Šta je novo?

Cene nekretnina

1711356636213.png
 
Orfaneline, vidim da kačiš link sa Kamatice, sajta koji opšte poznatog po neažuriranim beskorisnim informacijama.
Sajt služi za reklame. Niko se ne bavi njim aktivno već skoro 3 godine.

Ne da me zanima ova subtema o kamatama kojoj se povremeno vraćate al bar ne kačite budalaštine sa kamatice.
Nema na čemu.
 
Ili staviš u money market fond i dobijaš euribor bez oročavanja (3.75% godišnje). Novac ti je dostupan za par dana kad ti zatreba i kamatu zadržavaš:

1711357509851.png



Dodao bih da je dugoročno ovo prilično loš način da se investira, ali je dobro za kratkoročno parkiranje novca.
 
Je l to odredjeni broj stanova ni ne izadje na oglase jer kada glefam sajt cenenekretnina tu bude dosta stanova koje uopste nisam video da su se oglasavali negde. Je l to agencije imaju kao neki prvi krug ljudi koji su pred kupovinom pa onda se prvo njima pokazuje stan pa ako niko ne reaguje tek onda se stavlja u oglase.

Ima i obrnut slučaj, stanovi koji su nestali sa oglasa, ali nikad se ne pojave u registru. Da li su povučeni ili se to evidentira sa nekim zakašnjenjem većim, nisam siguran.
 
Orfaneline, vidim da kačiš link sa Kamatice, sajta koji opšte poznatog po neažuriranim beskorisnim informacijama.
Sajt služi za reklame. Niko se ne bavi njim aktivno već skoro 3 godine.

Ne da me zanima ova subtema o kamatama kojoj se povremeno vraćate al bar ne kačite budalaštine sa kamatice.
Nema na čemu.
Нисам знао да је Каматица бескорисна и неажурна. За мене та информација није опште позната.
Имаш ли неки сајт који је ажуран и није будалаштина а да се бави овом тематиком?
Нисам досад никад учествовао на оваквим дискусијама.

Лично сам новац ставио на Рајфајзен инвест. Такође сам направио трајни налог да ми месечно пребаци 400 евра на њега по средњем курсу НБС (кад ми легне плата) и имам годишњи принос од 3-3,5%. Могу новац да подигнем било када без да губим оно што сам већ зарадио.
Није ништа посебно, али немам тренутно ништа паметније. Макар да ја знам да је паметније.
 
Ah ti trocifreni autobusi, blato... najgori košmar svih rasnih Beogradjana. Svi znamo da su trotoari najlepši na Vračaru i Starom gradu, široki može cela porodica da se šeta, a o zelenilu da ne pričam, svaka ulica obiluje zelenilom i drvećem te se u proleče oseća miris cveća koji se širi ka drugim opštinama koje nisu Beograd kako bi i oni osetili bar malo čari tog pravog Beograda i žalili što nisu u njemu.

Samo bi onda imao problem sa rasnim Beogradjanima "šta oni ima da ulažu u periferiju, a niko centar ne gleda".

Ali slažem se, rasnim Beogradjanima sve što nije centar Beograda je blato.

Što opet postavlja pitanje šta fali malo daljim lokacijama kad je m2 jeftiniji, mesto mirnije, vazduh čistiji, po mogućnosti imaćeš i dvorište, a vreme putovanja isto... Slažem se da nema glovo da ti donese paštetu iz maksija i da deca neće biti rasni Beogradjani

Mislim da je vreme da prerastes svoje opterecenje prema Beogradu i Beogradjanima.

Ja sam samo odgovorio na zamenu teza kako je kvadrat preskup samo u centru jer ima za 1900 evra u Lestanima. Kvadrat je svuda preskup jer je i periferija (Konjarnik, Brace Jerkovic, Vidikovac i sl.) izasla blizu 3000 evra. Lestane (Kaludjerica, Jajinci, Batajnica itd.) nije Beograd nego hipetrofirano i neuredjeno selo u okolini Beograda i u odnosu na skoro 2000 evra za Lestane je 3000 ili 4000 za centar Beograda zapravo bagatela. Razumem ljude koji su kupovali placeve i gradili kuce u ovim naseljima za 300-400 evra po kvadratu, gradeci porodicno, pomazuci se kao familija i slicno, ali nesto ozbiljno nije u redu kada je Lestane doslo do 2000 evra po kvadratu.
 
Нисам знао да је Каматица бескорисна и неажурна. За мене та информација није опште позната.
Имаш ли неки сајт који је ажуран и није будалаштина а да се бави овом тематиком?
Нисам досад никад учествовао на оваквим дискусијама.

Лично сам новац ставио на Рајфајзен инвест. Такође сам направио трајни налог да ми месечно пребаци 400 евра на њега по средњем курсу НБС (кад ми легне плата) и имам годишњи принос од 3-3,5%. Могу новац да подигнем било када без да губим оно што сам већ зарадио.
Није ништа посебно, али немам тренутно ништа паметније. Макар да ја знам да је паметније.
Pa eto da znaš, na kamaticu ne moraš više ići.Ako te zanima moraš ići od sajta do sajta banaka peške što bi se reklo.

Cool je taj FRZN fond al me smaraju ti domaći satro fond. Svakako ima porez na dobit odbitak. Mene nešto smaralo da se sa tim bakćem.
Meni na običnom računu u Eurobanci stoji ali takav račun (gold) da mesečno isplaćuje kamatu 0.22% na ceo iznos. Što je skroz cool čak imaju neka silna osiguranja.
 
Нисам знао да је Каматица бескорисна и неажурна. За мене та информација није опште позната.
Имаш ли неки сајт који је ажуран и није будалаштина а да се бави овом тематиком?
Нисам досад никад учествовао на оваквим дискусијама.

Лично сам новац ставио на Рајфајзен инвест. Такође сам направио трајни налог да ми месечно пребаци 400 евра на њега по средњем курсу НБС (кад ми легне плата) и имам годишњи принос од 3-3,5%. Могу новац да подигнем било када без да губим оно што сам већ зарадио.
Није ништа посебно, али немам тренутно ништа паметније. Макар да ја знам да је паметније.
Ja štedim u dinarima Intesa Investicioni fond, nema nikakvog penala za prevremeno podizanje tako da možeš svojim novcem raspolagati u svakom trenutku. Kamata je 5,5%.
 
pa to kad se odbije porez i ako postoje neke provizije, ispadne isto kao stednja po vidjenju kod mobi banke
 
Mislim da je vreme da prerastes svoje opterecenje prema Beogradu i Beogradjanima.

Ja sam samo odgovorio na zamenu teza kako je kvadrat preskup samo u centru jer ima za 1900 evra u Lestanima. Kvadrat je svuda preskup jer je i periferija (Konjarnik, Brace Jerkovic, Vidikovac i sl.) izasla blizu 3000 evra. Lestane (Kaludjerica, Jajinci, Batajnica itd.) nije Beograd nego hipetrofirano i neuredjeno selo u okolini Beograda i u odnosu na skoro 2000 evra za Lestane je 3000 ili 4000 za centar Beograda zapravo bagatela. Razumem ljude koji su kupovali placeve i gradili kuce u ovim naseljima za 300-400 evra po kvadratu, gradeci porodicno, pomazuci se kao familija i slicno, ali nesto ozbiljno nije u redu kada je Lestane doslo do 2000 evra po kvadratu.
Mislim da je vreme da prerastete da je Beograd samo krug dvojke, a ostalo teška periferija i blato ;)

Često se kuka kako naselja i periferije nemaju adekvatnu infrastrukturu potrebnu za normalan život inače bi svi živeli tamo, a mogao bih ruku da dam kad bi imalo to "bez čega se ne može" opet bi većina gledala centralne opštine (a ovde smo imali i poruke da je bb periferija). Takav smo narod, ako nisi iz centra seljak si. Ja se slažem da su cene previsoke, ali isto tako se slažem da je pavlaka i ostale potrebštine takodje preskupo u odnosu na pre, da se vratimo na cene iz 2015te 2016te teško. A sad sam ukucao to leštane koje spominješ i vidim da je cena oko 1000e m2 pa ne znam odakle si izvukao 2k.

edit: sada sam video link za tu novogradnju. Pošto svi reklamiraju cenu bez PDV-a onda mu i to dodje oko 1700e+pdv. Nije malo i sve zavisi od kvaliteta gradnje, ne znam koliko je sada Sunnyville. Bio sam u Leštanima, imaju taj neki mali centar, dva autobusa idu do grada, onako šta znam, nije mi se svidelo nešto posebno i to je ono što sam i pričao. Zašto bi neko npr uzeo Leštane po toj ceni kada će iz Mladenovca stići brže (oba nisu Beograd), možda čak i Smedereva, a imaće više sadržaja tamo i m2 jeftiniji. Fizički Leštane jesu bliže ali... ja bih pre kuću u Zucama. Jedina razlika je ta što će ovaj iz Leštana moći da kaže da je iz Beograda, a ovaj iz Mladenovca ne iako je BG opština. Druga prednost leštana je blizina autoputa pa je kolima jeftinije i brže doći tako da razumem i to.
 
Poslednja izmena:
Da se ne zaboravi, mislim da je stopa inflacije u EU trenutno 2.6%, stednja i low-risk fondovi su tu jedino kao sredstvo ocuvanja vrednosti novca, nema tu nikakve zarade.
Ko hoce da zaradi, tu su kriptovalute, samo nemoj da skacete sa mosta ako puknete pare u ovoj ciklicnoj ponzi semi.
 
Ja štedim u dinarima Intesa Investicioni fond, nema nikakvog penala za prevremeno podizanje tako da možeš svojim novcem raspolagati u svakom trenutku. Kamata je 5,5%.
To je bilo tako prosle godine. Od osnivanja fonda (pre vise od 5 godina) normalizovana godisnja kamata je oko 2.8 % godisnje. Nominalna jedinica od 1000 dinara danas vredi 1160 dinara, ili 16% vise. Da si orocavao dinarsku stednju po 5%, imao bi oko 28% prinos. Zlato, oko 100% prinos od 2018. Samo kazem.
 
Ok, ja govorim sa aspekta da posla ima za ljude koji žele da rade i da se od tog posla može zaraditi makar nešto. Razumem da neko ko je se nikada nije bavio zanatima ne može odjednom postati vrhunski stolar ili keramičar i mlatiti 2-3k eur mesečno, ali vožnja taksija, Yandexa, Cargo-a i slično je samo jedan primer kako se može ući u posao za koji nije potrebna neka posebna veština ili znanje, samo dobra volja i posvećenost da radiš. Ima takvih prumera gomila, čovek koji je po profesiji dipl. antroplog radi na kao izvođač radova na sprovođenju optike u zgradama i od tog posla zarađuje 1500 eur mesečno, a u svojoj primarnoj profesiji ne bi mogao.
Jesi li svestan da ce to dovesti do urušavanja institucija? Da niko nece biti fizicar, matematicar, seizmolog, geolog, anesteziolog, itd. Mi ubrzano crpemo ljudski potencijal a nemamo novi kao ranije. Taksista, armirač ili keramicar moze biti i neko iz Bangladeša ali neke druge profesije koje cine državu i institucije to baš i nije moguće ukoliko ceo život ne provedeš ovde.
 
Jesi li svestan da ce to dovesti do urušavanja institucija? Da niko nece biti fizicar, matematicar, seizmolog, geolog, anesteziolog, itd. Mi ubrzano crpemo ljudski potencijal a nemamo novi kao ranije. Taksista, armirač ili keramicar moze biti i neko iz Bangladeša ali neke druge profesije koje cine državu i institucije to baš i nije moguće ukoliko ceo život ne provedeš ovde.
Analitičar kad krene sa ovim poredjenjima, nešto i kaže ok, ali većinom ga ne shvatiš ništa. Završiš da budeš profesor, ali pošto ti je profesija unižena, onda malo hilti u ruke posle časova. Može da se zaradi, jeste, ali ljudi bi malo i da žive od jednog poštenog posla.
 
Ili staviš u money market fond i dobijaš euribor bez oročavanja (3.75% godišnje). Novac ti je dostupan za par dana kad ti zatreba i kamatu zadržavaš:

Pogledajte prilog 193593


Dodao bih da je dugoročno ovo prilično loš način da se investira, ali je dobro za kratkoročno parkiranje novca.
Pretpostavljam da država ne garantuje za ove depozite.
 
Ajde nije bas toliko losa zgrada, ima i mnogo gorih...
Jedino je katastrofa ono sto su dozvolili nadogradnje, ima i ok rešenja a ima i odvratnih rapsada koje baš ruže ne samo zgradu vec i ceo blok...
Ulazi se naravno razlikuju ali sve ovo sto sam primetio uopste nije loše sad moguće da taj tvoj nisam video
Parking je naravno ogroman pogotovo za unutrašnjost bloka, ali lepo je znati da taj trosoban u zmijici moze da se izda za 900...
Šta nije loša, lux... Još ako se pogodi da ti komšija ne hrče glasno a komšinica ne uzdiše, to je onda vrhunska kupovina.
 
Vrh