluju komicno onome ko dolazi iz Bgda.

Verovatno ima i mana, nisam duze boravio, pa da primetim.
Ovde sam suvise subjektivan i slazem se sa tobom. Posle saobracaja u BG-u ovde mi je stvarno smešno kada mi kukaju na guzve. A nakon saobracaja i guzvi u Aziji ti Beograd bude pesma 😉
Iskreno ne znam šta bih naveo od mana, sva sreća pa se i on širi i modernizuje i postaje ozbiljan grad.
Neki Novosadjani ili mozda jedan veći deo starosedelaca je protiv promena i širenja, ali uglavnom su to ljudi koji i sami ne napreduju.
Naravno da može nešto bolje i lepše ali ide to super.
Ranije je on bio baš mali grad, svi su svakog znali, sada je već drugačija priča.
Beograd jeste glavni grad, kao i mnogo veći i ima veći izbor poslova kao i verovatno brže prilike za poslovno napredovanje.
U NS-u fali jedan tako poslovni kraj poput Airport city-a(mozda sam zato i uzeo tamo stan).
Tek sada su počeli da se prave malo luksuzniji kompleksi kojih ima na preko desetine u Beogradu.
U nekoj budućnosti je planiran i NS na vodi.
Delta će graditi poslovni centar Iron u Novom Sadu.
Eto počinje to sve i ovde, ali u Beogradu toga ima na desetine, zbog toga kažem da je veća mogućnost unapredjenja i da kažem poslovnih prilika.
Dobrodošao si ovde i ako treba neka pomoć javi 😉
 
Evo da i ovde podelim, pošto sam trenutno samo na društvenim mrežama podelio.

U pitanju je stan u NS-u, stvarno zainteresovani mogu da mi pišu u inboks.

Prodajem dvosoban stan(54m2), uknjižen, dvostrano orjentisan, kod Sajmišta u blizini Betanije, na 9. spratu od 10 spratova u zgradi koja poseduje 2 lifta(manji i teretni).Pri izlasku iz zgrade je zelenilo i igrališta za decu, prekoputa je i državni vrtić ,,Palčica,, kao i veliki parking.

Stan gleda na dvorišta i Bulevar oslobodjenja.Kuhinja ima prirodnu ventilaciju, u sklopu terase postoji i ostava.

Cena će biti oglašena na raznim portalima za koji dan na 2200eur/m2. Stan bih prodao za krajnju cenu od 2100eur ukoliko se brzo reši prodaja.

U stanu sam živeo ja od kada sam se rodio pa do 2-3. god, nakon toga moji baka i deda.

Stan je u izvornim stanju, po meni za renoviranje, ali sasvim pristojan.
Ovaj stan vredi mnogo vise! Bar 3200 po kvadratu! Imas moju ponudu u inbox!!!
 
Vrh