Šta je novo?

Cene nekretnina

Ove kuce su iskreno bezveze koliko se cene.
Imas dva normalna sprata i to je tih 100 kvadrata.
Ostalih 100 kvadrata su podrum i potkrovlje.
Pored toga jako su uske kuce - to su tunelke siroke nekih 4.5m.
Moze eventualno da digne taj tavan i razna budzenja su radjena, ali cesto to ispadne nesretno, a i to su dodatna ulaganja.
Skoro je jedna slicna na cosku kod semafora za izlaz u Partizanske Avijacije prodata za 300.000 malo je drugaciji tip, ali mislim da je slican fazon.

Mada je najbolji ovaj lik koji je od Vojvodjanke napravio vilu od 500 kvadrata.
Pogledajte prilog 187749

Ovi su napravili bazen na ulici, sada je to slepa ulica.
Pogledajte prilog 187750
Sapic je napravio zgradu od mediteranke, kupio ih je sa obe strane.

Ideja je da ti kupis kao tu kucu i onda nelegalno nadogradis koliko je god moguce.

Ti delovi sa kucicama su dobrim delom urnisani tom nelegalnom gradnjom.
Aco Pejović je taj lik 🙂
 
Kod nas na CG primorju tako rade već 4-5 godina. Poreska stopa je čak i veća za te nelegalne dijelove kao i za nelegalne objekte. Čak je vjerovatno i sam postupak legalizacije radjen sa tom svrhom - da vlasnici nelegalnih objekata ili dijelova objekata sami sebe špijaju.
Samo sto ove kuce nisu nelegalne, sve su uknjizene jos kad su izgradjene i sve na manju kvadraturu. Potpuno ista prica kao i energoprojektove karingtonke u Visnjickoj banji. Sve imaju cg i toplu vodu kao i sva naselja tog tipa pravljena 80ih
 
Ove kuće su fenomenalne (ko ima veliku porodicu i para). Bežanijska Kosa je poslednje urbanistički lepo osmišljeno naselje u BG a ovaj deo je skroz zapadni da ne kažem američki fazon stanovanja. Mnogo zelenila, mir i tišina, prostranstvo a opet saobraćajno pristupačno
Da imam love, na keca bi uzeo.
 
Nešto potpuno drugačije.
Šta se dešava kada preteraš sa Airbnb apartmanima a to može vrlo lako da se desi i ovde u BG, NS i po Zlatiborima:
 
Kad pročitam ovakvu glupost od nekog ko investira u nekretnine, jasno mi je zašto smo tu gde smo. Tačno se vidi nivo razumevanja ekonomije, pa je jasno i kako je balon naduvan.
Po ovome gore, ja treba da pozajmim svoj novac investitoru, da on mojim novcem napravi moj stan (i još pola tuđeg) i da budem srećan što ne moram da ja njemu platim kamatu na to! Neverovatno.
Evo besplatne edukacije: povoljnost otplata na rate bez kamate podrazumeva da dobijete proizvod, pa onda plaćate! Ako je to još bez kamate, tada to jeste povoljno i "usluga" investitora.
To što vi platite unapred je povoljnost za investitora, bez obzira da li platite u pet ili pedeset pet rata i bez kamate. Ako dobijete "popust" za plaćanje unapred, to vam nije usluga, nego investitor plaća to što koristi vaš kapital. Ako plati manje od 4% godišnje, zeznuli ste se jer je kamata u banci preko 4%... I tako, ima tu da se uči svašta.

Upravo to. 2 godine je potrebno minimum za zgradu. 2 godine štednje u banci je 7-8% u eur. U dinarima preko 10%. Zato je smešno kada investitori nude popust na keš (i to samo pojedini) od 3-3.5%.

Evo imam predlog za vas @Salev85 @klisko
Odaberite jesnu novogradnju koja je tek pocela da se gradi i racunajte da treba 2 godine da se zavrsi. Vi paralelno sa njihovim pocetkom gradnje odnesite novac (120.000€ recimo da je cena stana od 50m²) u banku i orocite na dve godine koliko je rok izgradnje.

Kada istekne dve godine stednje vi podignite i imacete 7-8% vise nego kada ste dali i onda kupite stan. Zivo me zanima da li ce ostati barem JEDAN dostupan stan da se kupi??

Bas ce ljudi koji kupuju na kredit i jedva imaju 20% za ucesce da se zezaju sa stednjom u banci, a takodje i ova druga grupa koja ima da kesira toliki novac.
 
Evo imam predlog za vas @Salev85 @klisko
Odaberite jesnu novogradnju koja je tek pocela da se gradi i racunajte da treba 2 godine da se zavrsi. Vi paralelno sa njihovim pocetkom gradnje odnesite novac (120.000€ recimo da je cena stana od 50m²) u banku i orocite na dve godine koliko je rok izgradnje.

Kada istekne dve godine stednje vi podignite i imacete 7-8% vise nego kada ste dali i onda kupite stan. Zivo me zanima da li ce ostati barem JEDAN dostupan stan da se kupi??

Bas ce ljudi koji kupuju na kredit i jedva imaju 20% za ucesce da se zezaju sa stednjom u banci, a takodje i ova druga grupa koja ima da kesira toliki novac.
Zasto bi kupili u toj zgradi, kupice u nekoj drugoj. Kad imas kesa ti si taj koji bira sta ce kupiti. Ko se vodi hajpom, samo nek kujpuje sto pre, i pre nego sto investitor uopste i pomisli da gradi. Treba ici kod investitora i ostaviti pare da stoje kod njih i reci im "Sledecu zgradu kad budes krenuo da pravis sacuvaj za mene neki stan", jer ako tako ne budes kupio stan nikad u zivotu vise nista neces moci da kupis.
Nešto potpuno drugačije.
Šta se dešava kada preteraš sa Airbnb apartmanima a to može vrlo lako da se desi i ovde u BG, NS i po Zlatiborima:
To ce se desiti i kod nas, samo treba sacekati da prodje hajp.
 
Zasto investitori ne bi otvorili neki fond gde uplacujes svoju stednju? Umesto da stedis u banci ili da cuvas u slamarici, ti cuvas pare kod investitora. Nema veze sto stoje godinama kod njega, ali onda dobijes privilegiju da prvi biras stan u njegovoj novoj zgradi. Ima li vece srece od toga? :)
 
U ovom momentu ima više novogradnji u gradu koje se približavaju završetku, a gde još ima dostupnih stanova. Doba hajpa je prošlo 2022.

Ja sam ovih dana zvao za 2.5 i 3.0 da se raspitujem, i mogu da potvrdim da ih ima da se bira u Zelenoj aveniji (faza 4 i 5), Residence 7+, Vrtovima Ceraka (faza 2 i 3), East Side, Sunnyville (gotova zgrada), Zemun Vista.

Ovo su pritom "jeftinije" novogradnje, a ove preko 3000 EUR/m2, tu tek ima svega. Možda je trenutno jedino BW i dalje u hajpu, ali to je tržište za sebe.
 
U ovom momentu ima više novogradnji u gradu koje se približavaju završetku, a gde još ima dostupnih stanova. Doba hajpa je prošlo 2022.

Ja sam ovih dana zvao za 2.5 i 3.0 da se raspitujem, i mogu da potvrdim da ih ima da se bira u Zelenoj aveniji (faza 4 i 5), Residence 7+, Vrtovima Ceraka (faza 2 i 3), East Side, Sunnyville (gotova zgrada), Zemun Vista.

Ovo su pritom "jeftinije" novogradnje, a ove preko 3000 EUR/m2, tu tek ima svega. Možda je trenutno jedino BW i dalje u hajpu, ali to je tržište za sebe.
Hvala na informaciji. Ako ti nije teško, zamolio bih te da podeliš sa nama cene
 
Evo imam predlog za vas @Salev85 @klisko
Odaberite jesnu novogradnju koja je tek pocela da se gradi i racunajte da treba 2 godine da se zavrsi. Vi paralelno sa njihovim pocetkom gradnje odnesite novac (120.000€ recimo da je cena stana od 50m²) u banku i orocite na dve godine koliko je rok izgradnje.

Kada istekne dve godine stednje vi podignite i imacete 7-8% vise nego kada ste dali i onda kupite stan. Zivo me zanima da li ce ostati barem JEDAN dostupan stan da se kupi??

Bas ce ljudi koji kupuju na kredit i jedva imaju 20% za ucesce da se zezaju sa stednjom u banci, a takodje i ova druga grupa koja ima da kesira toliki novac.

Ispod 7% je kreditnih kupovina. Devastirani su stambeni krediti 🙂. Ti sa 20% ne kupuju danas na kredit jer plata ne može da podnese. I to je pola od njih što dizu kredite danas kaparisalo po 20-30% nizim cenama u odnosu na današnje i to na početku hypea pre 1.5-2 godine. Kao Defke npr. Ja sam pričao za keš kupovine
 
Hvala na informaciji. Ako ti nije teško, zamolio bih te da podeliš sa nama cene

Naravno, naglašavam da su cene za 2.5 i 3.0 stanove, za manje su verovatno više.

- Zemun Vista - 2350 + PDV
- Vrtovi Ceraka - 2550-2700 sa PDVom
- Residence 7+ - 2260-2350 + PDV
- Zelena Avenija - dosta različito u zavisnosti od sprata i pozicije, ali ne ide ispod 2700 sa PDVom
- East Side - 2700-2800 + PDV
- Sunnyville - 1800-1970 + PDV

cene garažnih mesta variraju ali uglavnom je to između 15-20k po garažnom mestu
 
Nešto potpuno drugačije.
Šta se dešava kada preteraš sa Airbnb apartmanima a to može vrlo lako da se desi i ovde u BG, NS i po Zlatiborima:
Molim da se ne mešaju stvari, Zlatibor ima povećanje broja noćenja od čak 70% u odnosu na 2022!! I pripada turističkim planinskim centrima sa sezonom od 12 meseci. Ljudi tamo idu zbog zdravlja jer je vazduh čist i bogat jodom, idu da odmaraju, što ne važi za gradske centre, pa ne treba mešati te dve stvari. Naročito će se stvari menjati od ove godine sa početkom izgradnje novih sadržajnih kapaciteta sportsko-rekreativnog tipa, novih brendiranih premijum hotela, svetski prepoznatljivog tornja na vrhu Tornika lepšeg od Avalskog itd itd
 
U ovom momentu ima više novogradnji u gradu koje se približavaju završetku, a gde još ima dostupnih stanova. Doba hajpa je prošlo 2022.

Ja sam ovih dana zvao za 2.5 i 3.0 da se raspitujem, i mogu da potvrdim da ih ima da se bira u Zelenoj aveniji (faza 4 i 5), Residence 7+, Vrtovima Ceraka (faza 2 i 3), East Side, Sunnyville (gotova zgrada), Zemun Vista.

Ovo su pritom "jeftinije" novogradnje, a ove preko 3000 EUR/m2, tu tek ima svega. Možda je trenutno jedino BW i dalje u hajpu, ali to je tržište za sebe.
Možda ima slobodnih trosobnih stanova. Nađi garsonjere, jednosobne ili dvosobne stanove slobodne... Plus ako neki i je onda je to onaj koji niko nije hteo. Imaš i u BW 1 slobodnu garsonjeru od 212 stanova. A šta misliš zašto... Severna strana, prvi sprat iznad ulaza... Uvek ima "nešto" a da li je to nešto što tebi odgovara... To je pitanje. Velikih stanova ima i u BW da biraš.
Problem su standradni stanovi 35-55kvm.
 
U ovom momentu ima više novogradnji u gradu koje se približavaju završetku, a gde još ima dostupnih stanova. Doba hajpa je prošlo 2022.

Ja sam ovih dana zvao za 2.5 i 3.0 da se raspitujem, i mogu da potvrdim da ih ima da se bira u Zelenoj aveniji (faza 4 i 5), Residence 7+, Vrtovima Ceraka (faza 2 i 3), East Side, Sunnyville (gotova zgrada), Zemun Vista.

Ovo su pritom "jeftinije" novogradnje, a ove preko 3000 EUR/m2, tu tek ima svega. Možda je trenutno jedino BW i dalje u hajpu, ali to je tržište za sebe.
BW i novogradnje na Novom Beogradu su tražene i prodaju se dobro. Sve ostalo ide sporije. I na NBGu ide sporije ali se sve prodaje. Nije ludnica ali imaš vremena da razmisliš i odlučiš.
 
Naravno, naglašavam da su cene za 2.5 i 3.0 stanove, za manje su verovatno više.

- Zemun Vista - 2350 + PDV
- Vrtovi Ceraka - 2550-2700 sa PDVom
- Residence 7+ - 2260-2350 + PDV
- Zelena Avenija - dosta različito u zavisnosti od sprata i pozicije, ali ne ide ispod 2700 sa PDVom
- East Side - 2700-2800 + PDV
- Sunnyville - 1800-1970 + PDV

cene garažnih mesta variraju ali uglavnom je to između 15-20k po garažnom mestu
Takodje mislim da imas i Sunrise Residence
Oni su 2100 po kvadratu veći, 2200 manji.
Tako su mi rekli preko telefona.
Koliko sam video - useljena završena zgrada u blizini Ustaničke i Bulevara.
Možda ima slobodnih trosobnih stanova. Nađi garsonjere, jednosobne ili dvosobne stanove slobodne... Plus ako neki i je onda je to onaj koji niko nije hteo. Imaš i u BW 1 slobodnu garsonjeru od 212 stanova. A šta misliš zašto... Severna strana, prvi sprat iznad ulaza... Uvek ima "nešto" a da li je to nešto što tebi odgovara... To je pitanje. Velikih stanova ima i u BW da biraš.
Problem su standradni stanovi 35-55kvm.
Evo ima ovde i mali jednosobni i to za 2200 (rekla teta preko telefona) i to koliko vidim jos 9 komada :)

To je bilo nezamislivo ranije ali eto i neki oglasi za uknjizenu starogradnju stoje jako dugo po 5-10 posto manjim cenama nego prosle godine u istim zgradama.
Kao na primer i ovaj 1.5 stan gde nas je agentica zvala da proveri da li smo mozda idalje zainteresovani, kad nismo zvali posle gledanja :)
Da ne pričam da je u pitanju 10ak godina stara zgrada, uknjizeni prvi sprat, 39kvadrata stan Ok stan u relativno OK kraju.
A i gazdarica je spremna na dogovor da malo snizi cenu, jer nema ludila i navale.

Vreme zaletanja je prošlo po meni :)
No eto ima jos hajpa od ljudi koji imaju keš a ne znaju da ulože u posao ili berze i bitkoine no samo znaju za ovu foru koju zna i prosečan fizikalni radnik na baušteli.
Do skora je radilo priču a za ubuduće videćemo :)
 
Zasto bi kupili u toj zgradi, kupice u nekoj drugoj. Kad imas kesa ti si taj koji bira sta ce kupiti. Ko se vodi hajpom, samo nek kujpuje sto pre, i pre nego sto investitor uopste i pomisli da gradi. Treba ici kod investitora i ostaviti pare da stoje kod njih i reci im "Sledecu zgradu kad budes krenuo da pravis sacuvaj za mene neki stan", jer ako tako ne budes kupio stan nikad u zivotu vise nista neces moci da kupis.

To ce se desiti i kod nas, samo treba sacekati da prodje hajp.
Ti ocigledno nisi razumeo sta sam napisao.

Kod svake novogradnje kada dodje dodje do kraja sa gradnjom su jako velike sanse da neces imati sta da kupis. Dzaba ti sto stedis u banci tih 7-8% kada ili neces imati sta da kupis ili kao sto neko rece imaces prizemlje ili potkrovlje ili neki stan na severnoj strani.

Ali dobro..svako ima svoje misljenje i nije mi cilj da isto menjam.
 
OK, ja samo gledam 4km do Vuka 6do Trga brdo prevoza Lidl blizu itd :)
S obzirom da je bilo i Borči za 2000 to mi pokazuje hladjenje no opet, no nisam stručan i ne poznajem kraj. Samo sam video i delim dalje :)
Ja sam sa Zvezdare pa dobro poznajem i taj kraj.
Okretnica tramvaja nije daleko ali nemas bas mnogo trotoara da stignes do nje.
Lidl koji spominjes je OK, ali za razliku od drugih po gradu ovome je prvi komsiluk ciganmala.
Drugo, nisu isti kilometri od Cvetka ka Vuku i od Cvetka ka Smederevu, ovi gore ka Smederevu se mnooogo sporije prelaze kolima, i sto se ide dalje sve je veci uzas.
Dalje, imas 2 benzinske pumpe na 50m od zgrade sto bas i nije neki plus (pogled na pumpu maltene zagarantovan).
Svakako, zona posle "lakat krivine" je jos gora, mi smo to kao klinci zvali kraj sveta.
Ono sto je plus je da je Bekament solidan investitor, i zato su prodali skoro sve stanove - bez obzira sto je zgrada ogromna - oko 200 stanova mislim sto je bas dosta za Mali Mokri Lug.
 
Ja sam sa Zvezdare pa dobro poznajem i taj kraj.
Okretnica tramvaja nije daleko ali nemas bas mnogo trotoara da stignes do nje.
Lidl koji spominjes je OK, ali za razliku od drugih po gradu ovome je prvi komsiluk ciganmala.
Drugo, nisu isti kilometri od Cvetka ka Vuku i od Cvetka ka Smederevu, ovi gore ka Smederevu se mnooogo sporije prelaze kolima, i sto se ide dalje sve je veci uzas.
Dalje, imas 2 benzinske pumpe na 50m od zgrade sto bas i nije neki plus (pogled na pumpu maltene zagarantovan).
Svakako, zona posle "lakat krivine" je jos gora, mi smo to kao klinci zvali kraj sveta.
Ono sto je plus je da je Bekament solidan investitor, i zato su prodali skoro sve stanove - bez obzira sto je zgrada ogromna - oko 200 stanova mislim sto je bas dosta za Mali Mokri Lug.
Apsolutno se slazem ali i mnoge druge gradnje su pored ciganmala pa su letele odmah. Imas slucaj onih na Karaburmi u
Milorada Dimitrijevića gde su bukvalno uz Mirijevski potok i uz ogromnu cigamalu Mali Leskovac (gde se non sto pali a i neretko nestaju stvari po okolini).
Tu ljudi traze po 2600 - 3000



Da ne komentarišem koliko je to sad realno ali vidim da više nema oglasa koji su isto bili 2200 plus i ne verujem.

Zato kažem da mi ovo Bekamentovo (iako je slažem se dranje) još deluje i ok.

Možda im je to i fora sa ovim debilnim oglasima - da nas ubace u state of mind kad vidimo bilo šta za oko 2000 da je to OK i da vredi te pare :)

A opet da nalože prodavce starogradnje da dižu cene što više (,,video sam ja na oglasu ovde je bilo 2600,,) dok oni svoju novogradnju pokušaju da izvaljaju do kraja.

Zato mi stvarno nije jasno ko to kupuje.
Al dobro, koliko vidim da je stala malo manija i da su se ljudi malo osvestili.

Hvala puno na infosu za taj kraj.
Bilo bi dobro kad bi svi koji znaju takve stvari seruju ovde da se neko ne bi zeznuo, a i da shvatimo da to jednostavno ne vredi te pare.
A i oni koji bi idalje da investiraju da vide u šta investiraju :)

Malo više takvih direktnih informacija a manje predvidjanja šta se desava u drugim zemljama, grafikona i rasprava.
 
Apsolutno se slazem ali i mnoge druge gradnje su pored ciganmala pa su letele odmah. Imas slucaj onih na Karaburmi u

Ja sam bio da gledam stan u toj zgradi i bukvalno mi se zivot smucio. Malecna ulica, koja na mnogim delovima nema deo za pesake, je jedina veza ogromne zgrade od 200+ stanova? (Meni je tada receno da kupcima malih stanova ne nude opciju kupovine garaze, da li vazi i sada - ne znam). Da bi dosao do ulaza morao sam da prodjem pored vulkanizera koji je naredjao gume po nekom blatu koje je tu umesto trotoara. Kada dodjes na onaj asfaltirani deo oko samo zgrade moras da prodjes pored bukvalno tone djubreta, da li od prodavnice ili samih stanara jer put do ulaza vodi pored kontejnera. Ali ne salim se, bilo je dva puna kojtejnera djubreta i jos toliko djubreta van kontejnera. Pa cak i do samog zadnjeg dela zgrade gde je ulaz, pesackog dela nema, ali ima automobila. Okruzenje same zgrade je ocajno. Da bi dosao do kakve-takve civilizacije, Olimpa, Bulevara... e to je tek prica za sebe. Prolazis kroz "predivan" krajolik koji (suprise, suprise) uglavnom nema deo za pesake ili on sluzi za parking. Ja sam odustao, posle veoma kratkog razmisljanja. Da li si ti uopste bio tamo da vidis stan??
 
Vrh