Šta je novo?

Cene nekretnina

Koliko je velika ta kuća? 50m²?

Ne zavitlavam te, ozbiljno pitam.

Pogledajte prilog 193358Pogledajte prilog 193359
Lepo je napisano da je kuca u pa ne znam kakve veze ime realizacija stana sa cenama kuca u Batajnici.

Moze se lepo na oglasima naci kuce u Batajnici za 120k, bez potrebe da se sad ulazi u raspravu o stanju i ostalim detaljima:

 
Vidikovac SIlva.. stanovi koštaju 2250-2.800 sa PDV-om. Investitor je Merin Group jedan od najboljih i najpouzdanijih investitora u gradu a ujedno i jedan od najskupljih na bilo kojoj lokaciji u gradu gde grade. Trosobni stanovi oko 2.500 sa PDV-om, četvorosobni su manje od toga. Do pre 2 meseca je za vece uplate odmah išao popust od 5-7%. Nema provizije, direktno od investitora se kupuje.

Buena Vista, 2 stana 45m2 i 50m2 je kupio poznanik i cena je 2.300 + PDV. Mali stanovi. Nema provizije

Mirijevo 200m od DOma Zdravlja 72m2 u solidnom stanju, PVC stolarija, renovirano kupatilo, ulaganje max 10.000 eura. Dogovoren za 131.000 pre par dana, kupuje. ( cca 1.800 eura )
Zemun, Ugrinovačka 98, lepa novogradnja, dobra lokacija 59m2 na 1.spratu ( gleda ka dvorištu ) prodat juče za 2250 po m2 sa PDV-om.

Lekino Brdo, Belimarkoviceva stan od 94m2 of fizickog lica, 2 godine stara zgrada, 2650 eura/m2. Stan bez ulaganja

Djuke Dinic, 100+ m2, 2.700 po m2, novogradnja od fizickog lica.. Verovatno bi spustio 10 ili 15 hiljada...

Sve su super lokacije, sve itekako ispod 3.000 eura. Starogradnja na Vidikovcu, u pristojnom stanu, stanovi preko 70m2 mogu da se nadju ispod 2.000 eura/m2.

Nova Pazova, super zgrada, poznanik kupio za 1.300 sa PDV-om, posao mu 15 minuta kolima, blize i brze nego iz BNV, Senjaka, B.Brda..
 
Lepo je napisano da je kuca u pa ne znam kakve veze ime realizacija stana sa cenama kuca u Batajnici.

Moze se lepo na oglasima naci kuce u Batajnici za 120k, bez potrebe da se sad ulazi u raspravu o stanju i ostalim detaljima:

Pa stavio sam stanove na ulazu u Batajnicu. Tu se nalaze kuće u nizu, ali izgleda da se vode kao stanovi.

I plus kad pogledaš samo _kuće_ ima tipa jedna ili nijedna prodata na mesečnom nivou. Vrlo je slab promet.

Ali dobro ne kažem ništa, evo našao si primer. Znači ima ih, ok.

Screenshot_2024-03-22-13-15-18-088-edit_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Pa stavio sam stanove na ulazu u Batajnicu. Tu se nalaze kuće u nizu, ali izgleda da se vode kao stanovi.

I plus kad pogledaš samo _kuće_ ima tipa jedna ili nijedna prodata na mesečnom nivou. Vrlo je slab promet.

Ali dobro ne kažem ništa, evo našao si primer. Znači ima ih, ok.

Pogledajte prilog 193379
Baš tu sam ja video jednu lepu kuću, sredjenu, oko 90m2. Lep je taj deo, dosta zelenila, velika dvorišta zajednička, terase.
 
Okolina Nirnberga, Bavarska. Inace stan dolazi sa stanarima, sa kojima treba dogovoriti iseljenje. Moguce u slucaju zahteva za licno koriscenje stana, ali koji su rokovi, postoji li pravo na odstetu, moguci pravni zastoji...nije bas walk in the park.

Pogledajte prilog 193264
Ovaj stan na dva nivoa nema stanare. Tj prazan je. Prakticno 90 kvadrata, 2 parkinga, ogroman park ispred, totalna tisina nocu (radno vreme parka je do 20h), u blizini su dve reke, tu je i veliki gradski park. Preko puta zgrade do ulice je vrtic sa ogromnim dvoristem za igranje, skolom. Na 5-10 minuta hoda su marketi, ima i talijanski restorana, turskih... par minuta kolima su veliki aqua parkovi sa bazenima. Na pesice 10ak minuta je zeleznicka stanica, sban, uban itd Treba max 5 minuta kolima do izlaska na obilaznicu - auto put. Nema solitera tj sve su zgrade do najvise 6 spratova ali uglavnom 4 sprata. To je predgradje Nimberga ali se je to naselje zasebno za sebe i zove se Firt . Nesto kao kao Zemun u Bg-u u administartivnom smislu a i poziciji.

Kakve ima veze sve ovo sto pisem? To je tamo u Nemackoj i pitanje je da li ce cemo ikad imati urbanizam prilagodjen pre svega coveku pa tek onda investiciji tako da je besmisleno uporedjivati. Putovao sam dosta po Nemackoj i Austriji. Radio sam sa dosta ljudi iz tih zemalja. Svugde je na ceni zivot van grada, zivot u kuci ili zivot u malim zgradama/naseljima gde zgrade imaju par spratova - 2, 3 maks,
Kad uporedim BG sa Nimbergom (iako pordjenje nije realno jer je BG dosta veci) zakljucujem da jedini nacin da covek ima kakav takav kvalitet stambenog prostora i samim tim zivota za neke pristojne novce (do 300.000 EUR) u BGu je da covek napravi sam svoju kucu/stan odnosno:
1) Kupovina placa na kojem je mali faktor izgradjenosti - moze par kuca u nizu ili neka zgrada tipa maks 3 etaze tj plac koji ne zanima investitore.
2) Minimalno 140 kvadrata stambenog prostora bez garaze/parkinga.
3) Da plac ima dovoljnu povrsinu i da ostane bar 2-4 ara slobodnog prostora po stambenoj jedinici
4) Da plac bude na maks 5 minuta kolima do autoputa, obilaznice, magistralnog puta itd
5) Da deci ne treba vise od 30-35 minuta do sredje skole javnim prevozom (osnova je uvek bliza)
6) Ako covek nema finansije da sam to izvede onda da proba da ukljuci rodbinu, kumove ili prijatelje. Ako moze da ih ukljuci onda da imaju zajednicki deo placa namenjen sportu itd

Ne kazem da nema dobrih lokacija i stanova u BG ali to je sada sve 4000+ EUR po kvadratu odnosno preko 500.000+ EUR po jedinici...
 
Ovaj stan na dva nivoa nema stanare. Tj prazan je. Prakticno 90 kvadrata, 2 parkinga, ogroman park ispred, totalna tisina nocu (radno vreme parka je do 20h), u blizini su dve reke, tu je i veliki gradski park. Preko puta zgrade do ulice je vrtic sa ogromnim dvoristem za igranje, skolom. Na 5-10 minuta hoda su marketi, ima i talijanski restorana, turskih... par minuta kolima su veliki aqua parkovi sa bazenima. Na pesice 10ak minuta je zeleznicka stanica, sban, uban itd Treba max 5 minuta kolima do izlaska na obilaznicu - auto put. Nema solitera tj sve su zgrade do najvise 6 spratova ali uglavnom 4 sprata. To je predgradje Nimberga ali se je to naselje zasebno za sebe i zove se Firt . Nesto kao kao Zemun u Bg-u u administartivnom smislu a i poziciji.

Kakve ima veze sve ovo sto pisem? To je tamo u Nemackoj i pitanje je da li ce cemo ikad imati urbanizam prilagodjen pre svega coveku pa tek onda investiciji tako da je besmisleno uporedjivati. Putovao sam dosta po Nemackoj i Austriji. Radio sam sa dosta ljudi iz tih zemalja. Svugde je na ceni zivot van grada, zivot u kuci ili zivot u malim zgradama/naseljima gde zgrade imaju par spratova - 2, 3 maks,
Kad uporedim BG sa Nimbergom (iako pordjenje nije realno jer je BG dosta veci) zakljucujem da jedini nacin da covek ima kakav takav kvalitet stambenog prostora i samim tim zivota za neke pristojne novce (do 300.000 EUR) u BGu je da covek napravi sam svoju kucu/stan odnosno:
1) Kupovina placa na kojem je mali faktor izgradjenosti - moze par kuca u nizu ili neka zgrada tipa maks 3 etaze tj plac koji ne zanima investitore.
2) Minimalno 140 kvadrata stambenog prostora bez garaze/parkinga.
3) Da plac ima dovoljnu povrsinu i da ostane bar 2-4 ara slobodnog prostora po stambenoj jedinici
4) Da plac bude na maks 5 minuta kolima do autoputa, obilaznice, magistralnog puta itd
5) Da deci ne treba vise od 30-35 minuta do sredje skole javnim prevozom (osnova je uvek bliza)
6) Ako covek nema finansije da sam to izvede onda da proba da ukljuci rodbinu, kumove ili prijatelje. Ako moze da ih ukljuci onda da imaju zajednicki deo placa namenjen sportu itd

Ne kazem da nema dobrih lokacija i stanova u BG ali to je sada sve 4000+ EUR po kvadratu odnosno preko 500.000+ EUR po jedinici...
Sve to super zvuci u teoriji za nekog kome nije bitno da svakodnevno bude u gradu. Ali ja ne bih voleo svesno da osudim decu na to da svakog dana moraju iz neke selendre da putuju u grad u skolu, na trening, na rodjendan, na zurku,... Barem mi u Srbiji znamo kako nam funkcionise javni prevoz. U drugim razvijenijim zemljama to mozda ima vise smisla.
 
Sve su super lokacije, sve itekako ispod 3.000 eura.

Nisu sve super lokacije koje si naveo. Vidikovac i Mirijevo nisu "super" lokacije, to su periferne lokacije na margini grada i treba nazvati stvari pravim imenom umesto da se ovde gura propaganda.

Ti si agent je li tako? Sećam se da si pomenuo to negde... Treba biti realan, trebalo bi bar da znaš šta je super lokacija u gradu.
 
Sve to super zvuci u teoriji za nekog kome nije bitno da svakodnevno bude u gradu. Ali ja ne bih voleo svesno da osudim decu na to da svakog dana moraju iz neke selendre da putuju u grad u skolu, na trening, na rodjendan, na zurku,... Barem mi u Srbiji znamo kako nam funkcionise javni prevoz. U drugim razvijenijim zemljama to mozda ima vise smisla.
35 minuta gradskim prevozom ti je 4-7 km relacija ... 7 km ako ide autoputem. Deca kad krenu u srednju skolu ostave eventualno sport (sve manje dece) i retko koje dete ide na casove insturmenta tj glavna preokupacija je skola. Ovo sto sam napisao moze biti Zemun, Bez Kosa, Banovo Brdo, Zvezdara oko groblja... Ne znaci da mora biti Jakovo, Batajnica ili Zuce.
 
O tome pričam, nekome je problem vožnja, nekome glovo... Meni nije bilo teško da putujem sat vremena u jednom pravcu (zimi je znalo da bude i 2h). Evo goran reče da sada iz blokova do centra putuješ sat vremena. A kada kupuješ u Beogradu takodje moraš da kupiš i parking mesto ili si osudjen da nemaš auto ili da parkiraš na trotoaru tako da ti dodje na isto. Ako nemaš parking na poslu onda ti je svejedno da li ćeš prevozom iz centra Beograda ili sa periferije. Evo uzmi Mladenovac npr autobusi na svakih 15-30min. A do autobuske stanice si iz bilo kog dela grada 5-10min. E sad ima i ko ne voli da pešači malo... Da ne pričam da u manjem mestu imaš mogućnost za kuću, dvorište, deca mogu da se igraju bez problema...
Čisto preterivanje :D Čuj iz blokova do centra sat vremena, šta sve čovek ovde neće pročitati... Ni u špicu ne treba sat vremena.
 
35 minuta gradskim prevozom ti je 4-7 km relacija ... 7 km ako ide autoputem. Deca kad krenu u srednju skolu ostave eventualno sport (sve manje dece) i retko koje dete ide na casove insturmenta tj glavna preokupacija je skola. Ovo sto sam napisao moze biti Zemun, Bez Kosa, Banovo Brdo, Zvezdara oko groblja... Ne znaci da mora biti Jakovo, Batajnica ili Zuce.
Zanimljivo kako ljudi iz unutrašnjosti ne žele da osude decu da putuju iz selendre (čitaj da nisu iz centra bate). :) Moraju da budu svakodnevno u gradu.
 
Nisu sve super lokacije koje si naveo. Vidikovac i Mirijevo nisu "super" lokacije, to su periferne lokacije na margini grada i treba nazvati stvari pravim imenom umesto da se ovde gura propaganda.

Ne treba gurati ni elitizam. Grad se siri. Takodje za epitet "dobra lokacija" nije bitna samo makro lokacija, vec i mikro lokacija.
 
Valjda je smisao sreće da imaš neku kakvu takvu gajbu
Ovo je u rangu one epske izjave na ovom forumu da je najvažnije što čovek u životu može da učini za sebe da se kvalitetno oblači, koju je svojevremeno aminovao i forumski illuminator.

U najboljim godinama, kad je ceo svet pred tobom, bezbroj prilika i mogućnosti, ti treba da budeš nesrećan jer nemaš svoju gajbu. Joj živote...
 
2023 je završeno 30 000 stanova u novogradnji tako da su i kupili 1500 stanova u novogradnji to je 5%. Naravno nije sve novogradnja tako da je udeo Rusa na tržištu na nivou statističke greške. Po pričam sam očekivao da je to više...
 
Vrh