Šta je novo?

Cene nekretnina

Ahahaha.... Prosvetli me. Na 1000 strana nas ubedjes kako ce nekretnine samo sa rastu, a nemas strpljenja sebe da operes u jednoj porucim. Znam, nema sta da kazes.

Naravno nista od tebe drugo nisam ocekivao. Zakon ti naravno to ne dozvoljava. Procitaj ga. Koristis cinjenicu kako su nam povezane i azurne evidencije. A kad budes predavao zahtev napomeni im da provere da li ispunjavas uslove za rezidenta. Reci im gde zivis, radis i koliko vremena provodis u SRB.
A sto se ponosa tice, znas za onu nasu staru narodnu: Cega se pametan stidi...
Ja nisam rekao da će samo da rastu. Već da nisu pale iako sam očekivao. Sad kad sam uzeo briga me da li raste ili pada. Stan je moj. Prodaje nema. Ti bi se zapanjio koliko su baze povezane. Čak mi je službenica MUPa rekla sama da odjavim boravak a ne prebivalište jer vidi u bazi. Proaktivno.
Ti si ljut jer ne možeš ti da iskoristilš! Eto da se još malo nanerviraš uzeo sam i Korona pomoć sve do jedne i za sebe i decu. I moglo je. A deca imaju u pasošu NL adresu! Tako da ne lupetaj da smo nepovezani. Zna MUP sve! Prijavi se samo na eUpravu pa ćeš da se zapanjiš šta sve imaju!
Kažem da i kazao sam da cene u NL opet rastu i da se može očekivati i kod nas. Može očekivati ali ne mora! Isto kao što sam očekivao pad a nije se desio. Nema ubeđivanja. Ja sam uzeo stan. Ti ako hoćeš kupi ako ne čekaj bolje vreme kad god to bilo. Meni je Zlatno!
 
Mislim da je bespredmetno diskutovati cene u NL na ovom forumu. Ovde se diskutuje o cenama u BG. i toga treba da se držimo. Koliko je priuštiva nekretnina u drugoj državi je pitanje za tu državu. Svaka država ima svoje specifičnosti.
Kad treba da se naglasi skupoca u Holandiji i Kanadi onda moze o tome da se prica pa i o vrticima od 1500e po detetu iako je manje. Btw u Stokholmu je oko 140e po detetu. A kada se pronadje koliko je povoljnije u Holandiji kupiti nekretninu onda necemo o tome da pricamo, kao vracas se na pricu o bgu. Stari dobri Dzo, ne izlazis iz uloge nijednog trenutka :)
 
Pratim povremeno, vidim da ima u Cara Dušana ili u Meandrima, kraju Prvomajske novogradnja za te ili niže cene, ne patim od centralne lokacije, ali ne sviđa mi se veliko zagađenje u tim delovima Zemuna. Tamo su svuda kuce oko zgrada gde se loži bog zna šta.
Nešto ovog tipa:

 
Kad treba da se naglasi skupoca u Holandiji i Kanadi onda moze o tome da se prica pa i o vrticima od 1500e po detetu iako je manje. Btw u Stokholmu je oko 140e po detetu. A kada se pronadje koliko je povoljnije u Holandiji kupiti nekretninu onda necemo o tome da pricamo, kao vracas se na pricu o bgu. Stari dobri Dzo, ne izlazis iz uloge nijednog trenutka :)
Ja samo kažem da lošiji ili bolji odnos cena i plata negde u odnosu na BG neće uticati na cenu u Beogradu. Ko to veruje nek pogleda statistiku zadnjih 50 godina, nek pogleda Bolji život što reče jedan kolega pa će videti kako je uvek bilo. Sa većim ili manjim odstupanjima.
 
Ja nisam rekao da će samo da rastu. Već da nisu pale iako sam očekivao. Sad kad sam uzeo briga me da li raste ili pada. Stan je moj. Prodaje nema. Ti bi se zapanjio koliko su baze povezane. Čak mi je službenica MUPa rekla sama da odjavim boravak a ne prebivalište jer vidi u bazi. Proaktivno.
Ti si ljut jer ne možeš ti da iskoristilš! Eto da se još malo nanerviraš uzeo sam i Korona pomoć sve do jedne i za sebe i decu. I moglo je. A deca imaju u pasošu NL adresu! Tako da ne lupetaj da smo nepovezani. Zna MUP sve! Prijavi se samo na eUpravu pa ćeš da se zapanjiš šta sve imaju!
Kažem da i kazao sam da cene u NL opet rastu i da se može očekivati i kod nas. Može očekivati ali ne mora! Isto kao što sam očekivao pad a nije se desio. Nema ubeđivanja. Ja sam uzeo stan. Ti ako hoćeš kupi ako ne čekaj bolje vreme kad god to bilo. Meni je Zlatno!

Pa ti hit covece. Nemoj se ukopavati dublje. Podsecas me na jednog lika sa ovog foeuma koji se hvalio ato je svercom zaradjivao 2000 dm, a rugao se profesorima koji su imali 50 dm. Zar ti nije bilo malo glupo sto ste ti i tvoja deca uzeli 100 evrica. Barem malo. Ono kad se pogledas zar nisi malo pocrveneo.

To da li ja mogu ili ne da koristim taj povracaj totalno nebitno za ovu diskuju. Bitno je da ti nisi rezident i da zloupotrebljavas pravo na povracaj PDVa, odnosno si u poreskom prekrsaju.
 
Ja samo kažem da lošiji ili bolji odnos cena i plata negde u odnosu na BG neće uticati na cenu u Beogradu. Ko to veruje nek pogleda statistiku zadnjih 50 godina, nek pogleda Bolji život što reče jedan kolega pa će videti kako je uvek bilo. Sa većim ili manjim odstupanjima.
Utice Dzo i to na cenu kvadrata u Beogradu. Eto ti si prvi cuo da se dobro zaradjuje i zivi u Holandiji pa si otisao, kupio tamo nekretnine, izdajes i sada kupujes i u Beogradu.
 
Ja nisam rekao da će samo da rastu. Već da nisu pale iako sam očekivao. Sad kad sam uzeo briga me da li raste ili pada. Stan je moj. Prodaje nema. Ti bi se zapanjio koliko su baze povezane. Čak mi je službenica MUPa rekla sama da odjavim boravak a ne prebivalište jer vidi u bazi. Proaktivno.
Ti si ljut jer ne možeš ti da iskoristilš! Eto da se još malo nanerviraš uzeo sam i Korona pomoć sve do jedne i za sebe i decu. I moglo je. A deca imaju u pasošu NL adresu! Tako da ne lupetaj da smo nepovezani. Zna MUP sve! Prijavi se samo na eUpravu pa ćeš da se zapanjiš šta sve imaju!
Kažem da i kazao sam da cene u NL opet rastu i da se može očekivati i kod nas. Može očekivati ali ne mora! Isto kao što sam očekivao pad a nije se desio. Nema ubeđivanja. Ja sam uzeo stan. Ti ako hoćeš kupi ako ne čekaj bolje vreme kad god to bilo. Meni je Zlatno!
Džo šta te goni, sto provodiš vreme ovde? Kupio si stan , sto se nadgornjavas sa omladinom koja hoće da se skuci…ja plaćam prilične poreze u Srbiji pa sam se razmišljao oko uzimanja pomoći, jednostavno nije u redu, treba da se omogući socijalnim slučajevima …
 
Kakve sve ovo veze ima sa cenom nekretnina? Džo je ovde koristan član koji je meni a i većini ljudi ovde ukazivao svoje mišljenje i pokušao da da pomoć, savet(neki to ne osećaju niti prihvataju)... Bukvalno se sada beskorisni komentari pišu za ovu temu....
 
Sanivil je rasprodat, nego se to sad pojavljuje jer su zgrade skoro gotove.
Rasprodat bas ceo?
Super to znaci da su se ljudi raspitali ko je čika investitor i da su sve ono sto je skoro naveo Filip proverili :)
Ne znam ponekad stvarno pomislim da sam debil i probirljiv sto uopste gkedam takve stvari. Ali eto makar ce se i uz ogromna kasnjenja završiti a mozda i uknjiti nekada.
Dok dovrs
Suludo je ocekivati cene od 1000-1500 eura kvadrat kad je materijal skocio i cene radnika.
Ko misli da je to realno je u deluziji.
Posto su te iste cene pale odmah cim je pala i cena materijala? Ili je nastavilo ludo da raste i bez obzira na pad cena materijala :)
A sto se tice radnika valjda vidite koliko su doveli samo stranaca da rade, tako da sumnjam bas da dižu jer bi da ispostuju radnike.

Na stranu sve to i ja se slažem da nikad vise nece biti ta cena i bio bih srecan da samo padne bar 10 do 20 posto ili se samo POPRAVI PONUDA.
 
Nikad nisam bio u Mirjevu, sada sam saznao da je planirana metro stanica tamo(ne znam tačno gde niti gledam detaljno lokacije stanova), ali vidim da se kreće cena od 1600eur za suterene i prizemlje do 2200eur.
Gde vi svi gledate oglase? Ja uglavnom na 4 zida i na halo oglasima
Evo jednog primera mene kao laika za tu oblast
 
Nikad nisam bio u Mirjevu, sada sam saznao da je planirana metro stanica tamo(ne znam tačno gde niti gledam detaljno lokacije stanova), ali vidim da se kreće cena od 1600eur za suterene i prizemlje do 2200eur.
Gde vi svi gledate oglase? Ja uglavnom na 4 zida i na halo oglasima
Evo jednog primera mene kao laika za tu oblast
Pozivam te da obidjes i vidis gde je ta novogradnja, sa gornje strane je ogromna trafo stanica Mirijevo, a sa donje su bukvalno ogromno dvoriste ćurke, živina itd.
Sa desne strane ogromna nezavrsena zgrada koji stoji godinama a odma dalje jedna od najvecih cigamala Orlovsko naselje gde stalno pale.
Inace i u toj zgradi je sve prodato osim potkrovlja i prizemlja cak iako prave neke debilne stanove sa 2 terase.
A u potkrovlju stanovi idu uz terase od po 6 do 15 metara koje se dodatno naplacuju :)
 
Rasprodat bas ceo?
Super to znaci da su se ljudi raspitali ko je čika investitor i da su sve ono sto je skoro naveo Filip proverili :)
Ne znam ponekad stvarno pomislim da sam debil i probirljiv sto uopste gkedam takve stvari. Ali eto makar ce se i uz ogromna kasnjenja završiti a mozda i uknjiti nekada.
Dok dovrs
Ne znam ko je tu Investitor 😉 Ali da itekako mislim da je to važno pa u neku ruku je i bilo presidno u nekim mojim odlukama. Investitor bira Profesionalnog Upravnika, skoro uvek će naći opravdanje za kašnjenje(potpisaće to Nadzor i Šef gradiliša kao višu silu, Covid, nevreme, poplave, gradska administracija itd... jer su to plaćeno ljudi uglavnom kojima posao i hrana zavise od istog Investitora... Takodje samo te njegova reč u mnogo slučajeva deli od toga da će ti i taj kvalitet biti ugradjen, men je na Kopaoniku bio jedan render a u stvarnosti se pojavila na placu još jedna zgrada i da meni je to bilo na neki način normalno jer nije prekršio zakon a ne idem toliko daleko da se tužim niti imam vremena, čak i oni stanari koji su najaktivniji oko svake sitnice skoro nikad ne tuže... Kvalitet liftova, hodnika itd...sve zavisi od Investitora i kako sam rekao njegove ličnosti, tako da itekako to gledam i do sada sam očekivano uvek prošao...
 
Pozivam te da obidjes i vidis gde je ta novogradnja, sa gornje strane je ogromna trafo stanica Mirijevo, a sa donje su bukvalno ogromno dvoriste ćurke, živina itd.
Sa desne strane ogromna nezavrsena zgrada koji stoji godinama a odma dalje jedna od najvecih cigamala Orlovsko naselje gde stalno pale.
Inace i u toj zgradi je sve prodato osim potkrovlja i prizemlja cak iako prave neke debilne stanove sa 2 terase.
A u potkrovlju stanovi idu uz terase od po 6 do 15 metara koje se dodatno naplacuju :)
Verujem sve, ja sam u ovoj ulozi običan razgledač oglasa koji je eto video novogradnju u Beogradu za dosta manju sumu, ovo mi je sve jasno šo pričaš, kada bih hteo da gledam investiciono Mirjevo gledao bih oko budućeg metroa u nekom već urbanom delu. Verovatno je ovo što pričam preko 2k+
 
Verujem sve, ja sam u ovoj ulozi običan razgledač oglasa koji je eto video novogradnju u Beogradu za dosta manju sumu, ovo mi je sve jasno šo pričaš, kada bih hteo da gledam investiciono Mirjevo gledao bih oko budućeg metroa u nekom već urbanom delu. Verovatno je ovo što pričam preko 2k+
Iskreno za 2k+ vec nema smisla gledati Mirijevo. I 2k je meni upitno bez obzira na metro, ipak si dole u rupi. Mirijevo 4 je horor i bice samo jos gore, skoro pa ce se spojiti sa Smederevskim putem. Zgrade koje sam vidjao Mirijevu 4 su najpristupacnije sa planinarskom opremom. Ulice uske, parkinga minimalno, kozije staze prakticno.
 
Ne znam ko je tu Investitor 😉 Ali da itekako mislim da je to važno pa u neku ruku je i bilo presidno u nekim mojim odlukama. Investitor bira Profesionalnog Upravnika, skoro uvek će naći opravdanje za kašnjenje(potpisaće to Nadzor i Šef gradiliša kao višu silu, Covid, nevreme, poplave, gradska administracija itd... jer su to plaćeno ljudi uglavnom kojima posao i hrana zavise od istog Investitora... Takodje samo te njegova reč u mnogo slučajeva deli od toga da će ti i taj kvalitet biti ugradjen, men je na Kopaoniku bio jedan render a u stvarnosti se pojavila na placu još jedna zgrada i da meni je to bilo na neki način normalno jer nije prekršio zakon a ne idem toliko daleko da se tužim niti imam vremena, čak i oni stanari koji su najaktivniji oko svake sitnice skoro nikad ne tuže... Kvalitet liftova, hodnika itd...sve zavisi od Investitora i kako sam rekao njegove ličnosti, tako da itekako to gledam i do sada sam očekivano uvek prošao...
Pozivam sve da odgledaju render Sunnivila iz 2016te i sad. Primetice se da su i plac koji su dobili za park i školu iskoristili za zgrade i skroz zaklonili pogled ljudima koji su kupili prve zgrade (ljudi poverovali i uzeli zbog prelepe panorame,parkova trznih centara i škola, vrtica itd sta je sve bilo na renderu)

Što se tiče investitora čudno mi je da ne znas a izvaljujem da znas dosta stvari.
Da ne imenujemo gospodina - jedna od zvezdi filma iz 90ih. Ja se nisam odlučio za to jer su dosta kasnili, kad dodju do 80 posto prelaze na sledece, ništa se ne uknjižava (kao kasnije ce) itd.
Što je najjače kasnije sam čuo da sve rade prilično kako treba što se tice tih nekih elaborata, papira procedura itd u šta se ne razumem.

Sad od premijum kvaliteta nema ništa, kao ni od poštovanja rokova al ipak koliko sam čuo zahvaljujuci bratu od investitora koji je OK sve se završava prilično kako treba (za današnje uslove).

Opet po ljudima koji bas znaju taj kraj tu je bio iznad i potočić, padina i kliziste je veliko.
 
Vrh