Šta je novo?

Cene nekretnina

A i Lastavice nude "pogodnosti" za kupce penthouse-a...
1714053115587.png
 
Pisao sam vec o ovome i analizama koje sam postavio pocetkom godine gde ocekujem zestok rast i onda nagli pad u ovoj godini. Ovo je nesto sto ocekujem sto bi trebao da bude kao flash crash izmedju jula i novembra. To je onaj momenat koji sam spominjao gde cemo videti da li idemo u stampanje i spustanje kamata ili ne ili mozda cak samo stampanje bez spustanja kamata (dug mora nekako da se refinansira, cak iako su nepovoljne kamate) i tako cemo znati sta nas ocekuje u ceni nekretnina za kraj ove godine i sledecu godinu.

Ovo ne vazi samo za S&P500 vec i za ostala trzista. Takodje ce biti zanimljivo videti sta ce biti trigger ovome, posto svaki pad ima svoj narativ iako je sve to deo ciklusa.

Pogledajte prilog 196472Pogledajte prilog 196471
Super analiza, mada ja mislim da će biti štampanje bez spuštanja kamata.
 
Toliko toga se desava u svetu da mi deluje da moze da bude bilo sta. Banke opet u riziku, ratovi, trziste obveznica. Sada bas gledam da je Japan morao da digne kamate prvi put posle 17 godina, Kina u deflaciji kao druga ekonomija sveta.
Opet, cene nekretnina ce kod nas padati ili dugorocnim drzanjem kamata na visokom nivou ili neka panika. Meni deluje da ce biti neka panika i onda je samo pitanje da li cemo stampati opet kao blesavi, a verujem da hocemo, sto ce onda na tom grafikonu taj pad koji se ocekuje biti dosta mali jer se nastavlja devalvacija dolara ali definitivno se priblizavamo kraju tom ludilu, da li ce to poceti ove godine

A kako vidiš ovu razliku u visini nflacije- EU vs SAD? Da li EU može da se provuče bez da je SAD povuku ?
 
A gde su tačno pogodnosti

Ako je 2% popusta kao prošle godine, to je smejurija
Ne znam koje su "pogodnosti" nisam zvao. Samo mi je iskočio oglas pa sam ga stavio na Forum misleći da će nekom biti od koristi. Ali pretpostavljam da će pogodnosti biti u tom rangu... ili možda i manje.
 
A kako vidiš ovu razliku u visini nflacije- EU vs SAD? Da li EU može da se provuče bez da je SAD povuku ?
Zavisi od toga sta ce EU zemlje da urade. Ono sto sam poceo da vidim je da se polako okrecu ka istoku zbog resursa jos ako se desi da Tramp pobedi, verujem da ce zapadni uticaj da opadne. USA je svakako u nezavidnoj situaciji sto se tice bas tog uticaja jer ljudi tamo zive gore, zato vidim da ce morati da se okrenu sebi i tu je Tramp najjaci. Pre neki dan su odobrili bill za Ukrajinu, Tajvan i Izrael koji vredi 95 milijardi. To ce sve uticati na inflaciju.
 
Toliko toga se desava u svetu da mi deluje da moze da bude bilo sta. Banke opet u riziku, ratovi, trziste obveznica. Sada bas gledam da je Japan morao da digne kamate prvi put posle 17 godina, Kina u deflaciji kao druga ekonomija sveta.
Opet, cene nekretnina ce kod nas padati ili dugorocnim drzanjem kamata na visokom nivou ili neka panika. Meni deluje da ce biti neka panika i onda je samo pitanje da li cemo stampati opet kao blesavi, a verujem da hocemo, sto ce onda na tom grafikonu taj pad koji se ocekuje biti dosta mali jer se nastavlja devalvacija dolara ali definitivno se priblizavamo kraju tom ludilu, da li ce to poceti ove godine ili nakon sledeceg dizanja kamata.
Panika i štampanje će dovesti samo do pojačanje potražnje i posledičnog skoka cena, pad može tek da usledi nakon toga. Koliki? Kada? Ne znamo...
 
Panika i štampanje će dovesti samo do pojačanje potražnje i posledičnog skoka cena, pad može tek da usledi nakon toga. Koliki? Kada? Ne znamo...
Samo ne zaboravi da trziste nekretnina prati trenutno stanje dok trziste akcija prati buduce stanje, u prevodu, ako bude panike cene nekretnina ce padati ali ako se odluci za stampanje prvo ce akcije akcije skakati a nekretnine tek za 8-12 meseci kasnije.
 
Zavisi od toga sta ce EU zemlje da urade. Ono sto sam poceo da vidim je da se polako okrecu ka istoku zbog resursa jos ako se desi da Tramp pobedi, verujem da ce zapadni uticaj da opadne. USA je svakako u nezavidnoj situaciji sto se tice bas tog uticaja jer ljudi tamo zive gore, zato vidim da ce morati da se okrenu sebi i tu je Tramp najjaci. Pre neki dan su odobrili bill za Ukrajinu, Tajvan i Izrael koji vredi 95 milijardi. To ce sve uticati na inflaciju.
Baš zbog toga sam i rekao da će biti štampanje bez spuštanja kamata. Jer 95 milijardi nema šanse da izvuku iz poreza i privrede. I to nije ni prvi "paket pomoći" a sigurno nije ni poslednji. To mora da se naštampa.
 
Baš zbog toga sam i rekao da će biti štampanje bez spuštanja kamata. Jer 95 milijardi nema šanse da izvuku iz poreza i privrede. I to nije ni prvi "paket pomoći" a sigurno nije ni poslednji. To mora da se naštampa.
Ali ne verujem da će još dugo da traje. Čini se da ih deli malo od toga da zavrnu slavinu.
 
Baci pogled na ova 2 stana



Ovaj drugi ti je u Ace Joksimovica i komplet renoviran 2021. znaci ne bi trebalo da imas neka ulaganja, a verujem i da mozes malo da se cenkas
Prvi je suteren to bih preskocio.
Ovaj drugi je bila neka fora da nije uknjizen tj uknjizen je kao garaza.
To je u tipicnom prizemlju gore one starije zgrade samo se penje uz stepenice ako sam dobro skapirao, preko puta one prodavnice auto delova ili auto skole ne znam tacno sta je tu nisam bas iz kraja. Pricao sam tipa pre bar 3 - 4 meseca sa ženom ali nisam video stan jer nesto nisam hteo se upustam u to, mada dobro si me podsetio mogao bih mozda da okrenem i vidim? Jel znas mozda kakve su te zgrade ako si iz kraja? Čudi me da idalje stoji mesecima -uglavnom sve što sto iole valja odma nestane. Verovatno jer je ,,poluuknjiženo,,
 
Prvi je suteren to bih preskocio.
Ovaj drugi je bila neka fora da nije uknjizen tj uknjizen je kao garaza.
To je u tipicnom prizemlju gore one starije zgrade samo se penje uz stepenice ako sam dobro skapirao, preko puta one prodavnice auto delova ili auto skole ne znam tacno sta je tu nisam bas iz kraja. Pricao sam tipa pre bar 3 - 4 meseca sa ženom ali nisam video stan jer nesto nisam hteo se upustam u to, mada dobro si me podsetio mogao bih mozda da okrenem i vidim? Jel znas mozda kakve su te zgrade ako si iz kraja? Čudi me da idalje stoji mesecima -uglavnom sve što sto iole valja odma nestane. Verovatno jer je ,,poluuknjiženo,,
Znam kraj, al morao bih da znam koja je tacno adresa, koji deo Ace Joksimovica, posto ima dobrih zgrada, a ima i nikakvih, ali sad kad vidim da pise u opisu iskljucivo kes kupci, verovatno je delimicno uknjizen ili ono klasicno u procesu uknjizavanja
 
Po meni mogli su to mnogo elegantnije da reše. Pošto sam već bio u tom restoranu (Tocca Bocca) i u pitanju je zajednički parking ispred zgrade, ja da sam na mestu vlasnika restorana dao bih stanarima lifetime popust, tipa 30-50%, time bi dobili em stalne mušterije, em ne bi se dizala frka i panika oko parkinga i letnje bašte. Realno, mesto je skroz korektno, klopa ok, osoblje ljubazno, glupo da se pravi problema ni oko čega, a jedan ovakav gest od strane vlasnika restorana bi rešio problem.
Tvoja ideja ima smisla ali sansa da se to desi je nula, niko ovde nista ne daje, iskljucivo se uzima da ne kazem otima.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 
A i Lastavice nude "pogodnosti" za kupce penthouse-a...
Pogledajte prilog 196502
Ови пентхауси су смешни. Формално, то би се можда могло назвати пентхаусом ако је тераса под отвореним небом, али никад не бих тај назив употребио за нешто што има терасу цирка 1 метар ширине и укупно десетак квадрата површине.
 
Velike su terase, od 20 do 35m2, jedino ovaj od 106m2 nema na sajtu raspored ali da, uske su mnogo. I generalno su glupog rasporeda, jedna normalna soba i dve sobice od 7m2, jedva za krevet i radni sto, a kupujes 120m2. Po meni te terase moraju da kostaju minimum 50% od cene.
 
Velike su terase, od 20 do 35m2, jedino ovaj od 106m2 nema na sajtu raspored ali da, uske su mnogo. I generalno su glupog rasporeda, jedna normalna soba i dve sobice od 7m2, jedva za krevet i radni sto, a kupujes 120m2. Po meni te terase moraju da kostaju minimum 50% od cene.
Те терасе нису велике, оне су само дугачке. Бесмислено дугачке. Можда само она у лакат има преко 20 м2, остале не изгледају да имају толико, а ова најмања изгледа као да има 10 м2 максимум. То је неупотребљиво на већем делу своје површине, практично ходник. Боље би било да су уштинули један ћошак и направили 5х3 метра терасу.
 
Imate na Insajder televiziji emisija Intervju Jugoslav Ćosić, priču o inflaciji i da li se ulazi u nižu cenu nekretnina, pa koga zanima....
 
Те терасе нису велике, оне су само дугачке. Бесмислено дугачке. Можда само она у лакат има преко 20 м2, остале не изгледају да имају толико, а ова најмања изгледа као да има 10 м2 максимум. То је неупотребљиво на већем делу своје површине, практично ходник. Боље би било да су уштинули један ћошак и направили 5х3 метра терасу.

terasa 21m2 i spajzevi od 7m2 nazovi sobe


terasa 31m2

Svakako su terase nefunkcionalne (ko oni špajzevi) i zato ne trebaju da koštaju išta. Za one male kvadrature 80m2 verovatno su terase oko 10m2. To je 30000e bukvalno ni za šta, a o ovim većim i da ne pričam.
 
Vrh