Šta je novo?

Cene nekretnina

Pitanje za one koji su kupovali ili prodavali starogradnju ranije: šta mislite da je preniska ponuda?

Planiram da potencijalno dam ponudu za nešto što mislim da je realno precenjeno bar 15%, ali imam osećaj da će me prodavac potpuno oduvati ako mu ponudim 15% manje. U principu sam spreman da se dogovorim sa njim i ako spusti 5-6% jer je tržište jezivo, ali ne znam da li je bolji pristup u pregovorima da mu ponudim 15 ili 10% manje...
Govorim ti osvezim informacijama poslednjih 1 -2 meseca, doduse centar.
Stan oglasen za 360k je prodat za 325k + agencija, stan oglasen za 240k je prodat za 220k + agencija. Jedan mi je otisao jer sam dao manju ponudu, drugi sam se omisljao nisam bio najsrecniji jer je bio za renoviranje ceo.
4. sprat bez lifta je neutrziv stan, to mora da ide znatno ispod.
Moje iskustvo je da normalan stan ide bez problema 10%. Poslednji sprat bez lifta ne ide nikako. Ne kazem da ne bih kupio, ali pod odredjenim uslovima, na primer niza cena, odlicno odrzavana zgrada, salonac renoviran, itd.
 
Ma jeste, Bg su samo BNV i Borca, nema nista drugo? Pracele kod bloka 45 itd... I ne sekiraj se, kada bi se ovo izvelo, bilo bi isplativo i kod A bloka. Inace podseti me gde sam rekao da je IT u vecem problemu od ostalih zanimanja? Godine, zaboravi covek.
Blok 45 je isto top lokacija u poredjenju sa ostalim na kojima se inace grade socijalni stanovi za male novce. Pogotovo sada kad nbg postaje ekonomski centar.
Pa uhvatio si se kako bi bilo dobro da se napravi it sindikat za stanove, kao da je to najpreca stvar u drzavi. Od toliko manje placenih poslova kojima stvarno treba sindikat, malo je i blam pisati o it jadima.
 
Mislim na Zlatibor....
Konkretno taj prikazani deo na slici je već na oko 1800, tu je recimo Galensov RUJ projekat. Sa ove strane magistrale, odnosno u centru su cene već na 2000. Najskuplja ulica za obične Standard zgrade je iznad crkve, Svetogorska gde cene idu 2200-2800, i sve te uličice iznad jer je em blizu em u borovima. Ima i puno očuvanih kuća i lepo srećenih dvorišta pa ga zovu zlatiborsko dedinje. Naš proslavljeni fudbaler Nemanja Vidić je nekako na vrhu tog dela sagradio i rasprodao običnu (ali vizuelno lepu) zgradu po 2200. Što se tiče Premijuma (sadržaji kao što je spa&wellness, bazen, recepcija, restoran itd) visoki sutereni (pad terena pa su iznad zemlje) i prizemlja se mogu naći za oko 2400-2700, dok viši spratovi 2800-3700 a penthausi na vrhu 4000-5500.
Jeftinije možeš proći jedino na samom startu, što bi rekli pre zabodenog ašova...i važno je praviti razliku između onih "nacrtanih" spa zona u Standard zgradama kojima se neki investitori hvale a koje su od 50-200m2 što je naravno nedovoljno i ozbiljnih Spa sa preko 400-500m2

Imamo experta za zlatibor, on je uskospecijalizovan za premijum zgrade. Jel to od 1000e m2 zlatiborski premijum?
Evo malo da odmoriš dušu i telo...šta misliš gde se nalazi najboji SPA centar u Srbiji nominovan za svetsko prestižno priznanje World Spa Awards ;)

 
Poslednja izmena:
Blok 45 je isto top lokacija u poredjenju sa ostalim na kojima se inace grade socijalni stanovi za male novce. Pogotovo sada kad nbg postaje ekonomski centar.
Pa uhvatio si se kako bi bilo dobro da se napravi it sindikat za stanove, kao da je to najpreca stvar u drzavi. Od toliko manje placenih poslova kojima stvarno treba sindikat, malo je i blam pisati o it jadima.
Mene nije blam :) ako si od ovih sto znaju da citaju, onda znas da nisam napisao ni da je to najpreca stvar u drzavi, niti bih nekome zavlacio ruku u dzep, kao neki. Ako nisi, onda sta ti kazem... Inace, pise ti gore, tema je cene nekretnina, znaci time se bavimo. Ako hoces o najvaznijm stvarima u drzavi, mogu i o tome, al ne bih da spamujem ko neki i da pisem cak i kad nema sta da se kaze.

Govorim ti osvezim informacijama poslednjih 1 -2 meseca, doduse centar.
Stan oglasen za 360k je prodat za 325k + agencija, stan oglasen za 240k je prodat za 220k + agencija. Jedan mi je otisao jer sam dao manju ponudu, drugi sam se omisljao nisam bio najsrecniji jer je bio za renoviranje ceo.
4. sprat bez lifta je neutrziv stan, to mora da ide znatno ispod.
Moje iskustvo je da normalan stan ide bez problema 10%. Poslednji sprat bez lifta ne ide nikako. Ne kazem da ne bih kupio, ali pod odredjenim uslovima, na primer niza cena, odlicno odrzavana zgrada, salonac renoviran, itd.
Ko su otprilke kupci stanova? Ako nije tajna. U smislu cime se bave ti ljudi, da li kupuju za kesh itd? Takodje, koje su bile kvadrature ovih stanova, ovako je malo nedoreceno.
 
Odgovor na pitanje gde se nalazi SPA npminovan za najbolji u Srbiji za sada ne znamo, ali vidimo da Zlatibor ima samo jednog kandidata sto je stvarno sramota za jednu planinu koja zeli rebrending iz soc u premium.

Sta vise, od svih kandidata iz Srbije za to priznanje (koje je obicno online glasanje), spa na Zlatiboru je najjeftiniji sto ne iznenadjuje imajuci u vidu da je Zlatibor najjeftinije turisticko mesto u Srbiji. Vrlo je malo verovatno da spa na zlatiboru bude izglasan ali ako se potrudis mozda I uspes da poguras to. Samo ovi cekaci sa tablama sto ne mogu drugacije da dodju do gostiju za svoje, ili apartmane svojih nalagodavaca, kada bi glasali bi znacajno pogurali ovo glasanje koje je "svetsko" samo zato sto u nazivu ima "World".
 
Naravno da znamo, nije u redu da se piše tako hejterski ako se nešto ne zna, to utiče i na kvalitet foruma! Iz istih neznalačkih i pohlepnih pobuda su Bgd investitori upropastili naš lepi i prestoni grad, gradeći nefunkcionalno, nekvalitetno i još tražeći bezobrazno velike pare za to!
Srbija je u nominaciji za najbolji hotelski spa, dva su u Beogradu, hotel Hilton i Square Nine i jedan na Zlatiboru u hotelu Bor. Sve premijum objekti
 
Mnogo je sat vremena, čak i amerikanci smatraju commute od sat vremena preteranim, a oni žive u kolima.
Govorim ti osvezim informacijama poslednjih 1 -2 meseca, doduse centar.
Stan oglasen za 360k je prodat za 325k + agencija, stan oglasen za 240k je prodat za 220k + agencija. Jedan mi je otisao jer sam dao manju ponudu, drugi sam se omisljao nisam bio najsrecniji jer je bio za renoviranje ceo.
4. sprat bez lifta je neutrziv stan, to mora da ide znatno ispod.
Moje iskustvo je da normalan stan ide bez problema 10%. Poslednji sprat bez lifta ne ide nikako. Ne kazem da ne bih kupio, ali pod odredjenim uslovima, na primer niza cena, odlicno odrzavana zgrada, salonac renoviran, itd.

Hvala na ovome, i meni je to ozbiljan minus stana, razmisliću šta ću
 
Srbija je u nominaciji za najbolji hotelski spa, dva su u Beogradu, hotel Hilton i Square Nine i jedan na Zlatiboru u hotelu Bor. Sve premijum objekti
Square Nine realno jedini tu ima sanse da pobedi. Ostali su daleko ispod. No, kako prethodnih godina ni jedan SPA iz Srbije nije izglasan kao najbolji, tesko da ce ove godine biti drugacije.
 
Ma to nije toliko ni bitno na kraju, ima tu i politike, ali veoma je bitno da smo u igri i da imamo čime, i nemoj da se ponašamo ni kao neki pametnjakovići koji "o svemu imaju najpravilnije mišljenje" a ni kao hejteri...treba se radovati svakom pa i malom uspehu ili koraku...pa neka su i Babušnica ili Crna Trava u pitanju
 
Tako je, treba pustiti ljude da stvari nazivaju pravim imenom. Ne treba hejtovati svakoga ko kaze da zlatibor jeste najjeftinije odmaraliste u srbiji. Nema nista lose reci da je zlatibor preuzela soc i lower starndard gradnja. I dobro je sto je tako. I manje platezno sposobni ljudi imaju pravo da odu na planinu. Ok je jedan, dva premium objekta, na primer Bor i da sutra se napravi jos neki jer desi se da , uglavnom u putu od/do crne gore, tu pozeli da se usput odmori na jednu noc i neki platezno sposobniji putnik navikao na visi nivo usluge. Ali nasem trzistu je dobro sto postoji soc planina za odmor, makar i po cenu betoniranja, guzvi, nedostatka parkinga i trotora i loseg vazduha usled previse automobila, previse gradilista, previse izvorusta korovskog polena (izuzev ambrozije kojoj ne prija nadmorska visina) i previse lozista na cvrsto gorivo. Bolje i na takvu planinu otici nego uopste ne otici. Izgradnjom autoputa i sutra aerodroma, zlatibor ozbiljno tezi da postane i zaista, ne samo u kolokvijalnom govoru, beogradska mountin kaludjerica i to je dobro.
 
Poslednja izmena:
Samo što sam pročitao da uskoro krećemo sa proizvodnjom letećih automobila, kad ono prc, sledeća vest, putarine +10% od 10. jula. 😁
Tigar
 
Ha, ha najjeftinije malo sutra, ali ne vredi tebi govoriti, promaja iz showroom-a i hejt na bazi pohlepe radi svoje ha, ha ajde uživaj...a mi drugi ćemo i ove godine na našu najlepšu planinu sa dobijenim sertifikatom prve kategorije (u svakom smislu, a najviše zdravstvenom), u još većem broju. Moja prognoza je da će po novom Razvojnom projektu na Zlatibor doći bar 20-30 premijum hotela.
A već ih ima 3-4...
 
Poslednja izmena:
2 year bond propo. Ako se ovako nastavi onda ce FED spustati kamate ovog meseca ili u avgustu.
1720263340850.png
 
Zlatiborbuild forum
Ma čisto sam odgovarao na neke nebuloze i laži, više onako usput. U svakom slučaju biće mnogo lakše živeti u Beogradu kad za 2-3 godine budeš imao jedan takav turistički centar sa obiljem zdravlja i čistog vazduha na 1.5h autom. A možda će to donekle uticati i na cene nekretnina u glavnom gradu...pratićemo
 
Bolje Zlatibor nego Stokholm koji ako je skup ne znaci da je najbolji. Kupujmo domace. Ako je Zlatibor najjeftiniji, ne znaci da je najlosiji.
 
Labude kakav Zlatibor kad je to ljudima iz kruga dvojke mesec dana dana jahanja. Vidis da se njima jos uvek prividjaju konji i misle da je to glavno prevozno sredstvo van kruga dvojke. Ni na more nikad nisu otislo jer su to meseci jahanja, a u stokholm samo sa pegasusima.
 
Kako mesec dana jahanja, ja sam mislio da se do Zlatibora stiže biciklom za 15 minuta
 
Kolega prošli vikend otišao iz Bg na Zlatibor da popije jutarnju kaficu, al mu se nešto oteglo tih 1.5h vremena pa završio u Ovčar banji. 😁
 
Labude kakav Zlatibor kad je to ljudima iz kruga dvojke mesec dana dana jahanja. Vidis da se njima jos uvek prividjaju konji i misle da je to glavno prevozno sredstvo van kruga dvojke. Ni na more nikad nisu otislo jer su to meseci jahanja, a u stokholm samo sa pegasusima.
Jašta brate, njima je Stokholm bliži od Surčina. Moraćemo da pišemo ovima u Expo da malo izmeste tramvaj dvojku, pa da ide preko Zlatibora
 
Vrh